Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

δεν παιζω κανενα παιχνιδι, σοβαροτατα μιλαω

 

Eιναι offtopic και δεν το συνεχιζω αλλα με custom rom εχεις μονο bug και προβληματα, ποσο μαλλον σε Xiaomi κινητα.

Το λετε μερικοι λες και να βαλεις custom ειναι κατι εναλλακτικο και ανετο.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι offtopic και δεν το συνεχιζω αλλα με custom rom εχεις μονο bug και προβληματα, ποσο μαλλον σε Xiaomi κινητα.

Το λετε μερικοι λες και να βαλεις custom ειναι κατι εναλλακτικο και ανετο.

 

Το να βάλεις custom rom είναι πράγματι κάτι εναλλακτικό (ο ορισμός της λέξης), δεν είναι δα και κάτι εξεζητημένο, αλλά δε συνιστάται αν δεν έχεις όρεξη να ασχοληθείς λίγο.

Μπάγκς υπάρχουν αλλά όχι σε όλες. Όπως και υπάρχουν πολλές custom, κλάσεις ανώτερες από τις εργοστασιακές. Όλα υπάρχουν !

Έχω κρατήσει κινητό με custom απροβλημάτιστα πάνω από τρία χρόνια και ακόμη συνεχίζει ακάθεκτο, ως δεύτερο πλέον. Στο καινούριο έμεινα στην εργοστασιακή καθώς δεν έχω βρει κάποιο λόγο να την αλλάξω. Όπως βλέπεις δε χρειάζεται πώρωση, απλά ζυγίζουμε τι μας βολεύει καλύτερα κάθε φορά.

Και για να επιστρέψουμε στο θέμα, όχι, δεν χρειάζεται να σουτάρεις τη miui για να βάλεις τον Launcher. Μια χαρά παίζουν (σχεδόν) όλοι επάνω στη miui. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι offtopic και δεν το συνεχιζω αλλα με custom rom εχεις μονο bug και προβληματα, ποσο μαλλον σε Xiaomi κινητα.

Το λετε μερικοι λες και να βαλεις custom ειναι κατι εναλλακτικο και ανετο.

Από εκεί φαίνεται πόσα γνωρίζεις για κινητά.

Οι custom Rom δεν είναι μόνο bugs και προβλήματα.

Είναι γεμάτες χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

 

Αλλά τέλος το off topic.

 

Microsoft Launcher από μένα. Γίνεται όλο και καλύτερος.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλους.να ρωτήσω κάτι.

Εγώ έχω ενθουσιαστεί κ χρησιμοποιώ τον microsoft launcher.

Ωστόσο έχω μια απορία:

Γίνεται κάπως,να ρυθμιστεί ώστε να αλλάζει καθημερινά και την εικόνα της οθόνης κλειδώματος;

Έχω την αντίστοιχη ρύθμιση για καθημερινή αλλαγή της εικόνας επιφάνειας εργασίας.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά αν απαντήσει κάποιος.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι offtopic και δεν το συνεχιζω αλλα με custom rom εχεις μονο bug και προβληματα, ποσο μαλλον σε Xiaomi κινητα.

Το λετε μερικοι λες και να βαλεις custom ειναι κατι εναλλακτικο και ανετο.

 

Κάπου είσαι λάθος,φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι χρόνια χρήστης nova prime! Σήμερα κατέβασα να δοκιμάσω τον Microsoft launcher αλλά έχω δύο (προς το παρών) απορίες, που δεν μπόρεσα να βρω!

Πρώτη απορία είναι αν μπορούμε τις αρχικές οθόνες να τις κάνουμε να πηγαίνουν συνεχόμενα κυκλικά. Να μην έχουν δηλαδή αρχή και τέλος, να πηγαίνει απ' την τελευταία πάλι στην πρώτη!

Δεύτερη απορία είναι αν μπορούμε να κάνουμε στο double tap για κλείδωμα οθόνης να μην έχει την καθυστέρηση των 5 δεπτερολέπτων έτσι ώστε να ανοίγει με δακτυλικό αποτύπωμα! Στον nova έχει ρύθμιση, για root χρήστες, να παρακάμπτει την ασφάλεια αυτή και να κλειδώνει απευθείας με double tap χωρίς να επηρεάζεται το δακτυλικό αποτύπωμα! Είμαι root....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι χρόνια χρήστης nova prime! Σήμερα κατέβασα να δοκιμάσω τον Microsoft launcher αλλά έχω δύο (προς το παρών) απορίες, που δεν μπόρεσα να βρω!

Πρώτη απορία είναι αν μπορούμε τις αρχικές οθόνες να τις κάνουμε να πηγαίνουν συνεχόμενα κυκλικά. Να μην έχουν δηλαδή αρχή και τέλος, να πηγαίνει απ' την τελευταία πάλι στην πρώτη!

Δεύτερη απορία είναι αν μπορούμε να κάνουμε στο double tap για κλείδωμα οθόνης να μην έχει την καθυστέρηση των 5 δεπτερολέπτων έτσι ώστε να ανοίγει με δακτυλικό αποτύπωμα! Στον nova έχει ρύθμιση, για root χρήστες, να παρακάμπτει την ασφάλεια αυτή και να κλειδώνει απευθείας με double tap χωρίς να επηρεάζεται το δακτυλικό αποτύπωμα! Είμαι root....

 

Για το πρώτο λογικά δεν θα έχει κάποια ρύθμιση;

Το δεύτερο 100% δεν γίνεται σε μη ρουταρισμένες συσκευές, τώρα εσύ που έχεις root δεν το δοκίμασες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο λογικά δεν θα έχει κάποια ρύθμιση;

Το δεύτερο 100% δεν γίνεται σε μη ρουταρισμένες συσκευές, τώρα εσύ που έχεις root δεν το δοκίμασες;

Το πρώτο τελικά το βρήκα! Έπρεπε να καταργηθεί η οθόνη ειδήσεων κτλ.

Για το 2ο δε βρήκα ακόμη τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι από τον Microsoft;

Αξίζει να δοκιμάσει κανείς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί φαίνεται πόσα γνωρίζεις για κινητά.

Οι custom Rom δεν είναι μόνο bugs και προβλήματα.

Είναι γεμάτες χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

ε ναι, "δεν ξερω απο κινητα". Ξερεις εσυ, φανταζομαι.

 

Θα ξαναδοκιμασω microsoft αν και δεν μου γεμιζει το ματι

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω δουλέψει και είναι αρκετά καλός. Το μόνο που με χαλάει και το ανέφερα και πιο πάνω είναι ότι έχει μόνιμη μπάρα αναζήτησης στις εφαρμογές με αποτέλεσμα να σου κόβει χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα και εγώ να φύγω από νόβα τον οποίο έχω αγορασμένο.

Έβαλα τον Microsoft για δοκιμή και τον άφησα. Μια χαρά μου φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα και εγώ να φύγω από νόβα τον οποίο έχω αγορασμένο.

Έβαλα τον Microsoft για δοκιμή και τον άφησα. Μια χαρά μου φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το μόνο που δεν έχει ακόμα για μένα ο Microsoft είναι το μέγεθος των εικονιδιων των εφαρμογών μέσα στους φακέλους να είναι ανεξάρτητο από αυτό των εικονιδιων της αρχικής οθόνης. (στην αρχική οθόνη λόγω grid 12χ7 είναι μικρά αλλά στους φακέλους τα θέλω μεγαλύτερα)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος απ' τον microsoft ναι, απλά θα ήθελα κάπως να αλλάζει αν γίνεται και το.φοντο οθόνης κλειδώματος, καθημερινά, εκτός της επιφάνειας εργασίας.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικός φαίνεται ο Microsoft launcher, θα τον δουλέψω λίγο να δω πως τα πάει!

Αν και το θέμα που προανέφερα με την καθυστέρηση των 5 δευτερολέπτων για το κλείδωμα με douple tap με χαλάει αρκετά! Αν δε βρω λύση....... μάλλον επιστροφή σε nova!

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικός φαίνεται ο Microsoft launcher, θα τον δουλέψω λίγο να δω πως τα πάει!

Αν και το θέμα που προανέφερα με την καθυστέρηση των 5 δευτερολέπτων για το κλείδωμα με douple tap με χαλάει αρκετά! Αν δε βρω λύση....... μάλλον επιστροφή σε nova!

Κανένα τέτοιο θέμα στο OP3T

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για τον lawnchair launcher τι άποψη έχετε;

Μου αρέσει που είναι λιτός απλός αλλά με προβληματίζει πως στο τηλ στις ρυθμίσεις της μπαταρίας δείχνει μεγάλη κατανάλωση στον launcher ως screen usage.

 

Επίσης ο Smart launcher 5 δεν είναι καθόλου κακή περίπτωση αλλά με εκνευρίζει που για να έχεις τα premium features του pro πρέπει να έχεις εγκαταστημένο και τον προηγμένο SL αν τον είχες αγοράσει παλιά όπως εγώ.

 

Μου κινήσατε το ενδιαφέρον για τον Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο Microsoft τα πάει γενικά καλά. Ένα ξεπεράσει κάποιος την δύναμη της συνήθειας που ακούει στο όνομα Nova.

Έχει κάποια θεματακια τα οποία όμως δεν με ενοχλούν. Επίσης σίγουρα θα δεχτεί αναβαθμίσεις και βελτιώσεις.

Είναι κάτι καινούργιο..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης ο Smart launcher 5 δεν είναι καθόλου κακή περίπτωση αλλά με εκνευρίζει που για να έχεις τα premium features του pro πρέπει να έχεις εγκαταστημένο και τον προηγμένο SL αν τον είχες αγοράσει παλιά όπως εγώ.

 

Μου κινήσατε το ενδιαφέρον για τον Microsoft.

 

Εγώ πάντως έβαλα τον 5 και αφού αναγνώρισε ότι έχω αγοράσει την προηγούμενη έκδοση, μου ξεκλείδωσε όλα τα features του 5. Μετά έβγαλα τον παλιό και όλα καλά, ο 5 δουλεύει κανονικά premium.

 

Τον Microsoft launcher τον ξηλωσα, στο mi a1 μου δεν είναι smooth.

 

Και ο lawnchair καλός είναι αλλά δεν είναι polished, έχει κάποια bugs εδώ και εκεί σπαστικά και παίρνει και αργά updates.

 

Όπου ναναι λογικά θα βγάλει καινούργια beta με πολλές αλλαγές. Έχει πει σε 2 βδομάδες αλλά μπορεί να πάει και μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα τον 5 και αφού αναγνώρισε ότι έχω αγοράσει την προηγούμενη έκδοση, μου ξεκλείδωσε όλα τα features του 5. Μετά έβγαλα τον παλιό και όλα καλά, ο 5 δουλεύει κανονικά premium.

 

Τον Microsoft launcher τον ξηλωσα, στο mi a1 μου δεν είναι smooth.

 

Και ο lawnchair καλός είναι αλλά δεν είναι polished, έχει κάποια bugs εδώ και εκεί σπαστικά και παίρνει και αργά updates.

 

Όπου ναναι λογικά θα βγάλει καινούργια beta με πολλές αλλαγές. Έχει πει σε 2 βδομάδες αλλά μπορεί να πάει και μήνα.

 

Σε εμένα όταν αφαίρεσα τον παλιό SL σταμάτησε να αναγνωρίζει τον pro.

 

Ναι περιμένω να δω πως ο developer του Lawnchair θα το εξελίξει δεν έκδοση που λέει πως θα βρει σε δύο εβδομάδες. Λέμε τώρα...

 

Ένα ενδιαφέρον update πήρε και ο Lean launcher πρόσφατα. Πλέον στο LG G6 μου έχεις διάφανη την navigation bar (πριν δεν την είχε) οπότε από σήμερα τον δοκιμάζω ξανά... Είδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γράφτηκε πριν ότι είναι έγκλημα να βάλεις nova σε emui ή miui, γενικά σε skin, θα ήθελα να καταλάβω γιατί. Είχα nova prime σε Huawei P9 lite χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Πραγματικά με ενδιαφέρει το σκεπτικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παιζει σε emui 5 και 8 ο Nova Prime στο κινητο μου. Προφανως ο φιλος το αναφερει για αισθητικούς λογους ισως;;; χθες εστησα ξανα το oukitel μου απο την αρχη και κατευθειαν nova απλο εβαλα. Ξαναδοκιμασα τον Smart Launcher 5 μιας και ειχα αγορασμενο τον 3 pro αλλα τον κανανε ακομη χειρότερο και μπερδεμενο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...