Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ~2 ημέρες θα το δεις.

 

Δεν αγχώθηκα ιδιαίτερα γιατί είναι και Σάββατο απλά το βρήκα περίεργο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα και το θεωρώ πάρα πολύ καλό για τα χρήματά του. (Γύρω στα 170 ευρώ από εδώ ) μιας και ψάχνω για phablet. Κώστα με το καλό να σου έρθει να μας πεις εντυπώσεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω, ημουν αναμεσα με το c2 αλλα μου αρεσε πιο πολυ το design του, ειναι λιγο αντιγραφη του oppo 5. Το μεγαλο + ειναι οτι εχει βγει ηδη official η μπαταρια με 3000mah, εαν το κινητο τα παει καλα σαν συνολο τοτε θα ειναι επιτυχια για τα χρηματα του.

 

οριστε ενα βιντεο που το συγκρινει με το oppo find 5

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Aπο που το πήρες;

Περιμένουμε εντυπώσεις για την απόδοσή του και πόσες ώρες οθόνη βγάζει με την μπαταρία των 3000mah

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Aπο που το πήρες;

Περιμένουμε εντυπώσεις για την απόδοσή του και πόσες ώρες οθόνη βγάζει με την μπαταρία των 3000mah

 

Απο MIni, με την την μπαταρία των 2000mah θα έρθει. Εαν τα παει καλα σαν συσκευή χωρις σοβαρά προβλήματα τότε θα προχωρησω για αγορα της.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικα παρέλαβε κανείς;

 

Απο το Σάββατο κάθετε το πακέτο στο αεροδρόμιο, μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ και μου είπανε οτι δεν μπορούνε να κάνουν κάτι..

Τι να πΩ δηλαδή; 3 εργάσιμες περάσανε, τα νεύρα μου...

Link to comment
Share on other sites

Απο το Σάββατο κάθετε το πακέτο στο αεροδρόμιο, μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών των ΕΛΤΑ και μου είπανε οτι δεν μπορούνε να κάνουν κάτι..

Τι να πΩ δηλαδή; 3 εργάσιμες περάσανε, τα νεύρα μου...

 

πολλα πακετα καθονται απο τις 11 στο αεροδρομιο... αστα, κι εγω εκει κολλημενος, να ευχομαστε να μην τα ανοιξουν και πληρωσουμε γ@μ...ατικα ή ας βαλουν λογικους δασμους

Link to comment
Share on other sites

πολλα πακετα καθονται απο τις 11 στο αεροδρομιο... αστα, κι εγω εκει κολλημενος, να ευχομαστε να μην τα ανοιξουν και πληρωσουμε γ@μ...ατικα ή ας βαλουν λογικους δασμους

Λες να κάτσει καμιά στραβή;

Απο τις 21/04 το έχω παραγγείλει και το ήθελα εδώ πριν τις 17, δεν το βλέπω όμως!

Link to comment
Share on other sites

Λες να κάτσει καμιά στραβή;

Απο τις 21/04 το έχω παραγγείλει και το ήθελα εδώ πριν τις 17, δεν το βλέπω όμως!

 

Δεν ξερω, ευχομαι να μη γινει στραβη παντως.Μια φορα πριν 5 χρονια νομιζω ειχα παρει βενζινοκινητο τηλεκατευθυνομενο και με απλο ταχυδρομειο περασε απο τελωνειο. Οι δασμοι ομως ηταν πολυ λογικο ποσο, νομιζω στο paypal ειχα πληρωσει για την αγορα 120€ και στο ταχυδρομειο πληρωσα 8€ δασμους.

 

Οι δασμοι δεν ειανι πολλοι, τα διαδικαστικα που χρεωνουν ups και fedex ειναι τα πολλα. Μου εχει τυχει για καμερα των 120€ να πληρωσω καπου 80€ ακομα για να την εκτελωνισω , συν τις βενζινες και την ταλαιπωρια στο αεροδρομιο. Αν το εκτελωνιζε η ιδια η ups τα 80€ θα γινονταν 140€. Τα εσοδα του κρατους απο την ολη διαδικασια ηταν καπου 20€ , οι δασμοι δηλαδη που αντιστοιχουσαν στα 80€ της καμερας. Τα υπολοιπα πηγαιναν στο ταμειο της ups (μη χεσω). Ποτε ξανα εκτος ευρωπης με ups και fedex.

 

Συμφωνα με το παραπανω σκεπτικο, πιστευω πως ακομα κι αν περασουν τελωνειο , επειδη η singpost δεν εχει εδω παραρτημα , το κοστος αν ειναι θα ειναι μικρο και λογικο. Ενημερωσε οταν παραλαβεις αν προεκυψε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, ευχομαι να μη γινει στραβη παντως.Μια φορα πριν 5 χρονια νομιζω ειχα παρει βενζινοκινητο τηλεκατευθυνομενο και με απλο ταχυδρομειο περασε απο τελωνειο. Οι δασμοι ομως ηταν πολυ λογικο ποσο, νομιζω στο paypal ειχα πληρωσει για την αγορα 120€ και στο ταχυδρομειο πληρωσα 8€ δασμους.

 

Οι δασμοι δεν ειανι πολλοι, τα διαδικαστικα που χρεωνουν ups και fedex ειναι τα πολλα. Μου εχει τυχει για καμερα των 120€ να πληρωσω καπου 80€ ακομα για να την εκτελωνισω , συν τις βενζινες και την ταλαιπωρια στο αεροδρομιο. Αν το εκτελωνιζε η ιδια η ups τα 80€ θα γινονταν 140€. Τα εσοδα του κρατους απο την ολη διαδικασια ηταν καπου 20€ , οι δασμοι δηλαδη που αντιστοιχουσαν στα 80€ της καμερας. Τα υπολοιπα πηγαιναν στο ταμειο της ups (μη χεσω). Ποτε ξανα εκτος ευρωπης με ups και fedex.

 

Συμφωνα με το παραπανω σκεπτικο, πιστευω πως ακομα κι αν περασουν τελωνειο , επειδη η singpost δεν εχει εδω παραρτημα , το κοστος αν ειναι θα ειναι μικρο και λογικο. Ενημερωσε οταν παραλαβεις αν προεκυψε κατι.

 

Γίνετε να το έχω εδώ Παρασκευή πρωί; Όχι...

Ας πληρώσω και δασμούς, δεν είναι πολλά..

Απλά πάει ένας μήνας τώρα κι έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι αρκετά. Τελος πάντων εαν έχω νεότερα θα ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΤΑ Tracking Results:

Τετάρτη, 15 Μάιος 2013 10:38:00 πμ ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Τετάρτη, 15 Μάιος 2013 5:54:00 μμ ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

 

Αποστολή Συσκευασίας

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΤΑ Tracking Results:

Τετάρτη, 15 Μάιος 2013 10:38:00 πμ ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Τετάρτη, 15 Μάιος 2013 5:54:00 μμ ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

αυριο πρεπει να ερθει αν οχι καλεσε τα ελτα στο τηλεφωνο που εχουν στο σαιτ

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρεπει να ερθει αν οχι καλεσε τα ελτα στο τηλεφωνο που εχουν στο σαιτ

 

Δεν νομίζω να έρθει αύριο γιατί μένω κάπως μακριά.. :p

Μακάρι όμως..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έρθει αύριο γιατί μένω κάπως μακριά.. :p

Μακάρι όμως..

 

αν ησουν Αθηνα θα ερχοταν αυριο,οποτε απο βδομαδα,αντε να μας πεις εντυπωσεις αν και πηρα κινητο να ζηλεψω...

Link to comment
Share on other sites

αν ησουν Αθηνα θα ερχοταν αυριο,οποτε απο βδομαδα,αντε να μας πεις εντυπωσεις αν και πηρα κινητο να ζηλεψω...

 

Τι θέλετε ακριβώς να σας πω; Τι να βάλω και τι να δοκιμάσω;

Antutu score, 6-7 φωτογραφίες μέρα και νύχτα, γλώσσες που έχει, αν τρίζουν τα πλαστικά, τα info του κινιτού απ το antutu. Για GPS τι να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλετε ακριβώς να σας πω; Τι να βάλω και τι να δοκιμάσω;

Antutu score, 6-7 φωτογραφίες μέρα και νύχτα, γλώσσες που έχει, αν τρίζουν τα πλαστικά, τα info του κινιτού απ το antutu. Για GPS τι να βάλω;

 

ολα αυτα,αφου τα ξερεις,εμτυπωσεις,εμφανιση,οθονη,ταχυτητα,για πλοηγηση δεν ξερω πολλα,και το δικο μου αδοκιμαστο το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 3 ώρες στα χέρια μου (μου είναι λίγο μεγάλο αλλά θα συνηθίσω).

Δεν τρίζουν τα πλαστικά καθόλου, ήρθε rooted με 4.2.1, δεν έχει Ελληνικά. Επίσης μου έβγαλε update αλλά δεν το κάνω ακόμη..

Antutu score 11842 χωρίς να πειράξω τίποτα (το άνοιξα, έβαλα μια παλιά κάρτα μνήμης νομίζω class 2, κατέβασα και έτρεξα Antutu).

Στην συσκευασία είχε το κινιτό, καλώδιο USB λευκό, πλαστικό προστατευτικό οθόνης, λευκό φορτιστή και μαύρο ανταπτοράκι για ευρωπαϊκή πρίζα. Δεν είχε ακουστικά.

Με κατεβασμένη φωτεινότητα δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα την ημέρα.

Με κανονική sim στην θέση 2 βλέπει κανονικά να ανοίγεις data κλπ και "πιάνει" internet με τη μια.

Wifi πιάνω 24 Mbit/sec όσο και το laptop μου που τα έχω δίπλα δίπλα, 8-10 μέτρα απο το router με 2 τοίχους ανάμεσα.

Γενικά είναι πολύ γρήγορο σε όλα όμως νομίζω οτι υπάρχει θέμα με τη μπαταρία. Άνοιξα το κινητό και ήταν στο 40%, με 4-5 τηλέφωνα, 1 video youtube, 4 restart, ψάξιμο πέρα δώθε, Antutu Benchmark, 6 φωτογραφίες που τράβηξα κι ένα video 3 δευτερολέπτων ήμασταν στο 5%. 3 ώρες μετά μεν αλλά..

Θα δοκιμάσω GPS, θα βγάλω 3-4 screenshots και μερικές φωτογραφίες και επανέρχομαι..

Edited by kostas_bas
Link to comment
Share on other sites

Με 40% προφορτισμένη μπαταρία αν έβγαλες 3 ώρες χρήση οθόνης είναι πάρα πολύ καλά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...