Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονος υπεθεσα εκει πως πρεπει να την βαλεις, διοτι με λεγατε τοποθετησε την rom σου οταν κατεβασεις. Ιδεα δεν εχω απο κινητα, ο μοναδικος φακελος που εβλεπα roms ηταν αυτος και υπεθεσα εκει.

Αυτο που κανει στο βιντεο δεν μπορω να το κανω. Μου βγαζει σφαλματα αναφορες κολλαει το κινητο. Και δεν εχει τωρα το mobileuncle tools στην νεα rom που περαστηκε..

 

Kατέβασε το από playstore

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kατέβασε το από playstore

Δεν μπορω ουτε εκει να μπω, ζηταει να κανω login, παω να κανω κ με τα σφαλματα δεν με αφηνει κ μετα κολλαει.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω ουτε εκει να μπω, ζηταει να κανω login, παω να κανω κ με τα σφαλματα δεν με αφηνει κ μετα κολλαει.

 

Μπες στο recovery και κάνε factory reset

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο recovery και κάνε factory reset

(εχω στην καρτα SD ενα φακελο clockworkmod, εχει μεσα ενα φακελο backup, και 3αρχεια.)

Οπως κλεινει το κινητο με αυτο το κουμπι οταν το παταω γραφει recovery, το πατησα κ μετα καθως ανοιγο-εκλεισε μου εβγαλε install κλπ κ καπου wipe data/factory reset, το πατησα κ μετα yes delete all user data. με ξανα εβγαλε στην αρχικη και παταω reboot system now?

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

(εχω στην καρτα SD ενα φακελο clockworkmod, εχει μεσα ενα φακελο backup, και 3αρχεια.)

Οπως κλεινει το κινητο με αυτο το κουμπι οταν το παταω γραφει recovery, το πατησα κ μετα καθως ανοιγο-εκλεισε μου εβγαλε install κλπ κ καπου wipe data/factory reset, το πατησα κ μετα yes delete all user data. με ξανα εβγαλε στην αρχικη και παταω reboot system now?

 

Ναι .

Link to comment
Share on other sites

Ναι .

Λοιπον εγινε ολα οκ, παιρνει τηλ. ανοιγει η καμερα, συνδεδεμενος στο wifi χωρις προβλημα. Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω;

(το μενου που ειναι; :p )

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

φοραώ την τελευταία miui του sta-s2z και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ωστόσο υπάρχει καμμία ρομ που να έχει λύσει το πρόβλημα με το σκαλοπάτι στην μπαταρία; αν έχει κ ελληνικά ακόμα καλύτερα, για έκδοση 1/21;
Link to comment
Share on other sites

με βλεπω να το χτυπάω κι αυτο, μιας και ο μεγαλος κανακαρης μου, εριξε κατω το Jiayu G3 που του ειχα δωσει και ενω εσπασε η οθονη περα-περα :mad: το ριμαδι συνεχιζει να δουλευει εδω και ενα μηνα ΑΨΟΓΑ :wacko::lol::blink:

 

τι να πω !!! εχω μείνει με ανοικτό το στομα με τα Jiayu !!! στις 5 συσκευες .... και οι 5 δουλευουν ΥΠΕΡΟΧΑ ... ουτε κιχ προβλημα

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

με βλεπω να το χτυπάω κι αυτο, μιας και ο μεγαλος κανακαρης μου, εριξε κατω το Jiayu G3 που του ειχα δωσει και ενω εσπασε η οθονη περα-περα :mad: το ριμαδι συνεχιζει να δουλευει εδω και ενα μηνα ΑΨΟΓΑ :wacko::lol::blink:

 

τι να πω !!! εχω μείνει με ανοικτό το στομα με τα Jiayu !!! στις 5 συσκευες .... και οι 5 δουλευουν ΥΠΕΡΟΧΑ ... ουτε κιχ προβλημα

πιστεύω πρέπει να σε σπονσοράρει η jiayu :p

 

δεν μαρεσει καθόλου αυτό: Shockingly the new JiaYu G4C get’s the same with the only changes being the use of a quad-core MT6582 processor (which will actually perform better than the older MT6589T) δηλαδή εμείς με MT6589T είμαστε χαμένοι

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω πρέπει να σε σπονσοράρει η jiayu :p

 

δεν μαρεσει καθόλου αυτό: Shockingly the new JiaYu G4C get’s the same with the only changes being the use of a quad-core MT6582 processor (which will actually perform better than the older MT6589T) δηλαδή εμείς με MT6589T είμαστε χαμένοι

 

 

 

LOL ..... ε οχι και χαμενοι :D απλα ειναι αναμενομενο να γινονται τα κινητα ολο και πιο δυνατα ;) ακομα και αναβαθμιζοντας το ιδιο μοντελο, που κατα τη γνώμη μου εχει τις ΙΔΑΝΙΚΕΣ διαστασεις για sub-5ιντσων

 

το υπεροχο βεβαια ειναι η χαμηλωτερη τιμη :cool:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν είχα χρησιμοποιουσα το ραδιόφωνο, οπότε πάω να το ξεκινήσω (με τα ακουστικά εννοείται) κλείνει το τηλέφωνο, συμβαίνει και σε άλλον?

Επίσης έχω πάρει back up, Την τελευταία επίσημη με ελληνικά, υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρουμε τα ελληνικά και να τα βάλουμε σε αλλη ρομ.?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα θεμα οπου κ με την νεα ρομ το εχω. Οποτε ειναι hardware.

Οποτε βαζω την θηκη του κινητου απο καπου πιεζετε κ κανει επανεκκινησης μονο του.

Εκοψα τα κουμπια στην θηκη, τα πλαγια που κλειδωνουν το κινητο κ τωρα κανενα προβλημα.

Ειναι απο την επισημη θηκη της Jiayu 4g.

Παραγγειλα κ μια αλλη διαφορετικη, αμα ξανα χω προβλημα θα ποσταρω..

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και από μένα! πριν 2 ημέρες πήρα στα χέρια μου το jiayu G4 advanced... η τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω...

το θέμα είναι ότι το κινητό που παρήγγειλα είναι αυτό με τα 32gb rom και 2gb ram...και αυτό που έχω στα χέρια μου,ναι μεν έχει 2

gb ram αλλά μου δείχνει ότι έχει εσωτερικό χώρο αποθήκευσης μόνο 2,5 gb.....οπότε η ερώτηση μου είναι : έχω όντος το advance

η κάτι άλλο;;;Μήπως φταίει η rom ????επίσης διαπίστωσα ότι όταν μπαίνω στο ραδιόφωνο με ακουστικά τότε το κινητό κάνει επανεκκίνηση (κάπου διάβασα ότι θέλει άλλη rom)....από την άλλη δεν ξέρω και ποία rom φοράω.... παραθέτω παρακάτω κάποιες εικόνες μήπως βοηθήσουν

jfke.jpg

93zq.jpg

 

Νοιώθω ότι με έχουν κοροϊδέψει οπότε θα ήθελα οπωσδήποτε κάποια βοήθεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την τελευταία rom για το advanced από jiayu.es και θα φανούν τα 32gb.Αν διαβάσεις προηγούμενα post θα δεις ότι και άλλος συμφορουμίτης αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα.

 

PS.Όσον αφορά τη miui.Μετά το φλασάρισμα του baseband δεν έχω κάποιο κόλλημα κατά τη διάρκεια μεγάλων κλήσεων ή όταν με καλεί και δεύτερος αριθμός.Βέβαια έχουμε ένα θεματάκι με τις τελευταίες rom.Η κάμερα δίνει μαύρη οθόνη πολύ συχνά.Ελπίζω να λυθεί κ αυτό.Μετά απομένει το σκαλοπατάκι στη μπαταρία για να πούμε ότι έχουμε μια ολοκληρωμένη και με μηδαμινά bugs rom.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!!!! τουλάχιστον αν βάλω αυτή την rom http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=10317&extra=&highlight=jiayu%2Bg4&page=1

που αν δεν κάνω λάθος είναι η τελευταία έκδοση της miui θα έχει ελληνικά? και λογικά θα φτιαχτεί και το θέμα με τον χώρο ε?

Edited by Ad1sopitos
Link to comment
Share on other sites

Εγω αδελφε εβαλα αυτην http://en.miui.com/thread-10317-1-1.html και ειμαι οκ. Και ελληνικα.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και από μένα! πριν 2 ημέρες πήρα στα χέρια μου το jiayu G4 advanced... η τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω... θα ήθελα οπωσδήποτε κάποια βοήθεια!!!!!!

 

Να βάλεις miui - εχει Ελληνικά

Προσοχή: Εσυ κατεβάζεις την έκδοση ADV, οχι STD!

4.2.23 last/full

 

πείτε μου ότι υποστηρίζει και 3g βίντεο κλήσεις η miui....??????

 

Ελάχιστα android υποστηρίζουν videocall... οχι το G4 πάντως...

(εννοείται οτι υποστηρίζουν Skype, Viber, Tango, κλπ)

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...