Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους..

έχω το G4T με την Official rom από Ισπανία (ROM Oficial Jiayu.es 20131203-000001) και εδώ και μερικές μέρες χωρίς να βάλω κάποια καινούργια εφαρμογή εμφανίζει sleep of death, δηλαδή σε κατάσταση stand by με σβηστή οθόνη πατώντας το power button δεν άνοιγε, με αποτέλεσμα να πρέπει να κρατάω το power πατημένο ώστε να κάνει reset για να ξανανοίξει. Είδα ότι και άλλοι χρήστες έχουν κάτι αντίστοιχο, βρήκε κανένας λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε, και εγώ το έχω το πρόβλημα στο δικό μου. Βάζεις την εφαρμογή wakelock και το βάζεις στις ρυθμίσεις που έχω στο συνημμένο. Επιλέγεις από τα options το autostart και το notifications. Και είσαι έτοιμος...

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, και εγώ το έχω το πρόβλημα στο δικό μου. Βάζεις την εφαρμογή wakelock και το βάζεις στις ρυθμίσεις που έχω στο συνημμένο. Επιλέγεις από τα options το autostart και το notifications. Και είσαι έτοιμος...

 

Καλημέρα,

 

ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω. Πάντως wipe cache & clear data στο google play services που λέγανε σε κάποια forums δεν δούλεψαν. Μάλλον ο κινέζος έχει βάλει time bomb στα κινητά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα δοκιμάσει όλα, μέχρι που ήμουν έτοιμος να το πετάξω και να πάρω άλλο. Μόνο με το Wake Lock κατάφερα και έκανα δουλειά. Και αυτό το βρήκα από το ρωσικό forum

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω στα χέρια μου ένα G4 Classic

Και θέλω να μου προτείνετε κάποια καλή ρομ αν έχετε δοκιμάσει. Ευχαριστώ πολυ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το αλλαξα πριν ενα μηνα ξανα αυτο αδερφε..δε ξερω αν φταιει αυτο

 

Τελικά φίλε Giorgos9 έκανες τίποτα με την πλακέτα; Δούλεψε; Γιατί χτες μου έφεραν ένα JY G4 με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Αν είναι να παραγγείλω την πλακετούλα και να τον "χρεώσω" 100 ευρώ τον κουμπάρο μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Καποιο λινκ για ΡΟΜ για το G4, οπου να υποστιριζει Ελληνικη γλωσσα κ' να μην βγαζει προβλημα;

 

 

Ευχαριστω :rolleyes:

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καποιο λινκ για ΡΟΜ για το G4, οπου να υποστιριζει Ελληνικη γλωσσα κ' να μην βγαζει προβλημα;

 

 

Ευχαριστω :rolleyes:

 

Μπες needrom έχει πολλές βρες την αυθεντική ή βάλε το ισπανικό πρόγραμμα και κατέβασε τη δικιά τους είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Μπες needrom έχει πολλές βρες την αυθεντική ή βάλε το ισπανικό πρόγραμμα και κατέβασε τη δικιά τους είναι πολύ καλή.

 

Μπορεις σε παρακαλω να με κατευθηνσεις για το ισπανικο; ή ποιο ειναι πιο ευκολο να περασω; ή πιο αποτελεσματικο;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid&hl=el

 

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή. Στα Downloads εχει την τελευταία Rom

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid&hl=el

 

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή. Στα Downloads εχει την τελευταία Rom

 

Και για να την περασω υπαρχει οδηγος ή απλη εγκατασταση/ενημερωση φιλε μου;

(ευχαριστω!)

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

λογικά πρέπει να έχει οδηγίες εγκατάστασης. Αν δεν γράφει κάτι για SPFlash, μπορείς να την εγκαταστήσεις και μέσα από την εφαρμογή.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

λογικά πρέπει να έχει οδηγίες εγκατάστασης. Αν δεν γράφει κάτι για SPFlash, μπορείς να την εγκαταστήσεις και μέσα από την εφαρμογή.

 

Oπως φαινεται στο λινκ που μου εδωσες, στις εικονες στο app εχει για SPFlash κάτι μεσα στην εφαρμογη. Οποτε τοτε;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ και ενήργησε προσεκτικά

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405&highlight=spflashtool

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας!

 

Έχω ένα G4H με την 3000 μπαταρία το οποίο βγάζει συνεχώς σφάλμα com.google.process.gapps has stopped και android.process.acore, κλείνοντας όλες τις εφαρμογές ακόμα και την κάρτα sim.

Επιχείρησα flash μέσω sd , έκανα wipe cache και data απο το cwm recovery, έπειτα flash με flash tools και το τηλέφωνο παραμένει οπως πριν, κάθε φορά που το ανοίγω είναι σαν να μην έχει γίνει καμία αλλαγή παραμένει η ίδια rom με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες. Έκανα ακόμα και format μέσω του flash tools αλλά τίποτα...

Υπάρχει άλλος τρόπος να διορθωθεί;

 

Να προσθέσω ότι στο flashtools παρόλο που δείχνει επιτυχές το flashαρισμα, στο test του flashtool γράφει EMMC Pattern Test(0x5A5A): FAILED και ERROR: NAND Flash was not detected

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας!

 

Έχω ένα G4H με την 3000 μπαταρία το οποίο βγάζει συνεχώς σφάλμα com.google.process.gapps has stopped και android.process.acore, κλείνοντας όλες τις εφαρμογές ακόμα και την κάρτα sim.

Επιχείρησα flash μέσω sd , έκανα wipe cache και data απο το cwm recovery, έπειτα flash με flash tools και το τηλέφωνο παραμένει οπως πριν, κάθε φορά που το ανοίγω είναι σαν να μην έχει γίνει καμία αλλαγή παραμένει η ίδια rom με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες. Έκανα ακόμα και format μέσω του flash tools αλλά τίποτα...

Υπάρχει άλλος τρόπος να διορθωθεί;

 

Να προσθέσω ότι στο flashtools παρόλο που δείχνει επιτυχές το flashαρισμα, στο test του flashtool γράφει EMMC Pattern Test(0x5A5A): FAILED και ERROR: NAND Flash was not detected

Έχω διαβάσει ότι μπορεί να φταίει το καλωδιάκι σου ή/και η usb θύρα που χρησιμοποιείς. Νίκο, φέρτο σήμερα από την δουλειά, να το δοκιμάσω εγώ σήμερα στο σπίτι.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

HELP!!! Εχω το Jiayu G4 με 1G 1,5 χρονο περιπου. Χωρις να εχω πειραξει τιποτα δεν ειχε παθει κατι, μεχρι χτες που κατι πατησε η ανηψια μου και κολλαει τρελλα ,πατιουνται μονα τους πραγματα κ δεν δουλευουν τα κατω πληκτρα αφης.

Γνωριζει καποιος να μου πει τι λυση μπορει να βρεθει γιατι σχεδον δεν εχω κινητο???????πρεπει να παρω αλλη οθονη?η πρεπει να τα ξαναπερασω ολα απ την αρχη(με ελληνικα) .Υπαρχει αξιοπιστη αναβαθμηση και πως γινετε??????

Link to comment
Share on other sites

HELP!!! Εχω το Jiayu G4 με 1G 1,5 χρονο περιπου. Χωρις να εχω πειραξει τιποτα δεν ειχε παθει κατι, μεχρι χτες που κατι πατησε η ανηψια μου και κολλαει τρελλα ,πατιουνται μονα τους πραγματα κ δεν δουλευουν τα κατω πληκτρα αφης.

Γνωριζει καποιος να μου πει τι λυση μπορει να βρεθει γιατι σχεδον δεν εχω κινητο???????πρεπει να παρω αλλη οθονη?η πρεπει να τα ξαναπερασω ολα απ την αρχη(με ελληνικα) .Υπαρχει αξιοπιστη αναβαθμηση και πως γινετε??????

δοκιμασε αλλη ρομ και αν δεν πιασει πας για νεα οθονη, αν και πιστευω πως η οθονη φταιει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω οθόνη από Ελλάδα;

Μου έσπασε και ψάχνομαι...

 

Ελλάδα δύσκολο και σε λογικές τιμές. Δες καλύτερα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Συσκευή G4S (2 + 16)

Μετά από αλλαγή οθόνης σταματούσε στο αρχικό σήμα και έκανε διαρκώς επανεκκινήσεις.

Περάσαμε άλλη ROM την G4S 20140704-161636, από ΕΔΩ

Μόλις επιλέξεις για γλώσσα ΕΛΛΗΝΙΚΑ βγάζει το ακόλουθο μήνυμα:

Δυστυχώς η εφαρμογή UI συστήματος έχει σταματήσει.

Αν επιλέξω ΑΓΓΛΙΚΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ………. όλα καλά.

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό;;;;;

Σας ευχαριστώ εν των προτέρων….!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Συσκευή G4S (2 + 16)

Μετά από αλλαγή οθόνης σταματούσε στο αρχικό σήμα και έκανε διαρκώς επανεκκινήσεις.

Περάσαμε άλλη ROM την G4S 20140704-161636, από ΕΔΩ

Μόλις επιλέξεις για γλώσσα ΕΛΛΗΝΙΚΑ βγάζει το ακόλουθο μήνυμα:

Δυστυχώς η εφαρμογή UI συστήματος έχει σταματήσει.

Αν επιλέξω ΑΓΓΛΙΚΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ………. όλα καλά.

Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό;;;;;

Σας ευχαριστώ εν των προτέρων….!!!!

κατεβασε το jiayu es απο το playstore και βαλε τη ρομ των ισπανων...

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το jiayu es απο το playstore και βαλε τη ρομ των ισπανων...

 

 

Καλημέρα.

Σε ευχαριστώ...!!!! για την άμεση απάντηση.

Την πέρασα με CWM Recovery Carliv και με TWRP_v2.8.4.1_JiayuG4s_su και ενώ εγκαταστάθηκε επιτυχώς, κολάι στο αρχικό σήμα JIAYU για ένα ή δυο λεπτά και κάνει reboot.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σε ευχαριστώ...!!!! για την άμεση απάντηση.

Την πέρασα με CWM Recovery Carliv και με TWRP_v2.8.4.1_JiayuG4s_su και ενώ εγκαταστάθηκε επιτυχώς, κολάι στο αρχικό σήμα JIAYU για ένα ή δυο λεπτά και κάνει reboot.

 

Δοκίμασε με flash tool και κάνε τη διαδικασία από την αρχή, δεν έχει να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με flash tool και κάνε τη διαδικασία από την αρχή, δεν έχει να χάσεις κάτι.

 

Κολάι στο αρχικό σήμα JIAYU για ένα ή δυο λεπτά και κάνει reboot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...