Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

υποθετω οτι εχεις το youth και πλεον βλεπεις το υπεραναβαθμισμενο (ogs, 2gb ram, 32gb rom, 6589t, usb otg) elite :P

κουραγιο...

ειναι αλλο τηλεφωνο κυριολεκτικα :(

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

γεια σας , σκέφτομαι να πάρω το zopo zp980 όταν βγει με mtk6589T 2 ραμ 32 ρομ ή το iocean x7 elite , το μονο κώλημα που εχω ειναι στην οθόνη .

Έχει το iocean ισάξια οθόνη με το zopo ή αρκετά χειρότερη ή απλά λίγο χειρότερη.....ευχαριστώ προκαταβολικά αν μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία

 

 

Σου παραθέτω ένα κομμάτι απο ένα άρθρο που συγκρίνει τις 2οθονες .

Το I ocean youth όμως δεν εχει gorilla glass .

 

 

"Κατ 'αρχήν, οι φωτογραφίες παραπάνω μπορεί να φαίνεται ότι η μεγάλη διαφορά μεταξύ των οθονών iOcean X7 (αριστερά) και Zopo ZP980 (δεξιά) Όχι, αυτό δεν είναι αλήθεια. Σύμφωνα με την αναπαραγωγή των χρωμάτων, λεπτομέρεια και την υψηλή γωνία θέασης δύο οθόνες είναι πολύ παρόμοια. Όμως, χάρη στην τεχνολογία των OGS, η εικόνα στην οθόνη Zopo ZP980 σαν στην επιφάνεια και κατά την κρίσιμη γωνία είναι πιο εύκολο να το διαβάσετε. Επίσης, υψηλότερη φωτεινότητα Zopo ZP980."

 

Και εδώ όλο το άρθρο για το απλό μοντέλο του iocean

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=2&ei=LIj0UPjzDYTUswas7ICYBA&hl=el&nv=1&prev=/search%3Fq%3Dhttp://china-review.com.ua/%26hl%3Del%26client%3Dopera%26hs%3DcJZ%26tbo%3Dd&rurl=translate.google.com&sl=ru&u=http://china-review.com.ua/reviews/smartphones-reviews/1781-obzor-iocean-x7.html&usg=ALkJrhhvdMVZn8jkT2t8r1unjf1p-u28tQ

Link to comment
Share on other sites

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απαντηση , τελικά ειδα οτι μου εδειξες + καποια αλλα site και αποφάσισα να παρω το iocean και να μην περιμένο το zopo να βγαλει την δικιά του εκδοση του mtk6589T που λογικα θα ειναι και πολυ ποιο ακριβή . Αυτο που με εκανε να πάρω το iocean ειναι αυτό " IPS screen, capacitive touch screen,OGS full lamination technology " κατι που δεν είχε το youth και απο αυτα που ειδα ηταν η διαφορά με το zopo zp980 + οτι το zopo εχει sharp panel αν αυτο ειναι καλο η κακο :D

Λέω να το παραγγείλω σήμερα απο pandawill , αν κάποιος θεωρεί οτι υπάρχει άλλο site ποιο αξιόλογο ή είχε καποιο "θέμα" με παραγγελία iocean x7 elite ας μου απαντήσει .

 

Θέλω να πω ενα ευχαριστώ στο myphone και το comunity γιατι με βοήθησε αρκετα σε αυτη μου την αγορά.

Θα σας ενημερώσω για την παραγγελία μου και με το καλό οταν ερθει θα αναρτήσω τα σχολιά μου + photos - video.

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αγορά σου ρωτά αν το έχουν . Υπαρχουν πολλεσ ελλειψεισ και δεν το αναφερουν . Ρωτα και το pandawill και το minideal . Γιατι αλλιωσ θα περιμενεισ . Με το καλο να κανείς την αγορά σου φίλε μου και όταν έρθει θελουμε πλήρη ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο θέματα είναι και που απασχολούν περισσότερο, λόγω των αρνητικών σχολίων που αναφέρθηκαν στο διαδίκτυο.

Κατά τα άλλα να το ευχαριστηθείς όσο γίνεται!

 

φωτεινότητα στο Ήλιο πολύ καλή, απλά για να μην γίνονται παρεξηγήσεις οχι με αυτόματη φωτεινότητα αλλά με 50-60%, αρκεί, βλέπεις πολύ καλά

μπαταρία 17 ώρες με όλες τι συνδέσεις ανοιχτές, σερφάρισμα, chat, ανταλλαγή αρχείων και με αυξημένη φωτεινότητα

για το gps μέχρι τώρα βρήσκει την θέση αλλά όχι δορυφόρους, αλλά δεν έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις ακόμη

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

φωτεινότητα στο Ήλιο πολύ καλή, απλά για να μην γίνονται παρεξηγήσεις οχι με αυτόματη φωτεινότητα αλλά με 50-60%, αρκεί, βλέπεις πολύ καλά

μπαταρία 17 ώρες με όλες τι συνδέσεις ανοιχτές, σερφάρισμα, chat, ανταλλαγή αρχείων και με αυξημένη φωτεινότητα

για το gps μέχρι τώρα βρήσκει την θέση αλλά όχι δορυφόρους, αλλά δεν έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις ακόμη

 

θα ερθεις για καφε στις 30 να δουμε το και το τηλεφωνακι σου

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ το elite από minideal... αντέ να δούμε πόσο γρήγορα θα έρθει!

 

(η αλήθεια είναι ότι προτιμούσα το Oppo find 5 αλλά δεν ήμουν τώρα για να δώσω 200 ευρώ παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

δεν ήμουν τώρα για να δώσω 200 ευρώ παραπάνω)
Εκτος αυτου πηρες και δικαρτο! Και αυτο το κανει και πιο ευκολο μεταπωλητικα οταν θα θελησεις να το αλλαξεις.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα παραγγελία 16 του μήνα από Pandawill και ακόμα η παραγγελία λέει processing. Μίλησα 20 του μήνα στο live chat μετά από 2 ώρες και που περίμενα και μου λέει είναι out of stock θα το ξαναφέρουμε σε 7 μέρες. Χθές και σήμερα 2 ώρες στο live chat 2 ώρες αναμονή μέχρι που έκλεισαν και άφησα και τις 2 μέρες μήνυμα καμμία απάντηση όμως. Σήμερα άφησα μήνυμα και στο φορουμ αλλά ακόμα τίποτα. Μου την έχει δώσει που δεν υπάρχει ενημέρωση και έχουν πάρει τα φράγκα κανονικά από τη 2η μέρα. Τι προτείνετε να κάνω; Δεν θέλω να ακυρώσω το θέλω το κινητό αν το στοκάρουν ξανά μετά από 7 μέρες θα αργήσει πάρα πολύ οπότε θα ακυρώσω αν ποτέ απαντήσει κανείς!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα τώρα με το Minideal στο chat τους (με την Linda...) και μου είπε σε άπταιστα αγγλικά (λέμε τώρα) ότι είναι in stock το elite και θα το στείλουν σήμερα
Link to comment
Share on other sites

Review για το Youth που βρήκα εντελώς τυχαία. Έχει φωτογραφίες τις οθόνης και τη συγκρίνει με Xperia Z

http://theaudiology.blogspot.gr/2013/05/review-of-iocean-x7-youth-edition.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλος η κάμερα στο site του minideal λέει ότι είναι 8 mp και η μπροστινή 2mp. Απ'όσο ξέρω το elite έχει 12 mp και 5mp νομίζω. Περίεργο δεν είναι αυτό;Κάνα κουπόνι για minideal κανείς να το πάρουμε φθηνότερα; Edited by ildrosos
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλος η κάμερα στο site του minideal λέει ότι είναι 8 mp και η μπροστινή 2mp. Απ'όσο ξέρω το elite έχει 12 mp και 5mp νομίζω. Περίεργο δεν είναι αυτό;Κάνα κουπόνι για minideal κανείς να το πάρουμε φθηνότερα;

 

Όλες είναι 5 ή 8 mp αλλά τραβάνε 13mp. Κάτι τέτοιο λένε οι "φωτογράφοι" του φόρουμ..

Κουπόνι ο Σταύρος αν σου δώσει..

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι ολοι οι αισθητηρες 5-8mp

υπαρχουν και 13αρηδες

το basic x7 εχει 8αρι και με interpolation (μεσω software, resize) τραβαει 13mp

το advanced υποτιθεται εχει 13mp αισθητηρα

Link to comment
Share on other sites

Το elite υποτίθεται ότι αγόρασαμε αλλά ενώ πάνω στον τίτλο γραφεί 13 μεγκα στα χαρακτηριστικά λέει 8 μεγκα. Τεσπα τώρα το πήραμε θα δείξει!
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλος η κάμερα στο site του minideal λέει ότι είναι 8 mp και η μπροστινή 2mp. Απ'όσο ξέρω το elite έχει 12 mp και 5mp νομίζω. Περίεργο δεν είναι αυτό;Κάνα κουπόνι για minideal κανείς να το πάρουμε φθηνότερα;

 

Προς το τέλος του άρθρου αναφέρει :

''Guess what? THE ONE THAT I RECEIVED IS EQUIPPED WITH A 13MP CAMERA! YES, 13MP INSTEAD OF 8MP!''

Είναι λίγο πιο πάνω από την screenshot του Antutu που δείχνει την ποσότητα της μνήμης , το ΙΜEI κτλ.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Το elite υποτίθεται ότι αγόρασαμε αλλά ενώ πάνω στον τίτλο γραφεί 13 μεγκα στα χαρακτηριστικά λέει 8 μεγκα. Τεσπα τώρα το πήραμε θα δείξει!
Ειναι μεχρι να τους πεις οτι γραφουν αλλα αντ' αλλων, ειμαι σιγουρος πως προκειται για λάθος, ο αισθητήρας της καμερας του elite ειναι 13ΜΡ.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγώ περίεργος να μάθω τι επίπτωση θα έχει στην μπαταρία η fullhd οθόνη και ο υψηλότερα χρονισμένος επεξεργαστής και αν θα αναπτύσσει υπερβολική θερμοκρασία κατά την χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Name: .................

E-mail: spiros.......@yahoo.gr

Telephone:

 

Comment: dear sir,

i am interesting in buying the iocean x7 elite (http://www.minideal.net/iocean-x7-1920-1080-full-hd-5-0-ips-2gb-32gb-mtk6589t-quad-core-android-4-2.html)but i hessitated because...

 

1.this one has 13 mp back camera or 8mp?because the specs are little confused.....

2. its unlocked and rooted?

3. does it have android market installed?

4.at the photos of the device we can see 2 batteries at the delivery pack. does it has 1 or 2?

thanks in advance

 

From: Custom 2

Date: 2013-06-27 05:10

To: minideal15

Subject: Contact Form

 

The back camera of it is 8.0 mp.And it is unlocked and rooted.It is with Android system.It is with one battery in the package,but you can buy extra battery for it.

http://www.minideal.net/iocean-x7-1920-1080-full-hd-5-0-ips-2gb-32gb-mtk6589t-quad-core-android-4-2.html

 

Best Regards

Joyce

 

Skype:minideal15

Email:minideal15@gmail.com

Website: http://www.minideal.net

Link to comment
Share on other sites

LoL τώρα βγήκε και elite με 8 Mp κάμερα? Με τρέλλανε η απάντηση που σου έδωσε Σπύρο. Τέλος πάντων νόμιζα είναι 13. Μια ερώτηση παίδες μου το έστειλαν σήμερα διάλεξα για shipment :Free Shipping - SG Post- Registered Airmail

Και στο mail Με το tracking number μου λένε Shipped By http://en.4px.com . Δεν πιστέυω να το έστειλαν με καμμία courrier και να επισκεφθούμε τελωνείο ;Ποια είναι αυτή η 4PX ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...