Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Στον Next μπορείς να χρησιμοποιήσεις ξένο πακέτο εικονιδίων ή ακόμα τον έχουν μόνο με τα δικά του;

 

Δεν βρήκα κάπου τέτοια επιλογή..:)

 

Edit: Βλέπω απ'το πρωί ότι ο next έδωσε ενημέρωση σήμερα 19 του μήνα κι όμως το play δεν μου έδωσε την επιλογή να την κατεβάσω. Παρέμεναν δηλαδή συνεχώς τα πλήκτρα "Κατάργηση εγκατάστασης" και "Άνοιγμα" αντί να βγάλει το "Ενημέρωση".. τι στο καλό..:confused:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε Nova και έχετε καταλάβει ότι είναι λιγότερο ευαίσθητος από τον Apex ή τον Holo ή διάφορους άλλους launchers στο άγγιγμα του δαχτύλου κατά το σύρσιμο των σελίδων ( χρειάζεται το δάχτυλο να διανύσει μεγαλύτερη απόσταση για να γίνει η μετάβαση στην επόμενη σελίδα ), ψηφίστε αν θέλετε την πρόταση που υπέβαλα προς την TeslaCoil να διορθωθεί αυτό το θέμα :

 

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests/suggestions/3764046-make-nova-more-touch-sensitive-when-scrolling

 

Το θέμα αυτό του Nova νόμιζα ότι υπήρχε μόνο στο δικό μου κινητό αλλά μετά από ένα καλό search σε forums κινητής είδα ότι αρκετοί χρήστες το αναφέρουν.Κρίμα είναι ένας τόσο καλός launcher να είναι λιγότερο touch sensitive από άλλους launchers.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Βλέπω απ'το πρωί ότι ο next έδωσε ενημέρωση σήμερα 19 του μήνα κι όμως το play δεν μου έδωσε την επιλογή να την κατεβάσω. Παρέμεναν δηλαδή συνεχώς τα πλήκτρα "Κατάργηση εγκατάστασης" και "Άνοιγμα" αντί να βγάλει το "Ενημέρωση".. τι στο καλό..:confused:

 

δοκιμασες να κανεις εκκαθαριση της cache του play store, μηπως εχει σκαλωσει;

 

αυτο το χρονοδιαγραμμα του TSF ισχυει ή μπα; να περιμενουμε update τελος του μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη υπομονή τον φέρνεις εύκολα στα μέτρα σου πάντως, αυτός που δεν θα βαρεθεί να πειραματιστεί με το μενού του θα διαπιστώσει στο τέλος ότι δεν είναι και τόσο πολύπλοκος τελικά (ίσως πιο "εύκολος" κι απ'τον Nova).. πόσο μάλλον αν έχει ήδη περάσει πρώτα απ'τον tsf..:p

 

Αυτό είναι αλήθεια .Αν έχεις περάσει από TSF οτιδήποτε άλλο γίνεται απλό.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να κανεις εκκαθαριση της cache του play store, μηπως εχει σκαλωσει;

 

αυτο το χρονοδιαγραμμα του TSF ισχυει ή μπα; να περιμενουμε update τελος του μηνα;

 

Δοκίμασα αλλά τίποτα και τελικά τον απεγκατέστησα και τον έβαλα ξανά απ'την αρχή, είχα κρατήσει backup εξάλλου κι ήταν θέμα ενός λεπτού.;)

 

Παρεπιπτόντως, ανακοινώθηκε στο facebook καινούργια έκδοση του next (1.23 νομίζω) για αύριο.. αναμένουμε.

 

Για να δούμε και με τον tsf..:p

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εχω τον next ειμαι πολυ ευχαριστημένος με εχει βολέψει απιστευτα!

εχω ενα προβλημα μονο...!

καθε φορα που κανω restart το κινητο μου ενω τον εχω βαλει απο τις ρυθμισεις να ειναι ο βασικος launcher το κινητο δεν κραταει την ρύθμιση και μου κανει καθε φορα την ερωτηση ξανα!

εχει κανεις παρόμοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εχω τον next ειμαι πολυ ευχαριστημένος με εχει βολέψει απιστευτα!

εχω ενα προβλημα μονο...!

καθε φορα που κανω restart το κινητο μου ενω τον εχω βαλει απο τις ρυθμισεις να ειναι ο βασικος launcher το κινητο δεν κραταει την ρύθμιση και μου κανει καθε φορα την ερωτηση ξανα!

εχει κανεις παρόμοιο προβλημα?

 

Γιατί δεν βγάζεις τους άλλους; Αν εννοείς τον εργοστασιακό, μπορείς να τον "παγώσεις" με titanium. Κι εμένα μου αρέσει ο next αλλά με χαλάει λίγο που αργεί να ανοίξει τον φάκελο με το animation που κάνει. Υπάρχει ρύθμιση για να αλλάξει αυτό; Δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εχω τον next ειμαι πολυ ευχαριστημένος με εχει βολέψει απιστευτα!

εχω ενα προβλημα μονο...!

καθε φορα που κανω restart το κινητο μου ενω τον εχω βαλει απο τις ρυθμισεις να ειναι ο βασικος launcher το κινητο δεν κραταει την ρύθμιση και μου κανει καθε φορα την ερωτηση ξανα!

εχει κανεις παρόμοιο προβλημα?

 

Μόλις πριν λίγα ποστς ανάφερα το ίδιο ακριβώς πράγμα!;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω εχω τον next ειμαι πολυ ευχαριστημένος με εχει βολέψει απιστευτα!

εχω ενα προβλημα μονο...!

καθε φορα που κανω restart το κινητο μου ενω τον εχω βαλει απο τις ρυθμισεις να ειναι ο βασικος launcher το κινητο δεν κραταει την ρύθμιση και μου κανει καθε φορα την ερωτηση ξανα!

εχει κανεις παρόμοιο προβλημα?

Υπάρχει στο play store κάποιο patch του next για αυτό το λόγο. Έπεσα τυχαία πάνω του (παρόλο που δεν τον έχω, περιμένω ακόμα τον tsf)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βγάζεις τους άλλους; Αν εννοείς τον εργοστασιακό, μπορείς να τον "παγώσεις" με titanium. Κι εμένα μου αρέσει ο next αλλά με χαλάει λίγο που αργεί να ανοίξει τον φάκελο με το animation που κάνει. Υπάρχει ρύθμιση για να αλλάξει αυτό; Δεν βρήκα κάτι.

 

χμμμ παντα θελω να εχω τον στοκ σε περιπτωση που παει κατι στραβα..:)

ποτε δεν ξερεις..:)

στα effects settings εχει επιλογη για να ανοιγει ο φακελος με row by row η κατι τετοιο..νομιζω οτι ανοίγει πιο γρηγορα! ψαξτο αν θες εμενα δεν με χαλαει!

Μόλις πριν λίγα ποστς ανάφερα το ίδιο ακριβώς πράγμα!;)

 

ναι φιλε μου δεν το προσεξα...!

βρηκες λυση?

 

Υπάρχει στο play store κάποιο patch του next για αυτό το λόγο. Έπεσα τυχαία πάνω του (παρόλο που δεν τον έχω, περιμένω ακόμα τον tsf)

 

σοβαρα?

παω να ψαξω και επανερχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ναι με προλαβες αυτο ειναι!

μολις το δοκιμασα και δουλευει!

thanks να εισαι καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

ναι με προλαβες αυτο ειναι!

μολις το δοκιμασα και δουλευει!

thanks να εισαι καλα!:)

 

Κοίτα να δεις λύση που βρέθηκε τελικά..:p

 

Ευχαριστούμε flandra!:)

 

Edit: Έφτασε και το update του Next!:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

στα effects settings εχει επιλογη για να ανοιγει ο φακελος με row by row η κατι τετοιο..νομιζω οτι ανοίγει πιο γρηγορα! ψαξτο αν θες εμενα δεν με χαλαει!

Το είχα ρυθμίσει έτσι, αλλά και πάλι αργεί το animation. Θα έπρεπε να είχε επιλογή για απενεργοποίηση. Τέλος πάντων κατά τα άλλα είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρυθμίσει έτσι, αλλά και πάλι αργεί το animation. Θα έπρεπε να είχε επιλογή για απενεργοποίηση. Τέλος πάντων κατά τα άλλα είμαι ευχαριστημένος.

 

Εμένα μόλις με χάλασε η ταξινομηση στους φακέλους της νέας έκδοσης, προτιμούσα την "ελευθερη" να έχω μέσα τα εικονίδια οπως αρέσουν σε μένα..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις με χάλασε η ταξινομηση στους φακέλους της νέας έκδοσης, προτιμούσα την "ελευθερη" να έχω μέσα τα εικονίδια οπως αρέσουν σε μένα..

 

Και σε εμένα χάλασε η ταξινόμηση. Ευτυχώς που δεν είχα ασχοληθεί να τα φτιάξω όπως ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις με χάλασε η ταξινομηση στους φακέλους της νέας έκδοσης, προτιμούσα την "ελευθερη" να έχω μέσα τα εικονίδια οπως αρέσουν σε μένα..

 

Τι εννοείτε ρε παίδες;

Αν αγγίξεις απαλά με το δάχτυλο σου την εφαρμογή που έχεις μέσα στο φάκελο την μετακινείς όπου θέλεις..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε ρε παίδες;

Αν αγγίξεις απαλά με το δάχτυλο σου την εφαρμογή που έχεις μέσα στο φάκελο την μετακινείς όπου θέλεις..

Sent from my note

 

Και μόλις κλείσεις τον φάκελο στα αλλάζει πάλι.. εκτός κι αν δεν έκανα κάτι σωστά..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις κλείσεις τον φάκελο στα αλλάζει πάλι.. εκτός κι αν δεν έκανα κάτι σωστά..:confused:

 

Εγώ άλλαξα την επιλογή που έχει σε order by Dec (και μου κρατάει την θέση κανονικά και αφού κλείσω το φάκελο. :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα την επιλογή που έχει σε order by Dec (και μου κρατάει την θέση κανονικά και αφού κλείσω το φάκελο. :)

Sent from my note

 

Μόλις το δοκίμασα κι εγώ και δούλεψε! Κοίτα να δεις..:p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλος launcher ειναι και αυτος εδω. ειναι πολυ smooth και εχει ωραια animation (αν και ειναι λιγο αργα).

πιστευω οτι, επειδη εχει καποια θεματακια, αν βελτιωθεί λιγο, θα τον εχω για βασικο.

Link to comment
Share on other sites

 

Αναμένουμε με τη γλώσσα έξω..!:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! στο holo launcher πως μπορω να επαναφερω τη γραμμη πανω ακριβως απ τα εικονιδια των κλησεων επαφων κλπ που φαινεται στην εικονα; καπως την ειχα βγαλει παλιοτερα αλλα δε μπορεσα να τη ξαναβαλω

 

http://www2.picturepush.com/photo/a/12471365/220/12471365.jpg

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...