Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατεστησε του το Meteos-mtk6589-rom-edit-en.apk και καν'του κανα το παρτισιονιγκ...! Πιστευω αυτο να βοηθησει, διαφορετικα εχει προβλημα η εσωτερικη του μνημη...!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα την mini την τελευταία αυτή με τα ελληνικά. Πάνω από την ροκ του minideal επίσης με ελληνικά αλλά και σκαλοπάτι. Και μαντέψτε.....και η mini μου έκανε το σκαλοπάτι!!! Οπότε εκτιμώ ότι Η μακροεντολη που δημιουργεί το πρόβλημα έχει παραμείνει στην.μνήμη του τηλεφώνου και επηρεάζει Καίτη miui. Έχει κάποιος άλλος σκ ΑΛοπατι με την miui πριν κανω format σε όλα ?( τηλέφωνο και μνημες)
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω με την τελευταια ισπανικη ρομ το σκαλοπατι διορθωνεται αλλα ας μας πουν και τα παιδια που την εχουν εντυπωσεις...!!

Η συγκεκριμενη ρομ περναει απο πανω απο την κινεζικη σαν update η παει το κινητο για full wipe..? Επισης κατι που διαβαζα στα χαρακτηριστικα της αφου εκανα τα ισπανικα μεταφραση με το google, αλλαζει και το παρτισιον της εσωτερικης μνημης? Γιατι κατι γραφει για 2,5 giga..!! Ηδη την εχω κανει 8 γιγα την εσωτερικη και δεν θελω να μου το αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό αλλά με το 1gb και την 3000 μπαταρία από το mnindeal

στα 151 ευρώ.Τι μου προτείνετε ?άκουσα ότι δεν έχει καλό gps, με το sar τι γίνετε ξέρουμε? επίσης θα δέχεται αναβάθμιση σε 4.4 kitkat?και φυσικά πόσες μέρες θα κάνει να έρθει ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βάλω άλλη rom ,την ισπανική και μου βγάζει αυτό.

Ξέρετε τι είναι???

 

Γιατι δεν την περνας μεσα απο την recovery του κινητου, ισως ετσι αποτραπουν οποια error βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Moλις παρέλαβα ένα g4 advanced 2 ram 32 rom απο minideal

Toυ έβαλα και μια μνημη 32αρα.

Μπαινοντας στον αποθηκευστικο χωρο γράφει:

 

εσ.αποθ χωρος 2,5gb

Aποθηκευτικος χωρος τηλεφωνου 30gb

καρτα sd

εισαγετε μια καρτα sd

Τα 30gb είναι η κάρτα sd που βάζω γιατί αν την βγάλω μου διχνει μόνο τα 2,5 gb

Oταν βγάλω την sd δεςν με αφήνει να βγάλω ουτε φωτο.Μου λέει no memmory

Eχω βάλει μόνο την μεγαλη κάρτα στο sim2.Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό??

Tι ακριβώς γίνεται????

 

Τις ίδιες ακριβώς μέρες που παρέλαβες το τηλέφωνο και πόσταρες αυτό, παρέλαβε και ένας φίλος μου ένα ίδιο, και του παρουσιάστηκε το ίδιο ακριβώς θέμα!!

Αφού λοιπόν τον ρώτησα και βεβαιώθηκα ότι... δεν είναι αυτός που γράφει στο forum με user name "nlack1" (η σύμπτωση ήταν τουλάχιστον εντυπωσιακή...! :)), έρχομαι να δοκιμάσω να προτείνω κάτι, μπας και βρούμε την άκρη...

 

Θα μπορούσε κάποιος που έχει ένα advanced 2/32 (που να βλέπει τη μνήμη του... σωστά, κατά προτίμηση!) να ποστάρει τα περιεχόμενα του /system/etc/vold.fstab από το τηλέφωνό του,

να κάνει το ίδιο και ο nlack1 (ή/και να πω και εγώ στο φίλο να μου στείλει τα δικά του), να δούμε αν υπάρχει κάποια διαφορά ως προς το τι κάνει mount το καθένα;

 

Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί θα υπήρχε κάτι διαφορετικό / στραβό εκεί σε ένα ολοκαίνούριο τηλέφωνο, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να σκεφτώ και κάτι άλλο να εξετάσουμε σε αυτήν τη φάση... (πείτε αν υπάρχει καμιά άλλη ιδέα!)

Link to comment
Share on other sites

Tα κατάφερααααααα:D

Λοιπόν, έβαλα την ισπανική rom και μου εμφάνισε την εσωτερική μνημη αλλα 1,5GB.

1,5GB σε χρήση 200ΜΒ ελεύθερα 1,3GB

Eκανα διαγραφή της εσωτερικής μνήμης και η μνήμη έγινε 25GB.

 

Aλλα δεν βλέπω Ελληνικάαααααα

Link to comment
Share on other sites

Tα κατάφερααααααα:D

Λοιπόν, έβαλα την ισπανική rom και μου εμφάνισε την εσωτερική μνημη αλλα 1,5GB.

1,5GB σε χρήση 200ΜΒ ελεύθερα 1,3GB

Eκανα διαγραφή της εσωτερικής μνήμης και η μνήμη έγινε 25GB.

 

Aλλα δεν βλέπω Ελληνικάαααααα

 

συγχαρητήρια !!!

δεν θα δεις Ελληνικά, δεν έχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια ενημέρωση. Κατόπιν συνεννόησης με finn(διαχειριστής του ελληνικού repository του MIUI) και sta-s2z(διαχειριστής στο φόρα MIUI.com και υπεύθυνος για το ανεπίσημο mod του MIUI για το κινητό μας), σε μερικές μέρες αν όλα πάνε καλά θα έχουμε στο εν λόγω mod ελληνικά. Το αναφέρω κυρίως για όσους ήθελαν MIUI, αλλά δεν μπορούν χωρίς ελληνικά στο σύστημα.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια ενημέρωση. Κατόπιν συνεννόησης με finn(διαχειριστής του ελληνικού repository του MIUI) και sta-s2z(διαχειριστής στο φόρα MIUI.com και υπεύθυνος για το ανεπίσημο mod του MIUI για το κινητό μας), σε μερικές μέρες αν όλα πάνε καλά θα έχουμε στο εν λόγω mod ελληνικά. Το αναφέρω κυρίως για όσους ήθελαν MIUI, αλλά δεν μπορούν χωρίς ελληνικά στο σύστημα.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Παντός φίλε στο g3s μπήκαν κανονικά τα ελληνικά στο τελευταίο update

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ουτε να γράψω Ελληνικά μηνυμα κλπ????

 

Ελληνικά μπορείς να γράψεις κατεβάζοντας κάποια από τις εφαρμογές μηνυμάτων από το Playstore

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βάλε την τελευταία απο jiayu,

βαλε πληκτρολόγιο swiftkey και κατέβασε την Ελληνική γλώσσα,

το go sms και από τις ρυθμίσεις τα ελληνικά

και είσαι οκ.;)

Link to comment
Share on other sites

βάλε την τελευταία απο jiayu,

βαλε πληκτρολόγιο swiftkey και κατέβασε την Ελληνική γλώσσα,

το go sms και από τις ρυθμίσεις τα ελληνικά

και είσαι οκ.;)

 

Το goSMS Μπορει να στειλει μηνυματα απο την δευτερη SIM ή μονο απο την πρωτη;

Link to comment
Share on other sites

έχει επιλογή να στέλνεις και από τις δύο από ότι βλέπω...

εγώ έχω βάλει μόνο τη 2η (τη μεγάλη) και στέλνω μόνο από κει.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκαν Ελληνικα, απο τις 26/1 (δες μερικα ποστ νωριτερα...)

 

Απλά μια ενημέρωση. Κατόπιν συνεννόησης με finn(διαχειριστής του ελληνικού repository του MIUI) και sta-s2z(διαχειριστής στο φόρα MIUI.com και υπεύθυνος για το ανεπίσημο mod του MIUI για το κινητό μας), σε μερικές μέρες αν όλα πάνε καλά θα έχουμε στο εν λόγω mod ελληνικά. Το αναφέρω κυρίως για όσους ήθελαν MIUI, αλλά δεν μπορούν χωρίς ελληνικά στο σύστημα.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παντός φίλε στο g3s μπήκαν κανονικά τα ελληνικά στο τελευταίο update

 

Μπηκαν Ελληνικα, απο τις 26/1 (δες μερικα ποστ νωριτερα...)

 

Ok, Ok έχω ένα τριήμερο που του έκανα share το repository και απλά έλειπα τις τελευταίες μέρες από το σπίτι, οπότε δεν το πήρα είδηση. Δεν περίμενα να βγάλει νέο release τόσο γρήγορα και δε μου έστειλε κι αυτός κανένα mail. Δείχνουν εντάξει ή υπάρχει κανένα θέμα;

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
insert -> crickets chirping
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα χθες την rom της miui και έχω κάποια θέματα.Αν μπορουν αυτοι που την έχουν να βοηθήσουν.

1.Στο gallery λέει δεν βρέθηκαν εικόνες.Φωτο υπάρχουν κανονικά στην sd.Ακόμη και αυτές που τραβάω δεν τις εμφανίζει.

2.Μια τετραενα που εμφανίζει δίπλα στο σήμα τι είμαι???

3.Πατάω για αποτύπωμα και μου λέει αδύνατη η αοθήκευση.Ο χώρος αποθήκευσης ειναι μαλλον σε χρήση.

4.Πως μπορω να μετακινήσω τα εικονίδια?Δεν με αφήνει.

5.Εγακτέστησα το Titanium backup και μου λέει δεν έχει προσβαση στο root.Eλενξτε

ρυθμίσης ασφαλείας

 

Μόνο αυτά

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα. Πήρα κι εγώ το G4 Advanced από minideal, προς αντικατάσταση ενός S2 που έκαψε πλακέτα (και ζητούσε η Samsung 180ευρώ για να φτιάξει!!!). Γενικά ευχαριστημένος είμαι, εκτός από το gps που πάσχει σε ακρίβεια και το sygic μέσα στην Αθήνα χάνεται. Εδώ και κανα 2 μέρες έχω ένα θέμα με τη camera, το οποίο είναι βασικό γιατί τη χρειάζομαι και για τη δουλειά μου. Όποτε ανοίγω το app για να τραβήξω φωτογραφία, τίποτα, μαύρη οθόνη. Ότι και να πατάω δεν γίνεται τίποτα και μετά από λίγο μήνυμα ότι "Unfortunately, Gallery has stopped". Κατέβασα και το CameraMX μήπως φταίει το application, τα ίδια. Μαύρη μαυρίλα. Καμιά ιδέα παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν το πρόβλημα με την κάμερα συνεχίζεται.

 

Όσον αφορά το gps δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...