Jump to content

[Επαφές - Δεδομένα] Backup / Restore / Sync / Διαγραφή κτλ


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένοντας το JB να γίνει 100%, έχω μία ερώτηση...,,έχω κατεβάσει τον VLC Player από το App store κανονικά. Η εφαρμογή έχει αποσυρθεί εδώ και καιρό από εκεί. Πως την επαναφέρω στο 4S μου όταν θα του βάλω την 6.1 (τώρα έχει 5.1.1)!?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 201
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια για έναν φίλο μου.

 

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περάσει τις επαφές του από Nokia 710 WP (hotmail) σε iOS?

Έχει και MacBook!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για έναν φίλο μου.

 

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περάσει τις επαφές του από Nokia 710 WP (hotmail) σε iOS?

Έχει και MacBook!

Να ρυθμίσει τον hotmail λογαριασμό του στο iphone και να ενεργοποιήσει τον διακόπτη επαφές. Όλες οι επαφές του θα κατεβούν στο iphone και μετά μπορεί να τις ανεβάσει και στο icloud. Το hotmail λογαριασμό θα τον ρυθμίσεις από τα settings > mail > add account.

 

Επίσης θα υπάρχει επιλογή να κάνει εξαγωγή της επαφές από το hotmail.com

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρυθμίσει τον hotmail λογαριασμό του στο iphone και να ενεργοποιήσει τον διακόπτη επαφές. Όλες οι επαφές του θα κατεβούν στο iphone και μετά μπορεί να τις ανεβάσει και στο icloud. Το hotmail λογαριασμό θα τον ρυθμίσεις από τα settings > mail > add account.

 

Επίσης θα υπάρχει επιλογή να κάνει εξαγωγή της επαφές από το hotmail.com

 

Αυτό πήγαμε να κάνουμε, αλλά συγχρονίζονταν μόνο 99 επαφές και όχι παραπάνω. Είτε ως hotmail account, είτε ως Microsoft Exchange.

 

Επίσης με την εξαγωγή των επαφών από το outlook.com, βγαίνουν οι επαφές με "?" αντί για τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Για αυτό ρώτησα μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση και εφόσον έχει και Mac (δεν γνωρίζω από το λειτουργικό).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αλησπερα παιδια. Σορρυ αν ειναι off topic το post μου αλλα δεν ηξερα που να το γραψω. Λοιπον θελω να βαλω αντιθετα τις επαφες σε ενα iphone 4 και σε ενα lumia 610. Και θελω οι επαφες του lumia να φαινονται στο iphone και το αντιθετο. Πως θα το κανω αυτο ?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσπαθω να μεταφερω επαφες απο Samsung B7722 σε 3gs αλλα δεν μπορω να το κανω.

Ξερει μηπως κανεις?

Το samsung kies εινα για κλαματα....το outlook βαζει μονο ενα αριθμο ανα επαφη ....αν υπαρχουν 2/3 αριθμοι σε μια επαφη θα γραψει μονο την μια....

Καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν διαγραφεί όλες οι καταχωρήσεις που έκανα στο ημερολόγιο! Έχουν μείνει μόνες αυτές του Απριλίου και του Μαΐου..

 

Είχα το ημερολόγιο στο icloud για να τις βλέπω και στο ipad, ωστόσο είμαι απόλυτα βέβαιος ότι δεν τις διέγραψα εγώ από πουθενά!

 

Κάποια ιδέα τι έγινε;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια να ρωτησω το εξης. Στο iphone αποθηκευεται το αντιγραφο ασφαλειας του icloud; Εχει μειωθει πολυ ο χωρος του κινητου και υποθετω οτι κατι τετοιο θα φταιει σωστα; Αν διαγραψω απο το κινητο το icloud (λογαριασμο) θα εχω προβλημα; Θα χασω και απο τον υπολογιστη τα δεδομενα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή ώστε να μπορούμε να σβήνουμε αποθηκευμένες φωτογραφίες (όχι απο κάμερα) εκτός απο τον συγχρονισμό?

ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω το εξης. Στο iphone αποθηκευεται το αντιγραφο ασφαλειας του icloud; Εχει μειωθει πολυ ο χωρος του κινητου και υποθετω οτι κατι τετοιο θα φταιει σωστα; Αν διαγραψω απο το κινητο το icloud (λογαριασμο) θα εχω προβλημα; Θα χασω και απο τον υπολογιστη τα δεδομενα;

Όχι, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Το αντίγραφο ασφαλείας βρίσκεται στο "σύννεφο".

Μέσω των ρυθμίσεων (γενικά > χρήση) μπορείς να δεις τι χώρο πιάνει κάθε εφαρμογή με τα δεδομένα της, καθώς και διάφορες κατηγορίες αρχείων.

 

 

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή ώστε να μπορούμε να σβήνουμε αποθηκευμένες φωτογραφίες (όχι απο κάμερα) εκτός απο τον συγχρονισμό?

ευχαριστώ

Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλος τρόπος. Μόνο για τις jailbreaken συσκευές υπάρχει το Cydia tweak, iMageSynced Remover.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλος τρόπος. Μόνο για τις jailbreaken συσκευές υπάρχει το Cydia tweak, iMageSynced Remover.

 

Ξέχασα να πω πως είμαι στην 5.01 jb.

το εγκατέστησα αλλα μετά? Δεν βρισκω την επιλογή......

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλος τρόπος. Μόνο για τις jailbreaken συσκευές υπάρχει το Cydia tweak, iMageSynced Remover.

 

Φίλε μου είσαι σούπερ. Αυτο ακριβώς έψαχνα..... Σε ευχαριστώ πολυ.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το iPhone 4S, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε. Μετά από αλλαγή στο PC αναγκάστηκα να ξανακατεβάσω το iTunes και σε συγχρονισμό που έκανα μετά με τη συσκευή του τηλεφώνου χάθηκε όλη μου η μουσική (είχα επιλέξει να συγχρονιστεί μόνο η μουσική μου). Πριν γίνει ο συγχρονισμός, είχα κάνει backup στο iTunes και στο iCloud. Βοηθάει αυτό σε κάτι και μπορεί να επανέλθει η μουσική μου με κάποιο τρόπο; Ή να δω έστω τη λίστα της μουσικής μου ώστε να βρω τα τραγούδια;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν μπορει καποιοσ να βοηθησει.

Εχω ενα iphone 4 jb με πανω απο 1000 επαφες.

Εχω φωτογραφια μονο σε δυο.

Ξαφνικα οι δυο αυτες φωτο εμφανιζονται στις περισσοτερες των επαφων.

Ξερει κανενας πως αντιμετωπιζεται?

Εναλλαχτικα αν ξερει καποιος το folder των εικονιδιων για νατο σβησω στο iFile.

Ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυανατοτητα κατα τον συγχρονισμο των επαφων gmail - icloud να εχουμε και συγχρονισμο και των εικονων τους?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος απο iphone, πως μπορω να συχρονισω τις επαφες με το gmail?
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος απο iphone, πως μπορω να συχρονισω τις επαφες με το gmail?

Ακολούθησε τα βήματα που αναφέρονται στο link και θα συγχρονίσεις τις επαφές σου, https://support.google.com/mail/answer/2753077

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τα βήματα που αναφέρονται στο link και θα συγχρονίσεις τις επαφές σου, https://support.google.com/mail/answer/2753077

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

Να κάνω μια ερώτηση..

Εχω ενα iPhone 3GS κ παλιότερα έκανα backup στον υπολογιστη μου τωρα πλεον στο icloud απο το κινητο απευθείας..

Δυστυχώς ο υπολογιστής χάλασε κ πήρα άλλον..

Οταν παω να κανω authorize τον Καινουργιο κ να κανω backup απο αυτο που καταλαβαίνω μου λεει οτι θα κανει τα δεδομένα του υπολογιστη backup στο κινητο κ θα χάσω τα δεδομένα που εχω ηδη στο κινητο..στον υπολογιστη δεν εχω τίποτα για να κανει backup..αυτο σημαίνει οτι θα χαθούν ολα;

Ανάποδα δεν γινεται;; Δηλαδη απο το κινητο μου να συγχρονιστουν ολα στον υπολογιστη;;

Ελπίζω να σας το εξηγήσα καλα..

Link to comment
Share on other sites

εχω το 4 και εδω και λιγο και το 5s.

η sim για το 5s ειναι μικροτερη , αρα πρεπει να την κοψω . ( ή να παρω αλλη ; )

με το που βαλω τη sim sto 5s για να αποκτησω επαφες εφαρμογες κτλ το συνδεω στο pc και κανω restore ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς όπως είπες ή να την κάψεις ή να την αντικαταστήσεις με nano σε κατάστημα του provider σου.

 

Για τις επαφές κτλ μπορείς να πάρεις backup τόσο απο το iTunes όσο και απο το iCloud. Συνιστώ το δεύτερο μιας και γίνεται on the air, πρέπει ωστόσο να έχεις κανει αναβάθμιση σε ios 7 στο 4αρι σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ .. τελικα την εκοψα .

πηρα επαφες μεσω iCloud αλλα μονο επαφες και ισως ημερολογια..

με τα μηνυματα και τις εφαρμογες και ολα τα αλλα μαλλον μονο απο το backup απο το iTunes σωστα ;

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρω back up εφαρμογες εκτός stor ώστε όταν αναβάθμιση σε ios 7 να τις ξαναπεράσω?

4s jb

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...