Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS αυτή την ενημέρωση έχει για το τηλέφωνο μου, (minideals air mail από Σιγκαπούρη) ξέρετε πόσες μέρες μετά από αυτό φτάνει Ελλάδα και σε πόσες στέλνουν ειδοποίηση τα ΕΛΤΑ?

Κανένα 20ημερο πιστεύω θα το έχεις στα χέρια σου

Το απλό πήρες;

 

Σε αυτό το βίντεο λέει ότι έχει πρόβλημα με το 3g

Εμείς Ελλάδα έχουμε τέτοιο πρόβλημα

Edited by georgetax
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα 20ημερο πιστεύω θα το έχεις στα χέρια σου

Το απλό πήρες;

 

Σε αυτό το βίντεο λέει ότι έχει πρόβλημα με το 3g

Εμείς Ελλάδα έχουμε τέτοιο πρόβλημα

το απλό, για το τι λέει το βίντεο δεν ξέρω, αλλά αν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι το πήραν εδώ και κάνα μήνα στην Ελλάδα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα, όσο για το 20ήμερο μάλλον υποθέσεις κάνεις

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Δες το review που εχει παραθέσει ο Αντώνης πιο πάνω , εχει και φωτο απο το κινητο σε ημέρα ,

Αλλά καλύτερα περιμενε να σου απαντήσουν τα παιδια που το πήρανε

 

Σ' ευχαριστώ για την παραπομπή, αν κι εγώ αναφερόμουν στην οθόνη, ΟΧΙ στην ποιότητα της κάμερας/φωτό που βγάζει

 

αν δεν κάνω λάθος, η μόνη αναφορά για το πώς είναι οθόνη την ημέρα σε εξωτερικό χώρο είναι αυτή του kostas_bas

:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4713358#post4713358

 

Κάνας άλλος κάτοχος εντυπώσεις ? (Αλήθεια, στους πόσους έχουν φτάσει περίπου?)

Link to comment
Share on other sites

το απλό, για το τι λέει το βίντεο δεν ξέρω, αλλά αν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι το πήραν και κάνα μήνα στην Ελλάδα και δεν έχουν κανένα πρόβλημα, όσο για το 20ήμερο μάλλον υποθέσεις κάνεις

Όχι δεν κάνω υποθέσεις όσες φορές αγόρασα από Κίνα έκαναν 20ημερο 2-3πανω κάτω διάφορα

Σ' ευχαριστώ για την παραπομπή, αν κι εγώ αναφερόμουν στην οθόνη, ΟΧΙ στην ποιότητα της κάμερας/φωτό που βγάζει

 

αν δεν κάνω λάθος, η μόνη αναφορά για το πώς είναι οθόνη την ημέρα σε εξωτερικό χώρο είναι αυτή του kostas_bas

:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4713358#post4713358

 

Κάνας άλλος κάτοχος εντυπώσεις ? (Αλήθεια, στους πόσους έχουν φτάσει περίπου?)

 

Φίλε μου καταλαβα τι λες. στο άρθρο που σου έδωσα πιο πάνω κάνει αναφορά και στην οθόνη κάτω από ηλιοφάνεια προς το τέλος του άρθρου και το συγκρίνει με το zopo, αλλά το καλύτερο είναι να σου πει κάποιος που το έχει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καταλαβα τι λες. στο άρθρο που σου έδωσα πιο πάνω κάνει αναφορά και στην οθόνη κάτω από ηλιοφάνεια προς το τέλος του άρθρου και το συγκρίνει με το zopo, αλλά το καλύτερο είναι να σου πει κάποιος που το έχει

 

σου είναι εύκολο να μου βάλεις το link, γιατί εγώ στο search thread δεν το βρήκα ?

thanx

Link to comment
Share on other sites

http://china-review.com.ua/uploads/posts/2013-06/1370950250_4-4-1.jpg

http://china-review.com.ua/uploads/posts/2013-06/1370950216_4-4-2.jpg

 

Επειδή είμαι απο κινητο σου βάζω τις εικόνες που είχε στο άρθρο που τραβηχτηκαν κάτω απο τον ήλιο ,

Δεν περιμένω και τρέλα πράγματα πάντως, θα πηγαίνουμε κάτω απο σκιές τι να κάνουμε . Το συγκεκριμένο μοντέλο ειναι το απλό που λένε ότι δεν φοράει gorilla class. δεν ξέρω αν θα εχει διάφορα το νεο μοντέλο με τον τουρμπο που θα εχει gorilla στον τομέα ηλιοφάνεια. Δλδ αν το συγκεκριμένο γυαλί προσφέρει και άλλη φωτεινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Σε υπερευχαριστώ.

 

Είναι "λίγο" απογοητευτικές :(

 

Μήπως δεν ήταν στο φουλ η φωτεινότητα ?

Άραγε υπάρχουν καλύτερες οθόνες σ'αυτόν τον τομέα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , μια ερώτηση σχετικά με το iocean X7 Elite .Το Play store της Google δουλεύει κανονικά στη συσκευή; Θα μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές από εκεί ; Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ από Pandawill και το περιμένω.Γιατι απ'ότι είδα στην λίστα με τις συσκευές που υποστηρίζουν το Google play δεν συμπεριλαμβάνεται. Επίσης το θέμα με το Gps παραμένει ή λύθηκε; Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , μια ερώτηση σχετικά με το iocean X7 Elite .Το Play store της Google δουλεύει κανονικά στη συσκευή; Θα μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές από εκεί ; Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ από Pandawill και το περιμένω.Γιατι απ'ότι είδα στην λίστα με τις συσκευές που υποστηρίζουν το Google play δεν συμπεριλαμβάνεται. Επίσης το θέμα με το Gps παραμένει ή λύθηκε; Σας ευχαριστώ

Κανονικά το play . Οσον αφορά το GPS στις προηγούμενες σελίδες νομίζω ότι ο Κώστας το κατάφερε.

 

 

Αν κατάλαβα καλα στο παρακάτω βίντεο τρώει τρελο κόλλημα το κινητο ;

Μακριά απο όλους τέτοια κολληματα

Edited by georgetax
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το play . Οσον αφορά το GPS στις προηγούμενες σελίδες νομίζω ότι ο Κώστας το κατάφερε.

 

Αν κατάλαβα καλα στο παρακάτω βίντεο τρώει τρελο κόλλημα το κινητο ;

Μακριά απο όλους τέτοια κολληματα

 

μα καλα ουτε ενα φαντασμα δε μπορει να συμμετεχει σε ενα βιντεο? αμεσως να κατηγορησετε τη συσκευη, τς τς :p

Link to comment
Share on other sites

μα καλα ουτε ενα φαντασμα δε μπορει να συμμετεχει σε ενα βιντεο? αμεσως να κατηγορησετε τη συσκευη, τς τς :p

Χαχαχα καλό .

Link to comment
Share on other sites

Έχει εικόνα κανεις για διαθεσιμότητα, χρώμα (μαύρο-λευκο η μαύρο ολοκληρο) και καλη τιμή για το x7 elite 32gb , 2gb ram??

Ψάχνω αλλά έχω μπερδευτεί, δεν βγάζω ασφαλές συμπέρασμα....

Αν δεν κάνω λάθος στα 2/32 υπάρχει μόνο σε άσπρο πίσω. Τιμές απο ότι είδα ειναι ίδιες στα γνωστά μαγαζα

Στο 1/4 υπάρχουν απο ότι βλέπω και σε άσπρο και σε μαύρο

Και διαθέσιμο να πεις ότι το βλέπεις αν δεν ρωτήσεις μην είσαι ποτέ ΣΙΓΟΥΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από pandawill εδώ και 2 μέρες η παραγγελία του elite που έχω κάνει γράφει processing οπότε σήμερα στο chat μετά από 2 ώρες + 30 λεπτά αναμονής (ναι είχε ουρά ούτε στην Εθνική αυτό το πράγμα ) ο Eric Με ενημέρωσε ότι το κινητό είναι Out of stock παρόλο που δεν αναφερόταν πουθενά και περιμένουμε να ξαναστοκάρουν απ'ότι μου είπε σε 3 με 7 ημέρες οπότε αν ενδιαφέρεστε όπως ανέφερε και ο georgetax πρώτα ρωτήστε!
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την παραπομπή, αν κι εγώ αναφερόμουν στην οθόνη, ΟΧΙ στην ποιότητα της κάμερας/φωτό που βγάζει

 

αν δεν κάνω λάθος, η μόνη αναφορά για το πώς είναι οθόνη την ημέρα σε εξωτερικό χώρο είναι αυτή του kostas_bas

:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4713358#post4713358

 

Κάνας άλλος κάτοχος εντυπώσεις ? (Αλήθεια, στους πόσους έχουν φτάσει περίπου?)

 

Εγώ μιλάω για το Youth του οποίου είμαι κάτοχος, όχι για το Elite. Θα σας βάλω αύριο 2-3 φωτό στον ήλιο αύριο να το δείτε..

 

GPS δουλεύει είπαμε. Βάζεις Faster GPS περνάς Ελληνικούς server και είναι μια χαρά..

Τα hardware problems που δείχνει στο βίντεο του ΕσυΣωλήνας ευτυχώς δεν τα έχω..

Edited by kostas_bas
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από pandawill εδώ και 2 μέρες η παραγγελία του elite που έχω κάνει γράφει processing οπότε σήμερα στο chat μετά από 2 ώρες + 30 λεπτά αναμονής (ναι είχε ουρά ούτε στην Εθνική αυτό το πράγμα ) ο Eric Με ενημέρωσε ότι το κινητό είναι Out of stock παρόλο που δεν αναφερόταν πουθενά και περιμένουμε να ξαναστοκάρουν απ'ότι μου είπε σε 3 με 7 ημέρες οπότε αν ενδιαφέρεστε όπως ανέφερε και ο georgetax πρώτα ρωτήστε!
Ακυρωσε και αγορασε απο αλλου, και δεν χρειαζεται να περιμενεις και τους τιμωρεις. Οι μερες αναμονης μπορει να διπλασιαστουν...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το Elite 250 euro απο Hong Kong

Αγορά Ebay γιατί σε πολλά πραγματα που ήρθαν σκάρτα το ebay με αποζημίωσε..

 

Φένεται πολύ καλο το κινητάκι ... Για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Original Iocean X7 5'' inch 1920*1080 FHD IPS screen MTK6589 Cortex-A7 Quad

παραγγελία 6/6 αποστολή 8/6 και παραλαβή σήμερα θεσσαλονίκη,

το έχω στα χέρια μου απο το μεσημέρι στην συσκευασία είχε και ευραπαϊκό φορτιστή, αλλά όχι ακουστικά, δώρό είχανε screen protector και θήκη άσπρη σιλικόνης, αρκετά καλή (δεν μεγαλώνει το κινητό) και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ....

1. παρα πολύ γρήγορο, ουσιαστικά καταργεί την αναμόνη, μόλις πατήσεις εκτελεί ακαριαία, έκανε συγρονισμό επαφών και gmail σε 5", βρήκε αμέσως τα 6 gb μουσική με όλες τις λίστες τα βιντεο και τα σχετικά, τα βιντεάκια που τράβηξα με το htc hd2 φαίνονται λές και τα τραβούσα με hd καμερα υψηλη αναλυσης

2. πολύ καλή οθώνη,

3. πολύ γρήγορη σύνδεση (σε επίπεδα υπολογιστή) στο internet,

4.πολύ καλός ήχος

5. το κινητό το δουλεύεις άνετα και με το ένα χέρι και η μετάβαση απο τις 4.3" στις 5" δεν σου φαίνεται στον όγκο όυτε στο βάρος ... σου φαίνεται όμως στα βιντεάκια και το ιντερνετ :)

7. όταν βάζεις να παίξεις βιντεακια τότε καταλαβαίνεις ότι αξίζουν τα λεφτά που έδωσες

6. αλλαγή σε ελληνικά σε 1", κλείνει ανοίγει σε 2" και το touch του λειτουργεί πολύ καλά

3 πραγματα θέλω να δώ ακόμα, μπαταρία (εννοίεται ότι πήρα και μια ίδια για καβαντζα), gps, και τη οθωνη στον ηλιο

 

Οθώνη στον ήλιο ... πολύ καλή φωτεινότητα

Μπαταρια ... 17 ώρες με ανοιχτό wi-fi,gps,bluetooth, σερφάρισμα, chat, ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetoooth, εγκατάσταση εφαρμογών και τα σχετικά και αρκετές ώρες με αυξημένη φωτεινότητα

το gps, βρήσκει την θέση, αλλα δεν βρήσκει δορυφόρους, δεν δοκίμασα όλες τις λύσεις

Edited by Episkeptis

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

gps, και τη οθωνη στον ηλιο

Αυτά τα δύο θέματα είναι και που απασχολούν περισσότερο, λόγω των αρνητικών σχολίων που αναφέρθηκαν στο διαδίκτυο.

Κατά τα άλλα να το ευχαριστηθείς όσο γίνεται!

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να το χαρεις φίλε μου , τσεκάρε αυτά που είπες και βγάλε καμία φωτο.

ευχαριστώ, σ/κ θα το λιώσω και θα έχω νεώτερα

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , σκέφτομαι να πάρω το zopo zp980 όταν βγει με mtk6589T 2 ραμ 32 ρομ ή το iocean x7 elite , το μονο κώλημα που εχω ειναι στην οθόνη .

Έχει το iocean ισάξια οθόνη με το zopo ή αρκετά χειρότερη ή απλά λίγο χειρότερη.....ευχαριστώ προκαταβολικά αν μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...