Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Υπαρχει καποιο προγραμμα να βρω τα καταλοιπα μηπως απο εφαρμογες παλιες???

Sd maid!!!!!!!!!!

Και πατάς ευρετης νεκρων αρχειων.

Και ότι σου βρει εκεί μέσα το διαγράφεις αφοβα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Sd maid!!!!!!!!!!

Και πατάς ευρετης νεκρων αρχειων.

Και ότι σου βρει εκεί μέσα το διαγράφεις αφοβα.

Αυτο υπεθεσα και εγω φιλε μου και το εκανα ,αλλα παλι τα ιδια με το Nova Launcher δεν το κανει Install με τιποτα!!!!!

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπεθεσα και εγω φιλε μου και το εκανα ,αλλα παλι τα ιδια με το Nova Launcher δεν το κανει Install με τιποτα!!!!!

Δεν σου κάνει install το sd maid? Περίεργο......

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κάνει install το sd maid? Περίεργο......

το Nova Launcher δεν μου κανει install οχι το Sd maid.....δουλευει κανονικα

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

το Nova Launcher δεν μου κανει install οχι το Sd maid.....δουλευει κανονικα

Υπάρχει πιθανότητα να τρέχεις lucky patcher;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αν και μπορεί να έχει απαντηθεί με λίγο ψάξιμο που έκανα δεν το βρήκα. .. έχω τον nova και ήθελα να ρωτήσω τι κάνει η ρύθμιση "επιθετική επιφάνεια εργασίας "

 

Toν κρατάει ενεργό στο παρασκήνιο ώστε αν πχ είσαι πολύ ώρα μέσα σε μία εφαρμογή και πατήσεις τo home για να γυρίσεις πίσω στις home screens, να μειώσει την περίπτωση να σου κάνει redraw ( να εμφανιστεί άδεια η homescreen για 1 δευτερόλεπτο μέχρι να επανασχεδιαστούν τα εικονίδια και τα widgets που έχεις). Συμβαίνει σε ορισμένα κινητά το redraw, γι' αυτό και υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

Ρε παιδια εχω το Xiaomi Redmi Note 3 gκαι εχω προβλημα. εδω και μερες με το Nova Launcher !!!!!!πηγε να κανει αναβαθμηση στην 4.0.1 και απο τοτε μου το εσβησε και δεν μπορω να το κανω εγκατασταση γιατι μου λεει δεν εχω αποθηκευτικο χωρο!!!!!! ενω σε ολες τις αλλες εφαρμογες κανει κανονικα εγκατασταση που δοκιμασα ...........

 

Έκανες εκκαθάριση της cache του Playstore ;

Link to comment
Share on other sites

Toν κρατάει ενεργό στο παρασκήνιο ώστε αν πχ είσαι πολύ ώρα μέσα σε μία εφαρμογή και πατήσεις τo home για να γυρίσεις πίσω στις home screens, να μειώσει την περίπτωση να σου κάνει redraw ( να εμφανιστεί άδεια η homescreen για 1 δευτερόλεπτο μέχρι να επανασχεδιαστούν τα εικονίδια και τα widgets που έχεις). Συμβαίνει σε ορισμένα κινητά το redraw, γι' αυτό και υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

 

 

 

Ωραίος.. Δεν έχω τέτοιο θέμα οπότε δεν το ενεργοποιώ!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να τρέχεις lucky patcher;

Οχι δεν το εχω .

 

Toν κρατάει ενεργό στο παρασκήνιο ώστε αν πχ είσαι πολύ ώρα μέσα σε μία εφαρμογή και πατήσεις τo home για να γυρίσεις πίσω στις home screens, να μειώσει την περίπτωση να σου κάνει redraw ( να εμφανιστεί άδεια η homescreen για 1 δευτερόλεπτο μέχρι να επανασχεδιαστούν τα εικονίδια και τα widgets που έχεις). Συμβαίνει σε ορισμένα κινητά το redraw, γι' αυτό και υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

 

 

Έκανες εκκαθάριση της cache του Playstore ;

Οχι Πως Γινετε ??

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Όπως κάνεις και στις άλλες εφαρμογές ...Ένας τρόπος είναι να κρατήσεις παρατεταμένα το κουτάκι της εφαρμογής και να το μετακινήσεις ή απλά να επιλέξεις εκεί που λέει πληροφοριες εφαρμογών. ..μετά επιλέγεις εκκαθάριση cache
Link to comment
Share on other sites

Όπως κάνεις και στις άλλες εφαρμογές ...Ένας τρόπος είναι να κρατήσεις παρατεταμένα το κουτάκι της εφαρμογής και να το μετακινήσεις ή απλά να επιλέξεις εκεί που λέει πληροφοριες εφαρμογών. ..μετά επιλέγεις εκκαθάριση cache

To Εκανα απο της Εφαρμογες αλλα παλι τα ιδια δεν μπορω να κανω εγκατασταση Τον Nova Launcher.....

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά βλέπω ότι ο Nova Prime πήγε από 3 ευρώ στα 5,5.... 80% πάνω.... ευκαιρία... :lol::lol::lol::lol:

 

Καβάλησε το καλάμι μου φαίνεται... εδώ υπάρχουν αξιόλογοι free π.χ dodol... αντί να μειώσει τιμή την αυξάνει?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά βλέπω ότι ο Nova Prime πήγε από 3 ευρώ στα 5,5.... 80% πάνω.... ευκαιρία... :lol::lol::lol::lol:

 

Καβάλησε το καλάμι μου φαίνεται... εδώ υπάρχουν αξιόλογοι free π.χ dodol... αντί να μειώσει τιμή την αυξάνει?? :confused:

Σε αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο. Ήμουνα έτοιμος να τον αγοράσω και για την γυναίκα, αλλά για το ****το έμεινα στην free έκδοση και θα περιμένω κάποια προσφορά, όταν και αν.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κοστολογεί όσο θέλει το προϊόν του. Αν τον πληρώνουν σημαίνει ότι ο κόσμος αξιολογεί ότι αξίζει το κόστος. Με το ίδιο σκεπτικό θα μπορούσα να πω ότι γιατί να ζητάει ο tsf χρήματα όταν ο dodol είναι τόσο καλός και δωρεάν.

 

Και είμαι χρήστης που έχω free εκδόσεις των προγραμμάτων όπου αυτές με καλύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες δοκιμάζω ξανά τον TSF Launcher, και δηλώνω ενθουσιασμένος. Έχει καλύτερα γραφικά από τον Nova, και είναι σε ένα πιο σοφιστικέ ύφος. Θα τον κρατήσω για αρκετό καιρό ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα στον nova prime με την νέα έκδοση γιατί έφυγαν τα widget και που τα βρίσκω?

Πατάς παρατεταμένα σε μια απ' τις αρχικές οθόνες.... και επιλέγεις.

Εδώ και 2 μέρες δοκιμάζω ξανά τον TSF Launcher, και δηλώνω ενθουσιασμένος. Έχει καλύτερα γραφικά από τον Nova, και είναι σε ένα πιο σοφιστικέ ύφος. Θα τον κρατήσω για αρκετό καιρό ακόμα.

Από μπαταρία πως τον βλέπεις;

Δοκίμασα για κάνα δύο βδομάδες πριν λίγο καιρό και 'γω τον TSF, όμως τον 3D. Πολύ όμορφος, πολύ ωραία κύλιση, αλλά μου "τσιμπούσε" λίγο μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τον βλέπεις;

Δοκίμασα για κάνα δύο βδομάδες πριν λίγο καιρό και 'γω τον TSF, όμως τον 3D. Πολύ όμορφος, πολύ ωραία κύλιση, αλλά μου "τσιμπούσε" λίγο μπαταρία....

 

Τον ξαναέβαλα εδώ και ένα μήνα σε Note 4 με CM12.1. Απλά δεν υπάρχει. Κυριολεκτικά. Ούτε στην εφαρμογή της μπαταρίας, ούτε στο wakelock detector. Μόνο στο better battery stats φαίνεται και εκεί τόσο χαμηλά που συναγωνίζεται εφαρμογές που τις άνοιξα μια φορά και τις ξαναέκλεισα.

 

Και επιτέλους τρέχει νεράκι σαν την έκδοση 2. Παράτησα και το Nova και τον Apex και τον Next. Ο μόνος έξτρα που έχω εγκατεστημένος είναι ο GEL περισσότερο για ασφάλεια παρά για χρήση.

 

Στο μόνο που με χαλάει είναι στα εφέ. Το συρτάρι των εφαρμογών είναι πολύ λιτό σε σχέση με τις άλλες οθόνες και με τα εφέ του Next. Θα ήθελα κάποια στιγμή να έβαζαν κι άλλα wow.

Link to comment
Share on other sites

Update στον Z launcher της Nokia.

πλεον με Android Widgets :cool:

 

http://i.imgur.com/HPT0WCd.png

 

Meego like

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nokia.z

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλός ο .tsf λίγο που ασχολήθηκα μαζί του... Αλλά με τρόμαξε η θερμοκρασία που ανέβασε το κινητό όσο τον έστηνα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G3 16GB.

Δοκιμασα κάποιους launcher.

Ο google είναι ωραίος και απλός.

Ο APEX πολύπλοκος.

Τώρα έχω τον Go launcher και με αρεσει πάρα πολύ. Άλλαξε όλο το κινητό.

Αλλαξα launcher για να δω αν το κινητό δεν ανεβάζει τόσο θερμοκρασία όσο με τον μαμά.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι κι πολύ σωστό αυτό που Θα πω αλλά έχω την εντύπωση πως επειδή το γραφικό περιβαλλον των διαφορών launcher είναι ανώτερο από μαμά ζεσταίνεται και περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

καλημερες!

θα ηθελα να ρωτησω,αν ξερει καποιος,γιατι ενας launcher μπορει να ειναι ασυμβατος με την συσκευη μας?

επειδη μου αρεσει πολυ αντι για εικονιδια να εχω λεξεις για τις εφαρμογες,ηθελα να κατεβασω τον lightning launcher,https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pierrox.lightning_launcher_extreme,αλλα μου λεει οτι δεν ειναι συμβατος με τη συσκευη μου.nubia z7 max.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...