Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

είδα σήμερα σε κατάστημα της WIND το εν λόγω κινητό. Είναι εντυπωσιακό και αν και μεγάλο κάθεται πολύ καλά στο χέρι.

Εκείνο που με παραξένεψε είναι ότι στο κουτί γράφει ότι η μπαταρία είναι 2150 mAh. Δεν θα έπρεπε να είναι 2230 mAh σύμφωνα με τα specs του κατασκευαστή?

 

Η μπαταρια του γραφει 3.8v 2150mAh/8.17Wh(rated).2230mAh/8.47(TYP).Το μεγεθος συνηθιζεται γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας αν σας έλεγα ότι θέλω να αλλάξω το Galaxy S2 με το Honor 2 ?

Υπάρχει κατά την γνώμη σας σημαντική διαφορά στις δυο συσκευές ? ή είναι μη συγκρίσιμα τηλέφωνα ?

Ευχαριστώ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Το Honor 2 είναι ένα πολύ γρήγορο τετραπύρηνο τηλέφωνο με μιά υπερσύγχρονη Retina οθόνη με 921.600 πίξελς αποτελούμενη από 2.764.800 υποπίξελς ενώ στο Antutu Benchmark ξεπερνάει το σκορ των 15000. Το SII είναι πλέον ένα καλό διπύρηνο τηλέφωνο μεσαίας κλάσης και η προ διετίας εντυπωσιακή του οθόνη έχει μόνο 384.000 πίξελς αποτελούμενα από 1.152.000 υποπίξελς και στο Antutu σκοράρει το πολύ 9500. Η διαφορά στην ευκρίνεια της οθόνης και στην επεξεργαστική ισχύ είναι πολύ μεγάλη. Με το Ηonor 2 είσαι απόλυτα μέσα στην κατηγορία των γρήγορων συσκευών του 2013.

 

 

άμα είχες να επιλέξεις μεταξύ Honor 2 και LG 4Χ ποιό θα διάλεγες;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Το Honor 2 είναι ένα πολύ γρήγορο τετραπύρηνο τηλέφωνο με μιά υπερσύγχρονη Retina οθόνη με 921.600 πίξελς αποτελούμενη από 2.764.800 υποπίξελς ενώ στο Antutu Benchmark ξεπερνάει το σκορ των 15000. Το SII είναι πλέον ένα καλό διπύρηνο τηλέφωνο μεσαίας κλάσης και η προ διετίας εντυπωσιακή του οθόνη έχει μόνο 384.000 πίξελς αποτελούμενα από 1.152.000 υποπίξελς και στο Antutu σκοράρει το πολύ 9500. Η διαφορά στην ευκρίνεια της οθόνης και στην επεξεργαστική ισχύ είναι πολύ μεγάλη. Με το Ηonor 2 είσαι απόλυτα μέσα στην κατηγορία των γρήγορων συσκευών του 2013.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, βίντεοκλήση κάνει?

Τελικά με την αυτονομία του πως είναι ? συνήθως έχω ανοιχτά τα data για να λαμβάνω τα email μου και γιατί χρησιμοποιώ αρκετές φορές voip.

Φαντάζομαι από το s2 θα έχει καλύτερη αυτονομία ?

Ευχαριστώ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

άμα είχες να επιλέξεις μεταξύ Honor 2 και LG 4Χ ποιό θα διάλεγες;

 

θα σου πω εγω φιλε μου.. το honor2 σημερα και εγω αυτο επελεξα !!! το κινητο απλα πεταει. καλα δεν ειχα και πριν τετραπυρινο αλλα το κινητο απλα πεταει !!! δεν κολλαει πουθενα οπου το δοκιμασα και παιζει τα ''βαρια'' παιχνιδια μια χαρα.. πλην των παιχνιδων ομως, το κινητο τα σπαει !!! να το προτιμησεις κατα την γνωμη μου :superman:

Link to comment
Share on other sites

Το Honor 2 είναι ένα πολύ γρήγορο τετραπύρηνο τηλέφωνο με μιά υπερσύγχρονη Retina οθόνη με 921.600 πίξελς αποτελούμενη από 2.764.800 υποπίξελς ενώ στο Antutu Benchmark ξεπερνάει το σκορ των 15000. Το SII είναι πλέον ένα καλό διπύρηνο τηλέφωνο μεσαίας κλάσης και η προ διετίας εντυπωσιακή του οθόνη έχει μόνο 384.000 πίξελς αποτελούμενα από 1.152.000 υποπίξελς και στο Antutu σκοράρει το πολύ 9500. Η διαφορά στην ευκρίνεια της οθόνης και στην επεξεργαστική ισχύ είναι πολύ μεγάλη. Με το Ηonor 2 είσαι απόλυτα μέσα στην κατηγορία των γρήγορων συσκευών του 2013.

 

θα σου πω εγω φιλε μου.. το honor2 σημερα και εγω αυτο επελεξα !!! το κινητο απλα πεταει. καλα δεν ειχα και πριν τετραπυρινο αλλα το κινητο απλα πεταει !!! δεν κολλαει πουθενα οπου το δοκιμασα και παιζει τα ''βαρια'' παιχνιδια μια χαρα.. πλην των παιχνιδων ομως, το κινητο τα σπαει !!! να το προτιμησεις κατα την γνωμη μου :superman:

 

 

Το έχω πάρει ήδη εδώ και 5 μέρες... Αλλά είναι το πρώτο μου smartphone και θέλω να διαπιστώσω εφόσον δεν έχω προηγούμενη εμπειρία πόσο καλό είναι.. Είχα ενδοιασμούς για το μέγεθός του αλλά σύντομα το συνήθισα..

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

haki

να σαι καλα φιλε μου για τις απαντησεις σου που με διαφωτισες παρα πολυ !!!!! το αγορασα σημερα απο το γνωστο καταστημα που τα πουλαει και το εχω ψαξει ολο πιστευω !!! το κινητο τα σπαει !!!

Link to comment
Share on other sites

Είδες που καλά σου έλεγα να μην μπλέξεις με "κινέζους" κλπ;;; ;)

 

:up::up::up: εχω καραγουσταρει !!!!τωρα θελω να παραγγειλω απο αλιεξπρες μια θηκη που μ'αρεσε μια ακομα απλη θηκη μονο για την πισω μερια και πλαι που πιανει και ενα προστατευτικο οθονης.. για να ειμαστε κομπλε !!!!!! α, να σε κανω και ακομα μια ερωτηση?? τελικα αναβαθμιζεται στην επομενη εκδοση αντροιντ ? γιατι αν δεν κανω λαθος τωρα τρεχει η 4.2.2. οχι οτι μου χρειαζεται, το κινητο πεταει απλα για να ξερω στο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τρέχει την 4.1.2 σε έκδοση Emotion UI και είναι πολύ πιό απαλό από την δική σας 4.0.4 με μικρό τίμημα στν κατανάλωση. Είναι επίσημη αλλα δοκιμαστική. Ακόμη κι έτσι δεν υπάρχει η παραμικρή σκέψη επιστροφής στην 4.0.4. Όποιος την βάλει...κόλλησε μαζί της και για την απαλότητα και για το τελείως διαφορετικό περιβάλλον εργασίας!

 

ευκολα γινεται αυτη η αναβαθμιση ?? δηλαδη την κανει οποιοσδηποτε ?? α, και το Notification led πως το ενεργοποιεις ?? οταν τελειωνε η μπαταρια της φορτισης του εργοστασιου αναβοσβηνε, αλλα δεν το κανει μετα στην πορεια...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα πάντα, πάντα ανοιχτά, δεν παίζω παιχνίδια, σερφάρω αρκετά, το σκαλίζω πολύ και το φορτίζω κάθε μέρα. Δε νομίζω να έχει καλύτερη αυτονομία απο το SII. Κανένα τετραπύρηνο δεν τα πάει καλά σ' αυτόν τον τομέα, λόγω επεξεργαστή και λόγω του ενός εκατομμυρίου πίξελς που πρέπει να τροφοδοτήσουν. Βιντεοκλήση μέσω δικτύου κινητής δεν κάνει, όπως δεν κάνουν τα περισσότερα Android πλην αρκετών Samsung. H βιντεοκλήση μέσω δικτύου κινητής είναι ένα χαρακτηριστικό που μάλλον τείνει να εκλείψει. Η μπροστινή του κάμερα μπορεί κάνει για βιντεοκλήσεις μέσω δεδομένων δικτύου ή wifi χρησιμοποιώντας τις αρκετές εφαρμογές τύπου Skype, Viber, Whatsapp κλπ και βέβαια για αυτοφωτογράφηση.

Ευχαριστώ,

αυτό με την βίντεο κλήση λίγο με χαλάει γιατί με βολεύει αρκετά, ειδικά στην επικοινωνία με την οικογένεια. Είναι σίγουρο ? Νομίζω στα χαρακτηριστικά του στην περιγραφή λέει ότι υποστηρίζει.

Αν σου κρατάει με όλα ανοιχτά μια μέρα και φορτίζεις το βράδυ μια χαρά είναι , έτσι κάνω και με το s2 τώρα.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

ευκολα γινεται αυτη η αναβαθμιση ?? δηλαδη την κανει οποιοσδηποτε ?? α, και το Notification led πως το ενεργοποιεις ?? οταν τελειωνε η μπαταρια της φορτισης του εργοστασιου αναβοσβηνε, αλλα δεν το κανει μετα στην πορεια...

Δες αυτο για το led https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yYWdlY29uc3VsdGluZy5hbmRyb2lkLmxpZ2h0Zmxvd2xpdGUiXQ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Sorry :X μπερδευτικα με αυτο που εγραψε ο φιλος α, και το Notification led πως το ενεργοποιεις ?? οταν τελειωνε η μπαταρια της φορτισης του εργοστασιου αναβοσβηνε, αλλα δεν το κανει μετα στην πορεια

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες συμβίωσης ενισχύουν την αίσθηση και άποψη πως η συσκευή είναι από τις καλύτερες επιλογές, αν όχι η καλύτερη στη τιμή της.

Ιδιαίτερα δε με την 4.1.2 emuiu 1.5 B550 έχει αναβαθμιστεί αισθητά η ταχύτητα του και η ποιότητα της κάμερας.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Sorry :X μπερδευτικα με αυτο που εγραψε ο φιλος α, και το Notification led πως το ενεργοποιεις ?? οταν τελειωνε η μπαταρια της φορτισης του εργοστασιου αναβοσβηνε, αλλα δεν το κανει μετα στην πορεια

 

δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τίποτα... κάθε φορά που έχει κάποια ειδοποίηση ένα μπλε φωτάκι θα αναβοσβήνει από μόνο του... :)

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τίποτα... κάθε φορά που έχει κάποια ειδοποίηση ένα μπλε φωτάκι θα αναβοσβήνει από μόνο του... :)

 

Σε εμενα γιατι ειναι πρασινο???

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα γιατι ειναι πρασινο???

 

:lol:ναι... λάθος μου...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαμε ότι έχει ενσωματωμένο!

 

και πως το ρυθμιζω να αναβοσβηνει καθ'ολη τη διαρκεια ??? η μηπως ειναι μονο για τις ειδοποιησεις και για την μπαταρια ??

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα γιατι ειναι πρασινο???

 

και πως το ρυθμιζω να αναβοσβηνει καθ'ολη τη διαρκεια ??? η μηπως ειναι μονο για τις ειδοποιησεις και για την μπαταρια ??

 

γιατί να αναβοσβήνει συνέχεια; η χρησιμότητα του είναι να σε ειδοποιεί μόνο όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση στο κινητό σου;! ποιος ο λόγος να αναβοσβήνει συνέχεια;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

γιατί να αναβοσβήνει συνέχεια; η χρησιμότητα του είναι να σε ειδοποιεί μόνο όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση στο κινητό σου;! ποιος ο λόγος να αναβοσβήνει συνέχεια;

 

δεν υπαρχει λογος.. απλα νομιζα οτι δουλευει οπως καποιες αλλες παλιες συσκευες που αναβοσβηναν συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

το κινητο επισης εχει φωνιτικη πληκτρολογηση η οποια δουλευει πολυ καλα (αλλα μονο αγγλικα)!!! και εχει και αναγνωριση προσωπου για ξεκλειδωμα.οπως και εξυπνο φωτισμο που πιστευω οτι εξικονομει ενα ποσοστο ενεργειας αν εχεις τις επιδοσεις στο φουλ..:ninja:

γενικα εχει αρκετα καλουδια !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας αν σας έλεγα ότι θέλω να αλλάξω το Galaxy S2 με το Honor 2 ?

Υπάρχει κατά την γνώμη σας σημαντική διαφορά στις δυο συσκευές ? ή είναι μη συγκρίσιμα τηλέφωνα ?

Ευχαριστώ.

Aυτή η (τρελή) ιδέα μου μπήκε κι εμένα σήμερα...! Και λέω τρελή γιατί τώρα μόνο για κινητά δεν είμαι!:( Δε λέω, είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος από το GS2 που έχω εδώ και λίγους μήνες, αλλά φαίνεται εξαιρετική συσκευή η συγκεκριμένη. Μπράβο στη huawei!

Link to comment
Share on other sites

Aυτή η (τρελή) ιδέα μου μπήκε κι εμένα σήμερα...! Και λέω τρελή γιατί τώρα μόνο για κινητά δεν είμαι!:( Δε λέω, είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος από το GS2 που έχω εδώ και λίγους μήνες, αλλά φαίνεται εξαιρετική συσκευή η συγκεκριμένη. Μπράβο στη huawei!

 

κοιτα ρε φιλε.. και εγω δεν ξερω τα τρελα πραγματα σττα κινητα αλλα εψαξα αυτες τις μερες και θα ελεγα οτι εψαξα πολυ, ωστε να βρω κατι καλο στα λεφτα που διεθετα... με λιγα λογια πιστευω οτι το δικο σου μπορεις να το σμπρωξεις κανα 200ρικο ωστε να συμπληρωσεις τα υπολοιπα και να παρεις το Honor2 εφοσον σου αρεσε και το σκεφτεσαι.. παντως ναι ειναι εξαιρετικη η συσκευη και επαθα την πλακα μου μαζι της τις τελευταιες 2 μερες !!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία: 3 ημέρες και 12 ώρες με υπόλοιπο 37%

 

Χρήση: Γύρο στις 1 με 1,5 ώρες τηλέφωνα και γύρο στα 15 λεπτά internet την ημέρα.

Ρυθμίσεις: Απλά μείωση φωτεινότητας και πέρασα το πρόγραμμα Easy Battery Saver

 

Επαναλαμβάνω έχω κάνει ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΗΣΗ...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κάποιος αν η οθόνη του κινητού μας εχει προστασία Gorilla Glass ή κάτι παρόμειο.Αν όχι μπορουμα να κάνουμε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κάποιος αν η οθόνη του κινητού μας εχει προστασία Gorilla Glass ή κάτι παρόμειο.Αν όχι μπορουμα να κάνουμε κάτι?

 

Το g615 δεν εχει. Το u9508 honor2 εχει gorilla glass κατα τη huawei.

Μπορεις να βαλεις screen protector και μια θηκη και εισαι οκ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...