Jump to content

Motorola Service (Εμπειρίες,Παράπονα)


antonis_wrx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακάρι:p

θα πάρω και αύριο το πρωί motohellas να ρωτήσω για να είμαι 100% σίγουρος.

ευχαριστώ φίλε μου

 

Σε milestone αγορασμένο από expansys, κάλυψε την εγγύηση η ελληνική αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να στειλω το xt910 μου στην cellcom γιατι η καμερα απο οτι εχω καταλαβει ειναι τοσο προβληματικη μονο σε εμενα ακομη και μετα την ics (αργη η καθολου εστιαση κυριως). Το κινητο ειναι αγορασμενο απο clove.uk. Θα μου το επισκευασουν δωρεαν διοτι κατι διαβασα για εγγυηση;! Αν πληρωσω ποσο περιπου θα μου βγει;
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανονικά εγγύηση από ΕΕ ισχύει ,αλλά αν η συσκευή δεν εισαγεται στην Ελλάδα η σταμάτησε ίσως πάρει χρόνο να στο φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδια τι γινεται εκει περα ? Ειχα δει απο εδω οτι προκειται για γρηγορο service, αλλα εγω τα χω χασει. Εστειλα το κινητο μου πριν 2 βδομαδες+ και απο 17 του μηνα που πηρα πρωτη φορα τηλ μεχρι σημερα μου λενε αναμονη ανταλακτικου ! Οποτε παιρνω μου λενε μεσα στη επομενη βδομαδα θα το εχετε :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επιτελους το κινητο εφτασε σημερα στις 5/6. Ειχε αποσταλει στι 10/5, πραγμα που σημαινει 25 μερες. Η αποσταση θεσσαλονικη-αθηνα ειναι σιγουρα κατι το προβλεψιμο και προφανως δεν θα δικαιολογουσε μεγαλη αποκληση απο τις 3 εως 6 μερες που μου απαντησαν τοτε στο σερβις. Εμεινα σιγουρα δυσαρεστημενος απο την εξυπηρετηση, που δεν λεω υπηρχε ελειψη σε ανταλακτικα κλπ ΑΛΛΑ 1μηνας χωρις το κινητο σου ειναι σιγουρα μπελας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλισπερα, παιδεια. Εχω το Motorola XT615 με σπασμένη οθόνη. Το τηλεφονο ειναι πλήρως λειτουργικο. Στο Germano μου ζήτησαν 100 ευρώ για επισκευή, ενο ο τεχνικός στο Vodafon μου είπε οτι εαν βρω τζαμακι θα το φτιάξη με κόστος 20 ευρω. Παραθέτω φωτογραφίες να το δείτε. Που μπορω να βρω και να παραγγείλω το τζαμακι, έστω απο το εξωτερικό. Η καλύτερα να το στειλω στη CELLCOM? Μένω Ηράκλειο, Κρήτης. Τι θα με συμβουλέψετε να κάνω?:) Edited by ivopetkov
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα, παιδεια. Εχω το Motorola XT615 με σπασμένη οθόνη. Το τηλεφονο ειναι πλήρως λειτουργικο. Στο Germano μου ζήτησαν 100 ευρώ για επισκευή, ενο ο τεχνικός στο Vodafon μου είπε οτι εαν βρω τζαμακι θα το φτιάξη με κόστος 20 ευρω. Παραθέτω φωτογραφίες να το δείτε. Που μπορω να βρω και να παραγγείλω το τζαμακι, έστω απο το εξωτερικό. Η καλύτερα να το στειλω στη CELLCOM? Μένω Ηράκλειο, Κρήτης. Τι θα με συμβουλέψετε να κάνω?:)

 

Ρωτησε τη cellcom ποσο θα κοστισει.

Μπορεις να συνεννοηθεις μαζι τους να το στειλεις με κουριερ και μετα να στο στειλουν πισω.

Σε καθε περιπτωση, το προτιμωτερο ειναι να στο φτιαξει το επισημο σερβις. Αλλα ειναι και το ρημαδι το κοστος στη μεση...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα!!

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το Moto G από εξωτερικό, θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες και απόψεις περί αξιοπιστίας των smartphones της εταιρείας και αν το service εδώ στην Ελλάδα είναι αξιοπιστο, εξυπηρετικό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φίλε καλησπέρα,μπορεί να μην βγάζει τηλέφωνα με κορυφαία specs άλλα είναι σκυλιά,έχουν καλό σήμα, το service είναι μια χαρά,απλά λίγο ακριβό :( αν το χαλάσεις με δική σού ευθύνη,αν θες κάτι άλλο στείλε pm
Link to comment
Share on other sites

2 φορές χρησιμοποιησα το service και τις 2 έμεινα απόλυτα ικανοποιημενος!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρώην κάτοχος Atrix. Μου χάλασε 2 φορές.

--Την πρώτη επισκευάστηκε σχετικά γρήγορα (10 μέρες μαζί με μεταφορά κούριερ απο επαρχία και μεσολάβησε σαβ/κο).

--Τη δεύτερη το έκριναν μη επισκευάσιμο και προ 3 ημερών είμαι κάτοχος ενός Motorola xt 890i!

Απόλυτα ευχαριστημένος αν και (μιάς κ ειμαι από επαρχεία) στη 2η μεταφορά τις 2 διαδρομές του κούριερ τις επιβαρύνθηκα εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πρωην κατοχος atrix το οποιο ειχα παραδωσει μεσω mediamarkt πυλαιας-θεσσαλονικη στις 10-10-2013 για service και πριν απο 2μερες εγινε αντικατασταση του με καινουριο λευκο xt890.Απολυτα ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι απόλυτα ευχαριστημένος που σου το αντικατέστησαν μετά από...70 μέρες;;; :blink:

Μια χαρα πιστευω οτι ειναι αν σκεφτεις οτι μου εμεναν αλλοι 3 μηνες στην εγγυηση και μου δωσανε καινουριο τηλεφωνο.Σε αλλες εταιριες εχει αναφερθει οτι <κατασκευαζουνε> φθορες στο κινητο για να χρεωσουνε την επισκευη τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχοντας κάνει κανα 2 χρόνια θητεία στην moto UK, και κατ'επέκταση και στο GR, πριν από κάποια χρόνια, η γενικότερη εντύπωση που είχα αποκτήσει από τους καταναλωτές ήταν πως ήταν ικανοποιημένοι.
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πρωην κατοχος atrix το οποιο ειχα παραδωσει μεσω mediamarkt πυλαιας-θεσσαλονικη στις 10-10-2013 για service και πριν απο 2μερες εγινε αντικατασταση του με καινουριο λευκο xt890.Απολυτα ικανοποιημενος.

 

Έχεις προσπαθήσει στο RAZRi να μετακινήσεις εφαρμογές στην κάρτα sd με κάποιο πρόγραμμα ή από τις εφαρμογές; Εγώ όποτε το προσπαθώ μου βγάζει μήνυμα ότι η μνήμη είναι προσομειωμένη ή στις εφαρμογές δεν το έχει σαν επιλογή. Μήπως ξέρεις γιατί γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απόλυτα ευχαριστημένος που σου το αντικατέστησαν μετά από...70 μέρες;;; :blink:

 

H mediamarkt φταίει, καθώς και ο κάθε retailer γιατί περιμένουν να μαζευτούν μαζικά αντικείμενα προκειμένου να το στείλουν στο service.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kαλησπερα σας!

 

Σημερα ηρθε το Μοto G που παραγγειλαμε απο amazon . Η συσκευη ηταν μισοφορτισμενη, και εβαλα να το φορτισω με φορτιστη, οχι με το φορτιστη usb που ειχε στο κουτι του. Ο φορτιστης καηκε, επεσαν ασφαλειες, και τωρα το κινητο δεν φορτιζει ειτε με φορτιστη μπριζας ειτε με usb. Ανοιγει κανονικα αλλα κανενα σημαδι φορτισης. Εχω πανικοβληθει αρκετα, γιατι δεν ειναι για μενα, και γιατι ειδα οτι η μονη αντιπροσωπεια ειναι στην Αθηνα. Πιστευετε οτι θα το επισκευασουν/αντικαταστησουν? Ξερετε αν εχουν επισημο service στη θεσσαλονικη? Θεωρητικα εχει εγγυηση.

Lenovo S820 :D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αν το πηρες απο αμαζον μιλα μαζι τους και στειλτο πισω.συνηθως στο αλλαζουν χωρις πολλα πολλα
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ανασύρω το παρόν thread καθώς σκέφτομαι την αγορά του Moto G. Θα ήθελα ομως να έχω και γνώση για την ποιότητα του Service της Motorola, μη βρεθώ προ εκπλήξεων. ( βλέπε Αρβατο...)

 

Από ότι είδα το service το έχει ακομα η Cellcom, και είναι μόνο στην Αθήνα.

Υπάρχουν πρόσφατες εμπειρίες από την εταιρία αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Ανασύρω το παρόν thread καθώς σκέφτομαι την αγορά του Moto G. Θα ήθελα ομως να έχω και γνώση για την ποιότητα του Service της Motorola, μη βρεθώ προ εκπλήξεων. ( βλέπε Αρβατο...)

 

Από ότι είδα το service το έχει ακομα η Cellcom, και είναι μόνο στην Αθήνα.

Υπάρχουν πρόσφατες εμπειρίες από την εταιρία αυτή;

επειδη ειμαι χρονια motorolakias οσες φορες τους χρειαστηκα ηταν αψογοι και τωρα τελευταια με ενα RAZR i που το ειχα παρει απο expansys με προβλημα στο μεγαφωνο μου το φτιαξαν αμεσα και αναγνωρισαν την εγγυηση κανονικα .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καταρχήν καλησπέρα σαν νέος στη παρέα σας.. :)

 

Δυστυχώς το 1ο μου ποστ αφορά ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω αυτό το καιρό με τη Motorola και θα ήθελα όποις γνωρίζει να με κατευθύνει για το πώς θα κινηθώ.

 

Η ιστορία έχει ώς εξής

Το Σεπτέμβρη του 2014 (πριν 4 μήνες) αγόρασα το Moto G 2nd gen dual sim, πριν μια βδομάδα παρουσίασε πρόβλημα η μια σιμ και δεν την αναγνώριζε. Επικοινώνησα με το κατάστημα αγοράς και με κατεύθυναν να το παω στο εξουσιοδοτημένο κατευθείαν όπου και το πήγα, μετά απο 5-6 ώρες αφου το άφησα επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν οτι κάποιος είχε ανοίξει το τηλέφωνο και είχε κάνει ζημιά και για αυτο δε δούλευε και για αυτο το λόγο είμαι εκτός εγγύησης και μου ζητάνε 130 ευρω (για μια συσκευή που πλέον εχει 170) για να το επισκευάσουν.

 

Οταν πήγα στο κατάστημα τους ρώτησα 1ον γιατί να το κανω αυτό ρισκαροντας να χάσω την εγγύηση και 2ον έχουν απόδειξη οτι παραβιάστηκε το τηλέφωνο.. όπως καταλαβαίνετε δεν μπορούσαν να απαντήσουν και με παρότρυναν να επικοινωνήσω με τη Motorola Mobility λέγοντας οτι κατα 99% θα λυθεί το θέμα.

 

Δυστυχώς η motorola μου λεεί οτι επικοινώνησε και πρέπει να συμφωνήσει με το σερβις.

 

Θα ήθελα αν κάποιος ξερει να μου πει πως μπορώ να κινηθώ γιατι το θεωρώ κοροιδία και ειμαι σίγουρος πως οτι έγινε, εγινε στο σέρβις :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Service (Εμπειρίες,Παράπονα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...