Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τώρα είδα πως ειπάρχει και νήμα στα ελληνικά, είμουν στο xda τόσο καιρό.

Να σας κάνω ένα μικρό review, το έχω 2 μήνες τώρα και εχω περάσει 4-5 διαφορετικά roms για δοκιμή ότι και να έχω βάλει το κινητό πετάει απο ταχύτητα.

Πολύ καλή φωτογραφία ισάξια με το one x το είχα και μου έσπασε η οθόνη απο πέσιμο και έιπα δεν ξαναπέρνω κινητό με πάνω απο 250€.

Στα παιχνίδια δεν κολάει καθόλου πολύ καλή κάρτα γραφικών με την εμπηρία μου και το μάτι σας λέω πως είναι περίπου 20-25% πιο γρήγορο απο το One x.

Στο βίντεο είναι πολύ καλό και σε HD αλλα η τελευτέα rom Που πέρασα με 4.1.2 android δεν τραβάει καλά θα το γυρίσω πάλυ σε προιγούμενη rom γιατί έβαλα την b618 4.1.2 και έιναι beta ταχύτατη μεν αλλα με πρόβλημα στην κάμερα.

Φλασάρεις πολύ έυκολα rom και περνάς και τα gapps και root άνετα χωρίς πρόβλημα.

Εγώ το αγόρασα απο hotmid 240€.

Και να φτιάξω το one x Μου δεν βλέπω να το χρησιμοποιώ είναι πολύ πιο γρήγορο το honor 2 και πιο δυνατό.

 

Με 1GB RAM το πήρες?

 

Γιατί εγώ στο hotmid το βλέπω το 2GB στα 354$=272,5€ και όχι 240 όπως έγραψες....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατά τη γνώμη μου πάντως αν έρθει Ελλάδα από wind μην κάνετε όνειρα για κάτω από 300€ όταν έχει (είχε) το P1 στα 400€ (ασχέτως που τα κατέβασαν μετά στα 269€)..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσα πήρες και σου έριξαν τόσο την τιμή?

 

Δεν έχεις κανένα να μας δώσεις κι εμάς για να μην παραγγέλνουμε πάλι από Κίνα και κάνει και τόσες μέρες να έρθει?? ;) ?

 

Με service τι παίζει τελικά άν ώ μη γένητο χρειαστεί? Το στένουμε πίσω Κίνα ή Γερμανία? Εδώ Ελλάντα δεεν?

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου πάντως αν έρθει Ελλάδα από wind μην κάνετε όνειρα για κάτω από 300€ όταν έχει (είχε) το P1 στα 400€ (ασχέτως που τα κατέβασαν μετά στα 269€)..

 

καλά εννοείται.. γι αυτό ρωτάω και ξαναρωτάς.. γιατί μου φαίνονται μπαρούφες όλ' αυτά.. τετραπύρινο κινητό στην ελλάδα με λιγότερο απο 300 ευρώ δεν παίζει.. 400 + να περιμένετε αμα τυχόν έρθει.. εκτός αν κυκλοφορίσει μαζι με κανα P2 και τότε το δώσουν σαν οικονομική λύση γύρω στα 350...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

καλά εννοείται.. γι αυτό ρωτάω και ξαναρωτάς.. γιατί μου φαίνονται μπαρούφες όλ' αυτά.. τετραπύρινο κινητό στην ελλάδα με λιγότερο απο 300 ευρώ δεν παίζει.. 400 + να περιμένετε αμα τυχόν έρθει.. εκτός αν κυκλοφορίσει μαζι με κανα P2 και τότε το δώσουν σαν οικονομική λύση γύρω στα 350...

 

Μη λέμε τα ίδια. Θα έρθει από Wind στα 299. Κάνε λίγη υπομονή ακόμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει λίγο το γεγονός ότι μέχρι σήμερα το Huawei Ascend D Quad XL το οποίο έχει το ίδιο σώμα/επεξεργαστή/οθόνη με Honor 2 και διαφέρει μόνο σε μπαταρία (D Quad=2600 mAh / Honor 2=2230mAh) και μνήμη RAM (D Quad=1 GB / Honor 2= 2GB) έχει 499 ευρώ στην WIND και 498 στο skroutz.

Πόσο πιθανό είναι να έλθει κινητό με μικρότερη μπαταρία και διπλάσια μνήμη 200 ευρώ λιγότερο; Ειδικά όταν οι άμεσοι ανταγωνιστές του ξεκινούν από τα 470 ευρώ (nexus 4, το οποίο έχει βέβαια κάποια παραπάνω χαρακτηριστικά).

Νομίζω ότι κάτω από 400 ευρώ θα είναι προσφορά, κάτω από 350 θα είναι δώρο!

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει λίγο το γεγονός ότι μέχρι σήμερα το Huawei Ascend D Quad XL το οποίο έχει το ίδιο σώμα/επεξεργαστή/οθόνη με Honor 2 και διαφέρει μόνο σε μπαταρία (D Quad=2600 mAh / Honor 2=2230mAh) και μνήμη RAM (D Quad=1 GB / Honor 2= 2GB) έχει 499 ευρώ στην WIND και 498 στο skroutz.

Πόσο πιθανό είναι να έλθει κινητό με μικρότερη μπαταρία και διπλάσια μνήμη 200 ευρώ λιγότερο; Ειδικά όταν οι άμεσοι ανταγωνιστές του ξεκινούν από τα 470 ευρώ (nexus 4, το οποίο έχει βέβαια κάποια παραπάνω χαρακτηριστικά).

Νομίζω ότι κάτω από 400 ευρώ θα είναι προσφορά, κάτω από 350 θα είναι δώρο!

 

Αποκλείεται να κάνει μόνο 299. Θα δούμε.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει λίγο το γεγονός ότι μέχρι σήμερα το Huawei Ascend D Quad XL το οποίο έχει το ίδιο σώμα/επεξεργαστή/οθόνη με Honor 2 και διαφέρει μόνο σε μπαταρία (D Quad=2600 mAh / Honor 2=2230mAh) και μνήμη RAM (D Quad=1 GB / Honor 2= 2GB) έχει 499 ευρώ στην WIND και 498 στο skroutz.

Πόσο πιθανό είναι να έλθει κινητό με μικρότερη μπαταρία και διπλάσια μνήμη 200 ευρώ λιγότερο; Ειδικά όταν οι άμεσοι ανταγωνιστές του ξεκινούν από τα 470 ευρώ (nexus 4, το οποίο έχει βέβαια κάποια παραπάνω χαρακτηριστικά).

Νομίζω ότι κάτω από 400 ευρώ θα είναι προσφορά, κάτω από 350 θα είναι δώρο!

 

Για αυτό λέμε ότι αξίζει τον κόπο να περιμένεις... Όπως επίσης και ότι αυτό θα είναι το καλύτερο κινητό στα χρήματα του ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή αλλά πάλι ήρθε κάπως καθυστερημένα.

Για ποιο λόγο να επιλέξει κάποιος αυτό αντί του lg 4x?

Επίσης, έχει και πολύ μεγάλο bessel και με χαλάει πολύ αυτό σε αντίθεση με το lg.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή αλλά πάλι ήρθε κάπως καθυστερημένα.

Για ποιο λόγο να επιλέξει κάποιος αυτό αντί του lg 4x?

Επίσης, έχει και πολύ μεγάλο bessel και με χαλάει πολύ αυτό σε αντίθεση με το lg.

 

Γιατί ειναι καλύτερο μήπως???2gb ram.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα έρθει στην Ελλάδα θα είναι το μοντέλο με 2GB RAM...?

Αν είναι έτσι μιλάμε όντως για τρελό vfm.

Άντε να δούμε πότε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειναι καλύτερο μήπως???2gb ram.

 

1gb ram θα έχει στο βίντεο κάνει λάθος, κοίτα στα σχόλια του review.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σίγουρη αγορά...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις την τιμη sar του κινητου καθως και αν εχει Gorilla Glass;

Για το sar δεν βρηκα κατι ενω για το GG βρηκα σε ενα μονο site οτι εχει Gorilla Glass 2 οποτε θα ηθελα να το σιγουρεψω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και δύο μέρες στα χέρια μου. :D

Δεν άντεχα να περιμένω πότε θα έλθει Ελλάδα και το πήρα από Κίνα!

Μόνο μία λέξη το χαρακτηρίζει: ΣΦΑΙΡΑ! :kill:

Τόσο σε κατέβασμα/εγκατάσταση όσο και σε περιήγηση στο Ιντερνετ εκτελεί πολύ γρήγορα και χωρίς καμία υποψία "κολλήματος".

Ειδικά σε σύγκριση με το προηγούμενο μου κινητό (LG L7 μονοπύρηνο 1 GHz, 512 RAM) είναι η μέρα με την νύχτα.

Το "ρύθμισα" μέσα σε ένα απόγευμα και απλώς μένει να συνηθίσω το διαφορετικό UI της Huawei.

Αν βρω και manual, θα κάνω πάρτι!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και δύο μέρες στα χέρια μου. :D

Δεν άντεχα να περιμένω πότε θα έλθει Ελλάδα και το πήρα από Κίνα!

Μόνο μία λέξη το χαρακτηρίζει: ΣΦΑΙΡΑ! :kill:

Τόσο σε κατέβασμα/εγκατάσταση όσο και σε περιήγηση στο Ιντερνετ εκτελεί πολύ γρήγορα και χωρίς καμία υποψία "κολλήματος".

Ειδικά σε σύγκριση με το προηγούμενο μου κινητό (LG L7 μονοπύρηνο 1 GHz, 512 RAM) είναι η μέρα με την νύχτα.

Το "ρύθμισα" μέσα σε ένα απόγευμα και απλώς μένει να συνηθίσω το διαφορετικό UI της Huawei.

Αν βρω και manual, θα κάνω πάρτι!

 

Πόσο το πήρες και από που?

 

Να υποθέσω με 2GB RAM, έτσι ?

 

Πόσο καιρό έκανε να έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το πήρες και από που?

 

Να υποθέσω με 2GB RAM, έτσι ?

 

Πόσο καιρό έκανε να έρθει?

 

Το αγόρασα από το Hotmid, κόστισε 293 ευρω (σύνολο με μεταφορικά).

2 GB RAM, και ROOT από το site (κόστος 2 δολλάρια).

Χρειάστηκε 15 ημερολογιακές ημέρες (άφιξη σε ταχυδρομείο και "χαρτάκι" στο σπίτι για παραλαβή από τα ΕΛΤΑ)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις την τιμη sar του κινητου καθως και αν εχει Gorilla Glass;

Για το sar δεν βρηκα κατι ενω για το GG βρηκα σε ενα μονο site οτι εχει Gorilla Glass 2 οποτε θα ηθελα να το σιγουρεψω.

 

Anybody???

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή αλλά πάλι ήρθε κάπως καθυστερημένα.

Για ποιο λόγο να επιλέξει κάποιος αυτό αντί του lg 4x?

Επίσης, έχει και πολύ μεγάλο bessel και με χαλάει πολύ αυτό σε αντίθεση με το lg.

 

Καλύτερη αυτονομία, δυνατότητα χρήσης pure Android "out of the box" και κάπου 50 ευρώ μικρότερη τιμή από το 4Χ - εφόσον τα skroutzόμαγαζα ξεκινάνε υποτίθεται από τα 310, αλλά κλασικά δεν το έχουν διαθέσιμο. Άσε που εδώ έχεις και την εγγύηση από Wind, όταν το ελληνικό 4Χ ξεκινάει από τα 399.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη αυτονομία, δυνατότητα χρήσης pure Android "out of the box" και κάπου 50 ευρώ μικρότερη τιμή από το 4Χ - εφόσον τα skroutzόμαγαζα ξεκινάνε υποτίθεται από τα 310, αλλά κλασικά δεν το έχουν διαθέσιμο. Άσε που εδώ έχεις και την εγγύηση από Wind, όταν το ελληνικό 4Χ ξεκινάει από τα 399.

 

Στην Ευρωπαϊκη αγορά τελικά θα κυκλοφορίσει το Huawei Ascend G615 τελικά ή κανω λάθος; Είναι το Huawei Honor 2 στην Ευρωπαϊκη του έκδοση; Το λέω γιατί έχει τα ίδια χαρακτηριστικά εκτός απο την μπαταρία και την ram. Το συγκεκριμένο στα skroutzόμαγαζα όπως είπε και ο φίλος έχει απο 310 €..δεν τις πολυεμπιστεύομαι αυτές τις εταιρίες. Μόνο απο το πουλόφωνο μπορώ να πάρω κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κοιταω κ εγω αυτο το τηλεφωνο κατεληξα στο οτι το Honor 2 ειναι το G615. Το συμπερασμα το εβγαλα αφου εξαψα το manual του G615 ειδα οτι σαν κωδικο εχει το U9508 και το Honor 2 απο κινεζικο καταστημα εχει τον ιδιο κωδικο U9508. Αν κανω καποιο λαθος διορθωστε με..
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη αυτονομία, δυνατότητα χρήσης pure Android "out of the box" και κάπου 50 ευρώ μικρότερη τιμή από το 4Χ - εφόσον τα skroutzόμαγαζα ξεκινάνε υποτίθεται από τα 310, αλλά κλασικά δεν το έχουν διαθέσιμο. Άσε που εδώ έχεις και την εγγύηση από Wind, όταν το ελληνικό 4Χ ξεκινάει από τα 399.

 

Και καλύτερη οθόνη κι επίσης ξέχασες την μεγαλύτερη μνήμη ram

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κοιταω κ εγω αυτο το τηλεφωνο κατεληξα στο οτι το Honor 2 ειναι το G615. Το συμπερασμα το εβγαλα αφου εξαψα το manual του G615 ειδα οτι σαν κωδικο εχει το U9508 και το Honor 2 απο κινεζικο καταστημα εχει τον ιδιο κωδικο U9508. Αν κανω καποιο λαθος διορθωστε με..

 

Άρα λοιπόν αν το Honor 2 ειναι το G615 και το εχει κάποιος στα χέρια του ας μας πει 2 λόγια..με ενδιαφέρει πολύ αν η φωτογραφία και το βίντεο του είναι σε ανεκτά επίπεδα(έχω το Ν8) και αν η μπαταρία του κρατά πανω απο μια ημέρα με "καλή χρήση".Λογικά σε ιντερνετ και ταχύτητα θα τα πηγαίνει περιφημα..Να έχει κανεία άποψη;;Ψάχνωσ ε όλο το site γι αυτό το κινητό μιας και είναι φθηνό με καλά χαρακτηριστικά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...