Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ, βγαζει επιλογη να διαλεξεις απο ποια SIM θα στειλει το SMS ?

όχι

Καλυτερα ενα αντιγραφο των mms.apk και mms.odex πριν την διαγραφη. Ποτε δεν ξερεις :)
σωστότατος! βέβαια τα αρχεία μπορείς να τα βγάλεις μετά από τη ρομ, δεν χάνεται ο κόσμος :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια μια ερωτηση, εχω ενα θεματακι και θελω μια βοηθεια αν εχει καποιος καμια ιδεα. Πολλες φορες οταν με παιρνουν τηλεφωνο τους λεει οτι το κινητο ειναι κλειστο ενω δουλευει κανονικα (δεν ειναι θεμα με το σημα).Αν με ξαναπαρουν 1-2 φορες μπορει να καλει κανονικα. Το ιδιο συμβαινει και με τα μηνυματα που πολλες φορες καθυστερουν να ερθουν... καμια ιδεα κανεις? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

σαν κινητό θα έχεις διαβάσει(λογικά) ότι είναι καλό.Η τιμή καλή επίσης...για το μαγαζί θα σου πούνε οι πιο ειδικοί
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω ρουφηξει ολο το φορουμ..

Η τιμη ειναι καλη επισης, αλλα και στο minideal με 4$ διαφορα, για τα sites αυτα εχω σχηματισει διαβαζοντας καλη γνωμη αν και δεν εχω ψωνισει ποτε.

Ιδομεν..

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση, εχω ενα θεματακι και θελω μια βοηθεια αν εχει καποιος καμια ιδεα. Πολλες φορες οταν με παιρνουν τηλεφωνο τους λεει οτι το κινητο ειναι κλειστο ενω δουλευει κανονικα (δεν ειναι θεμα με το σημα).Αν με ξαναπαρουν 1-2 φορες μπορει να καλει κανονικα. Το ιδιο συμβαινει και με τα μηνυματα που πολλες φορες καθυστερουν να ερθουν... καμια ιδεα κανεις? ευχαριστω
cosmote έχεις;:p

 

Παιδια το antelife εχει προσφορα το G2S στα 155,50$

Τι λετε' να το χτυπησω εδω και τωρα?

αν η διαφορά ειναι μικρή απ το minideal, προτίμησε το δεύτερο
Link to comment
Share on other sites

cosmote έχεις;:p

 

αν η διαφορά ειναι μικρή απ το minideal, προτίμησε το δεύτερο

ναι, ειναι μικρη, 3,5$..

Ευχαριστω για την συμβουλη

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω στα χέρια μου 3 μέρες και είναι πολύ πολύ καλύτερο απότι περίμενα

Ευχαριστώ και τον Σταύρο για την βοήθεια του!

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, οταν λειτουργει η ληψη δεδομενων απο θερμοκρασιες πως παει το τηλεφωνο ?

Και αντιστοιχα με το WIFI ανοικτο σερφαροντας παλυ ζεσταινεται ?

Link to comment
Share on other sites

οχι Αντωνη, δεν ειχα προσέξει κατι τετοιο !!

 

οταν ερθουν τα δικα μου θα το ελέγξω και θα σου πω

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, οταν λειτουργει η ληψη δεδομενων απο θερμοκρασιες πως παει το τηλεφωνο ?

Και αντιστοιχα με το WIFI ανοικτο σερφαροντας παλυ ζεσταινεται ?

Όχι, προς θεού. Τα chipset της Mediatek είναι χαμηλής κατανάλωσης και δεν ζεσταίνονται
Link to comment
Share on other sites

Όχι, προς θεού. Τα chipset της Mediatek είναι χαμηλής κατανάλωσης και δεν ζεσταίνονται

 

Κσι ο προηγουμενος κινεζος που είχα ειδικα οταν λειτουργουσε σε 3g ζεσταινοταν εννοειται και η μπαταρια αδειαζε γρηγορα.

 

Λογω οτι το chipset εχει βελτιωθει εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο μιλαω για το G2S, να ζεσταινεται ειδικα (δεν μιλαω να καιει) στο 3g για παραδειγμα σερφαροντας συνεχως, οχι για 5 λεπτα αλλα για κανενα 15πτο και πανω.

 

Θελω να το συγκρινω με καποιο για να ειμαι βεβαιος πριν αρχισω να στελνω email για επιστροφη κτλ.

Αν και το τηλεφωνο ειναι μια χαρα βγαζει ανετα 48ωρες χωρις φορτιση, με Wifi και GPS παντα ανοικτα, και οποτε χρειαζεται ανοιγω και το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλους το μεγάλου σας Forum και σκέφτομαι να αγοράσω το Jiayu G2S από το merimobiles. Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις.

1. Να κλικάρω την επιλογή Root firmware install;

2. Ποιαν μέθοδο αποστολής να επιλέξω;

Θα είναι η πρώτη μου αγορά από Κίνα και αν μπορεί το τηλέφωνο να υποστηρίξει Ελληνικά θα το προτιμούσα. Αλλιώς και τα Αγγλικά μια χαρά είναι:)

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στην παρεα

 

Η πρωτη ερωτηση, ειναι πολυ απλη ...... το κινητο ειναι ρουταρισμενο απο το εργοστασιο, οποτε μην ασχοληθείς αλλο

 

Η δευτερη ερωτηση επισεις ειναι σχετικα απλη : οχι με China-Post γιατι ειναι μπαχαλο

Αν θες πιο γρήγορα, παρε ΕΜS ή οποιο ειναι πιο φτηνό

Αν δεν σε νοιαζει τοσο ο χρονος (αλλα το χρημα) παρε FREE-SHIPING Hong-Kong ή Singapore Mail (τωρα τελευταια βλεπω και το SWISS Post και το SWEDEN Post που το συνιστουν για Ευρωπη)

 

Εγω εχω επιλεξει μια φορα SWISS Post και πήγαν ολα καλα

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου. Θα το παραγγείλω το κινητό και ελπίζω να μην έχω προβλήματα. Θα σας πω εντυπώσεις όταν έρθει:)
Link to comment
Share on other sites

Λογω οτι σε καποιες φασεις το δικο μου ζεσταινεται, οποιος φίλος εχει το G2S και ειναι απο Αθηνα ας μου στειλει ενα ΠΜ.

Θελω να δοκιμασουμε κατι για να βεβαιωθω οτι το δικο μου οντως εχει προβλημα πριν το στειλω πισω.

Link to comment
Share on other sites

είμαι υπο σκέψεις να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. με χαλάει βέβαια το βάρος του.

για το gps του τελικά τι ισχύει; δουλεύει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω οταν παρω το κινητο πως κανω το ρουτ για να ειναι ολα ελληνικα ..ευχαριστω

 

να ξεχωρίσουμε λιγο τα πραγματα, για να καταλαβεις ......

1- κανεις ρουτ (που στο συγκεκριμένο τηλεφωνο δεν χρειαζεται γιατι ερχετε ρουταρισμενο απο το εργοστασιο) για να μπορεσεις να βαλεις διαφορετικες ΡΟΜ, δηλ το λεγομενο στα computer USER INTERFACE και αφορα την εμφάνιση και λειτουργια διαφορων εξαρτηματων (GPS, proximity censor, LED, battery) ή διφορων προγραμματων και οδηγων, αυτων των εξαρτηματων (και οχι μονο)

2- αφου ειναι ρουταρισμενο, τοτε μονο μπορεις να αλλαξεις την ΡΟΜ του εργοστασιου και να βαλεις εσυ οποια θελεις (π.χ. μια ΡΟΜ με Ελληνικα)

3- δεν υπαρχουν ακομα ΡΟΜ με Ελληνικα, για τα JIAYU, καποιοι κανουν προσπάθειες μεταφρασης, αλλα δεν ειναι ετοιμη ακομα

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Οπότε κύριε γιώργο πόσο δύσκολο είναι να πειράξεις το gps led κλπ Γιατι είναι φίλος μου ο αλεξ και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει αυτός ή εγώ

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Λογω οτι σε καποιες φασεις το δικο μου ζεσταινεται, οποιος φίλος εχει το G2S και ειναι απο Αθηνα ας μου στειλει ενα ΠΜ.

Θελω να δοκιμασουμε κατι για να βεβαιωθω οτι το δικο μου οντως εχει προβλημα πριν το στειλω πισω.

 

Το εχει κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

να ξεχωρίσουμε λιγο τα πραγματα, για να καταλαβεις ......

1- κανεις ρουτ (που στο συγκεκριμένο τηλεφωνο δεν χρειαζεται γιατι ερχετε ρουταρισμενο απο το εργοστασιο) για να μπορεσεις να βαλεις διαφορετικες ΡΟΜ, δηλ το λεγομενο στα computer USER INTERFACE και αφορα την εμφάνιση και λειτουργια διαφορων εξαρτηματων (GPS, proximity censor, LED, battery) ή διφορων προγραμματων και οδηγων, αυτων των εξαρτηματων (και οχι μονο)

2- αφου ειναι ρουταρισμενο, τοτε μονο μπορεις να αλλαξεις την ΡΟΜ του εργοστασιου και να βαλεις εσυ οποια θελεις (π.χ. μια ΡΟΜ με Ελληνικα)

3- δεν υπαρχουν ακομα ΡΟΜ με Ελληνικα, για τα JIAYU, καποιοι κανουν προσπάθειες μεταφρασης, αλλα δεν ειναι ετοιμη ακομα

ουδεμία σχέση έχουν τα δικαιώματα root με την αλλαγή rom:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...