Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσον αφορα την καμερα 720>820.

 

Γενικά το θεωρώ καλύτερο..Μπορεί να μην έχει τόσο καλή μνήμη (1 απ τους λόγους που δεν το πήρα) και μικρότερο επεξεργαστή, αλλά έχει καλύτερη καμερα, η μπαταρία για τα μέτρα του είναι εξαιρετική και γενικά είναι πιο ισορροπημένο σαν κινητό απ το 820..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το θεωρώ καλύτερο..Μπορεί να μην έχει τόσο καλή μνήμη (1 απ τους λόγους που δεν το πήρα) και μικρότερο επεξεργαστή, αλλά έχει καλύτερη καμερα, η μπαταρία για τα μέτρα του είναι εξαιρετική και γενικά είναι πιο ισορροπημένο σαν κινητό απ το 820..

 

Η κάμερα του είναι η μικρότερη από τη σειρά των 800, δεν είναι καλύτερη, η χειρότερη είναι με 6,1 μόλις mp. αλλά οκ, βγάζεις αξιοπρπεπέστατες φώτος.

Έχει την μακρύτερη σε διάρκεια μπαταρία και μη την προσθήκη καρτας, μπορείς να μεγαλώσεις πολυ τη μνήμη, βέβαια το πρόβλημα θα το έχεις με τα apps που θα θες να κατεβάσεις ενδεχομένως και δε θα μπορείς. Για μένα το μεγάλο του προνόμιο είναι το μέγεθος σε συνδυασμό με το βάρος του και την μακρά διάρκειας της μπαταρίας του.

Σε ένα ταξίδι έπαιζα τρεις συνεχόμενες ώρες παιχνίδια, σερφάριζα και η μπαταρία έφτασε μόλις στο μισό.

Edited by Gloriana

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Camera 6.1mp 720 και 8.0mp το 820 ;)

 

Ειναι λιγο παραδοξο που τσακωνομαστε για το ποια η συσκευη ειναι χειροτερη, αλλα τα MP απο μονα τους δεν λενε κατι. Βασικα ο αισθητηρας του 720 ειναι καλυτερος για βραδυνες φωτο, οταν υπαρχει απλετο φως οι διαφορες αν υπαρχουν ειναι μικρες :)

 

Ολα τα παραπανω με βαση το τι εχω διαβασει/ακουσει .. δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο το 720.

 

 

Y.Γ Και επειδη βγηκαμε Off topic .....

 

Film Closet: Εφαρμογουλα για τους φιλους του κινηματογραφου. Ειμαι σιγουρος πως θα εχει αναφερθει και πιο παλια αλλα μιας και ειναι απο ελληνα developer ας κανουμε μια επαναληψη :)

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/film-closet/2a204f4c-44fe-4713-adeb-99cb6a965717

 

Movie Junkie: Παιχνιδακι για τους φιλους των ταινιων στο οποιο πρεπει να βρεις το ονομα μιας ταινιας απο το cover της.

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/movie-junkie/c2e787ce-7581-4a23-ace2-255a4c386ada

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι η μικρότερη από τη σειρά των 800, δεν είναι καλύτερη, η χειρότερη είναι με 6,1 μόλις mp. αλλά οκ, βγάζεις αξιοπρπεπέστατες φώτος.

Έχει την μακρύτερη σε διάρκεια μπαταρία και μη την προσθήκη καρτας, μπορείς να μεγαλώσεις πολλή τη μνήμη, βέβαια το πρόβλημα θα το έχεις με τα apps που θα θες να κατεβάσεις ενδεχομένως και δε θα μπορείς. Για μένα το μεγάλο του προνόμιο είναι το μέγεθος σε συνδυασμό με το βάρος του και την μακρά διάρκειας της μπαταρίας του.

Σε ένα ταξίδι έπαιζα τρεις συνεχόμενες ώρες παιχνίδια, σερφάριζα και η μπαταρία έφτασε μόλις στο μισό.

 

Με πρόλαβε ο φίλος από πάνω..αλλά αυτό ακριβώς ισχύει με την κάμερα. Τα mp δεν λένε τίποτα από μόνα τους!Κι επειδή έχω δει τα περισσότερα Lumia (και όχι μόνο..) το 720 έχει για μένα την καλύτερη κάμερα μετά το 920..

Και για να είμαι και γω στο θέμα..η εφαρμογή της Νοκια με τα τρέιλερ ειναι άψογη!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε ο φίλος από πάνω..αλλά αυτό ακριβώς ισχύει με την κάμερα. Τα mp δεν λένε τίποτα από μόνα τους!Κι επειδή έχω δει τα περισσότερα Lumia (και όχι μόνο..) το 720 έχει για μένα την καλύτερη κάμερα μετά το 920..

Και για να είμαι και γω στο θέμα..η εφαρμογή της Νοκια με τα τρέιλερ ειναι άψογη!

 

Καλημέρα

Η nokia trailers σου εμφανιζει τι παιζεται στην Ελλάδα? Ενω αρχικα μου εμφανιζε τωρα τελευταία ισως μετα απο μια αναβάθμιση της εφαρμογής δεν εμφανιζει. Το ειχες και εσύ αυτό?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Η nokia trailers σου εμφανιζει τι παιζεται στην Ελλάδα? Ενω αρχικα μου εμφανιζε τωρα τελευταία ισως μετα απο μια αναβάθμιση της εφαρμογής δεν εμφανιζει. Το ειχες και εσύ αυτό?

 

Την κατέβασα πρόσφατα και στην επιλογή in theaters (φαντάζομαι αυτή λες) βγάζει μόνο τις παγκόσμιες πρεμιέρες..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα πρόσφατα και στην επιλογή in theaters (φαντάζομαι αυτή λες) βγάζει μόνο τις παγκόσμιες πρεμιέρες..

 

 

 

 

 

 

ναι, ενώ παλιά εβγαζε ελλαδα. Υπάρχει λύση;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ναι, ενώ παλιά εβγαζε ελλαδα. Υπάρχει λύση;

 

Λογικά μόνο υπομονή για update και λίγο κράξιμο στο σχόλιο για την εφαρμογή! Μα γιατί να το βγάλουν; Ήμαρτον!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για Remore Pc για σημερα δωρεαν (απο 4.99ε)

Splashtop’s Remote PC

 

http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/b73a90d7-e7dc-4322-bb4d-f809bc6337e6?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για Remore Pc για σημερα δωρεαν (απο 4.99ε)

Splashtop’s Remote PC

 

http://cdn.marketplaceimages.windowsphone.com/v8/images/b73a90d7-e7dc-4322-bb4d-f809bc6337e6?imageType=ws_screenshot_large&rotation=0

 

Ειναι πραγματικα κορυφαια, την χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες. Βλεπω streams ακομα και σε 1080p χωρις το παραμικρο lag.

Το μονο αρνητικο οτι θελει πληρωμη για να συνδεθεις μεσω ιντερνετ με το pc (ειναι δωρεαν μονο οταν εισαι στο ιδιο wifi).

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πραγματικα κορυφαια, την χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες. Βλεπω streams ακομα και σε 1080p χωρις το παραμικρο lag.

Το μονο αρνητικο οτι θελει πληρωμη για να συνδεθεις μεσω ιντερνετ με το pc (ειναι δωρεαν μονο οταν εισαι στο ιδιο wifi).

 

 

Στο τηλ την κατεβασες η στον υπολογηστη?

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk δωρεάν πλέον :D

 

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/tapatalk/913ffd61-3ba0-435c-a894-9d3ec7e78d6e?signin=true

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω δουλέψει κι έφτιαξα και μια εφαρμογή. Εύκολο στη χρήση αλλά απλοϊκό, δε σε αφήνει να κάνεις πολλά πράγματα. Περισσότερο σαν παιχνίδι μοιάζει... :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δουλέψει κι έφτιαξα και μια εφαρμογή. Εύκολο στη χρήση αλλά απλοϊκό, δε σε αφήνει να κάνεις πολλά πράγματα. Περισσότερο σαν παιχνίδι μοιάζει... :)

 

Από το κινητό το δούλεψες έτσι?

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δουλέψει κι έφτιαξα και μια εφαρμογή. Εύκολο στη χρήση αλλά απλοϊκό, δε σε αφήνει να κάνεις πολλά πράγματα. Περισσότερο σαν παιχνίδι μοιάζει... :)

 

Από το κινητό το δούλεψες έτσι?

 

Aπο το pc το δουλευεις ... για τα ετοιμα template εφαρμογων που εχει ειναι μια χαρα. Απλο και ευκολο με ομορφα αποτελεσματα ... Αν θες να κανεις κατι αλλο ειναι πιο περιπλοκο !!!

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό το δούλεψες έτσι?

 

Όπως είπε και ο colossus πιο πάνω από το PC το δουλεύεις. Αλλά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα. Αν εξελιχτεί και προστεθούν κι άλλες δυνατότητες ίσως αποκτήσει περισσότερο ενδιαφέρον :)

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 θέλει για να δουλέψει.

 

Στην τηλεοραση πως θα την κατεβασω?

Εχω μια LG 50αρα 4 χρονων περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλ την κατεβασες η στον υπολογηστη?

Και στα 2 θέλει για να δουλέψει.

 

Στην τηλεοραση πως θα την κατεβασω?

Εχω μια LG 50αρα 4 χρονων περιπου.

 

Η τηλεοραση που κολλαει; Στο pc και στο κινητο κατεβαζεις την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς είναι;

Do you Wanna feel the mobile expirience at its best?

Try a Windows Phone 8.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...