Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά δεν νοιάζομαι για Gaming... άντε να βάλω ένα δυο παιχνίδια να παίζω όταν βαριέμαι και άν... το θέλω για net πιο πολύ και για κανα προγραμματάκι τύπου facebook hack να παίξει κανα γέλειο... το μόνο που θέλω οπωσδήποτε είναι να τρέχει το fl studio mobile γτ ασχολούμε πολύ με beatmaking... τες πα... θα το πάρω με το καλό και θα ανοίξω αλλό θεμα να με συμβουλεύσετε για android apps..

 

Σου εγγυώμαι ότι δε θα χρειαστεί να ανησυχήσεις για τις δυνατότητες του τηλεφώνου. Οποιαδήποτε εφαρμογή και να εγκαταστήσεις θα εκτελεστεί ομαλότατα. Το smartphone αυτό θα ικανοποιήσει στο έπακρο και τις τωρινές αλλά και τις μελλοντικές σου ανάγκες. Καλή αγορά.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά τις γιορτές αναμένεται τελικά το Honor 2 όπως μου απάντησε η Huawei. Ελπίζω από την άλλη εβδομάδα να 'ναι εδώ και να μην εννοούν σε 20 μέρες. Πάντως περίμενα αυτήν την βδομάδα να βγει στα ράφια. Κρίμα. Η Wind έχασε μια καλή ευκαιρία κυκλοφορίας μέσα σε εορταστική περίοδο που τα επίπεδα shoping είναι σαφώς υψηλότερα. Άσε που όσο περνάει ο καιρός και πέφτουν οι τιμές και στα υπόλοιπα κινητά (κυρίως στο s3 που αποτελεί μετα το LG 4x τους κυριότερους αντιπάλους του) δεν θα φανεί και πολύ φθηνό. Edited by bagit

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω κανένας, εκτός από το αβέβαιο μέλλον του στις αναβαθμίσεις του Android.

 

Μιας και το έχω το τηλέφωνο αρκετούς μήνες (2gb) σε πληροφορώ ότι κάθε 20 μέρες περίπου βγένει και νέα έκδοση adnroid 4.1.2 και κάθε φορά το τηλέφωνο γίνετε όλο και πιο γρήγορο, απο υποστήρηξη βάζω 10 και αν παρακολουθήσεις και το κινέζικο φόρουμ πέφτει πολύ δουλειά.

Και κάτι άλλο αν οι πληροφορίες είναι σωστές που έρχονται απο τεχνικό software της huawei τότε 10 Μαιου θα έχουμε νέο kernel και νέα drivers για την κάρτα γραφικών μας, αποτέλεσμα ? πιο γρήγορο και καλύτερη υποστήριξη σε games.

Αναφορικά σας λέω πως η κάρτα μας γραφικών είναι κατά 34% καλύτερη απο αυτή του tegra 3 σε hardware αλλα τα drivers είναι μάπα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έχω το τηλέφωνο αρκετούς μήνες (2gb) σε πληροφορώ ότι κάθε 20 μέρες περίπου βγένει και νέα έκδοση adnroid 4.1.2 και κάθε φορά το τηλέφωνο γίνετε όλο και πιο γρήγορο, απο υποστήρηξη βάζω 10 και αν παρακολουθήσεις και το κινέζικο φόρουμ πέφτει πολύ δουλειά.

Και κάτι άλλο αν οι πληροφορίες είναι σωστές που έρχονται απο τεχνικό software της huawei τότε 10 Μαιου θα έχουμε νέο kernel και νέα drivers για την κάρτα γραφικών μας, αποτέλεσμα ? πιο γρήγορο και καλύτερη υποστήριξη σε games.

Αναφορικά σας λέω πως η κάρτα μας γραφικών είναι κατά 34% καλύτερη απο αυτή του tegra 3 σε hardware αλλα τα drivers είναι μάπα.

 

Αυτό δεν το ήξερα. Συγχαρητήρια λοιπόν στη Huawei για την πολύ καλή υποστήριξη του κινητού. Τώρα μπορώ να πω με σιγουριά πως σε αυτήν τη τιμή ίσως και να μην έχει αντίπαλο.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site και με καλή τιμή για αγορά της έκδοσης με τα 2GB RAM?

 

http://www.hotmid.com πολύ καλό service και άμεσες απαντήσεις για οπιαδήποτε ερώτηση τους κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια με ενδιαφερει και εμενα το κινιτο αλλα ποτε δεν εχω ασχολιθει με αγορα εκτος ελλαδας,το θεμα ειναι οτι θελω αυτο με τα 2g ram.τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

καλά εντάξει.. δεν παίζεται η Wind... έχει ανακοινώσει το κινητό από αρχές Απρίλη είναι αρχές Μάι και ακόμα ούτε οι υπάλληλοί της δεν ξέρουν όχι μόνο πότε θα κυκλοφορήσει αλλά ουτε καν αν υπάρχει... πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν ήρθε, το κατάστημα δεν σήκωσε ποτέ το τηλέφωνο... έστειλα 2 φορές μήνυμα στην σελίδα τους στο facebook δεν το ανάγνωσαν καν.. πήρα τηλέφωνο στην γραμμή εξυπηρέτησης και η κοπέλα δεν το βρισκε καν ούτε σαν επερχόμενη συσκευή.. ρε παίδες έχει κανείς κανέναν γνωστό στην Wind ή κάποιος να δουλεύει εκεί να μάθουμε τι πάιζει;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

ακούστε και αυτό τώρα.. το κινητό έφτασε επιτέλους στην Wind... Αλλά για να το αγοράσω πρέπει να το παραγγείλω... δεν το δειγματίζουν καν.. δηλαδή.. δεν μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα Wind και να το δώ πριν το αγοράσω.. πρέπει να πάρω γουρούνι στο σακί.. είναι σοβαροί ρε παιδιά.. πάμε καλά; εκτός των άλλων το κινητό έρχεται μόνο σε λευκή απόχρωση.. για πείτε μου τί να κάνω..

ευχαριστώ...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο που φερνει η wind ειναι με τα 2gb ram? Κ πως θα το καταλαβουμε μιας κ λεει ο φιλος παραπανω οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο?

 

δεν γράφει ούτε το Site τι είναι αλλά και τηλέφωνο που πήρα δεν ήξεραν... Παίζει να είναι και αυτό με τα 2 GB Ram αλλά μην σε πάρω στον λαιμό μου... Έλα ντε; πώς θα το καταλάβουμε; απλά η Wind θέλει να το παραγγείλουμε και ό,τι γίνει; άμα σ' αρέσει το κρατάς; άμα δεν σ' αρέσει, πάλι το κρατάς και κόψε τον λαιμό σου; Αγαπούλα..

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι ευρωπαϊκών συσκευών πάντως αναφέρουν ότι έχουν 1GB RAM.

 

Την Τετάρτη τα καταστήματα θα το έχουν και μάλιστα σε λευκό! Το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι...αλλά...έχει οθόνη "μόνο" 4.5in και μέγεθος ίσα με ένα Nexus 4. Eπιπλέον είναι 11 χιλιοστά "χοντρό". Επιπλέον, έρχεται με ICS αντί για JB. Eπιπλέον, όλες οι συσκευές Huawei της Wind δεν είναι εντελώς "παρθένες" και δεν μπορούν να πάρουν ("ανώδυνα") τις ελάχιστες αναβαθμίσεις που βγαίνουν και που είναι "General Version" (βγάζουν "Update Failed")! Eπιπλέον, δεν είναι καινούργιο μοντέλο αλλά εξαμήνου!

 

Μήπως παραείναι πολλά τα "επιπλέον":worry::confused:...την στιγμή που κοστίζει λίγο πιό ακριβά από το το Οptimus 4X;;;

 

Τζάμπα μια φορά δύσκολα θα στο δώσουν..

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι έγραψες, ούτε και κατάλαβες τι έγραψα! Και τέλος πάντων, μετά από μιά σειρά επιχειρήματα που παρέθεσα, αυτό είχες να πείς;

 

άκου να δεις... το LG που λες όποιος το πήρε είχε πρόβλημα με την μπαταρία.. γενικά το κινητό έχει ένα θεματάκι όσον αφορά την μπαταρία... εκτός του ό,τι κάνει διαδοχικά επανεκκινήσεις πολλές φορές.. αυτά μπορείς να τα διαβάσεις σε άπειρες κρητικές... τώρα όσον αφορά την οθόνη.. 4,5 ίντσες είναι μάλλον ικανοποιητικές για να μην πω αρκετά μεγάλη οθόνη... θα προτιμούσα να χε γύρο στις 4".. επιπλέον το πάχος του είναι όσο και το galaxy ace 2 επομένως δεν το λες χοντρό το λες κανονικό.. όντως θα ταν ωραίο να κυκλοφορεί πιο λεπτό αλλά πάλι το πάχος του δεν ξεπερνά τα όρια του κανονικού.. όσο για το ό,τι είναι παλιό... κινητό που κυκλοφόρησε τέλη Οκτωβρίου (αν πρόκειται μάλιστα για την G165 έκδοση μιλάμε για Γενάρη) δεν το λες και παλιό.. θα το έλεγα παλιό αν είχε διπύρηνο η κάτι ξεπερασμένο.. εφόσον τα κινητά συνεχίζουν να βγαίνουν με ίδιας ισχύς επεξεργαστή και παρόμοιας τεχνολογίας hardware το θεωρώ μια χαρά... όσο για τις συσκευές αν είναι παρθένες ή όχι δεν έχει αποδειχθεί κάτι τέτοιο.. αρκετά φιλαράκια μου έχουν Huawei και δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα... και όσο για τις αναβαθμίσεις έχουν μιλήσει πολλοί πως παίρνει κανονικά.. και πριν λίγο καιρό είδα μια διαφήμιση που ανακοίνωνε την αναβάθμιση που ανέφερες..

 

κατά πάσα πιθανότητα θα είναι η επόμενή μου συσκευή... δεν ξέρω γιατί πολλοί εδώ προσπαθούν να την θάψουν.. μάλλον θα προτιμούσατε να πληρώσετε 700+ ευρώ για κάτι παρόμοιο.. ίσως πάλι όταν λέγαν πως θα κυκλοφορήσει σε χαμηλή τιμή περιμένατε κάτι στα 100 ευρώ.. αυτά δεν γίνονται.. το κινητό είναι μια χαρά στην τιμή του και στα χαρακτηριστικά του.. όσα review έχω διαβάσει λένε τα καλύτερα.. εν αντιθέσει με το LG X4... ίσως να άργησε λίγο να έρθει αλλά πάλι στην τιμή που ήρθε και αν όντως πρόκειται για την 2gb Ram έκδοση είναι δώρο.. :)

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο κινητο γνωριζετε αν εχει ή θα εχει υποστηριξη οσων αφορα νεςς rom κτλπ?

 

Προφανώς και θα έχει. Επειδή διαβάζω πάντως πολλά και διάφορα και επειδή τυγχάνει να έχω εμπειρία από service, έχω να πω το εξής: καλό, χρυσό και άγιο το concept να φέρνουμε τα κινητά απ' έξω, αν ωστόσο συμβεί οτιδήποτε, η Arvato θα αργήσει πάρα πολύ να μας εξυπηρετήσει, όχι εσκεμμένα, αλλά γιατί τα ανταλλακτικά θα πρέπει να γίνουν παραγγελία απ' το εξωτερικό. Προτιμώ λοιπόν χίλιες φορές να αγοράσω τη συσκευή απ' τη Wind στα 299 ευρώ (για ένα τέτοιο κινητό, το ποσό μου φαίνεται "αστείο") και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ιδίως όταν σκοπεύω να το κρατήσω για περισσότερα από δυο χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι πάντως ενδιαφέρον κινητό αν έχει 2gb ram και σωστή υποστήριξή από την huawei ,το τελευταίο με χε χαλάσει κάπως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παίδες πήγε κανείς Wind; το φέραν;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω στα χέρια μου σε κανά δίωρο και θα επιβεβαιώσω τις πληροφορίες που έχω ήδη δώσει. Θα αντικαταστήσει για την ώρα το εξαιρετικό μου Nexus 4 που το αποχωρίζομαι αποκλειστικά γιατί είναι η έκδοση των 8GB. Kαταλαβαίνετε ότι θα τα έχω δίπλα-δίπλα και το Huawei θα έχει πολυ αυστηρό μέτρο σύγκρισης.

 

από wind το τσίμπησες;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Και δυστυχώς κοντά μου υπήρχε μόνο μαύρο ενώ στη Θεσσαλονίκη είχαν και λευκά αλλά βαριόμουν να κατέβω.

 

αυτό ήθελα να ρωτήσω.. αν έχει και μαύρο.. γράψε εντυπώσεις.. μέσα στην βδομάδα λογικά το παίρνω κι εγώ...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Θα παραθέσω πολλές εντυπώσεις, αλλά, αν και έχω γράψει εξαιρετικά λόγια για τα πολλά Huawei που είχα μέχρι στιγμής, να ξέρεις ότι γι' αυτό είμαι επιφυλακτικός. Με τα 4Χ και τα Xperia T στα 300, τα SIII στα 360 και τα διάφορα Νexus 4, τα πράγματα είναι δύσκολα για ένα κινητό με ICS και χωρίς να ξέρουμε πότε θα πάρει JB! Mην ενθουσιάζεσαι πολύ. Αυτό όμως που πιστεύω ακράδαντα είναι ότι σε θέμα ποιότητας θα είναι βράχος, όπως όλα τα Huawei! Hδη παρήγγειλα την μοναδική θήκη gel που βρήκα στην Ευρώπη απο το κ@λ%πιασάδικο, το Amazon και βγήκε στα 10 ευρώ! Νεώτερα σε λίγο.

 

Πολλά από αυτά που λες δεν τα ξέρω... θα είναι το πρώτο μου smartphone.. το μόνο που με νοιάζει είναι μήπως οι 4,5" είναι υπερβολικές..

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...