Jump to content

Honor 2


fitifititis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, από σήμερα το πήρα κι εγώ. Το βρήκα στα 230, η συσκευασία ήταν ανοιγμένη μεν αλλά όλα τα περιεχόμενα σφραγισμένα, και η μπαταρία, όλο άσπρο, τώρα αρχίζω εγκατάσταση εφαρμογών. Παιδιά πρώτη εντύπωση, για τα λεφτά του, τι να πω... Άριστο. :D:D ήθελα ένα φτηνό κινητό τετραπύρηνο για να το κρατήσω ελπίζω 1 χρόνο μέχρι να φτιάξουν τα οικονομικά μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες πως βγάζω screenshot;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

παίδες πως βγάζω screenshot;
στη γραμμη ειδοποιήσεων > περισοτερα και στιγμιότυπα οθόνης. \Παιδιά απο την ώρα που έκανα ανβάθμιση σε 4.1 η μπαταρία κατεβαίνει 1% καθε 3-4 λεπτά με wi-fi ανοιχτό και οθόνη στο 52% φωτεινότητα. Αν δηλαδή παίξω και κάποιο βαρύ παιχνίδι τι θα γίνει;
Link to comment
Share on other sites

Είναι θεμα της B505. Με τη B550 η μπαταρία κρατάει ~2 ημέρες με έντονη χρήση ( 3g, gps, wifi συνέχεια ανοιχτά, antutu, runkeeper, games κτλπ)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με έχει βολέψει, έδωσα και μόνο 230 ευρώ επειδή ήταν ανοιχτή η συσκευασία, αλλά όλα σφραγισμένα μέσα. Το θεωρώ ευκαιρία. Το μόνο ελάχιστα αρνητικό είναι ένας μικρός τζόγος που έχει στο πλασικό κάλυμμα πάνω αριστερά εκεί που είναι η mini usb, όχι κάτι ενοχληιτκό όμως, με μια θήκη δεν θα το νιώθεις. Γενικά είμαι ευχαριστημένος, στο quadrant μου βγάζει γύρω στα 5300, τόσα περίπου μου έβγαζε και το s3 στην αρχή πριν τις αναβαθμίσεις. Η οθόνη καθαρή, πολύ καλή γωνία θέασης, δεν έχω δει κάποιο νεκρό σημείο. Ηχείο δυνατό, ακουστικό πολύ καλό. Το σαρ 0.59 το ευρωπαϊκό, δεν έχω ενοχλήσεις. Σαν διαστάσεις είναι σαν το s3 περίπου, είχαν σίγουρα περιθώριο για μεγαλύτερη οθόνη. Η οθόνη επίσης έχει ζεστά χρώματα. Επίσης μου φαίνεται και πιο τετραγωνισμένη από του s3 και εμένα με βολεύει. Η μπαταρία για αρχή μου βγάζει την μέρα αλλά ακόμα είναι νωρίς. Η κάμερα τελος για μένα που δεν είμαι και τρελός φωτογράφος είναι πολύ καλή. Γενικά ευχαριστημένος, κάποιος που θέλει ένα τετραπύρηνο χωρίς να δώσει μια περιουσία θα είναι ανάμεσα σε αυτό και το lg 4x. Το lg έχει σίγουρα καλύτερη ποιότητα κατασκευής αλλά εμένα η οθόνη του δεν μου κάθησε καλά, ε το βρήκα και σε ευκαρία, δεν χρειάστηκε πολύ να αποφασίσω. Κάποιες ερωτήσεις τώρα: μου έχει σαν μορφή πληκτρολογίου μόνο το qwerty, μπορώ να βάλω κάποιο που να έχει και μορφή 3χ4 και αν ναι ποιο προτείνετε; Τέλος γνωρίζετε να πάρω από κάπου, ελληνικό μαγαζί, θήκη και ζελατίνα;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματά πάντως όντως θεωρείται αξιόλογη πρόταση,για να μην πω ότι το μόνο κινητό πού το ανταγωνίζεται σε αυτή την τιμή είναι το xperia t πού αν και dual core τα πάει καλύτερα από κάποια quad cores mobiles.

Προσωπικά δε θα το έπαιρνα,η οθόνη είναι ιδία με του quad xl πού δεν μου άρεσε η απεικόνισή των χρωμάτων του,είχε κάπως παράξενη απεικόνισή και δε με τρέλανε κιόλας,για έναν χρήστη όμως πού δε θέλει να διαθέσει υψηλό budget το κινητό αυτό είναι ένα κι ένα και σε αυτή την τιμή δεν υστερεί πουθενά,άσε δε πού πιστεύω ότι θα πέσει λίγο,τουλάχιστον στα ιντερνετικα μαγαζιά,όσοι το φέρουν βέβαια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σκεφτομαι να δωσω το ιφον 4 που χω και να παρω αυτο τι λετε; Απο καμερα και βιντεο εχει ισαξια ποιοτητα με το 4αρι; Γνωριζει κανεις;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε σκεφτομαι να δωσω το ιφον 4 που χω και να παρω αυτο τι λετε; Απο καμερα και βιντεο εχει ισαξια ποιοτητα με το 4αρι; Γνωριζει κανεις;

 

Εννοείται πως όχι,στην κάμερα υπερέχει το iphone.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

αγόρασα κι εγώ το κινητάκι, και το λειτουργώ εδώ και 2 εβδομάδες περίπου... και είναι υπέροχο! αλήθεια δεν με νοιάζει, αν υπάρχουν άλλα καλύτερα, ακριβότερα ή οτιδήποτε άλλο! Σε αυτά που θέλω εγώ να με καλύπτει το κάνει και με το παραπάνω (όπως φαντάζομαι θα κάλυπτε τον κάθε μέσο χρήστη).

2 πράγματα θέλω μόνο να ρωτήσω:

1ον, έχετε να μουθ προτείνετε κάποιο καλό gps και κάποιο λινκ για να το κατεβάσω γιατί τα 50 ευρώ (κατα μέσο όρο) που ζητάνε στο playstore δεν προτίθεμαι να νατ δώσω;;

και 2ον, από όταν έβαλα την rom (officiAL) 4.1.2 όντως το κινητό είναι διαφορετικό, πετάει, και είναι μακράν ομορφότερο, αλλά η μπαταρία εξαντλείται με μέση χρήση πάντα, πιο γρήγορα απο πριν. η έκδοση που πέρασα ειναι Β505. ξέρεις κανείς τι να κάνω;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ κοντα στο να δωσω το 4αρι μου και να παρω το honor 2. Απλα λιγο απογοητευηκα και με το θεμα της κσμερας
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος πιο πανω μου ειπε οτι δεν ειναι ισαξια με το ιφον 4. Αληθεια το βραδυ πως τα παει;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

haki εσυ ποια εκδοση φορας δηλαδη; 4.1.2 με EmotionUI 1.5; Η Β550 ειναι ή καποια αλλη;

Διαβαζω στο xda οτι υπαρχει STABLE jelly bean 4.1.2 (Β550) αλλα θελει ολοκληρη μανουρα γιατι χανονται τα gapps και πρεπει να τα ξαναβαλεις. Εσυ saroy1982 δηλαδη αυτο εκανες;

 

Καποιο νεο για emotionui 1.6 και 4.2 υπαρχει;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πότε περίπου αναμένεται η επίσημη 4.1; Για θηκούλα κανείς ξέρει που να πάρω; Πάντως συνεχίζω να είμαι ευχαριστημένος, ρε παιδιά εμφανισιακά δεν φέρνει λίγο από s2 ή μου φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα με τοσες εκδοσεις :P

 

Αλλος Β550, αλλος Β544, αλλος Β505...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, νεος κατοχος και εγω του Honor 2. Επιμενω στην Huawei το προηγουμενο ηταν το χ5 προ. Οι εντυπωσεις πολυ καλες. Του εχω περασει ολα τα καλουδια με rootαρισμα κτλ κτλ. Εχω ενα θεματακι αν μπορει καποιος να βοηθησει.

 

Αργει λιγο να μπει σε εφαρμογες πραγμα παραξενο για αυτες τις δυνατοτητες. Δεν εχω ουτε πολλες ουτε βαριες εφαρμογες. Δεν εχω βρει κατι να μπορω να μπαινω και να κλεινω τις εφαρμογες για να ελευθερωνω RAM.

 

Συνεχως η υπολοιπομενη RAM ειναι γυρω στα 210ΜΒ. Μηπως κανω κατι λαθος? Μηπως εχετε κατι να μου προτεινετε?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, νεος κατοχος και εγω του Honor 2. Επιμενω στην Huawei το προηγουμενο ηταν το χ5 προ. Οι εντυπωσεις πολυ καλες. Του εχω περασει ολα τα καλουδια με rootαρισμα κτλ κτλ. Εχω ενα θεματακι αν μπορει καποιος να βοηθησει.

 

Αργει λιγο να μπει σε εφαρμογες πραγμα παραξενο για αυτες τις δυνατοτητες. Δεν εχω ουτε πολλες ουτε βαριες εφαρμογες. Δεν εχω βρει κατι να μπορω να μπαινω και να κλεινω τις εφαρμογες για να ελευθερωνω RAM.

 

Συνεχως η υπολοιπομενη RAM ειναι γυρω στα 210ΜΒ. Μηπως κανω κατι λαθος? Μηπως εχετε κατι να μου προτεινετε?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Παρατεταμένο το home button εμφανίζει τις τρέχουσες εφαρμογές όπου και μπορείς να τις κλείσεις.

Δεν υπάρχει καθόλου καθυστέρηση κατά τη μετάβαση στις εφαρμογές, αμεσότατο.

Έχεις επιλέξει στις επιλογές ενέργειας Normal mode( Power saving mode - >);

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο το home button εμφανίζει τις τρέχουσες εφαρμογές όπου και μπορείς να τις κλείσεις.

Δεν υπάρχει καθόλου καθυστέρηση κατά τη μετάβαση στις εφαρμογές, αμεσότατο.

Έχεις επιλέξει στις επιλογές ενέργειας Normal mode( Power saving mode - >);

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Σε οποια κατασταση και να το βαλω , αν ανοιξω πχ τις ρυθμισεις κανει περιπου 3-4 δευτερολεπτα για να μπει και να τις ανοιξει. Πραγμα πολυ περιεργο επρεπε να μπαινει ακαριαια. Γιαυτο λεω μηπως κανω ή εκανα κατι που δεν επρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Σε οποια κατασταση και να το βαλω , αν ανοιξω πχ τις ρυθμισεις κανει περιπου 3-4 δευτερολεπτα για να μπει και να τις ανοιξει. Πραγμα πολυ περιεργο επρεπε να μπαινει ακαριαια. Γιαυτο λεω μηπως κανω ή εκανα κατι που δεν επρεπε.

 

Περίεργο αγαπητέ.

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς;

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

παίδες ξέρουμε αν βγήκε; Στην Σελιδα της Wind ακόμα δεν το χουν βάλει. Στο φυλλάδιο όμως ναι. Πήγε κανείς να δει αν ήρθε;

 

Ερώτηση : Υπάρχει στο site της huawei κάποια STABLE 4.1 με emotionui και κανονικά ελληνικά και Google apps ή πρέπει αναγκαστικά να επιλέξουμε μεταξυ β550 που δεν έχει gapps και ελληνικά και β505 που όμως είναι πρώιμη beta;

 

Σορρυ αν γίνομαι πρηχτης :-P

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αγαπητέ.

Ποια έκδοση χρησιμοποιείς;

 

Κατεβασα την εφαρμογη SetCPU. Εκει εβαλα την επιλογη perfomance. Και απο τοτε ειχα αυτο το θεμα που περιεγραψα. Το αλλαξα και το εβαλα σε αυτο που ηταν και τωρα παει οντως πολυ καλυτερα. Δεν ξερω αν οντως φταει αυτο αλλα φαινεται διαφορα. Ελπιζω να μην ειναι κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη SetCPU. Εκει εβαλα την επιλογη perfomance. Και απο τοτε ειχα αυτο το θεμα που περιεγραψα. Το αλλαξα και το εβαλα σε αυτο που ηταν και τωρα παει οντως πολυ καλυτερα. Δεν ξερω αν οντως φταει αυτο αλλα φαινεται διαφορα. Ελπιζω να μην ειναι κατι αλλο...

 

Μην αλλάζεις governor.

Με performance governor αν δοκιμάσεις antutu με το ζόρι πιάνεις 8000.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Μην αλλάζεις governor.

Με performance governor αν δοκιμάσεις antutu με το ζόρι πιάνεις 8000.

 

Εχεις δικιο φιλε μου. Το πιο πιθανο να ειναι αυτο το προβλημα. Παει μια χαρα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...