Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 ερωτησεις!

1) πως μπορουμε να περασουμε τις επαφες της καρτας sim,στην συσκευη?

2)υπαρχει ενα εικονιδιο-ενημερωση για μια αναβαθμιση λογισμικου..το κινητο εχει την 4.1.2

Να την κανω?(το κινητο παντως μια χαρα παει και ετσι)Ρωταω γιατι εχω ακουσει πως μπορει να τρωει κολληματα μετα εαν δεν γινει σωστα η εγκατασταση

 

οποιος ξερει ας δωσει πληροφοριες.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 4.2.2 και πάει μια χαρά. Η μπαταρία με μια δυο ώρες ίντερνετ και 1 ομιλία και κανένα παιχνιδάκι (αλλά κλειστό το wifi όταν δεν το χρειαζομαι) είναι στο 50/00 αργά το βραδυ Edited by dkastani_1
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια κραταει 20 ωρες με μετρια χρηση εμενα..ουτε παιχνιδια..μονο ιντερνετ και καμια φωτογραφια..(τηλεφωνο καμια ωρα την ημερα)

Επισης μου γραφει στα στατιστικα οτι μου εχει καταναλωσει το ραδιο 10% μπαταρια(ενω το ειχα ανοιξει για 3 λεπτα μονο)Βεβαια δεν γνωριζω αν αποτελει κριτηριο εκεινη η καρτελα με τα ποσοστα..στο ψαξιμο ειμαι

Edited by walker331112
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχει αυτοκόλλητο προστατευτικό στον φακό της κάμερας?

 

επίσης στο δικό μου το home button είναι πολύ πιο μαλακό από αυτό του galaxy s advance πχ και έχει έναν ανεπαισθητο μικρό τζόγο δεξιά-αριστερά. Έτσι είναι και σε εσάς?

 

Επίσης η διαθέσιμη μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών είναι ελάχιστη με αποτέλεσμα αμέσως να βγάζει μύνημα ότι γέμισε μετά από εγκατάσταση ούτε 10 εφαρμογών. Αυτό με 4.2.2, δεν ξέρω μήπως στην 4.1 είχε λιγότερο bloatware?

Edited by thetoday7
Link to comment
Share on other sites

ειναι καπως περιεργο αυτο που λες, η διαθεσιμη εσωτερικη μνήμη για εφαρμογες ειναι περιπου 4 giga απο τα 8 που εχει το τηλεφωνο (δεν εχει σχεση με την εκδοση) .Πως ειναι δυνατον να γεμισε με 10 εφαρμογες; Πες μας ποσο πιανει καθε εφαρμογή και κανε μας το αθροισμα για να δουμε τι τρεχει; Μηπως τραβηξες video και το αποθηκευσες στην εσωτερικη μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα ρωτήσει.μάλλον λάθος το έχουν γράψει το όνομα επειδή είχε NFC το κινητο.Σας αρέσει το κινητό??Είστε ευχαριστιμενοι από το κινητό??? Σας έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα??? Edited by Johnako
Link to comment
Share on other sites

ειναι καπως περιεργο αυτο που λες, η διαθεσιμη εσωτερικη μνήμη για εφαρμογες ειναι περιπου 4 giga απο τα 8 που εχει το τηλεφωνο (δεν εχει σχεση με την εκδοση) .Πως ειναι δυνατον να γεμισε με 10 εφαρμογες; Πες μας ποσο πιανει καθε εφαρμογή και κανε μας το αθροισμα για να δουμε τι τρεχει; Μηπως τραβηξες video και το αποθηκευσες στην εσωτερικη μνήμη;

 

Το τηλέφωνο μετα από φορμάτ μου δίνει 1,95 gb χωρο στην εσωτερική μνήμη. Με titanium βελτιώνεται η κατάσταση οπότε είμαι οκ.

Edited by thetoday7
Link to comment
Share on other sites

έπεσε στα χέρια μου το τελευταίο φυλλάδιο της mediamarkt.

μου αρέσει που έχουν βάλει το s2 plus σαν αποκλειστικό...

 

τουλάχιστο έχουν και μια θήκη

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

έπεσε στα χέρια μου το τελευταίο φυλλάδιο της mediamarkt.

μου αρέσει που έχουν βάλει το s2 plus σαν αποκλειστικό...

 

τουλάχιστο έχουν και μια θήκη

 

στα σκρουτζομαγαζα 192 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά!!

 

Μετά από καιρό αναζήτησης, περισυλλογής και διλήμματος, τσίμπησα το κινητό. Πήγα πρώτα στο kaizershop της Ομόνοιας, αλλά δεν το είχαν σε άσπρο και το πήρα από το διπλανό κατάστημα. Οφφτόπικ θα γκρινιάξω λίγο για το πρώτο, γιατί μία κοπέλα εκεί ήταν απρόθυμη γενικά να βοηθήσει, και με στυλάκι. Πολύ άσχημο για πωλητή...

Επί του προκειμένου.

Είναι πολύ νωρίς για να πώ αν είμαι ευχαριστημένος ή όχι, αλλά οι φωτογραφίες είναι πολύ καλές. Περιμένω να δω και με τη μπαταρία τί θα γίνει, αφού το φορτίσω καναδυο φορές ακόμα (το χω φορτίσει 2 φορές μέχρι τώρα). Μερικές ερωτήσεις, τα φώτα σας παρακαλώ :) (πρώτη φορά χρήστης android):

 

-Έχω έκδοση 4.2.2, χρειάζεται/ είναι καλό να αναβαθμίσω;

-Πρέπει να το αφήσω να αποφορτιστεί εντελώς για τις 3-4 πρώτες φορές και μετά να το φορτίσω (κλειστό; ); Γενικά για τη συντήρηση της μπαταρίας τί μπορώ να κάνω;

-Είχα και άλλη μία ερώτηση αλλά την ξέχασα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ηδη στην πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού. Σχετικά με την μπαταρία 3 πλήρεις φορτίσεις εκφορτισεις (οχι και να κλεισει ομως) και μετα φορτιζεις οποτε θες (κατα προτίμηση να μην πέφτει κάτω απο 20 και πανω απο 80.)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω την ρουταρισμενη 4.2.2 ρομ απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2334103 αλλα το hostfile ειναι shutdown εδω και κανα μηνα λογω πνευματικων δικαιωματων. Υπαρχει καπου αλλου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα και χρονια πολλα.μου περισευουν περιπου 200 ευρα και σκεφτομαι να αγορασω το εν λογο κινητο.χωρις να το ρουταρω και γενικα χωρις να το πειραξω οι εντυπωσεις σας ποιες ειναι ; απο αποψη λειτουργικοτητας.Λαγκαρει ευκολα; ειμαι ηδη κατοχος smartphone και εχω βαρεθει να πειραζω θελω να παιζω κανενα παιχνιδι να σερφαρω στο ιντερνετ και να βγαζω κανα δυο φωτο.θα ηθελα επισης να μου πειτε με δυο λογια τι ειναι το NFC.ευχαριστω. Edited by MCGITYS
Link to comment
Share on other sites

Κι'αμα σου περισσεψουν κι'αλλα διακοσια ευρω παρε και δευτερο...δεν θα το μετανοιωσεις.τωρα το τοπικ αυτης της συσκευης ειναι μονο 25 σελιδες διαβασετες ολες και θα σου λυθουν ολες οι αποριες τα εχουμε αναφερει και τα προτερηματα της συσκευης και τι δουλεια κανει το nfc κλπ, ακομη και οι οποιες διστακτικοτητες υπηρξαν στην αρχη εχουν ξεπεραστει γιατι η συσκευη ειναι ΑΨΟΓΗ.Τωρα για να μην κουραζουμε με επαναληψεις γκουγκλαρε nfc και θα εχεις πληρη και λεπτομερη πληροφορηση.καλη χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλο που με έχει ξενερώσει το ότι δεν έχει βγει ακόμη 100% λειτουργική custom rom από xda, έκανα προχθές αναβάθμιση στην 4.2.2 με odin και μετά από μικρό πείραγμα (απενεργοποίηση άχρηστων εφαρμογών) πάει μια χαρά. Μπαταρία, σε 24 ώρες έχει πέσει στο 90% (με ελάχιστη χρήση βέβαια). Κάτι άσχετο αλλά ίσως φανεί χρήσιμο, στην πρώτη φόρτιση με 4.2.2 είχε πέσει τρελά η μπαταρία και είδα πως είχε τραβήξει πολύ χρήση το Co pilot. Δεν το είχα ανοίξει καθόλου και όλες οι επιλογές GPS, κλειστές. Τις άνοιξα και τις ξαναέκλεισα και όλα κανονικά, FYI...
Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλο που με έχει ξενερώσει το ότι δεν έχει βγει ακόμη 100% λειτουργική custom rom από xda, έκανα προχθές αναβάθμιση στην 4.2.2 με odin και μετά από μικρό πείραγμα (απενεργοποίηση άχρηστων εφαρμογών) πάει μια χαρά. Μπαταρία, σε 24 ώρες έχει πέσει στο 90% (με ελάχιστη χρήση βέβαια). Κάτι άσχετο αλλά ίσως φανεί χρήσιμο, στην πρώτη φόρτιση με 4.2.2 είχε πέσει τρελά η μπαταρία και είδα πως είχε τραβήξει πολύ χρήση το Co pilot. Δεν το είχα ανοίξει καθόλου και όλες οι επιλογές GPS, κλειστές. Τις άνοιξα και τις ξαναέκλεισα και όλα κανονικά, FYI...

Τα παράξενα συνεχίζονται τελικά! Ενώ χθές έβγαλε μια ολόκληρη μέρα με 15% μόνο κατανάλωση, από χθες το βραδάκι μέχρι σήμερα το πρωί, ξεσκίστηκε και έπεσε στο 27%. Παραθέτω και εξώφθαλμα screenshot. Καλή χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!

 

Σκέφτομαι ν'αγοράσω καινούρια μνήμη, γιατί 8gb (τα 4 δηλαδή για μουσική, εφαρμογές κλπ) γέμισαν σε χρόνο dt. Δε μπορούμε ένα δεύτερο παιχνίδι να κατεβάσουμε βρε αδερφέ! :lol:

 

Η ερώτησή μου είναι, μία οποιαδήποτε microSD είναι οκ;

Επίσης, πρέπει/μπορώ να τα κάνω backup όλα (επαφές, εφαρμογές) και να τα μεταφέρω στην καινούρια κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!

 

Σκέφτομαι ν'αγοράσω καινούρια μνήμη, γιατί 8gb (τα 4 δηλαδή για μουσική, εφαρμογές κλπ) γέμισαν σε χρόνο dt. Δε μπορούμε ένα δεύτερο παιχνίδι να κατεβάσουμε βρε αδερφέ! :lol:

 

1. Η ερώτησή μου είναι, μία οποιαδήποτε microSD είναι οκ;

2. Επίσης, πρέπει/μπορώ να τα κάνω backup όλα (επαφές, εφαρμογές) και να τα μεταφέρω στην καινούρια κάρτα;

 

1. Μια Class 10 πάρε για θεμα ταχύτητας

2. Ναι αν είσαι root με titanium

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...