Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Hola launcher. Πολυ ωραιο! Απο ο,τι βλεπω δεν ειναι ιδιαιτερα γνωστο! Μαζι με τον launcher κατεβαινουν και διαφορες εφαρμογες. Kαποιες απο αυτες ειναι πολυ ωραιες οπως booster, hola shine κτλ. Επισης μπορεις να ρυθμισεις το μεγεθος των εικονιδιων. Το μονο κακο οτι δεν εχει στο home screen κουμπι για να βλεπεις ολες τις εφαρμογες (χυμα) οπως π.χ. στο stock launcher.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας να μου προτείνει κανένα καλό icon pack να αλλάζει αρκετά τα εικονίδια και όχι να τα βάζει μόνο σε κάποιο πλαίσιο πχ!

Nova Prime δουλεύω

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας να μου προτείνει κανένα καλό icon pack να αλλάζει αρκετά τα εικονίδια και όχι να τα βάζει μόνο σε κάποιο πλαίσιο πχ!

Nova Prime δουλεύω

Ligna

Simplex icons

Orium

Min-icon pack

Simply 8-bit icon pack

Αν ψάξεις στο Google play θα βρεις πολλά πακέτα. Το 99% κάνουν σε nova

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ligna

Simplex icons

Orium

Min-icon pack

Simply 8-bit icon pack

Αν ψάξεις στο Google play θα βρεις πολλά πακέτα. Το 99% κάνουν σε nova

Σε ευχαριστώ φίλε μου τα τελευταία 2 τώρα τα είδα που έβαλες θα τα τσεκάρω μετά! Δοκίμασα κάμποσα και κατέληξα στα εξής:

●Krom icons pack

●Silhouette - Icon Pack

Με το δεύτερο να με έχει κερδίσει πολύ... το συνιστώ ανεπιφύλακτα !!

Link to comment
Share on other sites

Hola launcher. Πολυ ωραιο! Απο ο,τι βλεπω δεν ειναι ιδιαιτερα γνωστο! Μαζι με τον launcher κατεβαινουν και διαφορες εφαρμογες. Kαποιες απο αυτες ειναι πολυ ωραιες οπως booster, hola shine κτλ. Επισης μπορεις να ρυθμισεις το μεγεθος των εικονιδιων. Το μονο κακο οτι δεν εχει στο home screen κουμπι για να βλεπεις ολες τις εφαρμογες (χυμα) οπως π.χ. στο stock launcher.

 

Το δοκίμασα κι εγώ και είναι όντως ωραίο, αλλά βάζει αυτόματα τις εφαρμογές σε κατηγορίες και είναι μπελάς να τα αλλάξεις. Μήπως έχεις βρει πως γίνεται να μην το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου τα τελευταία 2 τώρα τα είδα που έβαλες θα τα τσεκάρω μετά! Δοκίμασα κάμποσα και κατέληξα στα εξής:

●Krom icons pack

●Silhouette - Icon Pack

Με το δεύτερο να με έχει κερδίσει πολύ... το συνιστώ ανεπιφύλακτα !!

Το δεύτερο χρησιμοποιώ εδώ και λίγες μέρες και απλά έχω πάθει πλάκα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

'Εχει κάνει κάποιος έστω και μια απλή σύγκριση (εμπειρικά χωρίς benchmarking) των πιο δημοφιλών launchers για κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας; 'Ενας γνωστός μου πχ μου είπε καλά λόγια για τον dodol και apex
Link to comment
Share on other sites

'Εχει κάνει κάποιος έστω και μια απλή σύγκριση (εμπειρικά χωρίς benchmarking) των πιο δημοφιλών launchers για κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας; 'Ενας γνωστός μου πχ μου είπε καλά λόγια για τον dodol και apex

 

Εγώ με Nova Prime που έβαλα μπορώ να πω ότι έχω δει καλύτερη μπαταρία από τον κλασικό ξεπερασμένο TWZ της σαμη! Τώρα γενικά δεν ξέρω να σε πω αλλά συνήθως όλοι όσοι δοκιμαζουν πάντα σε Nova μένουν

Link to comment
Share on other sites

ο πιο ελαφρυς ποιος ειναι;

δε με νοιαζουν γραφικα κλπ.

μονο ταχυτητα και ναμ μην καταναλωνει μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

ο πιο ελαφρυς ποιος ειναι;

δε με νοιαζουν γραφικα κλπ.

μονο ταχυτητα και ναμ μην καταναλωνει μπαταρια

Ο nova νομίζω εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον nova στο συρτάρι εφαρμογών, μετά τις εφαρμογές έδειχνε τα widget's. Τώρα πως τα βλέπουμε υπάρχει τρόπος?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον nova στο συρτάρι εφαρμογών, μετά τις εφαρμογές έδειχνε τα widget's. Τώρα πως τα βλέπουμε υπάρχει τρόπος?

Πατάς παρατεταμένα πάνω σε κάποια απ' τις αρχικές οθόνες.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα πάνω σε κάποια απ' τις αρχικές οθόνες.....

 

Ναι αλλά κάποτε, πατούσες παρατεταμένα πάνω στο widget και το πήγαινες σε μια από τις αρχικές οθόνες. Αυτή η δυνατότητα υπάρχει τώρα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κάποτε, πατούσες παρατεταμένα πάνω στο widget και το πήγαινες σε μια από τις αρχικές οθόνες. Αυτή η δυνατότητα υπάρχει τώρα?

Κάπως έτσι λειτουργεί πάλι!

Πατάς παρατεταμένα στην αρχική οθόνη που θέλεις να βάλεις το widget και πατάς "Γραφικά στοιχεία". Βρίσκεις το widget που θέλεις, το κρατάς παρατεταμένα και το "πετάς" στην αρχική οθόνη!

Απλά δεν υπάρχουν πλέον στο συρτάρι εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Ο παλιός τρόπος πάντως, κατά τη γνώμη μου, ήταν καλύτερος!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έβγαλε ο developer του Νόβα την επιλογή να μπορείς να βάλεις πολλές εφαρμογές με πολλαπλή επιλογή σε αρχική οθόνη.Τώρα πρέπει ΜΊΑ ΜΊΑ να την σερνεις από το συρτάρι!

Το μόνο μείον που με κρατάει να μην κάνω την αναβάθμιση ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Dodol Launcher.. very good!

 

Συμφωνώ! Εγώ δεν χρησιμοποιώ πολλά applications οπότε δεν με ενδιαφέρουν σε launchers τα σχετικά features για κατηγοριοποίηση, φακέλους, συρτάρια κλπ. Αντίθετα με ενδιαφέρει να αλλάζω themes και icons εύκολα γιατί βαριέμαι και να μικραίνω το μέγεθος των (τεράστιων) εικονιδίων του Google Now Launcher. Και αυτά τα κάνει δωρεάν. Τουλάχιστον προς το παρόν εδώ και 3 μέρες που το χρησιμοποιώ δεν ζητάει χρήματα για extra ούτε έχει διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 4.0.1 για νοβα. Λέει κάτι για μπετα αλλά δεν πολυ-καταλαβα για τι είναι και τι προσφέρει η επιλογή αυτή.

Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η επιλογή στον απλο νόβα.

 

[ATTACH]61290[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκνευριστικά μεγάλα...

Μπορεί να αλλάξει το μέγεθος (χωρίς αλλαγή launcher!); Πχ με κάποιο application;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά μετά απο μικρό χρονικό διάστημα ξαναγύρισα σε Νοva Prime. Χρησιμοποίησα για 20 μέρες τον Go Prime ο οποίος ήταν καλός , πιο ευαίσθητος στην κύλιση των αρχικών οθονών σε σχέση με τον nova - μικρότερο swipe με το δάχτυλο, με πολύ καλή παραμετροποίηση, με ωραία εφέ αλλά...μου δημιούργησε ένα κουλό θέμα : Με Go, το Sygic ( εφαρμογή πλοήγησης) δεν μπορούσε να τρέξει στο παρασκήνιο. Χανόταν ο εντοπισμός. Αρχικά πίστεψα ότι έφταιγε η νέα official stock rom που είχα βάλει στο κινητό. Πριν κάνω downgrade είπα "δεν αλλάζω launcher μπας και.." Γύρισα λοιπόν στον Nova και ως δια μαγείας το Sygic ξανατρέχει πλέον μια χαρά στο παρασκήνιο. Ξέρω ακούγεται κουφό, αλλά όντως αυτό μου συνέβη. Ίσως το ενσωματωμένο cleaner του Go να τρέχει διαρκώς και να σκοτώνει υπηρεσίες του παρασκηνίου; Είναι η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να δώσω.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 4.0.1 για νοβα. Λέει κάτι για μπετα αλλά δεν πολυ-καταλαβα για τι είναι και τι προσφέρει η επιλογή αυτή.

Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η επιλογή στον απλο νόβα.

 

[ATTACH]61290[/ATTACH]

Η 4.0.1 είναι στο πλαυστορ καμία βδομάδα τώρα. Αυτό που δείχνεις είναι επιλογή για να βλέπεις τις μπετα αναβαθμίσεις που βγάζει ο νοβα.

Link to comment
Share on other sites

Το να λέμε ότι το play store είναι άχρηστο, είναι τουλάχιστον άστοχο.

Το ότι μπορείς να βρεις τα πάντα στο internet δεν λέει κάτι. Ήθελα να'ξέρα χωρίς play store πόσοι θα ήταν οι developers και πόσες οι εφαρμογές.

Από κει και πέρα το να μην το λειτουργείς είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Δεν υπάρχει ούτε δέντρο, ούτε δάσος.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Και ΜΟΝΟ το γεγονός ότι αγοράζοντας καινούργια συσκευή, το Playstore σου κατεβάζει αυτόματα ο,τι προγράμματα είχες, και δεν κάθεσαι να ψάχνεις 1-1, ή ότι μπορείς στο ίδιο Google Account σου να βάλεις και τις συσκευές της οικογένειάς σου ώστε ολοι να έχουν τις εφαρμογές που έχεις αγοράσει, είναι πολύ μεγάλη ευκολία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...