Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Παιδιά είχα σπασμένο tsf για να τον δοκιμάσω εκτενώς πριν τον πληρώσω, αλλά έχει να πάρει update 3 μήνες... Έχει τώρα έκπτωση 40% ο next, ο οποίος περνει συνεχώς updates κι απ ότι λένε όσο πάει καλυτερεύει και ψήνομαι τον αγοράσω.. Τι λέτε, αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]30920[/ATTACH]

Έχω αυτή τη φωτογραφία που μου έχει μείνει από κάποιον launcher.

Μπορώ να την βρω κάπου μέσα στο κινητό μου να την κρατήσω;

 

 

http://s7.directupload.net/images/130316/3bnyh2r9.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος.

Σε ευχαριστώ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

όσοι χρησιμοποιείτε τον Next από κατανάλωση μπαταρίας και ram πως πάει;

 

Παρόμοια ερώτηση κι από μένα, αρχίζει και με ψήνει η προσφορά του τριημέρου..:p

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλλάζω τα μετάλλια smoothness μετά από εξονυχιστική μελέτη των τριών smoothest launchers :

 

Xρυσό : Holo ( είναι τελικά ο πιο ευαίσθητος στο σύρσιμο με αποτέλεσμα το scrolling να γίνεται απόλυτα smooth και όχι κοφτά)

Ασημένιο : Nοva ( είναι μια χαρά smooth αλλά λιγότερο ευαίσθητος στο σύρσιμο )

Χάλκινο : Αpex

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλλάζω τα μετάλλια smoothness μετά από εξονυχιστική μελέτη των τριών smoothest launchers :

 

Xρυσό : Holo ( είναι τελικά ο πιο ευαίσθητος στο σύρσιμο με αποτέλεσμα το scrolling να γίνεται απόλυτα smooth και όχι κοφτά)

Ασημένιο : Nοva ( είναι μια χαρά smooth αλλά λιγότερο ευαίσθητος στο σύρσιμο )

Χάλκινο : Αpex

 

Tsf εχεις δοκιμασει?

Ο holo που λες, μια στο τοσο, οταν κανεις προεπισκοπιση στις οθονες, δεν ψιλοκολλαει το γραφικο?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γίνεται να αλλάξουμε στον Touchwiz launcher της Samsung να αλλάξουμε τα εικονίδια; :worry: Γιατί, δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω launcher, αλλά να βάλω άλλη εφαρμογή για τον launcher, άλλη για τις ειδοποιήσεις και άλλη για τα εικονίδια, ε δεν το βρίσκω και πολύ έξυπνο/πρακτικό..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλλάζω τα μετάλλια smoothness μετά από εξονυχιστική μελέτη των τριών smoothest launchers :

 

Xρυσό : Holo ( είναι τελικά ο πιο ευαίσθητος στο σύρσιμο με αποτέλεσμα το scrolling να γίνεται απόλυτα smooth και όχι κοφτά)

Ασημένιο : Nοva ( είναι μια χαρά smooth αλλά λιγότερο ευαίσθητος στο σύρσιμο )

Χάλκινο : Αpex

 

Γιατί πρώτος ο Holo ρε συ?? :rolleyes:

Μη και θα πάρει τα πάνω του ο @vrwmiaris.. :p

Link to comment
Share on other sites

Φανατικός χρήστης Nova Prime όλον αυτον τον καιρό , δοκιμασα στο Nexus 4 τον Go Launcher (ο οποίος κατά την γνώμη μου, έχει μακράν την καλύτερη παραμετροποίηση άνευ ανταγωνισμού) και δουλεύει άριστα , χωρίς κολλήματα και λαγκαρίσματα όπως είχε όταν το δοκίμασα πριν 10 ημέρες στο SIII. Τελικά μεγάλη ιστορία τα 2 γίγα μνήμης , καθότι είδα πως δεν γονατίζει το κινητο ότι και να τρέχει στο παρασκήνιο. Εκτός της μπαταρίας βέβαια που γονατίζει χαλαρά :p

Ενώ ψήφισα Νοβα , τώρα άλλαξα γνώμη που ξαναδα τον go :lol:

Άριστες υλοποιήσεις σε θέματα, φακέλους και ορίζεις χειροκίνητα την θέση της κάθε εφαρμογής , κάτι που δεν το κάνει νομίζω κανένας άλλος και φυσικά custom dockbars. Άν βάλεις και την καινούρια notification bar που έβγαλε και τον καιρό , είναι χαλαρά ο καλύτερος. Αρκεί το κινητό να είναι τερατάκι όμως . Αυτό ειναι το μεγάλο του μείον.

 

κ εγω φανατικος nova prime αλλα αυτο που με κραταει στον go ειναι οτι εχει στα gesture settings το lock screen...δεν ξερω αν υπαρχει σε αλλο launcher τετοια ρυθμιση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γίνεται να αλλάξουμε στον Touchwiz launcher της Samsung να αλλάξουμε τα εικονίδια; :worry: Γιατί, δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω launcher, αλλά να βάλω άλλη εφαρμογή για τον launcher, άλλη για τις ειδοποιήσεις και άλλη για τα εικονίδια, ε δεν το βρίσκω και πολύ έξυπνο/πρακτικό..

 

Γινεται, αλλα οχι τοσο ευκολα. Στην ουσια πρεπει να τροποποιησεις μεσω υπολογιστη το καθε apk της εκαστοτε εφαρμογης αλλαζοντας του εικονιδιο και αν θελεις και ονομα. Βεβαια μετα απο ενδεχομενο update της εφαρμογης το εικονιδιο επανερχεται στην κανονικη του μορφη. Ψαξε στους XDA για το προγραμμα Apk Edit, ειναι πανευκολο στη χρηση, αλλα κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει τον κοπο να το κανεις σε ολες τις εφαρμογες.

Προσωπικα το εχω κανει σε δυο τρεις που ηθελα να αλλαξω και λειτουργει σωστα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλλάζω τα μετάλλια smoothness μετά από εξονυχιστική μελέτη των τριών smoothest launchers :

 

Xρυσό : Holo ( είναι τελικά ο πιο ευαίσθητος στο σύρσιμο με αποτέλεσμα το scrolling να γίνεται απόλυτα smooth και όχι κοφτά)

Ασημένιο : Nοva ( είναι μια χαρά smooth αλλά λιγότερο ευαίσθητος στο σύρσιμο )

Χάλκινο : Αpex

 

Επιτέλους μια αντικειμενική άποψη!:p:p:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γινεται, αλλα οχι τοσο ευκολα. Στην ουσια πρεπει να τροποποιησεις μεσω υπολογιστη το καθε apk της εκαστοτε εφαρμογης αλλαζοντας του εικονιδιο και αν θελεις και ονομα. Βεβαια μετα απο ενδεχομενο update της εφαρμογης το εικονιδιο επανερχεται στην κανονικη του μορφη. Ψαξε στους XDA για το προγραμμα Apk Edit, ειναι πανευκολο στη χρηση, αλλα κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει τον κοπο να το κανεις σε ολες τις εφαρμογες.

Προσωπικα το εχω κανει σε δυο τρεις που ηθελα να αλλαξω και λειτουργει σωστα.

 

Ωωωωχχχχ.. :S Κατάλαβα.. Thanks για τη γρήγορη απάντηση. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

κ εγω φανατικος nova prime αλλα αυτο που με κραταει στον go ειναι οτι εχει στα gesture settings το lock screen...δεν ξερω αν υπαρχει σε αλλο launcher τετοια ρυθμιση..

 

Βρες κάποιον που να υποστηρίζει να εκτελείται μια εφαρμογή με gesture και βάλε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cillinsoft.scrnoff

Link to comment
Share on other sites

Βρες κάποιον που να υποστηρίζει να εκτελείται μια εφαρμογή με gesture και βάλε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cillinsoft.scrnoff

 

μα αυτο ειναι shurtcut...

εγω εννοω swipe down κ σβηνει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι shurtcut...

εγω εννοω swipe down κ σβηνει η οθονη

 

Πώς μπορούμε να το κάνουμε αυτό στον ΈΧ; Δεν το βρίσκω :-!

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να το κάνουμε αυτό στον ΈΧ; Δεν το βρίσκω :-!

 

preferences/action settings/gesture settings/glide up-down-double tap/go shortcut/lock screen...;)

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι shurtcut...

εγω εννοω swipe down κ σβηνει η οθονη

 

Δοκίμασε το. Δεν είναι shortcut.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστησα τον Next (δεν άντεξα στην προσφορά) και μέχρι στιγμής με έχει ξετρελάνει, για να δούμε τι λέει και στην καθημερινή χρήση..:)
Link to comment
Share on other sites

Tsf εχεις δοκιμασει?

Ο holo που λες, μια στο τοσο, οταν κανεις προεπισκοπιση στις οθονες, δεν ψιλοκολλαει το γραφικο?

 

Τον TSF τον είχα δοκιμάσει,νομίζω ήταν smooth κι αυτός αλλά κάτι με χάλασε σε αυτόν ( δεν θυμάμαι τι ) και τον απέρριψα.Ίσως να τον αδικώ που δεν τον βάζω στην 3άδα.Μόλις βρω χρόνο θα τον ξαναδοκιμάσω για να σου απαντήσω με ακρίβεια.

Ο Holo όχι δεν μου κολλάει στην προεπισκόπηση οθονών.

 

Γιατί πρώτος ο Holo ρε συ?? :rolleyes:

Μη και θα πάρει τα πάνω του ο @vrwmiaris.. :p

 

Ε ο άνθρωπος θα έχει τρελαθεί σε αυτό το topic διαβάζοντας συνέχεια Nova,Nova,Nova με κάποια διαλείμματα Next και ΤSF:lol:

 

Επιτέλους μια αντικειμενική άποψη!:p:p:p

 

:lol: Αντικειμενικά πάντως είναι ο πιο smooth.Ωστόσο μη χαίρεσαι!:p Σε λίγο καιρό όταν βγει ο Vire σε επίσημη έκδοση και εφόσον η Virelabs κάνει όσα έχει πει ότι θα κάνει τότε δεν θα υπάρχει ούτε Holo,ούτε Nova,ούτε TSF,ούτε Next ούτε κανένας άλλος launcher για μένα πέραν του Vire.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

preferences/action settings/gesture settings/glide up-down-double tap/go shortcut/lock screen...;)

 

Καλημερα, γινεται να μην ακουγεται δυο φορες ο ηχος κλειδωματος της οθονης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστησα τον Next (δεν άντεξα στην προσφορά) και μέχρι στιγμής με έχει ξετρελάνει, για να δούμε τι λέει και στην καθημερινή χρήση..:)

φίλε, από κατανάλωση Ram και μπαταρίας πως πάει;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε, από κατανάλωση Ram και μπαταρίας πως πάει;

 

Μπαταρία δεν πρόλαβα να δω ακόμα κάτι και στη ram δεν παρατηρώ κάτι ιδιαίτερο μέχρι στιγμής, τίποτα αξιοσημείωτο δηλαδή συγκριτικά με τον tw της Samsung. Μόλις διαπιστώσω κάτι θα ενημερώσω.:)

Link to comment
Share on other sites

κ εγω φανατικος nova prime αλλα αυτο που με κραταει στον go ειναι οτι εχει στα gesture settings το lock screen...δεν ξερω αν υπαρχει σε αλλο launcher τετοια ρυθμιση..

 

μα αυτο ειναι shurtcut...

εγω εννοω swipe down κ σβηνει η οθονη

 

Εμενα κι εγω στον Go Launcher πιο πολυ για αυτην την λειτουργεια, με ενα gesture προς τα πανω να σβηνει η οθονη. Και ειπα να δοκιμασω κι εγω τον Nova, και σωθηκα βαζοντας συντομευση απο τις ρυθμισεις, με κινηση προς τα πανω, να εκκινει αυτην την εφαρμογη. Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο ακριβως με του Go, και ειναι πολυ ελαφρια εφαρμογη.

Αν ειχε ο Nova επιλογες πιο εφετζιδικες στις εναλλαγες των homescreens, οπως του Vire, θα ηταν καθαρα πρωτος πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κι εγω στον Go Launcher πιο πολυ για αυτην την λειτουργεια, με ενα gesture προς τα πανω να σβηνει η οθονη. Και ειπα να δοκιμασω κι εγω τον Nova, και σωθηκα βαζοντας συντομευση απο τις ρυθμισεις, με κινηση προς τα πανω, να εκκινει αυτην την εφαρμογη. Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο ακριβως με του Go, και ειναι πολυ ελαφρια εφαρμογη.

Αν ειχε ο Nova επιλογες πιο εφετζιδικες στις εναλλαγες των homescreens, οπως του Vire, θα ηταν καθαρα πρωτος πιστευω.

 

:yahoo:

πολυ ωραια συμβουλη:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...