Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, πείτε μου λίγο: τι χάρτη χρησιμοποιείτε; Κάθε φορά λέω τα ίδια για το HERE, ο προσανατολισμός του είναι χάλια. Θέλω έναν χάρτη που όταν πρέπει να πάω σε έναν δρόμο, να ΣΤΡΙΒΕΙ αναλόγως με το που κοιτάει, για να ξέρω προς ποια κατεύθυνση θα περπατήσω. Έχω χάσει τόσες φορές τον δρόμο μου έτσι, είναι εξοργιστικό, είναι τόσο δύσκολο κάτι τόσο βασικό; Ή απλώς εγώ δεν κάνω κάτι καλά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, πείτε μου λίγο: τι χάρτη χρησιμοποιείτε; Κάθε φορά λέω τα ίδια για το HERE, ο προσανατολισμός του είναι χάλια. Θέλω έναν χάρτη που όταν πρέπει να πάω σε έναν δρόμο, να ΣΤΡΙΒΕΙ αναλόγως με το που κοιτάει, για να ξέρω προς ποια κατεύθυνση θα περπατήσω. Έχω χάσει τόσες φορές τον δρόμο μου έτσι, είναι εξοργιστικό, είναι τόσο δύσκολο κάτι τόσο βασικό; Ή απλώς εγώ δεν κάνω κάτι καλά;

 

Έχεις πατήσει την πυξίδα ή τον πράσινο κύκλο που σε πάει στο στίγμα; μια χαρά δουλέυει ο προσανατολισμός

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πατήσει την πυξίδα ή τον πράσινο κύκλο που σε πάει στο στίγμα; μια χαρά δουλέυει ο προσανατολισμός

 

Ναι, και δείχνει ό,τι να ΄ναι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πείτε μου λίγο: τι χάρτη χρησιμοποιείτε; Κάθε φορά λέω τα ίδια για το HERE, ο προσανατολισμός του είναι χάλια. Θέλω έναν χάρτη που όταν πρέπει να πάω σε έναν δρόμο, να ΣΤΡΙΒΕΙ αναλόγως με το που κοιτάει, για να ξέρω προς ποια κατεύθυνση θα περπατήσω. Έχω χάσει τόσες φορές τον δρόμο μου έτσι, είναι εξοργιστικό, είναι τόσο δύσκολο κάτι τόσο βασικό; Ή απλώς εγώ δεν κάνω κάτι καλά;

 

Σε πλοήγηση μέσα στο αυτοκίνητο βλέπω ότι στις στροφές πρώτα παίρνεις την στροφή και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα γυρνάει ο χάρτης στο σωστό σημείο.

Πρέπει να το διορθώσουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο καθενας εχει διαφορετικη εμπειρια :p

 

το drive+ μου δουλευει καλυτερα και από κατι GPS της MLS και Don't panic σε android που εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο όμως δεν είναι αυτό; Να δουλευουν οι εφαρμογές διαφορετικά σε κάθε συσκευή;:worry: Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο όμως δεν είναι αυτό; Να δουλευουν οι εφαρμογές διαφορετικά σε κάθε συσκευή;:worry:

 

Δεν δουλεύει διαφορετικά. Απλα κάποιοι έχουν πειράξει (έστω κατά λάθος) κάποιες ρυθμίσεις (όπως πχ την πυξίδα) και αρχίζουν τα όργανα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πειραχτει καμία ρύθμιση. Οι εφαρμογές here προσαρμόζουν τον χάρτη σύμφωνα με τον δρόμο που βρίσκεσαι και την διαδρομή που ακολουθείς. Πχ αν σε έναν οριζόντιο δρόμο σταθεις κάθετα δεν θα αλλάξει ο προσανατολισμός στον χάρτη. Δεν είναι πρόβλημα εφαρμογής ή συσκευής. Έτσι λειτουργουν οι εφαρμογές για GPS.

Μονο το city lens δείχνει προσανατολισμό σε σχεδόν πραγματικό χρόνο ανάλογα με το που θα στρεψεις το κινητό.

 

Αυτό που θα ήθελα εγώ να βελτιώσουν είναι όταν παίρνουμε μια στροφή να φαίνεται αναλόγως και στον χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι:

 

Θέλω να πάω σε έναν δρόμο και κρατάω το κινητό στο χέρι.

Εκείνη τη στιγμή, δεν ξέρω αν πρέπει να πάω προς τα πάνω ή προς τα κάτω στο δρόμο όπου βρίσκομαι. Δεν υπάρχει καμία ένδειξη για αυτό.

Θα πρέπει να προχωρήσω καμιά πενηνταριά μέτρα για να δω κάνα όνομα άλλης οδού (ή να δω στον χάρτη ότι απομακρύνομαι αντί να πλησιάζω) και να καταλάβω προς τα πού πηγαίνω.

 

Εσάς γίνεται διαφορετικά; Βοηθήστε με, παρακαλώ, γιατί μου φαίνεται πραγματικά εξοργιστικό :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι:

 

Θέλω να πάω σε έναν δρόμο και κρατάω το κινητό στο χέρι.

Εκείνη τη στιγμή, δεν ξέρω αν πρέπει να πάω προς τα πάνω ή προς τα κάτω στο δρόμο όπου βρίσκομαι. Δεν υπάρχει καμία ένδειξη για αυτό.

Θα πρέπει να προχωρήσω καμιά πενηνταριά μέτρα για να δω κάνα όνομα άλλης οδού (ή να δω στον χάρτη ότι απομακρύνομαι αντί να πλησιάζω) και να καταλάβω προς τα πού πηγαίνω.

 

Εσάς γίνεται διαφορετικά; Βοηθήστε με, παρακαλώ, γιατί μου φαίνεται πραγματικά εξοργιστικό :blink:

 

Πάρε έναν χάρτη της Ελλάδας σε χαρτί.

Φτιάξε επάνω σε ένα στυλό μία φατσούλα

Υποθετικά τοποθέτησε την φατσούλα επάνω στην Λαμία

Υποθετικά και πάλι έχεις προορισμό την Κομοτηνή

Η φατσούλα σου όμως κοιτάζει προς την Αθήνα

Πως σκατά θα καταλάβει ο δορυφόρος προς τα που κοιτάς ώστε να σου διορθώσει την πορεία σου;

Πρέπει πρώτα να κανείς βηματάκια για να δει προς τα που κινήσε και μετά θα σου πει τράβα μπρος σαν την βουγιουκλάκη ή τα ίσια ανάποδα τα βλέπω όπου πάω όπως λέει ο μαζώ....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι:

 

Θέλω να πάω σε έναν δρόμο και κρατάω το κινητό στο χέρι.

Εκείνη τη στιγμή, δεν ξέρω αν πρέπει να πάω προς τα πάνω ή προς τα κάτω στο δρόμο όπου βρίσκομαι. Δεν υπάρχει καμία ένδειξη για αυτό.

Θα πρέπει να προχωρήσω καμιά πενηνταριά μέτρα για να δω κάνα όνομα άλλης οδού (ή να δω στον χάρτη ότι απομακρύνομαι αντί να πλησιάζω) και να καταλάβω προς τα πού πηγαίνω.

 

Εσάς γίνεται διαφορετικά; Βοηθήστε με, παρακαλώ, γιατί μου φαίνεται πραγματικά εξοργιστικό :blink:

 

Δεν το εχω δοκιμασει με τον τροπο που αναφερεις, αλλα υπαρχει η επιλογη της πλοηγησης και ενω εισαι πεζος. Απλα βαζεις προορισμο και υπαρχει η αντιστοιχη καθοδηγηση.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει με τον τροπο που αναφερεις, αλλα υπαρχει η επιλογη της πλοηγησης και ενω εισαι πεζος. Απλα βαζεις προορισμο και υπαρχει η αντιστοιχη καθοδηγηση.

 

Το θέμα μου είναι ότι:

 

Θέλω να πάω σε έναν δρόμο και κρατάω το κινητό στο χέρι.

Εκείνη τη στιγμή, δεν ξέρω αν πρέπει να πάω προς τα πάνω ή προς τα κάτω στο δρόμο όπου βρίσκομαι. Δεν υπάρχει καμία ένδειξη για αυτό.

Θα πρέπει να προχωρήσω καμιά πενηνταριά μέτρα για να δω κάνα όνομα άλλης οδού (ή να δω στον χάρτη ότι απομακρύνομαι αντί να πλησιάζω) και να καταλάβω προς τα πού πηγαίνω.

 

Εσάς γίνεται διαφορετικά; Βοηθήστε με, παρακαλώ, γιατί μου φαίνεται πραγματικά εξοργιστικό :blink:

 

Με την πλοήγηση σαν παζός κάνεις μια χαρά δουλεία, αλλά και απλά στον χάρτη αν είσαι, πατάς τον πράσινο κύκλο για να κεντράρει ο χάρτης στο σημείο που είσαι και ξαναπατάς για να σου δείχνει προς τα που κοιτάει το κινητό. Δείχνει με μια σκιά προς τα που κοιτάει (και νομίζω δείχνει και POIS αν έχει κοντά) Σε μένα λειτουργεί μια χαρά αυτό.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την πλοήγηση σαν παζός κάνεις μια χαρά δουλεία, αλλά και απλά στον χάρτη αν είσαι, πατάς τον πράσινο κύκλο για να κεντράρει ο χάρτης στο σημείο που είσαι και ξαναπατάς για να σου δείχνει προς τα που κοιτάει το κινητό. Δείχνει με μια σκιά προς τα που κοιτάει (και νομίζω δείχνει και POIS αν έχει κοντά) Σε μένα λειτουργεί μια χαρά αυτό.

 

Στο HERE maps λες, ε; Δουλευα το drive τοσον καιρο γιατί αυτο ήταν ακόμα χειρότερο, πρέπει να πήρε κάποια αναβάθμιση. Καλό φαίνεται αλλά θα το δοκιμάσω στην πράξη μόλις ξαναβγώ. Σ' ευχαριστώ πολύ, φίλε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει καμια συντομευση για να πατας να γινεται αθορυβο και αντιστροφως ? ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει καμια συντομευση για να πατας να γινεται αθορυβο και αντιστροφως ? ευχαριστω

 

Οταν εμφανιζεται η ενταση του ηχου ... αν πατησεις δεξια στο σημειο που γραφει κουδουνισμα θα γυρισει σε αθορυβο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει καμια συντομευση για να πατας να γινεται αθορυβο και αντιστροφως ? ευχαριστω

 

πάτα ένα απο τα πλήκτρα της έντασης. Πάνω δεξιά εμφανίζεται ένα κουδουνάκι.σπλα πάτησε πάνω τιυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση.Η εφαρμογη του cosmote που σου λεει τι υπολοιπο εχεις κανει και για cosmokarta;Οχι whats up, cosmokarta:)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αυτη η εφαρμογη και για εμας και δεν την βρισκω; αναφερομαι σε αυτην που διαφημιζουν που σου δινει με καθε πακετο call them all, δωρο 500mb internet..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Από android σε windows 8. Εχω το τηλέφωνο προς επισκευή & το περιμένω. Οταν είχα περάσει τις επαφές μου στο google contacts είχα κάνει κάποιες ομάδες & είχα περάσει σε αυτές κάποιες από τις επαφές. Οταν συγχρόνισα τις επαφές μου με το hot mail οι επαφές από τις ομάδες δεν πέρασαν.

Μπήκα στο hot mail μου & δε βρίσκω τρόπο να ξαναπεράσω τις επαφές ή να τις διαγράψω & να τις ξαναπεράσω.

Help!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση.Η εφαρμογη του cosmote που σου λεει τι υπολοιπο εχεις κανει και για cosmokarta;Οχι whats up, cosmokarta:)

 

Δεν έχουν βγάλει app για windows 8. Η καλύτερη εναλλακτική αν έχεις GDR2 update είναι το Data Sense. Απλά κάνει track πόσα mb έχεις ξοδέψει μέσω data connection και wi-fi.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει κάποιος δοκιμάσει-αγοράσει τον νεο πλεϊερ για wp8, moliplayer pro?

Τον κατέβασα χθές δοκιμαστικά, αλλά δεν κατάφερα να δω υπότιτλους στις ταινίες γιατι τους εμφανίζει μεν, άλλα τους εμφανίζει σαν κινέζικα. Έχει καταφέρει κάποιος να δει σωστά τους υπότιτλους, γιατί είναι το μόνο που με κρατάει για να αγοράσω την εφαρμογή...

 

Ευχαριστώ.

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει κάποιος δοκιμάσει-αγοράσει τον νεο πλεϊερ για wp8, moliplayer pro?

Τον κατέβασα χθές δοκιμαστικά, αλλά δεν κατάφερα να δω υπότιτλους στις ταινίες γιατι τους εμφανίζει μεν, άλλα τους εμφανίζει σαν κινέζικα. Έχει καταφέρει κάποιος να δει σωστά τους υπότιτλους, γιατί είναι το μόνο που με κρατάει για να αγοράσω την εφαρμογή...

 

Ευχαριστώ.

 

Για να δείξει σωστά τους υπότιτλους θα τους ανοίξεις πρώτα από τον υπολογιστή με το notepad και θα κάνεις save as και θα επιλέξεις Unicode αν θυμάμαι σωστά και μετά θα τους βλέπει κανονικά.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...