Jump to content

[Επαφές - Δεδομένα] Backup / Restore / Sync / Διαγραφή κτλ


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

ok, το έκανα. Τώρα μένει να το δω στην πράξη (όταν βαλω την 7.01)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 201
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Αν μπορει καποιοσ να βοηθησει.

Εχω ενα iphone 4 jb με πανω απο 1000 επαφες.

Εχω φωτογραφια μονο σε δυο.

Ξαφνικα οι δυο αυτες φωτο εμφανιζονται στις περισσοτερες των επαφων.

Ξερει κανενας πως αντιμετωπιζεται?

Εναλλαχτικα αν ξερει καποιος το folder των εικονιδιων για νατο σβησω στο iFile.

Ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιοσ να βοηθησει.

Εχω ενα iphone 4 jb με πανω απο 1000 επαφες.

Εχω φωτογραφια μονο σε δυο.

Ξαφνικα οι δυο αυτες φωτο εμφανιζονται στις περισσοτερες των επαφων.

Ξερει κανενας πως αντιμετωπιζεται?

Εναλλαχτικα αν ξερει καποιος το folder των εικονιδιων για νατο σβησω στο iFile.

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα σας, δοκιμάσατε να κάνετε ένα hard reset πατώντας παρατεταμένα Home+power buttons μέχρι να δείτε το μήλο; δεν διαγράφεται τίποτα απο τη συσκευή σας. Επίσης ανεβάσετε κάποιο tweak που να έχει σχέση με contacts ή photos ;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την απαντηση σας. Εχω κανει hard reset χωρις αποτελεσμα. Τα tweaks δεν ξερω τι ειναι.

Δεν μπορω να βρω στο ifile την θεση οπου αποθηκευονται τα εικονιδια των επαφων ωστε να τα σβησω.

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Tweaks είναι οι εφαρμογές που βρίσκετε στο cydia, καλό θα είναι να αρχίσετε να τις κάνετε απεγκατάσταση απο τις τελευταίες εφαρμογές που εγκαταστήσετε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω σε μια επαφή να καταχωρήσω 2 νούμερα. 'Οταν θα καλώ την επαφή θα καλεί το πρώτο αριθμό αυτόματα?

Όταν θα λαμβάνω μήνυμα απο αυτή την επάφη πώς θα ξέρω από ποιο μου στέλνει και σε ποιο απαντάω εγώ? Είναι αριθμοί από διαφορετική εταιρία και δε θέλω να χρέωνομαι όταν καλώ ή όταν στέλνω μήνυμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω σε μια επαφή να καταχωρήσω 2 νούμερα. 'Οταν θα καλώ την επαφή θα καλεί το πρώτο αριθμό αυτόματα?

Όταν θα λαμβάνω μήνυμα απο αυτή την επάφη πώς θα ξέρω από ποιο μου στέλνει και σε ποιο απαντάω εγώ? Είναι αριθμοί από διαφορετική εταιρία και δε θέλω να χρέωνομαι όταν καλώ ή όταν στέλνω μήνυμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Σε παρόμοια περίπτωση αλλά για άλλο λόγο έκανα το εξής απλό: δημιούργησα 2 διαφοετικές επαφές π.χ ΑΛΕΞΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1, ΑΛΕΞΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 2. :) τώρα εάν θέλετε τον ορθο τρόπο στις καταχωρήσεις τηλεφώνου εάν πατήσετε πάνω στιν ετικέτα (σπίτι, γραφείο, κινητό) μπορείτε να ορίσετε δική σας ( πχ myphone.gr) έτσι θα μπορείτε να κάνετε τον διαχωρισμό που επιθυμείτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω συγχρονισει τις επαφες του τηλεφωνου με το gmail. Ενω οι εικονες των επαφων φαινοτναι κανονικα στο τηλεφωνο, σε ορισμενες κλησεις αλλες εμφανιζοντια και αλλες οχι.Που μπορει να οφειλεται αυτο, και πως διορθωνεται?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω συγχρονισει τις επαφες του τηλεφωνου με το gmail. Ενω οι εικονες των επαφων φαινοτναι κανονικα στο τηλεφωνο, σε ορισμενες κλησεις αλλες εμφανιζοντια και αλλες οχι.Που μπορει να οφειλεται αυτο, και πως διορθωνεται?

 

Πατήστε παρατεταμένα Home+power buttons μέχρι να δείτε το μήλο και αφήστε το ν κάνει επανεκκίνηση.. και παρακολουθήστε το πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Πατήστε παρατεταμένα Home+power buttons μέχρι να δείτε το μήλο και αφήστε το ν κάνει επανεκκίνηση.. και παρακολουθήστε το πάλι..

 

δυστυχως τιποτα

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως τιποτα

 

πηγαίνετε στη διεύθυνση http://www.icloud.com, εισάγετε username και password και δείτε εάν photo και επαφές είναι σωστά καταχωρημένες!

Link to comment
Share on other sites

πηγαίνετε στη διεύθυνση http://www.icloud.com, εισάγετε username και password και δείτε εάν photo και επαφές είναι σωστά καταχωρημένες!

ο συγχρονισμος των επαφων γινεται απο το gmail, στο icloud δεν εχει τιποτα

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

ο συγχρονισμος των επαφων γινεται απο το gmail, στο icloud δεν εχει τιποτα

 

Ίσως αυτό να φταίει, κάνετε export τις επαφές σας από το gmail ως vcard και κάνετε τες import στο iCloud.

 

iOS 7 : Μεταφορά των επαφών από την Android συσκευή σας, στο iPhone

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό να φταίει, κάνετε export τις επαφές σας από το gmail ως vcard και κάνετε τες import στο iCloud.

 

iOS 7 : Μεταφορά των επαφών από την Android συσκευή σας, στο iPhone

οταν δοκιμασα να το κανω αυτο (σαν v card) δεν εμφανιζει καμαι φωτογραφια στις επαφες

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

οταν δοκιμασα να το κανω αυτο (σαν v card) δεν εμφανιζει καμαι φωτογραφια στις επαφες

 

Αυτό δεν το γνωρίζω δυστυχώς, μου κάνει εντύπωση πάντως να μην εξάγει τις επαφές με τις photos, το ιδιο σου κάνει ενα τος κάνεις import σε outllook ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω δυστυχώς, μου κάνει εντύπωση πάντως να μην εξάγει τις επαφές με τις photos, το ιδιο σου κάνει ενα τος κάνεις import σε outllook ;

 

στο outlook για ενα περιεργο λογω δεν μου περνει το vcards (εχω office 13 αν αυτο παιζει κανενα ρολο), τα εχω εισαγει σαν csv

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια περίπτωση αλλά για άλλο λόγο έκανα το εξής απλό: δημιούργησα 2 διαφοετικές επαφές π.χ ΑΛΕΞΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1, ΑΛΕΞΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 2. :) τώρα εάν θέλετε τον ορθο τρόπο στις καταχωρήσεις τηλεφώνου εάν πατήσετε πάνω στιν ετικέτα (σπίτι, γραφείο, κινητό) μπορείτε να ορίσετε δική σας ( πχ myphone.gr) έτσι θα μπορείτε να κάνετε τον διαχωρισμό που επιθυμείτε!

 

Αυτό έχω κάνει, δλδ έχω 2 ξεχωριστές επαφές, απλά αναρωτιόμουν μήπως υπήρχε τρόπος να είναι σε μία γτ όταν μου έρχεται μήνυμα, έρχεται από τον έναν αριθμό και γω για να μη χρέωνομαι απάνταω στον άλλο που είναι της εταιρίας που με βολεύει και μετά είναι σαν να μιλάω μόνη μου στα μηνύματα :p. Είναι λίγο χαζός ο λόγος που θέλω να είναι και τα 2 νούμερα σε μια επαφή,αλλά κατανοώ οτι δεν γίνεται!!

 

Και πάλι ευχαριστώ όμως! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει, δλδ έχω 2 ξεχωριστές επαφές, απλά αναρωτιόμουν μήπως υπήρχε τρόπος να είναι σε μία γτ όταν μου έρχεται μήνυμα, έρχεται από τον έναν αριθμό και γω για να μη χρέωνομαι απάνταω στον άλλο που είναι της εταιρίας που με βολεύει και μετά είναι σαν να μιλάω μόνη μου στα μηνύματα :p. Είναι λίγο χαζός ο λόγος που θέλω να είναι και τα 2 νούμερα σε μια επαφή,αλλά κατανοώ οτι δεν γίνεται!!

 

Και πάλι ευχαριστώ όμως! :)

 

Τον δεύτερο τρόπο τον δοκιμάσατε;

 

τώρα εάν θέλετε τον ορθο τρόπο στις καταχωρήσεις τηλεφώνου εάν πατήσετε πάνω στιν ετικέτα (σπίτι, γραφείο, κινητό) μπορείτε να ορίσετε δική σας ( πχ myphone.gr) έτσι θα μπορείτε να κάνετε τον διαχωρισμό που επιθυμείτε!

Link to comment
Share on other sites

Τον δεύτερο τρόπο τον δοκιμάσατε;

 

τώρα εάν θέλετε τον ορθο τρόπο στις καταχωρήσεις τηλεφώνου εάν πατήσετε πάνω στιν ετικέτα (σπίτι, γραφείο, κινητό) μπορείτε να ορίσετε δική σας ( πχ myphone.gr) έτσι θα μπορείτε να κάνετε τον διαχωρισμό που επιθυμείτε!

 

 

To έκανα..έβαλα στην επαφή και τα 2 νούμερα και έσβησα την παλιά τη μεμονομένη. Μου ήρθε μήνυμα από την επαφή γενικά(σταλμένο από Q αριθμό), απάντησα στο μήνυμα της επαφής αλλά ουσιαστικά απάντησα στον Q αριθμό και όχι στης Cosmote παρόλο που είχα τον αριθμό της Cosmote περασμένο πρώτο στην επαφή.

Link to comment
Share on other sites

To έκανα..έβαλα στην επαφή και τα 2 νούμερα και έσβησα την παλιά τη μεμονομένη. Μου ήρθε μήνυμα από την επαφή γενικά(σταλμένο από Q αριθμό), απάντησα στο μήνυμα της επαφής αλλά ουσιαστικά απάντησα στον Q αριθμό και όχι στης Cosmote παρόλο που είχα τον αριθμό της Cosmote περασμένο πρώτο στην επαφή.

 

Δύσκολα τότε τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά θελω να ρωτήσω κάτι.. Ψάχνω μια εφαρμογή για το iPhone. Εχω μια παράνομη επαφή στο κινητό και θελω να μην εμφανίζονται τα μηνυματα και η κλήσεις υπάρχει κάποια λύση για αυτο;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θελω να ρωτήσω κάτι.. Ψάχνω μια εφαρμογή για το iPhone. Εχω μια παράνομη επαφή στο κινητό και θελω να μην εμφανίζονται τα μηνυματα και η κλήσεις υπάρχει κάποια λύση για αυτο;;;;;

 

Δύσκολο να υπάρξει τέτοια εφαρμογή, το πιο εύκολο είναι απενεργοποιείς την προεπισκόπηση των μηνυμάτων, και δίνεις ένα νόμιμο όνομα στην παράνομη επαφή. Πχ από τη δουλειά. Διαγράφεις τα μηνύματα αφού τα διαβάσεις,

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να υπάρξει τέτοια εφαρμογή, το πιο εύκολο είναι απενεργοποιείς την προεπισκόπηση των μηνυμάτων, και δίνεις ένα νόμιμο όνομα στην παράνομη επαφή. Πχ από τη δουλειά. Διαγράφεις τα μηνύματα αφού τα διαβάσεις,

 

 

 

Μια άλλη εφαρμογή που να πηγαίνει εκεί το μηνυμα να μην εμφανίζεται....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω διαλέξει τον συγχρονισμό επαφών μέσω Gmail και όχι με τον "παραδοσιακό" τρόπο μέσω outlook, itunes κλπ.

Υπάρχει περίπτωση να καταναλώνει μπαταρία για να συγχρονίζεται κάθε τόσο με το Gmail (όπως γίνεται με τις συσκευές Android) ή συγχρονίζονται μόνο την πρώτη φορά και μετά δεν το ξανακάνει?

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...