Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση - Άποψη

Εχω το G4A 2/32 3000 (li-ion battery) και τοποθέτησα πριν από μήνες την miui https://mega.co.nz/#!HEdDADZZ!QF6KExESOk4ghNjlHWIrOCG-kUt8Q_c0aRhvlFhP5og την οποία ετοίμασε ο akatamakata (9 Ιούλ. 2014) και στη συνέχεια εγκατέστησα τον vredniiy kernel http://www.needrom.com/download/vredniiy-kernel/ με αποτέλεσμα να μην έχω πλεον το battery drain 40%-10%, έχω μεγάλη αυτονομία και το gps λειτουργεί άψογα, το wifi σε καλό βαθμό και γενικά είμαι ευχαριστημένος από το κινητό.

Η ερώτηση λοιπόν είναι : υπάρχει λόγος να επιλέξω την vm4.1 (base android 4.4.2) for JiaYu G4 ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω ότι με τον vredniiy kernel υπάρχει ομοιομορφία στην αποφόρτιση της μπαταρίας χωρίς σκαλοπάτι , αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό συνδυάζεται με αύξηση της αυτονομίας γιατί δεν έχω μετρήσεις προ vredniiy kernel .

Όποιος έχει χρησιμοποιήσει τις δυο rom που αναφέρονται παραπάνω και την G4H 20131021-172551 ίσως να ήταν χρήσιμο σε όλους μας να καταθέσει την κρίση του και να προτείνει την καλύτερη αναφέροντας αν γίνεται τα κριτήρια και τις μετρήσεις αν υπάρχουν που οδήγησαν στην απόφασή του .

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαίωση και από εμένα ότι η αποφόρτιση γίνεται ομαλά , δεν έχω πειράξει ρυθμίσεις στον kernel και το τηλ ΄΄φοράει΄΄ την τελευταία έκδοση της ρομ vredniiy

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαίωση και από εμένα ότι η αποφόρτιση γίνεται ομαλά , δεν έχω πειράξει ρυθμίσεις στον kernel και το τηλ ΄΄φοράει΄΄ την τελευταία έκδοση της ρομ vredniiy

Όταν λες "φοράει" την τελευταία έκδοση της ρομ vredniiy , ποια απο τις δυο;

1. Version: 3.2 & update 3.2.1

ή

2. Version: vredniiy mod v4.1

και αν έχεις άποψη για το gps

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "φοράει" την τελευταία έκδοση της ρομ vredniiy , ποια απο τις δυο;

1. Version: 3.2 & update 3.2.1

ή

2. Version: vredniiy mod v4.1

και αν έχεις άποψη για το gps

 

ευχαριστώ

 

την 3.2.1 για την 4.1 ούτε που την είχα πάρει χαμπάρι :)

Gps όχι ακόμα, αλλά θα το τσεκάρω το βραδάκι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

την 3.2.1 για την 4.1 ούτε που την είχα πάρει χαμπάρι :)

Gps όχι ακόμα, αλλά θα το τσεκάρω το βραδάκι

Εγώ έχω miui της φώτο με του Ρώσου τον κερνελ fifo/pigasusq και πάει καλά

το GPS δε τα πάει πάντα καλά πάντως! Με ζορι κάνει δουλειά αλλά στην official την τελευταία είναι το ποιο καλο!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! :confused:

Πουλάω το Jiayu G4 μαυρο μαζι με μια extra μπαταριά. Έχει πρόβλημα στο digitizer. Για όπιον έχει κάποιο άλλο πρόβλημα.

6948506205 Δημήτρης. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω... οι αγγελίες απαγορεύονται δημόσια στο forum εκτός του buy&sell στο οποίο έχουν πρόσβαση μόνο παλαιά μέλη με συγκεκριμένα κριτήρια. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού από το forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα εδώ και κάποιο καιρό με το play store. Κάθε φορά που πάω να εγκαταστήσω εφαρμογή βγάζει: σφάλμα λήψης υπάρχει επαρκής χώρος στη συσκευή. Το πρόβλημα λύνετε προσωρινά με την κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων αλλά μόνο προσωρινά.. ROM G4H20130515-202809

 

Καμία λύση; Thanx anyway.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις χώρο στην εσωτερική μνήμη.

 

Μετέφερε εφαρμογές στην sd

 

 

Για το wallpaper που ζήτησα , κανείς?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν η vm4.1 (base android 4.4.2) for JiaYu G4/G5

κάνει για το G4TH (Turbo huge 300mah , 1g Ram/4g Rom)

αν μπορώ να την περάσω με το CMW 6,0,2,8 (από το JIayuEs..)

ή με το CMW 6.0.4.4 (tou Asot)

 

τέλος μπορώ να δοκιμάσω τον νέο κέρνελ του Ρώσου σε παλιά mIui 3.11.29?

 

μπορούμε να ανανεώσουμε τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα και να βάλουμε και τις νέες Ρομ?

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

σε jiayu g4t thin έχω θέμα εδώ και καιρό με το ηχείο. δεν αναπαράγει κανένα ήχο. για κάποιο διάστημα επανήρθε από μόνο του ξαφνικά, και όπως ξαφνικά επανήρθε, έτσι ξαναχαλασε. έχει ακούσει κάποιος κάτι παρόμοιο ή είναι πρόβλημα hardware?
Link to comment
Share on other sites

σε jiayu g4t thin έχω θέμα εδώ και καιρό με το ηχείο. δεν αναπαράγει κανένα ήχο. για κάποιο διάστημα επανήρθε από μόνο του ξαφνικά, και όπως ξαφνικά επανήρθε, έτσι ξαναχαλασε. έχει ακούσει κάποιος κάτι παρόμοιο ή είναι πρόβλημα hardware?

φίλε μου , μου έτυχε εμένα...μου έπεσε και απο τότε δεν μου δούλευε το ηχείο...ούτε σε κλήσεις ούτε σε ήχους κλήσεις ούτε σε μουσική...τπτ...το παράξενο ήταν ότι έπαιζε κανονικά οπότε είπα και εγώ ότι είναι θέμα hardware....το πήγα στο γερμανό σε ένα φίλο και κάτι μου άλλαξε δεν θυμάμαι πως το είχε πει ( από samsung) και όλα οκ....(δεν άλλαξε το ηχείο)....

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου , μου έτυχε εμένα...μου έπεσε και απο τότε δεν μου δούλευε το ηχείο...ούτε σε κλήσεις ούτε σε ήχους κλήσεις ούτε σε μουσική...τπτ...το παράξενο ήταν ότι έπαιζε κανονικά οπότε είπα και εγώ ότι είναι θέμα hardware....το πήγα στο γερμανό σε ένα φίλο και κάτι μου άλλαξε δεν θυμάμαι πως το είχε πει ( από samsung) και όλα οκ....(δεν άλλαξε το ηχείο)....

 

thnks. το περιεργο ειναι οτι για καποιο διαστημα επανηλθε μονο του

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα...έχω θέμα με την camera....όταν την ανοίγω φριζαρει και δεν την ανοίγει:wacko::wacko:....πρέπει να κάνω επανεκινήσεις πολλές για να πάρει μπρος....φοράω miui 4.4.19 αλλά και με την official rom μου το έκανε αυτό...όποιος έχει καμιά ιδέα plz help γιατί με βασανίζει πολύ καιρό τώρα.....αααα μην ξεχάσω.... είναι το g4t 1.5ghz 3000mah battery (2gb-32gb):help::help:

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

thnks. το περιεργο ειναι οτι για καποιο διαστημα επανηλθε μονο του

μπορεί να είναι έτοιμο να φτερουγίσει...πάντως δεν μου είχε πάρει πολλά εμένα κανά 15άρι νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα εδώ και κάποιο καιρό με το play store. Κάθε φορά που πάω να εγκαταστήσω εφαρμογή βγάζει: σφάλμα λήψης υπάρχει επαρκής χώρος στη συσκευή. Το πρόβλημα λύνετε προσωρινά με την κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων αλλά μόνο προσωρινά.. ROM G4H20130515-202809

 

Καμία λύση; Thanx anyway.

Πριν δίαγραψεις κατι δοκίμασε να δείς αν κάποια εφαρμογή έχει αποθηκευσει πολύ σκουπίδι στην cache.

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν η vm4.1 (base android 4.4.2) for JiaYu G4/G5

κάνει για το G4TH (Turbo huge 300mah , 1g Ram/4g Rom)

αν μπορώ να την περάσω με το CMW 6,0,2,8 (από το JIayuEs..)

ή με το CMW 6.0.4.4 (tou Asot)

 

τέλος μπορώ να δοκιμάσω τον νέο κέρνελ του Ρώσου σε παλιά mIui 3.11.29?

 

(Ο Ρώσος γράφει "1) li-pol battery 4.3v (Need the battery charger> 1.2A)" η δικιά μου μπαταρία όμως 3000mah γράφει κινέζικα κ 4,2v :wacko:)

υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε για ποιές μπαταρίες κάνει?

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω το G4 1GB/3000mah. Εδώ και πολλούς μήνες έχω τη MIUI 4.8.30 του stas2z με kernel 3.4.5. Τελευταία όμως μου κάνει πολλά κολλήματα. Κλείνει εφαρμογές από μόνο του, εξαφανίζεται το keyboard και πρέπει να βγω και να ξαναμπώ από την εφαρμογή για να εμφανιστεί και γενικά έχει ένα lag κάποιες στιγμές την ημέρα. Έχω συνηθίσει τη MIUI και δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να φύγω σε άλλη rom. Υπάρχει κάποια πιο καινούργια ή κάποιος νέος kernel που να βελτιώνει τη χρήση;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα.υπαρχουν ανταλλακτικα απο G4H.μπαταρια,οθονη,και πλαστικα.οποιος ενδιαφερετε ας απαντησει.το τηλεφωνα επαθε ζημια στην πλακετα.ειναι 2 μηνων.
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα.υπαρχουν ανταλλακτικα απο G4H.μπαταρια,οθονη,και πλαστικα.οποιος ενδιαφερετε ας απαντησει.το τηλεφωνα επαθε ζημια στην πλακετα.ειναι 2 μηνων.

 

Από χθες το βράδυ έχω βάλει το κινητό να φορτίσει, το λαμπάκι φόρτισης ανάβει κανονικά του έκανα 2-3 restart έβγαλα ξαναέβαλα τη μπαταρία αλλά ενώ επαναλαμβάνω πως το led ανάβει κόκκινο κανονικά, δεν φορτίζει..

 

κανείς καμιά ιδέα? ή έστω κάποιος από αθήνα να μπορεί να μου δανείσει έστω μια μπαταρία να δούμε αν φταίει η μπαταρία??:O

Edited by ntopas

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει 1)αν βάλω rom του 3000 turbo στο thin τι παίζει;

2) Έχω miui στο thin και ενώ μου βρίσκει ενημέρωση δεν την κατεβάζει με τπτ! Τι φταίει;

3) Γιατί δε μπορώ απο xposed framework να αλλάξω το όνομα του παρόχου που φαίνεται στη status bar; Ενώ έχω το xblast tools module και υπάρχει η επιλογή, δεν αλλάζει με τπτ. Αν γίνεται με άλλο τρόπο από το framework θα ήθελα πολύ να μου πει κάποιος.

4) Επειδή η πλακέτα του (του thin) βγήκε off και δεν έχω ακουστικό στις κλήσεις (το πήγα σε 2 service και ενώ μου άλλαξαν το ακουστικό δεν είχα κανένα αποτέλεσμα, όσπου το ανακάλυψε ο 2ος "μάστορας") μήπως υπάρχει κάποια μεταχειρισμένη να την αλλάξω και να κάνω τη δουλειά μου;

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

κανείς καμιά ιδέα? ή έστω κάποιος από αθήνα να μπορεί να μου δανείσει έστω μια μπαταρία να δούμε αν φταίει η μπαταρία??:O

μετρα την μπαταρία με ένα πολύμετρο: αν δείχνει 4.2 volt = full, και με 3.7 θα λειτουργεί επίσης, όχι όμως με λιγότερο από 3.4...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μετρα την μπαταρία με ένα πολύμετρο: αν δείχνει 4.2 volt = full, και με 3.7 θα λειτουργεί επίσης, όχι όμως με λιγότερο από 3.4...

 

πολύμετρο δεν κατάφερα να βρω να την τεστάρω άλλα με ένα απλό σκούπισμα των πόλων με ένα στεγνό πανάκι τελικά δούλεψε (φορτίζει κανονικά)

 

Αλλά επειδή γενικά το κινητό μου κάνει κάτι shutdown στο άσχετο θα με ενδιέφερε μια μπαταρία 3,000 mah σε καλή κατάσταση:worry:

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...