Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Εμενα κι εγω στον Go Launcher πιο πολυ για αυτην την λειτουργεια, με ενα gesture προς τα πανω να σβηνει η οθονη. Και ειπα να δοκιμασω κι εγω τον Nova, και σωθηκα βαζοντας συντομευση απο τις ρυθμισεις, με κινηση προς τα πανω, να εκκινει αυτην την εφαρμογη. Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο ακριβως με του Go, και ειναι πολυ ελαφρια εφαρμογη.

Αν ειχε ο Nova επιλογες πιο εφετζιδικες στις εναλλαγες των homescreens, οπως του Vire, θα ηταν καθαρα πρωτος πιστευω.

 

Μολις αγορασα την lock screen app που προτεινες και δουλευει οπως ακριβως ειπες thank you!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω μιλάτε για lockscreens... Εγώ έχω κατεβάσει τώρα με την προσφορά τον next που έχει δική του lockscreen. Αυτές είναι προτιμοτερες από την στοκ εφόσον έχεις 4.2.x?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω μιλάτε για lockscreens... Εγώ έχω κατεβάσει τώρα με την προσφορά τον next που έχει δική του lockscreen. Αυτές είναι προτιμοτερες από την στοκ εφόσον έχεις 4.2.x?

 

Προτιμότερη δε θα το λεγα. Έχουν έξτρα features αλλά αν δεν τα χρειάζεσαι έξτρα φόρτωμα είναι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Προτιμότερη δε θα το λεγα. Έχουν έξτρα features αλλά αν δεν τα χρειάζεσαι έξτρα φόρτωμα είναι.

 

Χμ κι εγώ κάπως έτσι το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω μιλάτε για lockscreens... Εγώ έχω κατεβάσει τώρα με την προσφορά τον next που έχει δική του lockscreen. Αυτές είναι προτιμοτερες από την στοκ εφόσον έχεις 4.2.x?

 

Τι εννοείς τη lockscreen του next; Κάποια πρόσθετη εφαρμογή απ'το play (Go locker για παράδειγμα); Μόλις χτες τον αγόρασα κι ακόμα ψάχνομαι..:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Χμ κι εγώ κάπως έτσι το βλέπω.

 

Είχα δοκιμάσει να βάλω παλιότερα αλλά τελικά ότι extra είχα βάλει επάνω δεν το χρησιμοποιουσα οπότε δεν ξαναπέρασα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

1)Tsf

2)Next

3)nova

 

Ψήφησα Next γιατι ο Tsf εχει θέμα με τα πολλών δευτερολέπτων reload(δυο φορές την μέρα για 10 δευτερόλεπτα πάνω κάτω) πράγμα που δεν εχει o πολύ πιο φθηνός nova και ακόμα δεν μου έτυχε στον next(2 μέρες τον έχω), και εχει 3 μήνες να δώσει update για 13 ευρώ 3 μήνες είναι πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

1)Tsf

2)Next

3)nova

 

Ψήφησα Next γιατι ο Tsf εχει θέμα με τα πολλών δευτερολέπτων reload(δυο φορές την μέρα για 10 δευτερόλεπτα πάνω κάτω) πράγμα που δεν εχει o πολύ πιο φθηνός nova και ακόμα δεν μου έτυχε στον next(2 μέρες τον έχω), και εχει 3 μήνες να δώσει update για 13 ευρώ 3 μήνες είναι πολύ!!!

 

Αν έλειπαν τα περί καθυστέρισης του TSF (δεν είχα παρατηρήσει κάτι τόσο τραγικό) αυτό είναι ένα ποστ που θα μπορούσα να είχα γράψει εγώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν έλειπαν τα περί καθυστέρισης του TSF (δεν είχα παρατηρήσει κάτι τόσο τραγικό) αυτό είναι ένα ποστ που θα μπορούσα να είχα γράψει εγώ!:)

 

Ίσως επειδή έχω πάνω από 150 εφαρμογές και πολλούς φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή έχω πάνω από 150 εφαρμογές και πολλούς φακέλους.

 

Πολύ πιθανό αλλά αφού δεν έχεις θέμα με next (αρχίζει να με κερδίζει αρκετά παρεπιπτόντως :)) και με nova τότε σίγουρα κάπου ευθύνεται και ο tsf σε αυτό.. είναι κι αυτό το πολυπόθητο update που δεν έρχεται ποτέ.. προσωπικά πάντως αν γίνονται όλα αυτά τα συνεχή βήματα προς το καλύτερο για τον next (όπως αναφέρουν οι χρήστες που τον έχουν καιρό τουλάχιστον) με βλέπω να παραμένω εκεί, όχι ότι δεν με έχει υπερκαλύψει ήδη απλά δείχνει ότι έχει ακόμα περιθώρια βελτίωσης σε διάφορους τομείς. Κατά τ'άλλα δουλεύει υποδειγματικότατα στο S2 και προβλέπω ότι ο tsf θα μου μείνει για "ρεζέρβα", να "παίζω" μαζί του μερικές μέρες όταν έχω βαρεθεί το ui του next..:p

Link to comment
Share on other sites

13 ευρώ είναι πάρα πολλά ρε παιδια. Εντάξει είπαμε καινοτόμο ui, αλλά ως ένα σημείο. Να πω ότι έχω αγοράσει και τον apex και τον nova και γενικά αγοράζω εφαρμογές συχνά , οπότε δε το λέω για το τζαμπατζιδικο του πράγματος, αλλά με 13 ευρώ περιμένω να μου βγάζεις update μάξιμουμ 5 μέρες μετά το report του bug. Η απρόσκοπτη λειτουργία φυσικά είναι αυτονόητη. Σε μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό τους χρεώνουν τόσο. Και αντε να πεις ότι στον tsf πληρώνεις το καινοτόμο ui, ο next για ποιο λόγο να κοστολογειται πάνω από δέκα ευρώ δε μπορώ να καταλάβω. Οι apex και nova (που έχουν και free εκδόσεις Btw για να δοκιμάσεις πρωρα) είναι στο ένα τέταρτο της τιμής τους.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

13 ευρώ είναι πάρα πολλά ρε παιδια. Εντάξει είπαμε καινοτόμο ui, αλλά ως ένα σημείο. Να πω ότι έχω αγοράσει και τον apex και τον nova και γενικά αγοράζω εφαρμογές συχνά , οπότε δε το λέω για το τζαμπατζιδικο του πράγματος, αλλά με 13 ευρώ περιμένω να μου βγάζεις update μάξιμουμ 5 μέρες μετά το report του bug. Η απρόσκοπτη λειτουργία φυσικά είναι αυτονόητη. Σε μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό τους χρεώνουν τόσο. Και αντε να πεις ότι στον tsf πληρώνεις το καινοτόμο ui, ο next για ποιο λόγο να κοστολογειται πάνω από δέκα ευρώ δε μπορώ να καταλάβω. Οι apex και nova (που έχουν και free εκδόσεις Btw για να δοκιμάσεις πρωρα) είναι στο ένα τέταρτο της τιμής τους.

 

Ο next είναι πολύ καλός, αυτή τη στιγμή είναι σε προσφορά στα 7,35 και με την go team από πίσω τα συνεχή update είναι σίγουρα. Σχεδόν 3μιση μήνες κυκλοφορεί, έχει πολύ μέλλον ακόμα. Τώρα όλοι μπορούμε να είμαστε με free nova και να κάνουμε τη δουλειά μας μια χαρά, όποιος γουστάρει και δεν έχει πρόβλημα να τα δώσει το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

@vrwmiari και όποιος άλλος χρησιμοποιεί Holo HD : Αν δεν το έχετε κάνει ήδη βάλτε εφέ "μέσα/έξω" και ταχύτητα κύλισης 25.Θα φτάσετε στο αποκορύφωμα του smoothness.:clap:
Link to comment
Share on other sites

@vrwmiari και όποιος άλλος χρησιμοποιεί Holo HD : Αν δεν το έχετε κάνει ήδη βάλτε εφέ "μέσα/έξω" και ταχύτητα κύλισης 25.Θα φτάσετε στο αποκορύφωμα του smoothness.:clap:

 

Που όμως; Στο συρτάρι;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έξω στις home screens:) Σε όλους τους launchers πάντως έχω παρατηρήσει ότι παίζει ρόλο το εφφέ στην απαλότητα και τι αριθμό έχουμε θέσει στην ταχύτητα κύλισης.Ένα μικρό αρνητικό του Nova είναι ότι δεν σε αφήνει να παίξεις πολύ με την ταχύτητα κύλισης γιατί έχει προκαθορισμένα επίπεδα και όχι μετρητή.Ο Holo και διάφοροι άλλοι launchers έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Έξω στις home screens:) Σε όλους τους launchers πάντως έχω παρατηρήσει ότι παίζει ρόλο το εφφέ στην απαλότητα και τι αριθμό έχουμε θέσει στην ταχύτητα κύλισης.Ένα μικρό αρνητικό του Nova είναι ότι δεν σε αφήνει να παίξεις πολύ με την ταχύτητα κύλισης γιατί έχει προκαθορισμένα επίπεδα και όχι μετρητή.Ο Holo και διάφοροι άλλοι launchers έχουν.

 

Εχω το wheel effect για αυτό και μόνο έβαλα holo και δεν τον αλλάζω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφη Αρχικων οθονων απο Nova Prime σε Go launcher μπορει να γινει ? ξερει κανεις .............

 

 

Ρε εσεις ελεος οτι και να σας ρωτησω ποτε δεν απανταει κανεις .......τι διαολο επιτιδες γινετε ???????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε εσεις ελεος οτι και να σας ρωτησω ποτε δεν απανταει κανεις .......τι διαολο επιτιδες γινετε ???????

 

Δεν είναι και κανείς υποχρεωμένος... Όσοι το είδαν μάλλον δεν ξέρουν, όπως κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε εσεις ελεος οτι και να σας ρωτησω ποτε δεν απανταει κανεις .......τι διαολο επιτιδες γινετε ???????

 

Υποτίθεται ότι το κάνει το desk migrate (θα το βρεις στο play store) αλλά όσες φορές το προσπάθησα δεν τα κατάφερα... Αν το βρεις πες μου...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι το κάνει το desk migrate (θα το βρεις στο play store) αλλά όσες φορές το προσπάθησα δεν τα κατάφερα... Αν το βρεις πες μου...

 

 

ευχαριστω ...αλλα δεν το κανει δυστηχος αν υπαρχει κατι αλλο μηπως ξερει κανεις ????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ...αλλα δεν το κανει δυστηχος αν υπαρχει κατι αλλο μηπως ξερει κανεις ????

 

Τελευταίο update είδα το 2011 οπότε απίθανο να δουλεύει με τους σημερινούς launchers. Δε γίνεται πλήρες copy paste από όσο ξέρω. Στους Apex/Nova όταν τους εγκαθιστάς πρώτη φορά έχει επιλογή να κάνεις import settings από άλλον launcher, αλλά αυτό περιλαμβάνει μόνο τα shortcuts στα homescreens(όχι widgets), χωρίς καν να λαμβάνει υπόψιν custom icons που μπορεί να έχεις χρησιμοποιήσει σε κάποια από αυτά. Οπότε μάλλον με το χέρι θα χρειαστεί να τα κάνεις.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα τον next με την προσφορά ~7 ευρώ αλλά δεν με ικανοποίησε καθόλου και θεωρώ ότι πήγαν χαράμι. :(

Ο nova μου φαίνεται απείρως πιο απλός/καθημερινός χωρίς φρου φρου και να κουράζει. Πόσο μάλλον να τον έχω σε 2-3 συσκευές και να περιμένω τον next να ανοίγει τους φακέλους με animation (ήμαρτον!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα τον next με την προσφορά ~7 ευρώ αλλά δεν με ικανοποίησε καθόλου και θεωρώ ότι πήγαν χαράμι. :(

Ο nova μου φαίνεται απείρως πιο απλός/καθημερινός χωρίς φρου φρου και να κουράζει. Πόσο μάλλον να τον έχω σε 2-3 συσκευές και να περιμένω τον next να ανοίγει τους φακέλους με animation (ήμαρτον!)

 

Τον δοκίμασα και εγώ προχθές και τον έβγαλα αμέσως.

Μάλλον μεγάλωσα και βαριέμαι να ξαναστήνω από την αρχή.

Συν το ότι θέλει οδηγίες χρήσεως....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τον δοκίμασα και εγώ προχθές και τον έβγαλα αμέσως.

Μάλλον μεγάλωσα και βαριέμαι να ξαναστήνω από την αρχή.

Συν το ότι θέλει οδηγίες χρήσεως....

 

Με λίγη υπομονή τον φέρνεις εύκολα στα μέτρα σου πάντως, αυτός που δεν θα βαρεθεί να πειραματιστεί με το μενού του θα διαπιστώσει στο τέλος ότι δεν είναι και τόσο πολύπλοκος τελικά (ίσως πιο "εύκολος" κι απ'τον Nova).. πόσο μάλλον αν έχει ήδη περάσει πρώτα απ'τον tsf..:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...