Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σε αυτα τα λεφτα αξιζει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεταφραση απο site μεσω google translate

 

Υπήρχε η επίσημη ενημέρωση για την έκδοση της προηγμένης iOcean X7 Elite, το οποίο θα έχει μεγαλύτερη ποσότητα μνήμης RAM και εσωτερική μνήμη έως 2 GB και 32 GB αντίστοιχα.

Αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Η νέα έκδοση iOcean X7 κατασκευαστής Elite ετοιμάζει μερικές εκπλήξεις. Είναι αλήθεια, δεν διευκρινίζει ποιες είναι αυτές. Ίσως, σε συνδυασμό με την αύξηση της μνήμης, το νέο μοντέλο θα πρέπει επίσης να ενημερώνονται 4 MT6589T-core επεξεργαστή χρονισμένο στα 1,5 GHz, μια βελτιωμένη κάμερα (τουλάχιστον πίσω έως 13 megapixels) και, το σημαντικότερο, η νέα μπαταρία με χωρητικότητα τουλάχιστον 2500 mAh . Μιλώντας για το τελευταίο - πολύ περίεργο το γεγονός ότι, παρά το 5-ιντσών οθόνη Full HD, 4-core επεξεργαστή και όχι το μικρό μέγεθος (141 x 68.7 x 8.9 mm), ο κατασκευαστής διαθέτει την τρέχουσα έκδοση της μπαταρίας του 2000 mAh. Ίσως αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του smartphone. Για παράδειγμα, συγκρίσιμη σε μέγεθος και σιδήρου ZTE V987 διαθέτει μια μπαταρία των 2500 mAh.

Πότε θα είναι και σε ποια τιμή θα πωλείται iOcean X7 Elite, δεν έχουν αναφερθεί. Υποτίθεται ότι το νέο προϊόν θα εμφανιστεί σε αυτό το μήνα στην τιμή των περίπου 1.299 γιουάν (212 δολάρια).

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την απουσία μου αλλά λίγο η δουλειά, λίγο οι διακοπές..

Λοιπόν, δοκιμάζω Αυτό απο XDA να σας πω αν δουλεύει καλά. Υπάρχει ολόκληρο guide στα εγγλέζικα αλλά όποιος θέλει βοήθεια μου λέει.

 

PS: Για να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια στο κινιτό δουλεύουν ΟΛΑ...

 

πολλές ώρες και προσπάθειες μετά κι ακόμη δεν έχω καταφέρει να φλασάρω το κέρνελ.. :D

Edited by kostas_bas
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα πρωτοπαρουμε 10 Ιουνιου βγαινει η premium εκδοση παρα πολυ καλη......Ειμαι αναμεσα σε σε Iocean X7 Premium-Umi X2 το tourbo και G4 advanced αντε βγαλε ακρη πιο να παρεις και τα 3 foul specs και τα 3 στην ιδια τιμη πανω κατω.... Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα πρωτοπαρουμε 10 Ιουνιου βγαινει η premium εκδοση παρα πολυ καλη......Ειμαι αναμεσα σε σε Iocean X7 Premium-Umi X2 το tourbo και G4 advanced αντε βγαλε ακρη πιο να παρεις και τα 3 foul specs και τα 3 στην ιδια τιμη πανω κατω....

Ελπίζω ( αν και δεν το νομιζω ) μέχρι τέλη του μηνός να έχουν βγει όλα ώστε να δούμε και τιμές.

Μακάρι να μην ανέβουν στα ύψη και επιτέλους να διαλεξουμε.

Στέφανε και εγώ στα ίδια είμαι περιμένω να δώ εξελίξεις , 1 μήνα υπομονή ( λέμε τώρα :) )

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα πρωτοπαρουμε 10 Ιουνιου βγαινει η premium εκδοση παρα πολυ καλη......Ειμαι αναμεσα σε σε Iocean X7 Premium-Umi X2 το tourbo και G4 advanced αντε βγαλε ακρη πιο να παρεις και τα 3 foul specs και τα 3 στην ιδια τιμη πανω κατω....

 

Επειδή είμαι ψιλοάσχετος καi "ψάχνομαι" για το πρώτο μου Android

συγκριτικά με το Xiaomi m2s (γύρω στα 350€ το 32gb)

to IOCEAN X7 το youth

ALLA KAI τα άλλα 3 που λες τι γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Original Iocean X7 5'' inch 1920*1080 FHD IPS screen MTK6589 Cortex-A7 Quad

έγινε η παραγγελία εχθές από minideals και σήμερα το φόρτωσαν κιόλας, οπότε αναμένεται

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως για το pandawill διαβάζω αρκετές κακές κριτικές. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το pandawill διαβάζω αρκετές κακές κριτικές. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία ?

 

Παραγγειλα το Star S5 το εστειλαν πολυ γρηγορα,απλα ειχαν ξεχασει να στειλουν τον ευρωπαικο ανταπτορα του φορτιστη,τον εστειλαν με δικα τους εξοδα συστημενο,δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Περάστικε επιτέλους η ROM που είχα αναφέρει στο προηγούμενο μου ποστ.

ΔΕΝ έχει Ελληνικά. Δουλεύουν όλα, δεν είδα μεγάλες διαφορές με την προηγούμενη, Antutu βγάζω 11980 με αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα παρέλαβα σημερα

Ενα για εμενα και ενα για την γυναίκα μου

Αν και τους ελεγα να εχει ελληνικό μενου εφτασε με αγγλικο

Ξερει κανεις πως θα το κανω ρουτ και να περασω ελληνικη ρομ?

Παιδια ειμαι εντελος ασχετος

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Η γυναικα μου δεν το θελει οποτε το ενα θα το δωσω

αν το θελει κανεις μου λεει και θα τα βρουμε στα χρηματα

 

εχεις π.μ. φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το pandawill διαβάζω αρκετές κακές κριτικές. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία ?

 

μια χαρα η 1 αγορα μου απο εκει..

α ομως απο τα 2 φλας του ζοπο 910,το 1 λειτουργουσε..

α και δωρο ειχανε μια γαματη θηκη των 10δολ..,ισως για το φλας ..χε:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα η 1 αγορα μου απο εκει..

α ομως απο τα 2 φλας του ζοπο 910,το 1 λειτουργουσε..

α και δωρο ειχανε μια γαματη θηκη των 10δολ..,ισως για το φλας ..χε:p

 

σε πόσο καιρό?

πληρωμή με τι?

αποστολή με τι?

Link to comment
Share on other sites

The most obvious update the X7 Elite has over the standard version is the faster 1.5Ghz quad-core MT6589T SoC and 2GB RAM. We have already published Antutu benchmarks from the phone which have it scoring almost 15,000 points! The upgrades don’t just end there though, the camera on the Elite is a 13 mega-pixel sensor, there is a boost of internal memory to 32GB ROM, the already excellent 5-inch 1080 panel is now a laminated OGS screen and iOcean have just announced USB OTG support. Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

Θελω να παραγγειλω το καινουριο iocean με τα 2gb μνημη..

Απλα θα ηθελα να μου πειτε ποιον τροπο αποστολης να διαλεξω ωστε να μην εχω προβλημα με δασμους κτλ..

Ή δεν εχει σχεση αυτο?

Link to comment
Share on other sites

σε πόσο καιρό?

πληρωμή με τι?

αποστολή με τι?

 

φιλε μου για το pandawill λεμε,δεν ειναι οποιο κιοποιο:),

κιας μου στειλε κινητο με καμμενο 1 εκτων 2 φλας.,χε

 

αποστολη στο 3ημερο εγινε,ηρθε σε αλλες14-15..

πληρωμη ΜΟΝΟ πειπαλ κ αποστολη με singapure post,αργει,αλλα νο τελωνειο

 

αυτααα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

σκεφτομαι και γω να παρω το iocean και δεν ξερω απο που ειναι καλητερα να το παραγγειλω.

Μπορειτε να μου προτεινετε εσεις καποια site τα οποια εχετε παραγγειλει και ειστε ευχαριστημενοι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για το pandawill λεμε,δεν ειναι οποιο κιοποιο:),

κιας μου στειλε κινητο με καμμενο 1 εκτων 2 φλας.,χε

 

αποστολη στο 3ημερο εγινε,ηρθε σε αλλες14-15..

πληρωμη ΜΟΝΟ πειπαλ κ αποστολη με singapure post,αργει,αλλα νο τελωνειο

 

αυτααα

 

Σ'Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τελικά στο αντικατέστησαν το χαλασμένο ?

 

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑΝ :

στο φως της ημέρας - ήλιο πώς τα πάει η οθόνη ?

Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

5 ημέρες μείνανε .

http://www.gizchina.com/2013/06/13/iocean-x7-elite-to-go-on-sale-june-18th/

Περίπου στα 230€

 

 

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑΝ :

στο φως της ημέρας - ήλιο πώς τα πάει η οθόνη ?

Δες το review που εχει παραθέσει ο Αντώνης πιο πάνω , εχει και φωτο απο το κινητο σε ημέρα ,

Αλλά καλύτερα περιμενε να σου απαντήσουν τα παιδια που το πήρανε

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS αυτή την ενημέρωση έχει για το τηλέφωνο μου, (minideals air mail από Σιγκαπούρη) ξέρετε πόσες μέρες μετά από αυτό φτάνει Ελλάδα και σε πόσες στέλνουν ειδοποίηση τα ΕΛΤΑ?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...