Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχω ακουσει τιποτα κακο για την minideal.net ..... σου ευχομαι να πανε ολα καλα
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νά'σαι καλά Gavel. Μακάρι να βρω άκρη σύντομα, γιατί το LG δείχνει πλέον τα χρονάκια του... Καλόμαθα και στην ταχύτητα του Jiayu...
:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Αν το χεις σε άριστη κατάσταση μ ολα τα παρελκόμενα της συσκευασίας, μην ανησυχείς. Είναι πολύ εξυπηρετικοί στο minideal (καθώς δεν είναι κινέζοι :lol:)
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από kallair

γίνεται μια προσπάθεια μετάφρασης στα ελληνικά της lewa OS ROM. Όποιος ενδιαφέρεται να βοηθήσει ας μπει εδώ.

http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el

μετά από συνομιλία που είχα με αυτόν που έχει το project, τα μεταφρασμένα αρχεία αυτός τα χρησιμοποιεί για την Lewa OS ROM στα JiayuG3, Newman N1, Umi X1, ZTE V970.

 

Όποιος μπορεί και έχει όρεξη, ας βοηθήσει.

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

γίνεται μια προσπάθεια μετάφρασης στα ελληνικά της lewa OS ROM. Όποιος ενδιαφέρεται να βοηθήσει ας μπει εδώ.

http://androidtranslator.e...S-4.1/?lang=el

μετά από συνομιλία που είχα με αυτόν που έχει το project, τα μεταφρασμένα αρχεία αυτός τα χρησιμοποιεί για την Lewa OS ROM στα JiayuG3, Newman N1, Umi X1, ZTE V970.

 

Όποιος μπορεί και έχει όρεξη, ας βοηθήσει.

το σκότωσες το link :p

http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el

Link to comment
Share on other sites

ναι τι εγινε αραγε ??!!?

 

τωρα δουλεύει http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

€119.73 από εδώ.

http://www.antelife.com/jiayu-g2s-4-0-inch-qhd-ips-screen-android-4-1-mtk6577t-1-2ghz-dual-core-3g-gps-smart-phone-black.html#.UW22VEpazzS

 

Δεν έχω ψωνίσει δεν ξέρω... απλά αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

€119.73 από εδώ.

http://www.antelife.com/jiayu-g2s-4-0-inch-qhd-ips-screen-android-4-1-mtk6577t-1-2ghz-dual-core-3g-gps-smart-phone-black.html#.UW22VEpazzS

 

Δεν έχω ψωνίσει δεν ξέρω... απλά αναφέρω.

 

Εδώ και λίγο καιρό δεν στέλνει Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

από το Minideal να τους πω να βάλουν ελληνικά?

Έρχεται ρουταρισμένο μήπως?Θα έχει ευρωπαϊκό φορτιστή?

Επειδή δεν τους πετυχαίνω online

Link to comment
Share on other sites

από το Minideal να τους πω να βάλουν ελληνικά?

Έρχεται ρουταρισμένο μήπως?Θα έχει ευρωπαϊκό φορτιστή?

Επειδή δεν τους πετυχαίνω online

Για ελληνικα δεν ξερω (οταν παρω το δικο μου θα δουμε, το πολυ να μαθει ελληνικα:)), νομιζω ερχεται ρουταρισμενο αλλα και παλι αυτο φτιαχνεται, ναι λογικα θα εχει.

Link to comment
Share on other sites

αγοράστηκε και το δικό μου με δώρο μια κίτρινη θήκη(άρης είσαι!)

Πήρα και από το ebay μια μπλε θήκη και ζελατίνες να έρχονται

Ψάξιμο για ρουτάρισμα τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ερχεται ρουταρισμενο απο το εργοστάσιο, με το SUPERUSER φορτωμένο και ζελατίνα απο το εργοστάσιο

 

το μονο που χρειάζεται ειναι να του φορτώσετε το TITANIUM backup, να του χτυπήσετε ενα SUPER backup ;) (για να μην χασετε το OFFICIAL ROM) και μετα μπορείτε να το σκίσετε οσο θέλετε :D

 

MHN ΧΑΣΕΤΕ THN OFFICIAL ROM 4.1.2 που ερχετε ..... ειναι η πιο καλαίσθητη και λειτουργική απο οτι αλλο εχω δοκιμάσει ...... και πιστέψτε με ..... εχω δοκιμάσει πολλές αλλες (και LeWa και MUI και Custom ακόμα και CYANOGEN) δες εδω για ΡΟΜ http://www.needrom.com/phone-roms/jiayu/g2s/

 

αντε καλοριζικα :)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Gavel με απλά λόγια δεν το πειράζω καθόλου αφού έρχεται ρουταρισμένο σωστά?Μόνο ένα backup του κάνω με το Titanium και τέλος

 

Με τις άλλες Rom δεν έχει να κερδίσεις κάτι παραπάνω έτσι?Με τα ελληνικά δεν ξέρω τι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια πιθανότητα να σου εχουν στείλει αλλο μοντελο απο το δικο μου. Οπότε κάνεις τα εξής ανώδυνα :

 

1- κάνεις register το account σου (αν δεν εχεις κανε ενα σαν ονομα.επωνυμο@gmail.com) στο GOOGLE PLAY https://play.google.com/store

2- εγκαθιστάς το Got Root?

3- βεβαιώνεις οτι όντως το κινητο ειναι (ή οχι) ρουταρισμενο

4- αν ειναι, εγκαθιστάς το TITANIUM και κανεις ενα καλο backup, αν θελεις και αν σκοπευεις να "σκαλίσεις" το κινητο στο μελλον

5- αν δεν ειναι, .... (βραστα Χαραλαμπε) ...... αρχιζεις να μαθαινεις πως γινεται το ρουταρισμα

######### μεχρι εδω, ολα ειναι ανώδυνα και ακίνδυνα για το κινητό ..... και για την τσέπη σου ###########

6- απο εδω και μετα υπαρχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μπρικαρεις το κινητο (να το καταστρέψεις), προσπαθωντας να το ρουταρεις !!

7- οποτε δεν συνεχιζω να σου δίνω οδηγίες ;), μεχρι να βεβαιωθείς για το βημα 3

 

...... και τα ξαναλεμε :p

 

Ελληνικα μενου ξεχνα τα για την ωρα

μηνύματα στα Ελληνικά δουλευει κανονικα, αν κατεβάσεις το Greek keyboard

και δεν εχουν τιποτα το καλλίτερο οι αλλες ΡΟΜ .... απλα αισθητικές διαφορές (σαχλαμάρες κατα τη γνώμη μου) και καμια λειτουργική βελτίωση

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς εμενα, το αγόρασα απο Aliexpress

και οντως το ρουταρισμα ειναι παιχνιδάκι ...... ΑΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ......

 

αμα δεν ξερεις, υπαρχει περίπτωση να το μπρικαρεις

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια πιθανότητα να σου εχουν στείλει αλλο μοντελο απο το δικο μου. Οπότε κάνεις τα εξής ανώδυνα :

 

1- κάνεις register το account σου (αν δεν εχεις κανε ενα σαν ονομα.επωνυμο@gmail.com) στο GOOGLE PLAY https://play.google.com/store

2- εγκαθιστάς το Got Root?

3- βεβαιώνεις οτι όντως το κινητο ειναι (ή οχι) ρουταρισμενο

4- αν ειναι, εγκαθιστάς το TITANIUM και κανεις ενα καλο backup, αν θελεις και αν σκοπευεις να "σκαλίσεις" το κινητο στο μελλον

5- αν δεν ειναι, .... (βραστα Χαραλαμπε) ...... αρχιζεις να μαθαινεις πως γινεται το ρουταρισμα

######### μεχρι εδω, ολα ειναι ανώδυνα και ακίνδυνα για το κινητό ..... και για την τσέπη σου ###########

6- απο εδω και μετα υπαρχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μπρικαρεις το κινητο (να το καταστρέψεις), προσπαθωντας να το ρουταρεις !!

7- οποτε δεν συνεχιζω να σου δίνω οδηγίες ;), μεχρι να βεβαιωθείς για το βημα 3

 

...... και τα ξαναλεμε :p

 

Ελληνικα μενου ξεχνα τα για την ωρα

μηνύματα στα Ελληνικά δουλευει κανονικα, αν κατεβάσεις το Greek keyboard

και δεν εχουν τιποτα το καλλίτερο οι αλλες ΡΟΜ .... απλα αισθητικές διαφορές (σαχλαμάρες κατα τη γνώμη μου) και καμια λειτουργική βελτίωση

1ον Το minideal στέλνει το κινητό rootαρισμένο, αλλιώς το rootάρεις εύκολα με πατσάρισμα του boot και με το root with restore by binary

2ον Τα MTK ΔΕΝ μπρικάρουν μόνιμα. Πάντα υπάρχει τρόπος επαναφοράς, ακόμη κι αν κάνεις φορμάτ όλη τη μνήμη.

3ον Μόνο οι ρυθμίσεις θα ναι στ αγγλικά, όλα τ άλλα μπορουν να ειναι στα ελληνικά με το morelocale

4ον Η Lewa είναι πολύ καλύτερη σε λειτουργίες κλπ απ την στοκ

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

1ον Το minideal στέλνει το κινητό rootαρισμένο, αλλιώς το rootάρεις εύκολα με πατσάρισμα του boot και με το root with restore by binary

2ον Τα MTK ΔΕΝ μπρικάρουν μόνιμα. Πάντα υπάρχει τρόπος επαναφοράς, ακόμη κι αν κάνεις φορμάτ όλη τη μνήμη.

3ον Μόνο οι ρυθμίσεις θα ναι στ αγγλικά, όλα τ άλλα είναι

4ον Η Lewa είναι πολύ καλύτερη σε λειτουργίες κλπ απ την στοκ

 

Αμα δεν ξερει και το χαλασει, θελεις να εισαι εσυ που θα του εξηγήσεις το βημα 1 και 2 ??

το 3 δεν ξερω τι εννοείς

οσο για το 4, ειναι καθαρα θεμα αισθητικής εναντι (ασήμαντες) λειτουργίες

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ξερει και το χαλασει, θελεις να εισαι εσυ που θα του εξηγήσεις το βημα 1 και 2 ??

το 3 δεν ξερω τι εννοείς

οσο για το 4, ειναι καθαρα θεμα αισθητικής εναντι (ασήμαντες) λειτουργίες

Εγω είπα ότι τα ΜΤΚ ΔΕΝ ΜΠΡΙΚΑΡΟΥΝ. Και έτσι είναι, τέλος. Σε κάθε περίπτωση φλασάρει το πλήρες firmware απ το sp flash tool κι ειναι οκ.

Όσο για το 4, προφανώς δεν έχεις δουλέψει ποτέ miui/lewa

Link to comment
Share on other sites

τρεις LeWa kai 2 MiUI αργότερα ..... εχω μαθει καλα τις Κινεζιες τους......

μαλιστα μολις κατεβασα και μια MiUI που βαλανε χτες στο needrom και την εχω για φλασαριαμα και δοκιμη για αυριο, με το καλο ;)

 

οσο για το αν μπικαρουν 'η οχι ... ξαναλεω .... ποιος θα του δωσει οδηγιες πώς να φλασαρει απο το μηδεν νεα ΡΟΜ ???

ποσο μαλλον που (ελπιζω) ξερεις ποσο πιο ζοριλικι ειναι τo Flashing tools εναντι του Boot-into-recoverυ κλπ κλπ

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

τρεις LeWa kai 2 MiUI αργότερα ..... εχω μαθει καλα τις Κινεζιες τους......

μαλιστα μολις κατεβασα και μια MiUI που βαλανε χτες στο needrom και την εχω για φλασαριαμα και δοκιμη για αυριο, με το καλο ;)

 

οσο για το αν μπικαρουν 'η οχι ... ξαναλεω .... ποιος θα του δωσει οδηγιες πώς να φλασαρει απο το μηδεν νεα ΡΟΜ ???

ποσο μαλλον που (ελπιζω) ξερεις ποσο πιο ζοριλικι ειναι τo Flashing tools εναντι του Boot-into-recoverυ κλπ κλπ

Τότε, αν θεωρείς ότι οι miui και lewa έχουν μονο ασήμαντες εμφανισιακές διαφορές απ τις στοκ...δεν εχω να πω κατι:lol::lol::lol:

Όσο για τις οδηγίες

1. κατεβάζουμε το στοκ firmware και τους drivers

2. φορτώνουμε στο sp flash tool v2.1248 to scatter file

3. παταμε download και συνδεουμε το κινητο χωρις μπαταρια.

So simple,δεν καταλαβαινω το κολλημα σου και δεν θ ασχοληθω αλλο μαζι σου. Αν σου ναι δυσκολα αυτα, μην παραπληροφορεις τους αλλους τουλαχιστον. Και να σ ενημερωσω οτι brickαρω σημαινει οτι η συσκευη ειναι για τα σκουπιδια. Και τα mediatek ΔΕΝ μπρικαρουν ειπα. τελος. Πόσο μάλλον φλασάροντας απλά ένα recovery ή boot

Link to comment
Share on other sites

οπως λες κι εσυ
δεν καταλαβαινω το κολλημα σου και δεν θ ασχοληθω αλλο μαζι σου
:cool:
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

επειδή ο κινέζος τελικά στo ebay δεν είχε θήκη σιλικόνης σε μπλε, έχει πάρει κάπου το μάτι σας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...