Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Τι είδους εφαρμογή εννοείς; να σου μεταφέρει αρχικές οθόνες κλπ από τον ενα launcher στον άλλο η απλά να εναλλάσσεις ποιος θα είναι ενεργός;

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk[/Q

 

εχω δυο διαφορετικους launcher και θελω να τους εναλλασσω υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει αυτο να μου αλλαζει τις οθονες

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να χρειάζεσαι εφαρμογή γι αυτό. Στο App drawer αν επιλέξεις τον launcher θα σου τον ξεκινήσει. Τον default τον αλλάζεις στις περισσότερες συσκευές μέσα από τα settings.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

 

εχω δυο διαφορετικους launcher και θελω να τους εναλλασσω υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει αυτο να μου αλλαζει τις οθονες

 

Πιστεύω ότι αυτό κάνει τη δουλειά που θέλεις.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ερώτηση για Nova. Χρησιμοποιώ πακέτο εικονιδίων που βάζει "μάσκα" στα εικονίδια που δεν έχει δικά του. Υπάρχει επιλογή στον Nova να μην το κάνει αυτό;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για Nova. Χρησιμοποιώ πακέτο εικονιδίων που βάζει "μάσκα" στα εικονίδια που δεν έχει δικά του. Υπάρχει επιλογή στον Nova να μην το κάνει αυτό;

Όλα τα πακέτα εικονιδίων χρησιμοποιούν μάσκα για τις εφαρμογές που ο δημιουργός δεν έχει φτιάξει εικονίδιο (τουλάχιστον όλα όσα χρησιμοποιώ, και είναι πάρα πολλά).

 

Δεν έχω βγει κάποια ρύθμιση, οπότε πιστεύω πρέπει να κάνεις edit ΟΛΕΣ τις εφαρμογές που δεν έχω εικονίδιο και να επιλέξεις το μαμά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά εδώ και αρκετές μέρες έχει σταματήσει να μου λειτουργεί το tesla unread του Nova launcher prime! Δεν μου δείχνει το αριθμητικό των μη αναγνωσμένων.

Και σε εσάς;;; Το έχω κατεβασμένο από Google play.

Βλέπω πολλά σχετικά σχόλια στο play από άτομα που σταμάτησε να τους λειτουργεί.

Υπαρχει εναλλακτική λύση για Nova?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και αρκετές μέρες έχει σταματήσει να μου λειτουργεί το tesla unread του Nova launcher prime! Δεν μου δείχνει το αριθμητικό των μη αναγνωσμένων.

Και σε εσάς;;; Το έχω κατεβασμένο από Google play.

Βλέπω πολλά σχετικά σχόλια στο play από άτομα που σταμάτησε να τους λειτουργεί.

Υπαρχει εναλλακτική λύση για Nova?

εμένα πάντως σε Xiaomi redmi note 4x με android 6.0.1 δουλεύει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως σε Xiaomi redmi note 4x με android 6.0.1 δουλεύει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε χαζομάρα. Για κάποιο λόγο απενεργοποιηθηκε το tesla μέσα από τις ρυθμίσεις του Nova από μόνο του!!!! Χωρίς να το πειραξω εγω.

Το ενεργοποίησα ξανά και φαίνεται να λειτουργεί τώρα. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έβαλα τον smart launcher 3 pro. Μπορώ να έχω ένα κλασικό συρτάρι εφαρμογών; καλές οι κατηγορίες αλλά θέλω κάτι πιο παραδοσιακό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον smart launcher 3 pro. Μπορώ να έχω ένα κλασικό συρτάρι εφαρμογών; καλές οι κατηγορίες αλλά θέλω κάτι πιο παραδοσιακό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω πως όχι

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με έχει πιάσει η γεροντική παραξενιά και όλα μου βρωμάνε. Δεν αντέχω τίποτα. Είπα να τον δοκιμάσω αλλά άυτο με χάλασε. Θα τον κρατήσω λίγο να δω. Δε μου κάθεται τίποτα καλά. Είναι και το καλοκαίρι στη μέση που βαριέμαι ελεεινά να ασχοληθώ με τα πάντα οπότε δένει το γλυκό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με έχει πιάσει η γεροντική παραξενιά και όλα μου βρωμάνε. Δεν αντέχω τίποτα. Είπα να τον δοκιμάσω αλλά άυτο με χάλασε. Θα τον κρατήσω λίγο να δω. Δε μου κάθεται τίποτα καλά. Είναι και το καλοκαίρι στη μέση που βαριέμαι ελεεινά να ασχοληθώ με τα πάντα οπότε δένει το γλυκό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δικός μου αγαπημένος. Everything me launcher.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία που έχει ο Nova και δεν την ήξερα είναι η εξής: όταν θες να μεταφέρεις ένα εικονίδιο κρατάς το εικονίδιο και αντί να το πας εκεί που θες, μπορείς να πατήσεις με ένα άλλο δάχτυλο εκεί που θες να πάει και πηγαίνει. Πραγματικά δεν το ήξερα ότι γίνεται και το γράφω μήπως δεν τον ξέρουν και άλλοι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία που έχει ο Nova και δεν την ήξερα είναι η εξής: όταν θες να μεταφέρεις ένα εικονίδιο κρατάς το εικονίδιο και αντί να το πας εκεί που θες, μπορείς να πατήσεις με ένα άλλο δάχτυλο εκεί που θες να πάει και πηγαίνει. Πραγματικά δεν το ήξερα ότι γίνεται και το γράφω μήπως δεν τον ξέρουν και άλλοι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πιάνει σε μένα. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Nova 5.3 ναι το κάνει... Θέλει τρόπο πάντως που δεν μπορώ να περιγράψω σωστά. Αφήνεις το εικονίδιο που θες να μετακινήσεις κ σχεδόν στιγμιαία πατάς εκεί που θες να πάει... Κάπως έτσι...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Nova 5.3 ναι το κάνει... Θέλει τρόπο πάντως που δεν μπορώ να περιγράψω σωστά. Αφήνεις το εικονίδιο που θες να μετακινήσεις κ σχεδόν στιγμιαία πατάς εκεί που θες να πάει... Κάπως έτσι...

Σωστός μόλις το έκανα. Θέλει ακριβώς με τον τρόπο που γράφεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολο είναι το σύρσιμο με τόσες φορές που χρειάζεται να το προσπαθήσεις για να το πετύχεις. :P

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εγώ το κατάφερα αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και τόσο πρακτικό
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αγαπημένος και ο βασικός μου launcher χρόνια τώρα ο Nova prime αλλά μου τη δίνει που έχει μείνει λίγο πίσω στα eye candy effect.

Απ το τρόπο και την εμφάνιση των φακέλων μέχρι και το smoothness στα transition.

Αλλιώς τέτοια παραμετροποίηση και σταθερότητα σε launcher δύσκολα θα βρεις εκεί έξω!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Από χθες ο Touchwiz ενεργοποίησε το swipe down για να κατεβαίνει η μπάρα των ειδοποιήσεων.

Πολύ καλή προσθήκη από την Samsung. Μετά από χρόνια βγήκε ο Νονα και παίζω στοκ.

 

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...