Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος που έχει αγοράσει ελληνική συσκευή να μου πει το product code που υπάρχει κάτω από την μπαταρία;

 

Έχω βρει τα παρακάτω:

059S5F9 RM-914 VAR EU GR COSMOTE, με λογότυπο της cosmote

059S3J8 RM-914 VAR EU GR VODAFONE, με λογότυπο της vodafone

και

059S7H0 RM-914 VAR EU HU AL BA BG CY CZ GR HR AV, αν και περιέχει το GR δεν είναι ο κωδικός για το ελληνικό μοντέλο.

 

Αναζητώ τον κωδικό που θα μου δώσει την παρακάτω έκδοση, όπως φαίνεται στη σελίδα της microsoft.

Greece

Lumia 520 Country variant Denim 8.10.14219.341 3058.50000.1425.0003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας!

υπαρχει περιπτωση να γνωριζει καποιος προγραμμα που να μετραει ποσους κυκλους φορτισης εχει κανει η μπαταρια? Κατι αντιστοιχο οπως εχουν και τα iphone... θελω να τσεκαρω την καινουργια μπαταρια που αγορασα γιατι στην ουσια κραταει οσο και η μαμισια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω χασει τα hands free απο το 520. Πως μπορω να ψαξω συμβατα για το κινητο? υπαρχεινκαποιος κωδικος, τυπος κλπ? αρκει να ειναι 3,5mm ?
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει τα hands free απο το 520. Πως μπορω να ψαξω συμβατα για το κινητο? υπαρχεινκαποιος κωδικος, τυπος κλπ? αρκει να ειναι 3,5mm ?

 

Αυτά που έρχονται με τη συσκευή είναι αυτά

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει τα hands free απο το 520. Πως μπορω να ψαξω συμβατα για το κινητο? υπαρχεινκαποιος κωδικος, τυπος κλπ? αρκει να ειναι 3,5mm ?

 

να είναι τα ίδια καρφιά (χρωματικά) ώστε να δουλεύει το κουμπί αποδοχής κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ και θα ήθελα να σας πω το πρόβλημα μου μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Λοιπόν έχω ένα lumia 520 του οποίου η εξωτερική οθόνη (touch screen) έσπασε από πέσιμο,βρήκα μια οικονομική στο ebay και την αντικατέστησα.

Μετά την αλλαγή το touch screen μετά από λίγη ώρα σταματάει να λειτουργεί ,έκανα hard reset , ξανακοίταξα μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά με τα καλώδια μέσα αλλά τίποτα και απ όσο έψαξα στο ίντερνετ υπήρχαν και άλλοι πολλοί που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα (και καλά γίνεται επειδή δεν είναι το αυθεντικό ανταλλακτικό; )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά,έχω στα χέρια μου ένα νοκια λουμια 520 με το εξής πρόβλημα: όταν πατάω το κουμπί για να ενεργοποιήσω το κινητό, δείχνει το λογότυπο της νοκια και μετά γίνεται μπλε η οθόνη χωρίς να κάνει κάτι.Υπάρχει κανένας τρόπος για να το φτιάξω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω στα χέρια μου ένα νοκια λουμια 520 με το εξής πρόβλημα: όταν πατάω το κουμπί για να ενεργοποιήσω το κινητό, δείχνει το λογότυπο της νοκια και μετά γίνεται μπλε η οθόνη χωρίς να κάνει κάτι.Υπάρχει κανένας τρόπος για να το φτιάξω??

 

Καλησπέρα. Δοκίμασε να το επαναφέρεις με το Lumia Software Recovery Tool.

http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό 520 μιας φίλης μου δεν της δίνει την επιλογή να επιλέξει ''μειωμένο'' στο σύνολο χαρακτήρων sms με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γράψει 160 χαρακτήρες. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις της συσκευής. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό 520 μιας φίλης μου δεν της δίνει την επιλογή να επιλέξει ''μειωμένο'' στο σύνολο χαρακτήρων sms με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γράψει 160 χαρακτήρες. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις της συσκευής. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Να κανει ενα backup τα δεδομένα της και να το πάει σε ένα Nokia Care Point να της φλασαρουν άλλη rom (ευρωπαϊκή).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια εχω δυο συσκευες 520, την μια την εχω για την μανα μου, αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα και στις δυο, το screen rotation, μια δουλευει μια δεν δουλευει, εκανα το κολπο που λενε κλεισε wifi και reboot πιανει οντως αλλα για λιγες ωρες, και στις δυο συσκευες συμβαινει αυτο, σπαστικο ειναι πιο πολυ για τις φωτογραφιες, οταν τραβας δεν ειναι full screen και πρεπει καθε φορα να τις κανω manual, αντιμετωπιζει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα με το 520 η γενικα με Lumia?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, εχω αυτό το μοντέλο κι αντιμετοπιζω σοβαρό πρόβλημα redirect.

Σχεδόν σε όποιο σαιτ και να μπω με μεταφέρει αυτόματα σε σελίδες με ads.

Υπάρχει καμια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχω αυτό το μοντέλο κι αντιμετοπιζω σοβαρό πρόβλημα redirect.

Σχεδόν σε όποιο σαιτ και να μπω με μεταφέρει αυτόματα σε σελίδες με ads.

Υπάρχει καμια λύση;

 

Δοκίμασε να κάνεις μια διαγραφή ιστορικού από τις ρυθμίσεις του Internet Explorer.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και μετά από επαναφορά του κινιτου, το ίδιο...

 

Μετά την επαναφορά της συσκευής στις εργοστασιακές ρυθμίσεις επανέφερες και το back up σου; Αν ναι, δοκίμασε να κάνεις επαναφορά πάλι, αλλά να τη στήσεις από την αρχή τη συσκευή. Να μην επαναφέρεις το back up δηλαδή. Κάποια εφαρμογή προφανώς σου το προκαλεί.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Συνάδελφος έχει το Nokia Lumia 520. Είχε σεταρισμένο τον exchange server από προηγούμενη δουλειά (δεν ισχύει πλέον το account του) κι εμφανίζονταν κανονικά οι επαφές του (οι οποίες ήταν περασμένες στον exchange). Δυό αθώα παιδικά χεράκια έσβησαν τον Exchange με αποτέλεσμα να μη βλέπει πλέον τις συγκεκριμένες επαφές. Το θέμα είναι ότι όταν τον καλέσει κάποιος αριθμός που ήταν αποθηκευμένος στις exchange επαφές, εμφανίζεται κανονικά το όνομα κι όχι γυμνός ο αριθμός (μετά από reboot, κάνει ακριβώς το ίδιο).

Στις ρυθμίσεις των επαφών, δεν υπάρχει κάποια επιλογή στο φιλτράρισμα που να τις εμφανίζεις ή να τις αποκρύπτει.

Δεν το συγχρόνιζε ποτέ μέσω software με υπολογιστή / cloud / e.t.c.

Έχετε καμιά ιδέα, γιατί εμφανίζονται οι παλιές του επαφές, κι αν υπάρχει τρόπος να τις επαναφέρει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πήρα (ξανά) φρέσκο το συγκεκριμένο τηλ/νο από γνωστό σκρουτζομάγαζο.

Δεν λέει να ανοίξει με το τίποτα. Κάνει την γνωστή δόνηση εμφανίζει το ΝΟΚΙΑ και μετά

πετάει το γνωστό σήμα της μπαταρίας με μια κόκκινη γραμμή και το μπριζάκι να αναβοσβήνει πάνω της.

Το θέμα είναι ότι αυτό (η φόρτιση) δε κρατάει πολύ. Μετά από 2-3 λεπτά πατώντας να δω που βρίσκεται δεν ανάβει.

Δεν παίρνει μπρος αν δεν αφαιρέσω τη μπαταρία πατήσω το power και τη ξαναβάλω. Αν μπει κατευθείαν ΔΕΝ πάλι.

Ακόμα, με πολύμετρο που έχω, είδα ότι στις δύο επαφές της μπαταρίας + και - έχω 3.8V! Δεν ξέρω αν και ποια μέτρηση

πρέπει να πάρω με τη 3η επαφή της μπαταρίας για να δω τελικά αν φταίει η μπαταρία ή το τηλ/νο.

Το μαγαζί λέει να το αφήσω 8 ώρες φόρτιση κ.λ.π και μετά να το δούμε και τα γνωστά. Της ανέφερα για το DOA και

τα πήρε, επιμένοντας για το 8ωρο και μετά βλέπουμε. Με DOA τελικά τι ακριβώς παίζει?

Link to comment
Share on other sites

DOA αμεσως. ΑΠΑΙΤΕΙΣ νεα συσκευη ΑΜΕΣΑ ή τα χρηματα σου πισω

 

Τελικά ήταν μπαταρία και θα πάω στη ΝΟΚΙΑ Κηφισιάς να μου την αλλάξουν (αν δε στραβώσει πουθενά αλλού το θέμα)

καθώς είχαν την αυθεντική που έχει 30€.

 

Θυμίστε μου κάτι ακόμα.

Είχε την Black το τηλ/νο, κοινώς Windows 8.0.

Χτες με την άλλη μπαταρία που το ξεκίνησα το φλάσαρα και πέρασε τελικά την Cyan.

H Denim περνιέται μόνο ως ota και δεν υπάρχουν ως φουλ image πακέτα στο Recovery Tool?

Link to comment
Share on other sites

..

Είχε την Black το τηλ/νο, κοινώς Windows 8.0.

Χτες με την άλλη μπαταρία που το ξεκίνησα το φλάσαρα και πέρασε τελικά την Cyan.

H Denim περνιέται μόνο ως ota και δεν υπάρχουν ως φουλ image πακέτα στο Recovery Tool?

 

Όπως τα λες.. Το recovery tool περνάει την cyan. H denim έρχεται ota

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω το 520 στην δουλειά ως δευτερο κινητό για να μην καταστρέφω την καλή συσκευή μου και με έχει βγάλει άσπροπρόσωπο δύο χρόνια τωρα, δεν καταλάβενει τίποτα και πέρασε πολλά παρά πολλά... Αυτό που θέλω να ρωτησω είναι αν θα πάρει τα 10. Από αυτα που διάβασα το ένα αντικρούει το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 520 στην δουλειά ως δευτερο κινητό για να μην καταστρέφω την καλή συσκευή μου και με έχει βγάλει άσπροπρόσωπο δύο χρόνια τωρα, δεν καταλάβενει τίποτα και πέρασε πολλά παρά πολλά... Αυτό που θέλω να ρωτησω είναι αν θα πάρει τα 10. Από αυτα που διάβασα το ένα αντικρούει το άλλο.

 

 

 

Θα πάρει τα 10, απλά ίσως αργήσει λίγο, δεν είναι στο πρώτο κύμα αναβαθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει τα 10, απλά ίσως αργήσει λίγο, δεν είναι στο πρώτο κύμα αναβαθμίσεων.

Ευχαριστώ για την απάντηση, φαντάζομαι όμως ότι λόγο ram δεν θα μπορεί να ανταπεξέλθει σε όλες της αλλαγές. Όπως και να έχει είναι θετικό ότι θα αναβαθμιστεί ένα παλιό τηλέφωνο, αν ήταν android δεν είχε καμία ελπίδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...