Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με καλή χρήση θα σου φτάσει μιάμιση μέρα, και θα πρέπει να το φορτίσεις το βράδυ γιατί θα είσαι στο 40-50% και θα θες να είσαι σίγουρος ότι θα σου φτάσει και αύριο.

Με κανονική χρήση 2 μέρες άνετα.

Το g615 είναι το honor 2 αλλά με 1 gb ram.

Το 1 gb μέχρι το τέλος του χρόνου θα θεωρείται βασικό σαν τα 512mb τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κανω κ εγω μια ερωτηση λοιπον; Το τηλεφωνο φοραει stock android κ επισης αν αγορασω το Honor 2 απο Κινα θα παιρνει τις αναβαθμισεις (4.1) του G615;

Το ρωταω αυτο γιατι σε συγκριση των 2 το G615 λεει upgradable to v4.1 (Jelly Bean) ενω το Honor 2 οχι.. Πιστευω το 1GB παραπανω RAM του Honor το κανουν καλυτερο VFM...

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κ εγω μια ερωτηση λοιπον; Το τηλεφωνο φοραει stock android κ επισης αν αγορασω το Honor 2 απο Κινα θα παιρνει τις αναβαθμισεις (4.1) του G615;

Το ρωταω αυτο γιατι σε συγκριση των 2 το G615 λεει upgradable to v4.1 (Jelly Bean) ενω το Honor 2 οχι.. Πιστευω το 1GB παραπανω RAM του Honor το κανουν καλυτερο VFM...

 

Αν πάρεις το κινέζικο σαν εμένα, κατεβάσεις την international rom από την σελίδα της huawei με ελληνικά και Google apps και παίρνει και κανονικά αναβαθμίσεις OTA. Εγώ τρέχω την 4.1.2 και το τηλέφωνο πετάει.

Σε λίγο θα βγει και η επίσημη 4.1.2 και θα την πάρεις μέσο OTA, γιατί εγώ τρέχω την beta. Απλά περνάς την international και είσαι βασιλιάς με update και όλα τα σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση. Μιας κ εισαι κατοχος αξιζει να το παρω? Ειμαι αναμεσα σε αυτο, στο S3, κ το mi2 κ δεν μπορω να καταληξω...
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγω απο το ipadalternative την εκδοση 2gb ram,γνωριζει κανεις καποιο αξιοπιστο site για αγορα screen protector και θηκης?
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει και εγω απο εκει αλλα 2βδομαδες ελεγαν οτι το στελναν... προσεχε,εγω πηρα τα χρηματα πισω
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει και εγω απο εκει αλλα 2βδομαδες ελεγαν οτι το στελναν... προσεχε,εγω πηρα τα χρηματα πισω

Ειχα αγορασει και ενα tablet απο εκει και ολα πηγαν μια χαρα,ελπιζω να ειμαι τυχερος!

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η stock rom του ειναι καθαρό android; Γιατι διαβασα κάπου ότι η 4.0.4 ειναι σαν στοκ αλλα η αναβάθμιση στην 4.1.2 ειναι με το EmotionUI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το honor 2 απο εδω: http://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-2-U9508-2G-RAM-4-5-Inch-Quad-Core-RAM-Smart-Phone-720P-IPS-Retina-Screen-8-0MP-Camera-Android-4-0-OS-with-3G-GPS-314320.html

που ειναι με την εκδοση 2 GB, οπως γραφει θα φοραει την εκδοση Android 4.0 (με γλωσσες English, Chinese μονο).

Εν συνεχεια για να περασω την εκδοση αυτη: http://lavx.hu/xiui-1-0-stable-for-u9508/

που ειναι custom rom τι χρειαζεται να κανω ? οτι γραφει στις οδηγιες How to install δηλαδη να περασω την

rom (XiUI_v1.0_Stable) σε μια καρτα Sd και ακολουθω οτι γραφει ? ή πρεπει να κανω και κατι αλλο ? Το αρχειο XiUI_v1.0_Stable το κατεβασα απο το παραπανω link και ειναι ενα αρχειο zip με ονομα: XiUI_v1.0_Stable.zip αυτη ειναι η Rom που πρεπει να βαλω στην καρτα Sd ?

Με ενδιαφερει η συγκεκριμενη γιατι εκτος των αλλων κανει το ξυπνητηρι να λειτουργει και οταν το κινητο ειναι κλειστο (Working Power Off alarm clock) και φυσικα εχει και ελληνικη γλωσσα.

Σημειωση οτι θα ειναι πρωτη φορα που θα κανω την διαδικασια αλλαγης της rom σε κινητο αρα ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα.

Ευχαριστω προκαταβολικα. :)

Edited by innova
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα είναι διαθέσιμο από τη WIND με 300€. Το είδα στο φυλλάδιό τους σήμερα.
Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα είναι διαθέσιμο από τη WIND με 300€. Το είδα στο φυλλάδιό τους σήμερα.

 

Η έκδοση με μνήμη 1GB φυσικά , εεε?

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με μνήμη 1GB φυσικά , εεε?

 

Λογικά ναι. Αν ήταν εκείνη με τα 2 GB θα ήταν σίγουρα ακριβότερη. Και πάλι όμως, το κινητό σίγουρα αξίζει τα χρήματα που κοστίζει. Ούτως ή άλλως, θεωρώ ότι τα 2 GB ή και περισσότερα μνήμης RAM είναι περιττά σε smartphones. Από εκεί και πέρα πηγαίνουμε σε επίπεδο Tablet ή PC. Το Galaxy SIII μου πετάει με το 1 GB RAM στη JB, για παράδειγμα, ενώ δεν έχω δει σε videos ουσιαστική διαφορά με την US έκδοση ή το Galaxy Note II.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

παίδες ξέρουμε αν βγήκε; Στην Σελιδα της Wind ακόμα δεν το χουν βάλει. Στο φυλλάδιο όμως ναι. Πήγε κανείς να δει αν ήρθε;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

παίδες ξέρουμε αν βγήκε; Στην Σελιδα της Wind ακόμα δεν το χουν βάλει. Στο φυλλάδιο όμως ναι. Πήγε κανείς να δει αν ήρθε;

 

Πήγα χθες το πρωί και μου είπαν ότι σε μία εβδομάδα θα αρχίσουν να έρχονται οι πρώτες παρτίδες.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

και ηγουμενιτσα που πήρα τηλέφωνο δεν έχει φτάσει ακόμα. Από βδομάδα θα πάω να το πάρω λογικά.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι. Αν ήταν εκείνη με τα 2 GB θα ήταν σίγουρα ακριβότερη. Και πάλι όμως, το κινητό σίγουρα αξίζει τα χρήματα που κοστίζει. Ούτως ή άλλως, θεωρώ ότι τα 2 GB ή και περισσότερα μνήμης RAM είναι περιττά σε smartphones. Από εκεί και πέρα πηγαίνουμε σε επίπεδο Tablet ή PC. Το Galaxy SIII μου πετάει με το 1 GB RAM στη JB, για παράδειγμα, ενώ δεν έχω δει σε videos ουσιαστική διαφορά με την US έκδοση ή το Galaxy Note II.

 

Επίτρεψε μου να διαφωνήσω. Εξαρτάται από την χρήση του smartphone. Έχω το μοντέλο με τα 2GΒ , είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά στην διαχείριση της μνήμης συχνά βλέπω και τιμή ελεύθερης RAM κάτω από το 1GB (δηλαδή χρησιμοποιεί σχεδόν την μισή μνήμη).

Η χρήση που κάνω; Μάλλον απλοϊκή! Αλλά θέλω με μία ματιά στο κινητό να βλέπω όλα τα συμβάντα που έχω σημειώσει στο ημερολόγιο, εάν έχω μήνυμα ή mail που δεν έχω διαβάσει, μία εφαρμογή για να "επεξεργάζομαι" τις επαφές (η εφαρμογή του συστήματος "πάσχει").

Αυτό σημαίνει πλήθος widgets που "τρώνε" μνήμη....

Γι'αυτό χρειάζομαι την καλύτερη δυνατή σύνθεση στο κινητό (ειδικά όταν δεν θα την πληρώσω "χρυσή").

Η άποψη μου είναι λοιπόν ότι η WIND έπρεπε να φέρει την έκδοση των 2GB (ή είναι θέμα της αντιπροσωπείας; Δεν ξέρω)

Πιθανότατα θέλει να δημιουργηθεί ένα σκαλοπάτι πριν φτάσουμε στην "ναυαρχίδα" το D2!

Link to comment
Share on other sites

Επίτρεψε μου να διαφωνήσω. Εξαρτάται από την χρήση του smartphone. Έχω το μοντέλο με τα 2GΒ , είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά στην διαχείριση της μνήμης συχνά βλέπω και τιμή ελεύθερης RAM κάτω από το 1GB (δηλαδή χρησιμοποιεί σχεδόν την μισή μνήμη).

Η χρήση που κάνω; Μάλλον απλοϊκή! Αλλά θέλω με μία ματιά στο κινητό να βλέπω όλα τα συμβάντα που έχω σημειώσει στο ημερολόγιο, εάν έχω μήνυμα ή mail που δεν έχω διαβάσει, μία εφαρμογή για να "επεξεργάζομαι" τις επαφές (η εφαρμογή του συστήματος "πάσχει").

Αυτό σημαίνει πλήθος widgets που "τρώνε" μνήμη....

Γι'αυτό χρειάζομαι την καλύτερη δυνατή σύνθεση στο κινητό (ειδικά όταν δεν θα την πληρώσω "χρυσή").

Η άποψη μου είναι λοιπόν ότι η WIND έπρεπε να φέρει την έκδοση των 2GB (ή είναι θέμα της αντιπροσωπείας; Δεν ξέρω)

Πιθανότατα θέλει να δημιουργηθεί ένα σκαλοπάτι πριν φτάσουμε στην "ναυαρχίδα" το D2!

 

Σίγουρα για power users η έκδοση με τα 2 GB RAM θα ήταν ένας πολύ καλός οιωνός, και μάλιστα σε αυτήν την τιμή. Όμως, εάν ο κατασκευαστής δεν γεμίσει με bloatware την συσκευή και βρει το fine tuning που απαιτεί το android, τότε το 1 GB μνήμης είναι υπεραρκετό για οποιαδήποτε εργασία. Πάρε παράδειγμα ένα low end smartphone, όπως το neo V. Με τον stock kernel & ROM της επίσημης ICS lagαρε απίστευτα. Με τον Suave Kernel όμως και τη Zelly Cream πετάει, κι ας έχει μόνο 512 RAM.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

επειδη πάντως εγώ έχω ψηθεί πολύ να το αγοράσω και μαλλον την αλλη εβδομάδα με το που βγει θα πάω να το τσιμπίσω, υπάρχει κάποιος παράγωντας που θα πρέπει να με κρατήσει μακριά από αυτό το smartphone;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

επειδη πάντως εγώ έχω ψηθεί πολύ να το αγοράσω και μαλλον την αλλη εβδομάδα με το που βγει θα πάω να το τσιμπίσω, υπάρχει κάποιος παράγωντας που θα πρέπει να με κρατήσει μακριά από αυτό το smartphone;

 

Πιστεύω κανένας, εκτός από το αβέβαιο μέλλον του στις αναβαθμίσεις του Android.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω κανένας, εκτός από το αβέβαιο μέλλον του στις αναβαθμίσεις του Android.

 

Τον τομέα του λογισμικού πως τον αντιμετωπίζει η Huawei; Προσφέρει αναβαθμίσεις όπως η samsung η δεν ενδιαφέρεται και πολύ;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Τον τομέα του λογισμικού πως τον αντιμετωπίζει η Huawei; Προσφέρει αναβαθμίσεις όπως η samsung η δεν ενδιαφέρεται και πολύ;

 

Απ'ότι έχω δει και από το Ascend P1 και από τα Ideos X5, X5 Pro μάλλον δεν την πολυενδιαφέρει ο συγκεκριμένος τομέας. :whistle:

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό πρόκειται να 'ναι το πρώτο μου smartphone και δν ξέρω πολλά. Αυτήν την στιγμή ποιά είναι η καλύτερη δυνατή έκδοση android;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό πρόκειται να 'ναι το πρώτο μου smartphone και δν ξέρω πολλά. Αυτήν την στιγμή ποιά είναι η καλύτερη δυνατή έκδοση android;

 

Η καλύτερη έκδοση android για τον καθένα μας διαφέρει, λόγω των ποικίλων αναγκών που έχει ο καθένας μας. Παρ'όλα αυτά, να ξέρεις ότι η νεότερη (όχι απαραίτητα κι η καλύτερη) έκδοση android είναι η 4.2.2 και θα τη βρεις στην αυθεντική της μορφή μόνο σε nexus κινητά. Παρ'όλα αυτά, μιας και αυτό θα είναι το πρώτο σου smartphone, η 4.0.4 ICS που ένσωματώνει το Honor 2 θα σε καλύψει απόλυτα, όπως και το ίδιο το κινητό με τις πολύ καλές δυνατότητές του.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη έκδοση android για τον καθένα μας διαφέρει, λόγω των ποικίλων αναγκών που έχει ο καθένας μας. Παρ'όλα αυτά, να ξέρεις ότι η νεότερη (όχι απαραίτητα κι η καλύτερη) έκδοση android είναι η 4.2.2 και θα τη βρεις στην αυθεντική της μορφή μόνο σε nexus κινητά. Παρ'όλα αυτά, μιας και αυτό θα είναι το πρώτο σου smartphone, η 4.0.4 ICS που ένσωματώνει το Honor 2 θα σε καλύψει απόλυτα, όπως και το ίδιο το κινητό με τις πολύ καλές δυνατότητές του.

 

Βασικά δεν νοιάζομαι για Gaming... άντε να βάλω ένα δυο παιχνίδια να παίζω όταν βαριέμαι και άν... το θέλω για net πιο πολύ και για κανα προγραμματάκι τύπου facebook hack να παίξει κανα γέλειο... το μόνο που θέλω οπωσδήποτε είναι να τρέχει το fl studio mobile γτ ασχολούμε πολύ με beatmaking... τες πα... θα το πάρω με το καλό και θα ανοίξω αλλό θεμα να με συμβουλεύσετε για android apps..

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...