Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις τα Here Nokia νομίζω είναι περιττό. Μια φορά που το χρησιμοποίησα δεν έβρισκε τα μισά καταστήματα που ήταν 100 μέτρα πιο πάνω. Υπάρχουν παρόμοια app που ίσως να είναι και καλύτερα...

 

Το Here City Lens αρχικά λειτουργούσε offline και ήταν άψογο γιατί έχει κατηγοριοποίηση. Μετά από update όμως απαιτεί σύνδεση, τη δουλειά του όμως την ενσωμάτωσαν στο Here Maps! Οπότε πλέον είναι σαν άχρηστη εφαρμογή..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πως γίνεται αυτή η μετατροπή, γιατί δεν το χω το θέμα..Τι πρέπει να κοιτάξω δηλαδή..;

Στο πισι πάντως σαν χωριστά αρχεία, παίζουν κανονικά!:confused:

Φόρτωσε τους υπότιτλους σου ακόμα και με το notepad και κάνε αποθήκευση ως, με το ίδιο όνομα αλλάζοντας το κωδικοποίηση που έχει πιο κάτω. Δοκίμασε πρώτα με UTF-8, κάνε και ένα backup μην τους χαλάσεις. Δεν θέλω να βγούμε εκτός θέματος εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτωσε τους υπότιτλους σου ακόμα και με το notepad και κάνε αποθήκευση ως, με το ίδιο όνομα αλλάζοντας το κωδικοποίηση που έχει πιο κάτω. Δοκίμασε πρώτα με UTF-8, κάνε και ένα backup μην τους χαλάσεις. Δεν θέλω να βγούμε εκτός θέματος εδώ.

 

Το αλλάζω δηλαδή μέσα απ το πρόγραμμα; Αυτό έψαχνα (UTF-8) αλλά δεν έβρισκα από που αλλάζει..

Μπορεί να φαίνεται εκτός θέματος, αλλά απ τη στιγμή που δεν υπάρχει wp εφαρμογή που να μας καλύπτει, πιστεύω ότι η συζήτηση αυτή είναι χρήσιμη για κάποιους :)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθει,χρησιμοποιώ για RSS αυτη την εφαρμογή http://www.windowsphone.com/s?appid=094a06c6-280f-4a0e-944e-0288cb5e3183

Είναι ελληνική και την βρισκω εξαιρετικη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθει,χρησιμοποιώ για RSS αυτη την εφαρμογή http://www.windowsphone.com/s?appid=094a06c6-280f-4a0e-944e-0288cb5e3183

Είναι ελληνική και την βρισκω εξαιρετικη.

 

Υπάρχει κάποιος RSS που να μπορώ να εισάγω αρχεία-links μαζικά?

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την αρχική εφαρμογή youtube που είχε βγάλει η ms και ήταν σούπερ? Δουλεύει ακόμα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την αρχική εφαρμογή youtube που είχε βγάλει η ms και ήταν σούπερ? Δουλεύει ακόμα?

 

Φιλε μου εγω την κατεβασα πριν καιρο απο καπου για τον ιδιο λογο. αλλα δεν μπορεις δυστυχως να την εγκαταστησεις

Link to comment
Share on other sites

Για προτείνετε παιχνίδια επί πληρωμή που να αξίζουν.Και αν γνωρίζει κάποιος τί παιχνίδια πρόκειται να βγουν μες τους επόμενους μήνες θα ήθελα μια ενημέρωση.Βρήκα ποιά θα βγάλει η gameloft (που δεν της έχω πολύ εμπιστοσύνη),αλλά είδα ότι και κάποια άλλη εταιρία θα κάνει το ίδιο χωρίς όμως να λένε με ποιους τίτλους.
Link to comment
Share on other sites

Για προτείνετε παιχνίδια επί πληρωμή που να αξίζουν.Και αν γνωρίζει κάποιος τί παιχνίδια πρόκειται να βγουν μες τους επόμενους μήνες θα ήθελα μια ενημέρωση.Βρήκα ποιά θα βγάλει η gameloft (που δεν της έχω πολύ εμπιστοσύνη),αλλά είδα ότι και κάποια άλλη εταιρία θα κάνει το ίδιο χωρίς όμως να λένε με ποιους τίτλους.

 

Τα angry birds, σταθερή αξία και κυρίως ατελείωτες ώρες παιχνιδιού!! Όλα στα 0.99€

Cut the rope φυσικά, και τα δύο!! Απλά παιχνιδάρες. 0.99€ το καθένα.

Το Rayman jungle run πολύ ωραίο στα 2.99€. Το χα πετύχει σε προσφορά στα 0.99€

Το Asphalt 7 αν θες racing στα 0.99€

Το iBomber defence είναι φοβερό στα 2.99€ Το είχα παίξει στο Νοκια Ν8.

Και το Fragger επίσης. Το είχα παίξει και αυτό στο Ν8. 2.99€

Το plants vs zombies λένε ότι είναι καλό, αλλά είναι ακριβό. 4.99€!!

iStunt 2 αν σ' αρέσει το snowboard. Έχει πάρα πολλές καλές κριτικές. Δεν το έχω δοκιμάσει. 2.99€

Six - guns και Gun bros που είναι δωρεάν και τα δύο.

Πιστέυω αυτά να σου αρκούνε για αρχή :p

 

Όποιος θέλει με κάνει add στο X-box. Johnious13

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Six guns το είχα,μου άρεσε πολύ,αλλά από ένα σημείο και μετά το βαρέθηκα.Το gun bros σημερα που πήγα να μπω online μου κόλλησε ώσπου αναγκάστηκα να κανω επανεκιννηση τι κινητό γιατί για 1 ώρα προσπαθούσε να συνδεθεί και τελικά έχασα όλη μου την πρόοδο.Ψηνομαι για asphalt,θα το δικιμασω πρώτα αύριο.Δοκιμασα και το modern combat 4 μιας και έχει πολύ καλή τιμή αυτήν την εβδομάδα αλλά τελικά fps+κινητό εμένα δε με βολεύει.

 

Σε έκανα και add,θα δεις ένα όνομα κορυφή χαχα (μου το είχε βγάλει στις διάφορες επιλογές το xbox οταν έφτιαχνα προφίλ και τελικά το επέλεξα :P

 

 

 

Edit:τελικά το modern combat 4 είναι παρα πολύ καλό! 3 ευρώ τα αξιζει και με το παραπάνω!

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

File downloader. Δειχνει πολύ καλή (δεν την έψαξα πολύ γιατι τώρα την κατέβασα). Για την ώρα κατεβάζω τραγούδια στην "μουσική" (κάτι που έλλειπε ή απαιτούσε χρήση uc browser κλπ)...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

SOS!!! Πώς κάνουμε αίτηση για επιστροφή χρημάτων για αγορά απο το windows phone store?

 

Σε οσες εφαρμογες εχω κατεβασει επι πληρωμη δε μου εχει βγαλει επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι γίνεται να πάρεις πίσω τα χρήματα.Βρήκα 2 λύσεις από ξένα sites,τις δοκίμασα και τώρα αναμένω.Και οι 2 θέλουν από 24 έως 48 ώρες.Για να δούμε τί θα δούμε.....
Link to comment
Share on other sites

File downloader. Δειχνει πολύ καλή (δεν την έψαξα πολύ γιατι τώρα την κατέβασα). Για την ώρα κατεβάζω τραγούδια στην "μουσική" (κάτι που έλλειπε ή απαιτούσε χρήση uc browser κλπ)...;)

 

Εννοείς αυτή; Φαίνεται ενδιαφέρουσα..!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτή; Φαίνεται ενδιαφέρουσα..!

 

και είναι.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς απο δω το modern combat 4?

 

λιγο που το δοκιμασα ειναι πολυ καλο,αν και δεν ειμαι φαν τον παιχνιδιων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά,τελικά βρήκα λύση και ακυρώθηκε η αγορά της εφαρμογής που είχα κάνει και μπήκε ολόκληρο το ποσό που είχα πληρώσει.Αρχικά επικοινώνησα με την υποστήριξη της microsoft εδώ στην Ελλάδα μέσω live chat. Tελικά,μετά από κανα 10λεπτο,μου είπαν ότι γίνεται αλλά πρέπει να πάω πίσω στη σελίδα και να επιλέξω να με πάρουν τηλέφωνο όπως και έκανα.Και πάλι όμως δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν επειδή η αγορά είχε γίνει με microsoft points οπότε έστειλαν mail στο ΟΥΣΑ :confused: :lol: αφού πρώτα με ρώτησαν αν μπορώ να συνεννοηθώ στα αγγλικά :lol:.Τελικά από εκεί μου έστειλαν mail με link για να επικοινωνήσω μαζί τους πάλι με live chat και αφού τους είπα ότι ήθελα επιστροφή λόγω αγοράς που έγινε κατά λάθος,τους είπα ποια ήταν,κόστος καθώς και μοντέλο και μάρκα κινητού ( :hmmm: ) μέσα σε 2 λεπτά ήμουν έτοιμος και τους ρώτησα και 2 άλλες απορίες που είχα.Και μόνο για αυτό κέρδισες πολλούς πόντους απόψε μ...ρή Microsoft :up:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο uc browser έχει γίνει μισό κλικ πιο γρήγορος απο τον ie???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...