Jump to content

[Επαφές - Δεδομένα] Backup / Restore / Sync / Διαγραφή κτλ


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το restore ολοκληρώθηκε και μάλιστα δύο φορές αφού όπως καταλαβαίνεις το έκανα ξανά μπας και έρθουν οι εφαρμογές...

 

Αυτό που λες που βλέπω αν το έχω επιλέξει και έχω κάνει πατατιά?

 

ΥΓ Και να ισχύει όμως αυτό που λες δεν είναι παράλογο αυτό που συνέβει μετά που τις κατέβαζα μία-μία και είχαν μέχρι και παιχνίδια σε εξέλιξη?Άρα έχουν γίνει backup... :O:O:O

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 201
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν αφού ανοίξει το κινητό το αφήσεις συνδεδεμένο στο itunes μετά το restore θα σου επαναφέρει και τις εφαρμογες σου! Αν βέβαια πριν είχες επιλέξει από την καρτέλα των εφαρμογών στο itunes να γίνεται συγχρονισμός του iPhone! Το backup δεν περιέχει τις εφαρμογές τις ίδιες αλλά μόνο τα δεδομένα που αποθηκεύουν στο κινητό και στην συνέχεια μεσα από εναν κατάλογο που έχει φτιάξει το itunes μέσα στο backup σου εγκαθιστά εκ' νέου τις εφαρμογές σου!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αποθηκεύουν τα δεδομένα τους στο iCloud.

Ειναι βλακεία πάντως να κρατάς backup, αλλά μετά από restore from backup να μην επανέρχεται 100% όπως ήταν πριν.

 

Στα 1800Mhz παίζει η Vodafone τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση θέλω να κάνω ομάδες στον τηλεφωνικό κατάλογο του iphone5 τι κάνω ?

 

Κανεις δημιουργια ομαδων μεσω iTunes ή iCloud.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δημιουργια ομαδων μεσω iTunes ή iCloud.

 

Μέσω iTunes, με ποιον τροπο γίνεται;

Μήπως αυτό ισχύει μόνο για MacOS?

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πεις κανεις Πως μπορω να διαγραψω μαζικα ολες τις επαφες απο ενα 3gs ?? Φυσικα χωρις icloud ή τα σχετικα τετοια.....

Το μονο που εχω βρει ειναι διαγραφη μια-μια και ειναι βασανιστικο!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πεις κανεις Πως μπορω να διαγραψω μαζικα ολες τις επαφες απο ενα 3gs ?? Φυσικα χωρις icloud ή τα σχετικα τετοια.....

Το μονο που εχω βρει ειναι διαγραφη μια-μια και ειναι βασανιστικο!!!!!:mad:

Μπορείς κάλλιστα να συγχωνεύσεις τις επαφές σου με το iCloud, και μετά να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία. Θα σου ζητηθεί να κρατήσεις ή να σβήσεις τις επαφές σου από την συσκευή. Αλλά θα υπάρχουν στο σύννεφο.

Από την στιγμή όμως που δεν ζητάς αυτό, νομίζω ότι ο τρόπος είναι μέσω Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάλλιστα να συγχωνεύσεις τις επαφές σου με το iCloud, και μετά να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία. Θα σου ζητηθεί να κρατήσεις ή να σβήσεις τις επαφές σου από την συσκευή. Αλλά θα υπάρχουν στο σύννεφο.

Από την στιγμή όμως που δεν ζητάς αυτό, νομίζω ότι ο τρόπος είναι μέσω Outlook.

 

Ευχαριστω αλλα δεν ζηταω αυτο.....

με το outlook ...πως γινετε??

Link to comment
Share on other sites

Μέσω iTunes, θα συγχρονίσεις τις επαφές με το Outlook, και μετά θα της σβήσεις από το Outlook. Θα ξανακάνεις έναν συγχρονισμό, και θα τις σβήσει και από το κινητό. Φυσικά δεν θα τις έχεις πουθενά μετά.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω iTunes, θα συγχρονίσεις τις επαφές με το Outlook, και μετά θα της σβήσεις από το Outlook. Θα ξανακάνεις έναν συγχρονισμό, και θα τις σβήσει και από το κινητό. Φυσικά δεν θα τις έχεις πουθενά μετά.

 

Οι επαφες που ηδη υπαρχουν εχουν μεταφερθει σε αλλο iphone.....

για να γινει αυτο που λες πρεπει να φτιαξω καινουριο λογαριασμο στο itunes??

Ειναι η πρωτη φορα που πιανω iphone και δεν σκαμπαζω τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Όταν συνδέσεις το iPhone, θα πας στην καρτέλα "Info", και εκεί θα επιλέξεις να συγχρονίζονται οι επαφές με το Outlook. Θα κάνεις ένα "Sync", και μετά θα πας στο Outlook σου και θα της σβήσεις από εκεί. Και έπειτα θα ξανακάνεις στο iTunes ένα Sync, και θα είσαι κομπλέ.

 

Βέβαια θα επιμείνω τελευταία φορά, πως μέσω iCloud, γίνεται πολύ πιο εύκολα.

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Όταν συνδέσεις το iPhone, θα πας στην καρτέλα "Info", και εκεί θα επιλέξεις να συγχρονίζονται οι επαφές με το Outlook. Θα κάνεις ένα "Sync", και μετά θα πας στο Outlook σου και θα της σβήσεις από εκεί. Και έπειτα θα ξανακάνεις στο iTunes ένα Sync, και θα είσαι κομπλέ.

 

Βέβαια θα επιμείνω τελευταία φορά, πως μέσω iCloud, γίνεται πολύ πιο εύκολα.

 

Ισως με το icloud να γινετε ποιο γρηγορα αλλα αν το κανω μεσω αυτου θα επιρεασει και τη νεα συσκευη που ειναι στον ιδιο λογαριασμο!!!!;)

Και με το outlook Τωρα που κοιτω παλι αντιμετωπιζω προβλημα γιατι δεν χρησιμοποιω καθολου το outlook και δεν εχω ενεργοποιημενο λογαριασμο...

Μαλλον θα σβυνω μια-μια ....και ειναι πολλες!!!!

Ευχαριστω

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, το θες το iCloud χωρίς επαφές? Ή τις έχεις περάσει ήδη στο νέο κινητό?

Εγώ μόνο στο iCloud έχω πλέον τις επαφές μου. Και εννοείται συγχρονίζονται άμεσα στο κινητό.

Δεν έχω καταλάβει τι θες να κάνεις στο παλιό κινητό.

Κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις, είναι να ενεργοποιήσεις έναν άλλο λογαριασμό email, όπου δεν έχεις επαφές, και να κάνεις την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του συγχρονισμού των επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Όταν συνδέσεις το iPhone, θα πας στην καρτέλα "Info", και εκεί θα επιλέξεις να συγχρονίζονται οι επαφές με το Outlook. Θα κάνεις ένα "Sync", και μετά θα πας στο Outlook σου και θα της σβήσεις από εκεί. Και έπειτα θα ξανακάνεις στο iTunes ένα Sync, και θα είσαι κομπλέ.

 

Βέβαια θα επιμείνω τελευταία φορά, πως μέσω iCloud, γίνεται πολύ πιο εύκολα.

Αντί για το Outlook, μπορείς να επιλέξεις και τα Windows Contacts...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι με λιγη αναζητηση που εκανα στο φορουμ, οτι και αν εγραψα σαν search.

 

Εχω ενα iphone5 και ειμαι και γενικοτερα καινουργιος στα apple, οποτε θα ηθελα λιγη βοηθεια σχετικα με το πως περναω τις επαφες μου στο iphone? Τις εχω και στην sim που εχω βαλει, αλλα δεν βρισκω καποια επιλογη ωστε να τις περασω στο τηλεφωνο ή να τις βλεπω μεσα απο την sim ή κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι με λιγη αναζητηση που εκανα στο φορουμ, οτι και αν εγραψα να ψαξει.

 

Εχω ενα iphone5 και ειμαι και γενικοτερα καινουργιος στα apple,

οποτε θελω να ρωτησω κατ'αρχην σχετικα με το πως περναω τις επαφες μου στο iphone?

Τις εχω και στην sim που εχω βαλει, αλλα δεν βρισκω καποιον τροπο - καποια επιλογη ωστε να τις περασω στο τηλεφωνο ή να τις βλεπω μεσα απο την sim, ή κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου και καλη εβομαδα κατεβασεις στον υπολογιστη σου το i tunes ειναι δωρεαν περνας εκει τις επαφες σου φωτο μουσικη ταινιες και στη συνεχεια κανεις συγχρονισνο με το το i phone
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου και καλη εβομαδα κατεβασεις στον υπολογιστη σου το i tunes ειναι δωρεαν περνας εκει τις επαφες σου φωτο μουσικη ταινιες και στη συνεχεια κανεις συγχρονισνο με το το i phone

 

Αυτο ειναι ολο?! Φαινεται πολυ απλο και πρεπει να ειναι κιολας! (σε σχεση με κατι icloud και κατεβασμα επαφων μεσω internet απτο email κλπ που εχω ακουσει)

 

Σ'ευχαριστω πολυ tkourk...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι απλο επισης ξεχασα να σου πω το i tuneς εχει και ελληνικα στην απιλογη πριν το κατεβασεις στην σελιδα της apple εαν εχεις προβλημα με αγγλικα και οτι αλλο θες ρωτας να εσαι καλα.
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι με λιγη αναζητηση που εκανα στο φορουμ, οτι και αν εγραψα να ψαξει.

 

Εχω ενα iphone5 και ειμαι και γενικοτερα καινουργιος στα apple,

οποτε θελω να ρωτησω κατ'αρχην σχετικα με το πως περναω τις επαφες μου στο iphone?

Τις εχω και στην sim που εχω βαλει, αλλα δεν βρισκω καποιον τροπο - καποια επιλογη ωστε να τις περασω στο τηλεφωνο ή να τις βλεπω μεσα απο την sim, ή κατι τετοιο.

 

Πας γενικά-mail,επαφες,ημερολογια-εισαγωγή επαφών απο sim

Link to comment
Share on other sites

Πας γενικά-mail,επαφες,ημερολογια-εισαγωγή επαφών απο sim

 

ωπ?! :blink: το πιο απλο & συνηθισμενο τελικα... φαινεται να ειναι αρκετα περιπλοκο σαν κινητο, αλλα ευτυχως ισως οχι και τοσο αν το μαθεις λιγο.

 

dgeorge4 με βολεψες την τελευταια στιγμη με 3 αγγιγματα μονο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα,

μια και εχω βαλει για πουλημα το 4αρι μου θα ηθελα να ρωτησω, οταν πουληθει πως θα διαγραψω μονο τα προσωπικα στοιχεια (επαφες,φωτο,κτλ), αφηνοντας ομως το j/b και καποιες εφαρμογες.

Διαπιστωσα επισης οτι το αντιγραφο στο icloud δεν ειναι ακριβες. Δηλαδη πχ εχει 210 επαφες αντι για 220, 3 σημειωσεις αντι για 5 κτλ.

Εκανα ανανεωση, βγηκα, ξαναμπηκα αλλα τα δεδομενα δεν αλλαξαν.

Υπαρχει τροπος να γινει καποιο ρεσετ στο icloud και να επανεγγραφουν (ελπιζω) σωστα πια ;

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μια και εχω βαλει για πουλημα το 4αρι μου θα ηθελα να ρωτησω, οταν πουληθει πως θα διαγραψω μονο τα προσωπικα στοιχεια (επαφες,φωτο,κτλ), αφηνοντας ομως το j/b και καποιες εφαρμογες.

Διαπιστωσα επισης οτι το αντιγραφο στο icloud δεν ειναι ακριβες. Δηλαδη πχ εχει 210 επαφες αντι για 220, 3 σημειωσεις αντι για 5 κτλ.

Εκανα ανανεωση, βγηκα, ξαναμπηκα αλλα τα δεδομενα δεν αλλαξαν.

Υπαρχει τροπος να γινει καποιο ρεσετ στο icloud και να επανεγγραφουν (ελπιζω) σωστα πια ;

σε ποια έκδοση εισαι τώρα; αν κάνεις ενα restore και set as new στο itunes θα φύγουν ολα και θα γινει σαν καινούριο.

απο εκει και περα, αν εχεις τα shsh της έκδοσης που εισαι τώρα, μπορείς να κάνεις downgrade και ο νέος κάτοχος να κάνει jailbreak εφοσον το επιθυμεί.

Link to comment
Share on other sites

σε ποια έκδοση εισαι τώρα; αν κάνεις ενα restore και set as new στο itunes θα φύγουν ολα και θα γινει σαν καινούριο.

απο εκει και περα, αν εχεις τα shsh της έκδοσης που εισαι τώρα, μπορείς να κάνεις downgrade και ο νέος κάτοχος να κάνει jailbreak εφοσον το επιθυμεί.

 

στην 6.01 και υπαρχουν τα shsh απο την 4.35 (ετσι γραφει το cydia οταν ανοιγει).

Αρα μπορω να αναβαθμισω στην 6.1, μετα restore και set up as new και η συσκευη θα ειναι σαν αχρησιμοποιητη.

Ο νεος κατοχος μπορει να κανει downgrade στην 6.01 αν τ επιθυμει. Χρειαζεται κατι αλλο απο εμενα η τα shsh θα βρεθουν αυτοματα κατα την διαδικασια ;

 

Οσον αφορα στην ανακριβεια των δεδομενων του icloud, εχουμε καποια αποψη για το τι συμβαινει και πως διορθωνεται ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...