Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γιατί και εγώ όταν το πήρα από Wind το καλοκαίρι του 2014 περίπου τέτοια μηνύματα διάβαζα και το πλήρωσα 300 ευρώ. Όταν όμως του έβαλα δυο-τρις εφαρμογές παραπάνω και το ζόρισα τότε άρχισε τα lagαρισματα. Επίσης προερχόμουν από Apple συσκευή και η αλήθεια είναι ότι μετάνιωσα που την πούλησα για να πάρω το Honor 2 και ίσως να είμαι πολύ αυστηρός με την συσκευή.

 

Tespa αν το αποφασίσεις/ες καλορίζικη να είναι.

 

Και επειδή είσαι άσσος στα σκαλίσματα άμα βρεις κάτι καλό θα ήθελα να το μοιραστείς μαζί μας μήπως και την αναστήσεις την συσκευή

Edited by madgreek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω το εχω απ τον Απρίλιο, και είμαι πάρα πολυ ικανοποιημένος. Πολυ καλή οθόνη (του χω βαλει και μια ματ μεμβρανη, σουπερ), παρα πολυ καλη καμερα, νταξει, εχει χρειαστει στο 6 μηνο που το χω να του κανω restart 2-3 φορες, ομως μεχρι εκει. Δεν μου εχει κολλησει, εχω βαλει 4.2.2, τηην εκδοση του Sorex, και είναι πραγματικα πολυ καλη..21000 στο antutu, ολα μια χαρα. Γενικα είναι πολυ καλο τηλεφωνο, το μονο ισως αρνητικο ειναι οτι η ευρωπαικη εκδοση ειναι με 1 Giga...αν ειχε 2, θα το κρατουσα ανετα.. Παντως για ενα μεσο χρηστη ειναι εξαιρετικο, και το συνιστω ανεπιφύλακτα σε καποιον που θελει να δωσει 80 γιουρα για ενα τοσο καλο τηλεφωνο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που το έχετε το τηλέφωνο, μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα υποστηρίζει? Links2SD δουλεύει? Αφού δεν υπάρχει κάτι για να αυξηθεί εικονικά η μνήμη του, μπας και γλιτώσει χώρο έτσι τουλάχιστον. Γιατί θέλω να του το δώσω πίσω, αλλά τουλάχιστον να κάνω κάτι για αυτόν. Πριν μου το φέρει είχε περί τις 170 εφαρμογές εγκαταστήσει πάνω και το τηλέφωνο αργούσε πάαααρα πολύ να ανταποκριθεί, μου το έδειξε να πατάει το κουμπί για να κάνει κλήση και αυτό να γίνεται μετά από μισό και λεπτό(!!!).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που το έχετε το τηλέφωνο, μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα υποστηρίζει? Links2SD δουλεύει? Αφού δεν υπάρχει κάτι για να αυξηθεί εικονικά η μνήμη του, μπας και γλιτώσει χώρο έτσι τουλάχιστον. Γιατί θέλω να του το δώσω πίσω, αλλά τουλάχιστον να κάνω κάτι για αυτόν. Πριν μου το φέρει είχε περί τις 170 εφαρμογές εγκαταστήσει πάνω και το τηλέφωνο αργούσε πάαααρα πολύ να ανταποκριθεί, μου το έδειξε να πατάει το κουμπί για να κάνει κλήση και αυτό να γίνεται μετά από μισό και λεπτό(!!!).

 

Παναγιώτης

 

Μεταφορα στην καρτα μνημης γινεται, κανονικοτατα. Εικονικα να αυξησεις την μνημη, γινεται, αλλα απο οσο καταλαβα οταν το προσπαθησα, μονο σε καποιες συγκεκριμενες ρομ, και φυσικα με ρουταρισμενο κινητο :) τωρα, εαν εχεις πανω 170 εφαρμογες, εννοειται θα σερνεται το κινητο ρε συ!! ποσα να σηκωσει με 1 γιγα το καημενο....:p

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορα στην καρτα μνημης γινεται, κανονικοτατα. Εικονικα να αυξησεις την μνημη, γινεται, αλλα απο οσο καταλαβα οταν το προσπαθησα, μονο σε καποιες συγκεκριμενες ρομ, και φυσικα με ρουταρισμενο κινητο :) τωρα, εαν εχεις πανω 170 εφαρμογες, εννοειται θα σερνεται το κινητο ρε συ!! ποσα να σηκωσει με 1 γιγα το καημενο....:p

 

Ε, μα γιαυτό το λέω και γω! Μιλάμε είχε 7-8 οθόνες εφαρμογές!!! Παντως αν μπορείς να δώσεις κάποια πιο συγκεκριμένη πληροφορία θα ήμουν ευγνώμων, αφού το έχεις δοκιμάσει. ΈΣτω κάποιο λινκ να διαβάσω να βγάλω μια άκρη.

Στο xda που είχε επίσης το θέμα του κινητού ειναι 739 σελίδες, οπότε μάλλον δεν ειναι και τόσο εύκολο να βρω κάτι που θέλω εκεί.

 

Επίσης δεν μπορώ με τίποτα να κάνω τον υπολογιστή να δει το τηλέφωνο (win xp sp3) με ότι driver και να του πέρασα, είτε τους ADB είτε της ίδιας της Huawei που δίνει στην πρώτη του σελίδα το xda για το τηλέφωνο. Ακόμα και την δική του εφαρμογή εγκατέστησα, την HiSuite αλλά τίποτα, μου λέει πως δεν είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο. Στην διαχείρηση συσκευών των windows το βγάζει σαν άγνωστη συσκευή αλλά δεν το αναγνωρίζει με τίποτα.

 

Παναγιώτης

Edited by aboulafia
Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μήπως γνωρίζετε αν μπορεί και πως, στην πλευρική στήλη των επαφών (scroll down) να εμφανίζεται και ελληνικό αλφάβητο, γιατί εμένα μου εμφανίζεται μόνο το Αγγλικό. Αυτό γινόταν και στην μαμίσια ρομ του ICS όσο και και στην ευρωπαϊκή αναβάθμιση της Jelly bean 4.2.2 που έχω περάσει. Edited by vasver
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
Να θυμίσω ότι οι αγγελίες απαγορεύονται δημόσια στο forum εκτός του buy&sell στο οποίο έχουν πρόσβαση παλαιότερα μέλη με συγκεκριμένα κριτήρια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα παιδια.Εχω εγκαταστησει την Β709 stable,και δεν μπορω πλεον ουτε να κανω downgrade ουτε upgrade.Δεν μου αρεσε η ρομ και θελω να ξαναγυρισω στην ics και δεν μπορω να την εγκαταστησω.Μπορει κανεις να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια.Εχω εγκαταστησει την Β709 stable,και δεν μπορω πλεον ουτε να κανω downgrade ουτε upgrade.Δεν μου αρεσε η ρομ και θελω να ξαναγυρισω στην ics και δεν μπορω να την εγκαταστησω.Μπορει κανεις να βοηθησει?

Βρήκα κάποια σάιτ που ίσως σε βοηθήσουν.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039998

http://huaweiascendg615.com/2014/04/29/rom-b709-v1-0-by-batty86/

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια..ειμαι πολυ καινουριος στο site...εχω το Honor2 και γενικα θα ελεγα πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος...δεν κολλησε ποτε...απο μπαταρια μια χαρα κλπ...απλα προθες...εκλεισε...και δεν ξανανοιξε ποτε...αν και προσπαθησα...μπαταρια σιγουρα εχει και δεν εχει προβλημα...το τσεκαρα σε μαγαζι...γνωριζει κανεις κατι?το πηρα απο σιγκαπουρη...νομιζω εχει εγγυηση η κατι ...αλλα νομιζω ειναι μεγαλη διαδικασια...Παρενθεση..δεν επεσε ποτε ουτε κατω ουτε κατι υγρο...και γενικα το προσεχα...
Link to comment
Share on other sites

ειναι το κουμπει που ανοιγει και το βελακι πανω?αν ειναι αυτο ναι!αλλα τζιφος.Αν επαθε κατι ,το πηρα απο ασια.ξερω πως δικαιουμαι ενα χρονο εγγυηση αλλα δεν το βρισκω...
Link to comment
Share on other sites

ειναι το κουμπει που ανοιγει και το βελακι πανω?αν ειναι αυτο ναι!αλλα τζιφος.Αν επαθε κατι ,το πηρα απο ασια.ξερω πως δικαιουμαι ενα χρονο εγγυηση αλλα δεν το βρισκω...

http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-honor-2-u9508/

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καλησπέρα παιδες. μπορεί κάποιος να μου στείλει αρχείο twrp για το huawei ascend honor 2 u9508 για να μπορέσω να αλλάξω rom???εψαξα παντου κ δεν έχω βρει τίποτα κ είναι sos...ευχαριστώ παρα πολυ Edited by manled
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παίδες,

 

Το ποστάρω εδώ μιας και είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής, αν και δεν νομίζω να είναι θέμα της συσκευής. Το πρόβλημα μου είναι softwarικο. Έχω ένα θέμα με το instagram τους τελευταίους 2-3 μήνες. Μέσα από την εφαρμογή επιλέγω μια φωτογραφία που θέλω να ποστάρω και όταν πατάω το βελάκι για να προχωρήσει στο επόμενο βήμα (φίλτρα) πετάει άσπρη οθόνη και με γυρνάει στην αρχική. Έχω δοκιμάσει και μέσα από τη γκαλερί φωτογραφιών να κάνω share μέσω instagram και πάλι το ίδιο. Έχω κάνει uninstall/install την εφαρμογή με reboot, χωρίς reboot, τίποτα, μια από τα ίδια.

Το έχω ψάξει στο google, δεν βρήκα κάτι.

 

Να πω ότι δούλευε κανονικά πριν, έχω 4.2.2 με custom rom τη SoreX_706 και έχω ελεύθερο πολύ χώρο στη μνήμη και στη συσκευή και στην SD.

 

Έχει κάποιος καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημερα,

ειχα για 3 χρονια την B509, εδω και 2 μερες εχω Sorex 706, καλα μεχρι στιγμης.

 

Εχω ενα πρόβλημα με την εγκατάσταση λεξικού!

Ρυθμισεις-> Γλωσσα και εισαγωγη-> Πληκτρολογιο Android-> (Διορθωση κειμενου) Προσθετα λεξικά...

Παταω απο κατω "Ανανεωση"και μου βγαζει επισης: "Ελληνικά, Διαθεσιμο λεξικό"... (αρχικά δεν τα δείχνει)

Παταω για εγκατάσταση, -> λήψη αυτή τη στιγμή-> εγκατεστημένο...

 

Βγαινω απο εκει, αλλα δεν βλεπω να εχει εγκατασταθει!!! εχω κανει πολλες φορες την ιδια διαδικασια. και reboot, αλλα τιποτα!

 

Τι φταίει?

Πως θα βάλω Ελληνικό λεξικό?

Παίζει ρόλο η κινέζικη recovery που έχω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...