Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Είμαι με την beta.ΜΈΣΑ από την εφαρμογή λέει π.χ. Βγήκε αναβάθμιση από την 24 materinova στην 25.πατάω κατεβαίνει το apk αλλά ΠΟΥ αποθηκευτηκε ; παλιά κατέβαινε στον φάκελο download, τώρα δεν το βρίσκω πουθενά !

Εμένα στο φάκελο download το έχει. Βάλε έναν file manager και βάλτο να στα βάλει κατά σειρά τελευταίας ενημέρωσης (ελπίζω να κατάλαβες γιατί δεν το λέω και πολύ σωστα)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο φάκελο download το έχει. Βάλε έναν file manager και βάλτο να στα βάλει κατά σειρά τελευταίας ενημέρωσης (ελπίζω να κατάλαβες γιατί δεν το λέω και πολύ σωστα)

μπα το έκανα δεν υπάρχει πουθενά! Ίσως είναι θέμα της ρομ ξερω γω

Link to comment
Share on other sites

μπα το έκανα δεν υπάρχει πουθενά! Ίσως είναι θέμα της ρομ ξερω γω

Κατέβασε το στο PC σου και ρίξε το στην SD και τρέξτο απο εκεί.

2 κινητά με pure Android τα ίδια μου έκανε ενώ με το S5 το βρίσκω μια χαρά στο φάκελο download του κινητού.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε Aosp Ρομ και σε μένα δεν κατεβαίνει κάπου το apk. Σε touchwiz όλα καλά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

εντάξει το κατέβασα από το ίδιο το σάιτ του Νόβα ευχαριστώ παιδιά

Και εγω το ιδιο προβλημα ειχα το κατεβαζε και μετα αφαντο. Κατεληξα και εγω στο να το κατεβασω απο το site.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Πολύ καλός ο nova κ με την αναβάθμιση έχει κάτι καινούργια πραγματάκια :D

Το μόνο που.δεν υπάρχει είναι η καρφίτσα στο action memo :(

Έχω note 3 με την lollypop! !

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις έβαλα τον Themer Launcher στο G2 και είδα οτι η Navigation Bar και η Notification Bar δεν γίνονται διαφανες, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα κάνω διαφανές;;;

Είμαι με CyanogenMod12

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την beta του nova και ανεπνευσε το κινητο μου....με τη stable ειχε τρομερο lag!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις έβαλα τον Themer Launcher στο G2 και είδα οτι η Navigation Bar και η Notification Bar δεν γίνονται διαφανες, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα κάνω διαφανές;;;

Είμαι με CyanogenMod12

Νομιζω πως οχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά, νέος στην παρέα και νέος σχετικά και στα smartphones. Έχω ένα galaxy ace αρχαίο βέβαια, αλλά το χρησιμοποιούσα μόνο ως τηλέφωνο και όχι ως smartphone καθώς κολάει υπερβολικά εδώ και πολύ καιρό. Αύριο παραλαμβάνω το Jiayu S3 και διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες του θέματος. Προσανατολίζομαι στον themer launcher(παρότι δεν έχει αναφερθεί) καθώς φαίνεται ότι με μερικά κλικ θα μπορώ να έχω ένα πολύ όμορφο αποτέλεσμα. Τον χρησιμοποιεί κανείς; Υπάρχουν κάποια γνωστά προβλήματα ή drawbacks? Να σημειώσω ότι δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω ένα τόνο widgets και apps. Θέλω μια όμορφη, λειτουργική homescreen, τακτοποιημένο app drawer και έναν easy to start launcher. Έχουμε κάποιες άλλες προτάσεις πέραν του themer?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά, νέος στην παρέα και νέος σχετικά και στα smartphones. Έχω ένα galaxy ace αρχαίο βέβαια, αλλά το χρησιμοποιούσα μόνο ως τηλέφωνο και όχι ως smartphone καθώς κολάει υπερβολικά εδώ και πολύ καιρό. Αύριο παραλαμβάνω το Jiayu S3 και διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες του θέματος. Προσανατολίζομαι στον themer launcher(παρότι δεν έχει αναφερθεί) καθώς φαίνεται ότι με μερικά κλικ θα μπορώ να έχω ένα πολύ όμορφο αποτέλεσμα. Τον χρησιμοποιεί κανείς; Υπάρχουν κάποια γνωστά προβλήματα ή drawbacks? Να σημειώσω ότι δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω ένα τόνο widgets και apps. Θέλω μια όμορφη, λειτουργική homescreen, τακτοποιημένο app drawer και έναν easy to start launcher. Έχουμε κάποιες άλλες προτάσεις πέραν του themer?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Γνωμη μου περασε smart launcher 2... Γρηγοροτερος απο ΟΛΟΥΣ ελαφρυτερος απο ΟΛΟΥΣ και μπορω να πω οτι χωρις πολλα πολλα εχεις μια ωρεα homescreen και ενα κατηγοριοποιημενο app drawer...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Αν αλλάξω launcher μου αλλάζει και όλα όσα έχω βάλει στις αρχικές οθόνες?

Κι αν θέλω να ξαναγυρίσω στον default launcher τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Αν αλλάξω launcher μου αλλάζει και όλα όσα έχω βάλει στις αρχικές οθόνες?

Κι αν θέλω να ξαναγυρίσω στον default launcher τι κάνω;

 

Αν βάλεις launcher το ξανά στην εις από την αρχή το περιβάλλον. Στο παλιό εύκολα γυρνάς είτε με εφαρμογή από το store είτε πας ρυθμίσεις>αρχική σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Αν αλλάξω launcher μου αλλάζει και όλα όσα έχω βάλει στις αρχικές οθόνες?

Κι αν θέλω να ξαναγυρίσω στον default launcher τι κάνω;

Ναι τα αλλάζει. Μετά αν θες να πας στον μαμά launcher πας ρυθμίσεις, Αρχική οθόνη κ πατάς το πρώτο πάνω πάνω κ επιλέγεις αυτόν που θες. Μετά αν πας κ επιλέξεις πάλι τον αρχικό στοκ launcher που είχες

Σου φτιάχνει τις αρχικές οθόνες αυτόματα όπως ακριβώς τις είχες με τα εικονίδια που είχες. Δεν χάνονται

 

Edit: Τώρα είδα ότι απαντήθηκε

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το nova. Τον έστησα αφού πέρασα την lollipop. Εάν θέλησω να περάσω τη beta version, την βάζω από πάνω, ή θέλει στήσιμο από την αρχή πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το nova. Τον έστησα αφού πέρασα την lollipop. Εάν θέλησω να περάσω τη beta version, την βάζω από πάνω, ή θέλει στήσιμο από την αρχή πάλι?

Εγώ την έβαλα από πάνω και λειτουργεί άψογα. Μην ανησυχείς δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει τις τελευταίες 3-4 εκδόσεις του beta Nova, έχω την αίσθηση για πρώτη φορά εδώ και ενάμιση χρόνο που το χρησιμοποιώ ότι αντί για αναβάθμιση πάμε σε υποβάθμιση.

Αφήνοντας την ασπρίλα στην άκρη, που απ' ό,τι διαβάζω ενοχλεί και αρκετούς άλλους εκτός από εμένα, θα πω για το καινούργιο menu. Η ευκολία που παρέχει το παλιό για άμεση πρόσβαση είναι για μένα πολύ καλύτερη.

Δεν θα διαφωνήσω με κάποιους που τους αρέσει γούστα είναι αυτά, απλά καταθέτω την προσωπική μου άποψη, ελπίζοντας βέβαια στην τελική έκδοση να υπάρχει έστω τρόπος να αλλάζουν.

Σε επικοινωνία μου μέσω e-mail με τον developer, αναφέρθηκε ότι "ίσως" υποστηρίξει να αλλάζει το χρώμα στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την beta του nova και ανεπνευσε το κινητο μου....με τη stable ειχε τρομερο lag!

 

Έχοντας δοκιμάσει τις τελευταίες 3-4 εκδόσεις του beta Nova, έχω την αίσθηση για πρώτη φορά εδώ και ενάμιση χρόνο που το χρησιμοποιώ ότι αντί για αναβάθμιση πάμε σε υποβάθμιση.

Αφήνοντας την ασπρίλα στην άκρη, που απ' ό,τι διαβάζω ενοχλεί και αρκετούς άλλους εκτός από εμένα, θα πω για το καινούργιο menu. Η ευκολία που παρέχει το παλιό για άμεση πρόσβαση είναι για μένα πολύ καλύτερη.

Δεν θα διαφωνήσω με κάποιους που τους αρέσει γούστα είναι αυτά, απλά καταθέτω την προσωπική μου άποψη, ελπίζοντας βέβαια στην τελική έκδοση να υπάρχει έστω τρόπος να αλλάζουν.

Σε επικοινωνία μου μέσω e-mail με τον developer, αναφέρθηκε ότι "ίσως" υποστηρίξει να αλλάζει το χρώμα στις ρυθμίσεις.

 

Eνα πραγμα ειχε ασχημο ο Nova, και αυτο ηταν τα settings του.

Τοσο το καταμαυρο holo ui του οσο και η διαταξη.

 

Και ο ανθρωπος τα βλετιωσε και παρ'ολαυτα, υπαρχουν καποιοι που γκρινιαζουν.

 

ΥΓ

 

Η ασπριλα καλα κανει και υπαρχει, γιατι ασπριλα εχεις και στα settings της L.

Link to comment
Share on other sites

Αφήνοντας την ασπρίλα στην άκρη, που απ' ό,τι διαβάζω ενοχλεί και αρκετούς άλλους εκτός από εμένα...

σε επικοινωνία μου μέσω e-mail με τον developer, αναφέρθηκε ότι "ίσως" υποστηρίξει να αλλάζει το χρώμα στις ρυθμίσεις.

 

Συμφωνώ με το θέμα γενικά της ασπρίλας αλλά στην περίπτωση ενός launcher αυτή πρέπει να την υποστείς μόνο στις ρυθμίσεις του. Μικρό το κακό ακόμα και για όσους έχουμε super amoled οθόνες ( τέλειο μαύρο ) και είναι κρίμα να μην έχουμε πλήρως μαύρο UI.

 

@nikchris, η "βελτίωση" όταν μιλάμε για αλλαγή χρώματος δεν είναι κάτι το αντικειμενικό. Και μένα μου αρέσει ο μινιμαλισμός της lollipop , καλά κάνει που τον υιοθετεί ο developer του Nova , αλλά άλλο οι γραμμές και τα εικονίδια και άλλο το χρώμα του backround. Ήδη πολλές εφαρμογές ( dialers, explorers, sms apps πχ ) δίνουν τη δυνατότητα επιλογής dark lollipop.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε ασπριλα τι εννοειτε?

Που την εχει?

Πάντως γενικά ακούγονται παράπονα για την τελευταία έκδοση! Γι αυτό και δεν ρισκάρω να την περάσω. Είμαι με την προτελευταια.

Link to comment
Share on other sites

@nikchris, η "βελτίωση" όταν μιλάμε για αλλαγή χρώματος δεν είναι κάτι το αντικειμενικό. Και μένα μου αρέσει ο μινιμαλισμός της lollipop , καλά κάνει που τον υιοθετεί ο developer του Nova , αλλά άλλο οι γραμμές και τα εικονίδια και άλλο το χρώμα του backround. Ήδη πολλές εφαρμογές ( dialers, explorers, sms apps πχ ) δίνουν τη δυνατότητα επιλογής dark lollipop.

 

Οταν μπαινω στα settings του Nova θελω να βλεπω κατι αντιστοιχο με αυτο που βλεπω στο settings του τηλερωνου.

Οταν μεχρι προσφατα εβλεπα κατι που ειχε μεινει απο το .... 2011, με χαλαγε απιστευτα.

 

1000 φορες material-ish και ασχημουτσικο παρα holo.

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ

Η ασπριλα καλα κανει και υπαρχει, γιατι ασπριλα εχεις και στα settings της L.

 

 

 

 

 

 

 

 

@nikchris, η "βελτίωση" όταν μιλάμε για αλλαγή χρώματος δεν είναι κάτι το αντικειμενικό. Και μένα μου αρέσει ο μινιμαλισμός της lollipop , καλά κάνει που τον υιοθετεί ο developer του Nova , αλλά άλλο οι γραμμές και τα εικονίδια και άλλο το χρώμα του backround. Ήδη πολλές εφαρμογές ( dialers, explorers, sms apps πχ ) δίνουν τη δυνατότητα επιλογής dark lollipop.

 

nikchris, επειδή προφανώς δεν κατάλαβες:

1) Αλλαγή δεν σημαίνει πάντα κάτι καλύτερο, αλλά όπως ανέφερα κατανοώ τα διαφορετικά γούστα.

Είναι διαφορετικό όμως να λες απόλυτα ότι "η ασπρίλα καλά κάνει και υπάρχει"

2) Γνωρίζεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν να δουν, διαβάσουν, με λευκό backround ?

Φυσικά, δεν έχω την απαίτηση να το ξέρεις, εδώ ολόκληρη Google υποψιάζομαι ότι μπορεί και να μην το γνωρίζει.

3) Δεν εννοώ βέβαια να αντικατασταθεί το λευκό χρώμα από το μαύρο, αλλά να υπάρχει σαν επιλογή, όπως αναφέρει και ο ipred.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναεπανςφερα τον Νόβα στο κινητό μου. Αλλά υπάρχει αυτό το προβληματάκι. Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως το ξεπερνάμε;; : θα πρέπει να ζήσω με αυτό.. ..

[ATTACH]59292[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...