Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή μέσω της οποίας να μπορείς να έχεις προβολή και έλεγχο του τηλεφώνου σου από το PC? Κάτι σαν το My Mobiler το οποίο δεν το βρίσκω στο Store.

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω και εγω.... υπάρχει τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμμιά free εφαρμογή dlna που να διαβάζει ξεχωριστούς υποτιτλους και να στριμαρει στην tv υπάρχει?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε το Viber πριν από καμια ώρα περίπου! Καμια αλλαγή δεν είδα μέχρι τώρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως το viber διόρθωσε την εγγραφή του ήχου που είχε στην προγενέστερη έκδοσή του και είχε δημιουργήσει πρόβλημα στα 930.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη είναι το Enpass, αλλά είναι επί πληρωμή. Ήταν για κάποιο διάστημα δωρεάν.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Η εφαρμογή που μου πρότεινες είναι τέλεια. Μάλιστα εάν μπορούσα να τη συγκρίνω με την αντίστοιχη, αν μπορούσα να πω, safe in cloud για android, η enpass είναι καλύτερη και πιο βολική. Την κατέβασα και στο laptop (windows 10) και μπορώ να την δουλεύω βολικότερα όταν θέλω να περάσω μία πιο μεγάλη σημείωση, όπως μία πιστωτική κάρτα π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως το viber διόρθωσε την εγγραφή του ήχου που είχε στην προγενέστερη έκδοσή του και είχε δημιουργήσει πρόβλημα στα 930.

Γι αυτό δεν είδα και καμια ουσιαστική αλλαγή;;; Αφορούσε το 930 μονο; :( :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος ή καποια εφαρμογη για να βλεπεις το screen on time του τηλεφωνου?

 

Η καλύτερη είναι η εφαρμογή Screen Tracker.

Είναι επί πληρωμή αλλά πού και πού βγαίνει σε προσφορά και τη δίνουν δωρεάν.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη είναι η εφαρμογή Screen Tracker.

Είναι επί πληρωμή αλλά πού και πού βγαίνει σε προσφορά και τη δίνουν δωρεάν.

 

Πολύ ωραία εφαρμογή, αλλά με ένα λάθος. Θέλει εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη. Κάτι που το βλέπω συχνά τώρα τελευταία... Δεν είναι ότι και η Microsoft έχει κάνει standard τα 16GB μνήμη..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....ξερουμε κάποιο πρόγραμμα από το store...να εκτυπώνω κατευθειαν στον ασύρματο εκτυπωτή...; Έχω canon αν σας διευκολύνει......:happy:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Update, για το Lumia Creative Studio, αλλά ζητάει κι αυτό εγκατάσταση στη μνήμη του τηλεφώνου...

Δηλαδή αργότερα δεν θα μπορείς να τη μεταφέρεις στη κάρτα μνήμης;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αργότερα δεν θα μπορείς να τη μεταφέρεις στη κάρτα μνήμης;

 

Α, ναι, δεν έγραψα χτες. Τελικά, αφού το μετέφερα στη μνήμη του τηλεφώνου και έκανα το update, μετά μεταφέρθηκε κανονικά στην sd. Φαίνεται, με το update των W10, τα έχουν κάνει λίγο μπάχαλο. :p Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και με το viber.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή να βλέπουμε τους κωδικούς Wi-Fi που έχουμε αποθηκεύσει κατά καιρούς. Ακόμη κι αν έχουμε κάνει hard reset ή έχουμε αλλάξει συσκευή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή να βλέπουμε τους κωδικούς Wi-Fi που έχουμε αποθηκεύσει κατά καιρούς. Ακόμη κι αν έχουμε κάνει hard reset ή έχουμε αλλάξει συσκευή?

 

 

 

Νομίζω ότι ετσι και αλλιώς αποθηκεύονται στο λογαριασμό σου Hotmail οπότε άμα βρεθείς εκεί είτε με αλλο κινητό είτε με λαπτοπ μπαινει αυτόματα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ετσι και αλλιώς αποθηκεύονται στο λογαριασμό σου Hotmail οπότε άμα βρεθείς εκεί είτε με αλλο κινητό είτε με λαπτοπ μπαινει αυτόματα

 

Κάπου στο PC μου (windows 8.1) είχα βρει τα αποθηκεμένα ρουτερ αλλα δεν κοίταξα αν μπορώ να δω τους κωδικούς (κάποια στιγμή θα το ελέγξω). Στο Lumia όμως, συνδέομαι αυτόματα με όσα έχω περάσει χειροκίνητα. Αν αλλάξω συσκευή ή αν κάνω hard reset τότε πρέπει να τα περάσω από την αρχή. Επίσης, αν έχω κάποιο αποθηκευμενο και θέλω να δω τον κωδικό ώστε να τον δώσω σε κάποια άλλη συσκευή, δεν μπορώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια εφαρμογή για διαχείριση εξόδων, πληρωμών, αλλά να έχει και πρόβλεψη για μελλοντικά έξοδα, να κάνει δηλαδή budget. Δεν με πειράζει να πρέπει να την αγοράσεις αρκεί να έχει δοκιμαστική έκδοση χωρίς περιορισμούς εγγραφών για να μπορώ πραγματικά να την δοκιμάσω πριν την αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος μια δωρεάν εφαρμογή για ξυπνητήρι στο οποίο μπορώ να ορίσω εγώ τον ήχο από δικά μου mp3 και να βγάζει μεγάλο κουμπί snooze/αναβολή ώστε να μην πατάω όπου να'ναι στην οθόνη μέσα στον ύπνο μου; :D

 

Στο Android είχα λατρέψει το Timely Alarm Clock και από σχεδιασμό και από τους ήχους του, τόσο πολύ που τους μετέτρεψα σε mp3 και τους πέρασα στο Lumia!

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια εφαρμογή για διαχείριση εξόδων, πληρωμών, αλλά να έχει και πρόβλεψη για μελλοντικά έξοδα, να κάνει δηλαδή budget. Δεν με πειράζει να πρέπει να την αγοράσεις αρκεί να έχει δοκιμαστική έκδοση χωρίς περιορισμούς εγγραφών για να μπορώ πραγματικά να την δοκιμάσω πριν την αγοράσω.

με εχει βολεψει πολυ το my expenses ( https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/my-expenses/9wzdncrfhx0z )

αλλα και το Smart Budget που ειχα δουλεψει καποια στιγμη ηταν καλο ( https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/smart-budget/9wzdncrdmd0n )

Edited by Homer
διορθωση link
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια εφαρμογή για διαχείριση εξόδων, πληρωμών, αλλά να έχει και πρόβλεψη για μελλοντικά έξοδα, να κάνει δηλαδή budget. Δεν με πειράζει να πρέπει να την αγοράσεις αρκεί να έχει δοκιμαστική έκδοση χωρίς περιορισμούς εγγραφών για να μπορώ πραγματικά να την δοκιμάσω πριν την αγοράσω.

 

Δοκίμασε την εφαρμογή moBudget.

Δεν ξέρω αν κάνει όλα όσα ζητάς αλλά είναι από τις καλύτερες.

Υπάρχει η δωρεάν έκδοση και η pro που είναι επι πληρωμή (την οποία κάποια στιγμή την έδιναν δωρεάν).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Update για το Skype, χωρίς καμία διαφορά.

Πραγματικά! Ποια νέα σχεδίαση; Από φέτος τον Ιανουάριο που πήρα το πρώτο μου Windows phone, η σχεδίαση ειναι ακριβώς η ίδια! Οι βελτιώσεις που γράφει σε αυτήν την έκδοση, ποιες ειναι; Δε βλέπω καμια διαφορά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά! Ποια νέα σχεδίαση; Από φέτος τον Ιανουάριο που πήρα το πρώτο μου Windows phone, η σχεδίαση ειναι ακριβώς η ίδια! Οι βελτιώσεις που γράφει σε αυτήν την έκδοση, ποιες ειναι; Δε βλέπω καμια διαφορά!

 

Και το αστείο είναι ότι πήρε update πριν 2-3 μέρες στο q10 μου και τουλάχιστον το UI άλλαξε τελείως. Δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί τώρα τελευταία η Microsoft...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και το αστείο είναι ότι πήρε update πριν 2-3 μέρες στο q10 μου και τουλάχιστον το UI άλλαξε τελείως. Δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί τώρα τελευταία η Microsoft...

Ελπίζω με τα 10αρια να μη μας κάνει τέτοια κόλπα με της αναβαθμίσεις η MS!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδιά 327 σελίδες δεν διαβάζονται...ελπίζω σε βοήθεια από σας γιατί με το 640ΧL είμαι τελείως νέος στα win phones ... και είμαι απλός χρήστης.

Τι μου λείπει άμεσα;;

ποσοστό μπαταρίας % πάνω στην μπάρα κορυφής.

Ειδοποιἠσεις ότι είχες χαμένη κλήση ή ήρθε sms, κάτι σαν το noled του android

πως να έρχεται sms ειδοποίησης όταν χάσεις κλήση (κλειστό, χωρίς σήμα, ανοικτό αλλά δεν το άκουσα)

τέλος, πως να ορίσω ήχους ringtones από την κάρτα μνήμης που έχω mp3

 

...ευχαριστώ αν κάποιος με ξεστραβώσει...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...