Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο με αυτά που συζητιούνται τον τελευταίο καιρό στο thread.. Σύμφωνα με την OTG λειτουργία του κινητού υπάρχει περίπτωση αν το συνδέσω στο ραδιο-cd του αμαξιού μου (που δυστυχώς έχω μόνο USB θύρα και όχι AUX) να μου αναγνωρίζει τα τραγούδια και να παίζουν κανονικά από τα ηχεία;; (1η φορά με κινητό με OTG για όσους θεωρούν την ερώτηση dummy)
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν κάνω λάθος, η θύρα OTG (usb On The Go) χρησιμοποιείται ως ΕΙΣΟΔΟΣ, επομένως δεν μπορείς να "στείλεις" τραγούδια (ΕΞΟΔΟΣ) από το κινητό στο radio-CD σου...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο με αυτά που συζητιούνται τον τελευταίο καιρό στο thread.. Σύμφωνα με την OTG λειτουργία του κινητού υπάρχει περίπτωση αν το συνδέσω στο ραδιο-cd του αμαξιού μου (που δυστυχώς έχω μόνο USB θύρα και όχι AUX) να μου αναγνωρίζει τα τραγούδια και να παίζουν κανονικά από τα ηχεία;; (1η φορά με κινητό με OTG για όσους θεωρούν την ερώτηση dummy)

 

Δεν έχει σχέση με otg αυτό που θες.

Αν το συνδέσεις όπως είναι με το καλώδιο που το συνδέεις με το PC, δε δουλεύει;

 

Αν δεν κάνω λάθος, η θύρα OTG (usb On The Go) χρησιμοποιείται ως ΕΙΣΟΔΟΣ, επομένως δεν μπορείς να "στείλεις" τραγούδια (ΕΞΟΔΟΣ) από το κινητό στο radio-CD σου...

 

H θύρα δεν είναι usb otg.

Είναι συμβατή και με otg και κάνει και αυτή τη λειτουργία.

Εξάλλου αν δεν ήταν συγχρόνως και έξοδος, πως θα το συνέδεες με το pc σου και να έπαιρνες αρχεία; :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς να χρησιμοποιηθεί ως "εξωτερικός δίσκος" κουμπωμένος στο AUX του RadioCD, τοτε ΟΚ, θα λειτουργεί!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς να χρησιμοποιηθεί ως "εξωτερικός δίσκος" κουμπωμένος στο AUX του RadioCD, τοτε ΟΚ, θα λειτουργεί!

 

Όχι.Για την USB θύρα του radio-cd λέω.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και 'γω το G4 Advanced. Δεν ζήτησα από το Minideal Ελληνικά και δεν ξέρω με ποιο firmware θα έρθει. Πάντως στην προηγούμενη παραγγελία που έκανα από το Minideal το G3Τ για λογαριασμό φίλου, τα έβαλαν από μόνοι τους, χωρίς να το ζητήσω.

Πάντως δεν νομίζω να πειραματιστώ με Roms. Ίσως απλά να βάλω την τελευταία επίσημη εάν δεν την έχει ήδη.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο με αυτά που συζητιούνται τον τελευταίο καιρό στο thread.. Σύμφωνα με την OTG λειτουργία του κινητού υπάρχει περίπτωση αν το συνδέσω στο ραδιο-cd του αμαξιού μου (που δυστυχώς έχω μόνο USB θύρα και όχι AUX) να μου αναγνωρίζει τα τραγούδια και να παίζουν κανονικά από τα ηχεία;; (1η φορά με κινητό με OTG για όσους θεωρούν την ερώτηση dummy)

 

Το OTG χρησιμεύει σε gadgets (glash drives, mouses, κλπ) που δεν έχουν δικιά τους παροχή ρεύματος όποτε δουλεύουν με την μπαταριά του τηλεφώνου.

Τώρα το G4 συνδέθηκε κανονικά με radio cd pionner και έπαιξε κανονικά σαν flash drive.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αύριο παραλαμβάνω και 'γω το G4 Advanced. Δεν ζήτησα από το Minideal Ελληνικά και δεν ξέρω με ποιο firmware θα έρθει. Πάντως στην προηγούμενη παραγγελία που έκανα από το Minideal το G3Τ για λογαριασμό φίλου, τα έβαλαν από μόνοι τους, χωρίς να το ζητήσω.

Πάντως δεν νομίζω να πειραματιστώ με Roms. Ίσως απλά να βάλω την τελευταία επίσημη εάν δεν την έχει ήδη.

 

Στο minideal ξέρουν ότι αφού το στέλνουν Ελλάδα, θα φροντίσουν να έχει και ελληνικά. Δεν θα έχεις κάποιο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω και 'γω το G4 Advanced. Δεν ζήτησα από το Minideal Ελληνικά και δεν ξέρω με ποιο firmware θα έρθει. Πάντως στην προηγούμενη παραγγελία που έκανα από το Minideal το G3Τ για λογαριασμό φίλου, τα έβαλαν από μόνοι τους, χωρίς να το ζητήσω.

Πάντως δεν νομίζω να πειραματιστώ με Roms. Ίσως απλά να βάλω την τελευταία επίσημη εάν δεν την έχει ήδη.

 

Το κακό είναι ότι αμα σου βάλουν ελληνικά θα περάσουν σίγουρα παλιότερη έκδοση που έχουν έτοιμη με ελληνικά όποτε το πιο πιθανό είναι να χρειαστεί ένα update

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

βρε αδερφια..ακουω ολοι και λετε για το 3000 (basic εχω) οτι κραταει 3 μερες μπαταρια και τετοια εμενα θελει καθημερινα φορτωμα χωρις να κανω πολλη χρηση..στελνω πολλα μυνηματα μιλαω ελαχιστα στο τηλ να χω καμια ωρα wifi και καμια ωρα κανα ελαφρυ παιχνιδακι.. εχω συνηθως η φουλ φωτεινοτητα η αυτοματη..τι γνωμη εχετε?

 

το παρελαβα στις 16 οκτωβιου απο το to2c και γενικα ειναι αψογοο και σε wifi και gps(το οποιο δεν χρησιμοποιω) παντα σε συγκριση με το neo v Που ειχα πριν..

Link to comment
Share on other sites

βρε αδερφια..ακουω ολοι και λετε για το 3000 (basic εχω) οτι κραταει 3 μερες μπαταρια και τετοια εμενα θελει καθημερινα φορτωμα χωρις να κανω πολλη χρηση..στελνω πολλα μυνηματα μιλαω ελαχιστα στο τηλ να χω καμια ωρα wifi και καμια ωρα κανα ελαφρυ παιχνιδακι.. εχω συνηθως η φουλ φωτεινοτητα η αυτοματη..τι γνωμη εχετε?

το παρελαβα στις 16 οκτωβιου απο το to2c και γενικα ειναι αψογοο και σε wifi και gps(το οποιο δεν χρησιμοποιω) παντα σε συγκριση με το neo v Που ειχα πριν..

 

βρε αδερφια..ακουω ολοι και λετε για το 3000 (basic εχω) οτι κραταει 3 μερες μπαταρια και τετοια εμενα θελει καθημερινα φορτωμα χωρις να κανω πολλη χρηση..στελνω πολλα μυνηματα μιλαω ελαχιστα στο τηλ να χω καμια ωρα wifi και καμια ωρα κανα ελαφρυ παιχνιδακι.. εχω συνηθως η φουλ φωτεινοτητα η αυτοματη..τι γνωμη εχετε?

το παρελαβα στις 16 οκτωβιου απο το to2c και γενικα ειναι αψογοο και σε wifi και gps(το οποιο δεν χρησιμοποιω) παντα σε συγκριση με το neo v Που ειχα πριν..

 

Ρε "αδελφέ" Γιώργο, αφου δεν πήρες απάντηση στο 24ώρο, ξανακάνεις την ερώτηση... προφανώς, αυτό που ρωτάς έχει συζητηθεί αρκετές φορές στο παρελθόν!

 

Για να το "κλείνουμε" λοιπόν, με την 3000mAh μπαταρία, εγώ είμαι τώρα 1day 4 hours και είμαι στο 67% (με 15 ώρες WIFi ανοικτό και την φωτεινότητα ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ στο 80%), βγάζω χαλαρά δλδ 2,5 μέρες...

Κάποια εφαρμογή σου "τρώει" την μπαταρία...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το OTG χρησιμεύει σε gadgets (glash drives, mouses, κλπ) που δεν έχουν δικιά τους παροχή ρεύματος όποτε δουλεύουν με την μπαταριά του τηλεφώνου.

Τώρα το G4 συνδέθηκε κανονικά με radio cd pionner και έπαιξε κανονικά σαν flash drive.

Άρα δουλεύει τελικά;; Επαναλαμβάνω για σύνδεση στη θύρα USB του radio-cd μου!!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Άρα δουλεύει τελικά;; Επαναλαμβάνω για σύνδεση στη θύρα USB του radio-cd μου!!

 

" Τώρα το G4 συνδέθηκε κανονικά με radio cd pionner και έπαιξε κανονικά σαν flash drive. "

 

Πόσο πιο απλά το θες;

 

Και γιατί δε το βάζεις να δεις;

Link to comment
Share on other sites

" Τώρα το G4 συνδέθηκε κανονικά με radio cd pionner και έπαιξε κανονικά σαν flash drive. "

 

Πόσο πιο απλά το θες;

 

Και γιατί δε το βάζεις να δεις;

Καλά ντε μη μαλώνεις... :p Δεν το βάζω γιατί θα το πάρω την Παρασκευή στα χέρια μου.. Έχει έρθει στα ΕΛ.ΤΑ. από χθες αλλά λόγω δουλειάς δεν μπορώ να το παραλάβω.. :(

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

βρε αδερφια..ακουω ολοι και λετε για το 3000 (basic εχω) οτι κραταει 3 μερες μπαταρια και τετοια εμενα θελει καθημερινα φορτωμα χωρις να κανω πολλη χρηση..στελνω πολλα μυνηματα μιλαω ελαχιστα στο τηλ να χω καμια ωρα wifi και καμια ωρα κανα ελαφρυ παιχνιδακι.. εχω συνηθως η φουλ φωτεινοτητα η αυτοματη..τι γνωμη εχετε?

 

το παρελαβα στις 16 οκτωβιου απο το to2c και γενικα ειναι αψογοο και σε wifi και gps(το οποιο δεν χρησιμοποιω) παντα σε συγκριση με το neo v Που ειχα πριν..

 

Μιας και το χρήσιμοποιησα ένα διμηνο 3 μέρες κρατάει με πολύ χρήση. Εμένα με 3g διαρκώς ανοιχτό η wifi αρκετά μηνύματα whatsapp κλπ χωρίς παιχνίδια και με φωτεινότητα στο 1/4 περίπου έβγαζε γύρω στη 1,5 προς 2 μέρες. Η οθόνη τρώει πολύ αν την έχεις τέρμα. Για δες στα στατιστικα της μπαταρίας στην οθόνη όταν τελειωνει η μπαταρία πόσες ώρες βάση αναμμένη εμένα έβγαζε γύρω στις 5,30 ωρες θυμαμαι

 

Mα τσαμπα τα γράφω στη προηγούμενη σελίδα σου απαντησα. 3 μέρες μη περιμένεις με χρήση και 3g συνεχώς σε κανένα τηλέφωνο με τέτοια οθόνη. Σκεψου το λεπτο με 1800αρα στους περισσοτερους βγαζει 1 γεματη μερα με 40% επιπλέον μπαταρία κάνε τους υπολογισμούς σου. Αν και πλαίσιο ρόλο η οθόνη φωτεινότητα και ποσο είναι αναμμένη

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το παρέλαβα! Έχει την ακόλουθη έκδοση λογισμικού G4HG 20130816-151656.

Κάποιες εφαρμογές είναι στα Κινέζικα, δεν μπορώ να τα αλλάξω αυτά; Δεν έχει ελληνικά.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το παρέλαβα! Έχει την ακόλουθη έκδοση λογισμικού G4HG 20130816-151656.

Κάποιες εφαρμογές είναι στα Κινέζικα, δεν μπορώ να τα αλλάξω αυτά; Δεν έχει ελληνικά.

Mεγειά! Είναι η αυθεντική κινέζικη με την οποία έρχεται η συσκευή, σε προγούμενα post έχουν ανεβει και τα link για την international έκδοση του Σεπτεμβρίου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το παρέλαβα! Έχει την ακόλουθη έκδοση λογισμικού G4HG 20130816-151656.

Κάποιες εφαρμογές είναι στα Κινέζικα, δεν μπορώ να τα αλλάξω αυτά; Δεν έχει ελληνικά.

 

Με γεια!

Βαλε kάρτα SD, εγκατέστησε (από το PlayStore) MobileUncleTools, μετά CWM, πάρε BacκUp και (αφού δεν έχει Ελληνικά), βάλε την έκδοση Οκτωβρίου ΠΡΙΝ το "σετάρεις" σοβαρά...

Αν εξακολουθήσουν να υπάρχουν "Κινέζικες" εφαρμογές, τις αφαιρείς εύκολα με Root Uninstaller (PlayStore)

 

Σου άρεσε η οθόνη και το μέγεθος?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Mεγειά! Είναι η αυθεντική κινέζικη με την οποία έρχεται η συσκευή, σε προγούμενα post έχουν ανεβει και τα link για την international έκδοση του Σεπτεμβρίου

 

Ευχαριστώ! Εκπληκτική ποιότητα κατασκευής! Δεν ήξερα ότι έχει μεταλλικό πλαίσιο! Έβαλα το jiayu es application, μου έβγαλε δυο καινούριες εκδόσεις. Ποια να εγκαταστήσω την απλή ή την recovery;

 

Thanks asot! Σε διαστάσεις είναι ακριβώς όπως το 997D! Είχες δίκιο για το G3s!!!

Edited by ael1964
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το jiayu es application, μου έβγαλε δυο καινούριες εκδόσεις. Ποια να εγκαταστήσω την απλή ή την recovery;

Είχες δίκιο για το G3s!!!

 

Μάλλον την recovery (εννοεί εγκατάσταση με CWM recovery υποθέτω)

Για το G3S, εννοείς οτι καλά έκανα και σου πρότεινα το G4? Εννοείται, είναι "κατι τις" καλύτερο...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος την official rom με τα Ελληνικα που εστελνε καποτε το minideal? παρακαλω που , ας μου την στειλει . ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να την αποφύγεις. Too old και με αρκετά θεματάκια.

 

Για άλλο πράγμα την ζητάει ο άνθρωπος.

Θέλει τις ελληνικές μεταφράσεις να πάρει από μέσα :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την recovery (εννοεί εγκατάσταση με CWM recovery υποθέτω)

Για το G3S, εννοείς οτι καλά έκανα και σου πρότεινα το G4? Εννοείται, είναι "κατι τις" καλύτερο...

 

Κλάσεις ανώτερη η G4 σαν συσκευή!!!

 

Το μόνο που έκανα ήταν να γράψω το Jiayu es application να κατεβάσω τα 2 zip (298 και 301 ΜB) με την τελευταία έκδοση λογισμικού και να επιλέξω από την εφαρμογή Jiayu es να μπει σε recovery mode. Από 'κει επέλεξα το αρχείο CWM και έκανε την εγκατάσταση με την τελευταία έκδοση. Απ' ότι διαπίστωσα πλέον έχει το application Jiayu es εργοστασιακά και 2 εφαρμογές στα Ισπανικά. Επίσης δεν μπορούσε στο recovery να δει την SD Card, αλλά θεωρούσε την μνήμη του κινητού σαν SD card.

 

Pure firmware χωρίς να είναι πειραγμένο από τους Ισπανούς μπορούμε να βρούμε με την τελευταία έκδοση ή δεν πειράζει;

Επίσης πρέπει να κάνω clear και την Dalvik cache;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

 

Pure firmware χωρίς να είναι πειραγμένο από τους Ισπανούς μπορούμε να βρούμε με την τελευταία έκδοση ή δεν πειράζει;

Επίσης πρέπει να κάνω clear και την Dalvik cache;

 

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4-advanced-update-22-10-2013/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...