Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει Ελληνας Developer που εχει προσφερθει να φτιαξει rom αρκει να παρει το τηλεφωνο απο donations.

Απο οτι εριξα μια ματια ειναι πολυ καλος, μηπως τον ξερει κανενας?

Να του στειλουμε μια συσκευη να μας φτιαξει μια rom..............:)

Εδω το thread στο 2ο post το λεει, υπαρχουν και donations αλλα δεν ξερουμε ποσα! (τελευταιο post)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2209536

 

Και εδω ο Ελληναρας!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206843

 

Τι ακριβως παραπανω θελεις απο μια νεα ρομ, που να σε κανει να πληρωσεις αλλο ενα τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ακριβως παραπανω θελεις απο μια νεα ρομ, που να σε κανει να πληρωσεις αλλο ενα τηλεφωνο;

 

Πλήρη λειτουργικότητα και δεν πληρώνεις ένα νέο τηλέφωνο, μια μικρή δωρεά κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Hello myphone.gr! This is minideal.net! We are here to help you choose and buy the best smartphone at really excellent prices! Excellent Service!

 

Good News: Jiayu G4 advance black and white are both available now, Greek Language, Free Root! free shipping, Popular Apps has been installed. Order Durning our holiday can get a free original Leather case, for special discount, pls kindly pay attention to our topic in myphone.gr: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373927

 

Our Holiday: 1st Oct to 3th Oct, if you have any questions pls leave us message on website or write email to us! we will reply you as soon as we back for working!

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, έχω βάλει στην δεύτερη sim μια μόνο για data. Κάθε εφαρμογή που βάζω για συντομία on-off μου ενεργοποιεί την πρώτη sim που δεν το θέλω αυτό. Ξέρεται πως μπορώ να το κάνω αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις τράμπα;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

αλλος ενας που εχει το "λεπτο" με την ιδια ΡΟΜ ειναι ο Αντωνης ο akaloith .... αν επιβεβαιωσει και αυτος το οτι λειτουργει σωστα το GPS του, τοτε μάλλον το πρόβλημα εντοπίζεται στο συνδυασμό "χοντρο"-με-αλλη-ΡΟΜ-απο-την-Official_G4LW-20130822-092045

 

Αν και έχω ελάχιστα διαφορετική ROm, σήμερα που (πρωτο-) δοκίμασα το Sygic @ G4 (Λάρισα-Τρίκαλα-Καρδίτσα-Λάρισα), εκανε ένα 2λεπτο να πιασει δορυφόρους στην αρχή και κατόπιν δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα!

 

Νομίζω λοιπον οτι οι περισσότεροι επαληθευουμε την (ομαλή) λειτουργία του GPS στο G4 THIN

(Εχω κάνει τα Fix εννοείται και έβαλα και την γραμμή στο build.prop)

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω ελάχιστα διαφορετική ROm, σήμερα που (πρωτο-) δοκίμασα το Sygic @ G4 (Λάρισα-Τρίκαλα-Καρδίτσα-Λάρισα), εκανε ένα 2λεπτο να πιασει δορυφόρους στην αρχή και κατόπιν δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα!

 

Νομίζω λοιπον οτι οι περισσότεροι επαληθευουμε την (ομαλή) λειτουργία του GPS στο G4 THIN

(Εχω κάνει τα Fix εννοείται και έβαλα και την γραμμή στο build.prop)

 

Γενικα δειχνει το χοντρο να εχει προβληματα σε ολες τις κεραιες του. Και στην τηλεφωνια εχω αρκετα χειροτερο σημα σε σχεση με αλλα τηλεφωνα στον ιδιο χωρο. Για το wifi δεν το συζητω, ημουν χτες σε καφε, οπου το δικο του wifi δε δουλευε. Ολα τα κινητα γυρω μου ηταν συνδεμενα ανετα στη διπλανη καφετερια, εκτος του δικου μου, που εβρισκε το wifi εκανε προσπαθεια, συνδεοταν και αμεσως το εχανε, και 5 δευτ. μετα το ξαναβρισκε, και παει λεγοντας...

Κριμα, ισως πρεπει να το διωξω και να παω κι εγω σε thin, η να περιμενω το S1.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εσεις με το χοντρο δε φορατε σωστη ρομ? εμενα διορθωθηκε παρα πολυ το wifi οταν αλλαξα ρομ.

 

 

Επισης για τον φιλο που ειπε να υποστηριξουμε τον ελληνα που θα φτιαξει καποια νεα custom rom , δεν καταλαβαινω τι ειναι αυτο που δε λειτουργει σωστα αυτη τη στιγμη στο g4 turbo thin 1/4 . Η μονη ισως ελειψη ειναι το hdr στο βιντεο, τιποτα αλλο. Σημα καλο, μπαταρια καλη, ολα τα προγραμματα λειτουργουν σωστα, τι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως παραπανω θελεις απο μια νεα ρομ, που να σε κανει να πληρωσεις αλλο ενα τηλεφωνο;

Συνεχομενη υποστηριξη,σταθεροτητα,επεμβαση σε σημεια που δεν μπορουμε μονοι μας,ομορφοτερα θεματα και πολλα πολλα αλλα.....που ισως δεν καταλαβαινεις η δεν θες να καταλαβεις!

Επισης για τον φιλο που ειπε να υποστηριξουμε τον ελληνα που θα φτιαξει καποια νεα custom rom , δεν καταλαβαινω τι ειναι αυτο που δε λειτουργει σωστα αυτη τη στιγμη στο g4 turbo thin 1/4 . Η μονη ισως ελειψη ειναι το hdr στο βιντεο, τιποτα αλλο. Σημα καλο, μπαταρια καλη, ολα τα προγραμματα λειτουργουν σωστα, τι αλλο?

Το καλυτερο δεν ειναι παντα ο τελικος σκοπος μας εδω μεσα? Γιατι ανταλλασουμε αποψεις φλασσαρουμε κλπ?

Αφου εισαι ενταξει σε ολα γιατι δεν το αφηνεις ησυχο και ψαχνεσαι?Ρωτα και αλλους οκομα και σε επωνημα τηλεφωνα οπως Samsung galaxyS - S2 - S3 - S4 _Note 2-3 κλπ που ειχαν και εχουν τον Γιαννη με τiς OMEGA ROMS αν κερδισαν και τι? με τα ελαχιστα ευρω που οποιος ηθελε εκανε donate?

Σαν ιδρυτικο και ενεργο μελος - beta tester κλπ της παραπανω ομαδας απο πολυ παλια ακομη απο το HD2 σε πληροφορω οτι να εχεις εναν developer και δη Ελληνα να ασχολειται με το τηλεφωνο σου τα κερδη ειναι πολλα!!!

Περιμενετε την Jiayu να σας δωσει το επομενο γεματο λαθη-δυσλειτουργειες update..........:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

OK vasilis_, η επισήμανση σου δεκτή, τα thread (περι δωρεάς) ορατά, οπότε όποιος θέλει, κανει donate...

Απο κει και πέρα, έκαστος εκτιμά αν θέλει ή δεν θέλει ROM "επι πληρωμή", έστω και έμμεση (μέσω αγοράς της συσκευής)

Νομίζω όμως οτι οι περισσότεροι, έχουμε μάθει καταρχήν να βολευόμαστε με τις αναβαθμίσεις (επίσημες) της κάθε εταιρίας και κατα δεύτερον από developers που αφήνουν το θέμα donate στην διακριτική μας ευχέρεια...

Ας μην το ταλαιπωρούμε άλλο όμως, έκαστος επιλέγει!

(και σε παρακαλώ, δεν υπάρχει λόγος να μου απαντήσεις στο θέμα "δωρεά" - ειπα και παραπάνω, οποιος επιθυμεί, "δωρίζει")

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

OK vasilis_, η επισήμανση σου δεκτή, τα thread (περι δωρεάς) ορατά, οπότε όποιος θέλει, κανει donate...

Απο κει και πέρα, έκαστος εκτιμά αν θέλει ή δεν θέλει ROM "επι πληρωμή", έστω και έμμεση (μέσω αγοράς της συσκευής)

Νομίζω όμως οτι οι περισσότεροι, έχουμε μάθει καταρχήν να βολευόμαστε με τις αναβαθμίσεις (επίσημες) της κάθε εταιρίας και κατα δεύτερον από developers που αφήνουν το θέμα donate στην διακριτική μας ευχέρεια...

Ας μην το ταλαιπωρούμε άλλο όμως, έκαστος επιλέγει!

(και σε παρακαλώ, δεν υπάρχει λόγος να μου απαντήσεις στο θέμα "δωρεά" - ειπα και παραπάνω, οποιος επιθυμεί, "δωρίζει")

 

Εγώ πάντως θα προτιμούσα αντί να πιω ένα καφέ να κάνω ένα donate. 40 άτομα να το κάνουν αυτό και είμαστε οκ και υπερκαλυμμένοι για το μέλλον.

 

Συνεχομενη υποστηριξη,σταθεροτητα,επεμβαση σε σημεια που δεν μπορουμε μονοι μας,ομορφοτερα θεματα και πολλα πολλα αλλα.....που ισως δεν καταλαβαινεις η δεν θες να καταλαβεις!

 

Το καλυτερο δεν ειναι παντα ο τελικος σκοπος μας εδω μεσα? Γιατι ανταλλασουμε αποψεις φλασσαρουμε κλπ?

Αφου εισαι ενταξει σε ολα γιατι δεν το αφηνεις ησυχο και ψαχνεσαι?Ρωτα και αλλους οκομα και σε επωνημα τηλεφωνα οπως Samsung galaxyS - S2 - S3 - S4 _Note 2-3 κλπ που ειχαν και εχουν τον Γιαννη με τiς OMEGA ROMS αν κερδισαν και τι? με τα ελαχιστα ευρω που οποιος ηθελε εκανε donate?

Σαν ιδρυτικο και ενεργο μελος - beta tester κλπ της παραπανω ομαδας απο πολυ παλια ακομη απο το HD2 σε πληροφορω οτι να εχεις εναν developer και δη Ελληνα να ασχολειται με το τηλεφωνο σου τα κερδη ειναι πολλα!!!

Περιμενετε την Jiayu να σας δωσει το επομενο γεματο λαθη-δυσλειτουργειες update..........:)

 

Το λινκ σχετικά με την δωρεά που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ποστ #2930

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω ελάχιστα διαφορετική ROm, σήμερα που (πρωτο-) δοκίμασα το Sygic @ G4 (Λάρισα-Τρίκαλα-Καρδίτσα-Λάρισα), εκανε ένα 2λεπτο να πιασει δορυφόρους στην αρχή και κατόπιν δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα!

 

Νομίζω λοιπον οτι οι περισσότεροι επαληθευουμε την (ομαλή) λειτουργία του GPS στο G4 THIN

(Εχω κάνει τα Fix εννοείται και έβαλα και την γραμμή στο build.prop)

 

Στο thick πάντως εγώ θα το έλεγα όντως μη λειτουργικο, δύο μήνες περίπου και στο χωριό που το δοκίμασα έχανε συνεχώς σημα χωρίς προφανείς λόγους αλλά όχι όπως στην αθήνα που ήταν αδύνατη η χρήση.του. Δε ξέρω αν στο thin που όπως ανέφερε κάποιος είναι πιο λεπτό το πίσω μέρος η κεραία δίνει καλύτερη λήψη αλλά θα μπορώ να πω με σιγουριά σε δύο βδομάδες μιας και θα χω εμπειρία κι από τα δύο.

 

εδώ είναι και η διαφορά. Με το google maps/navigation το gps είναι όντως μη λειτουργικό. Με το sygic κανένα πρόβλημα και εντος και εκτός πόλης

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα στενάκια της Αθήνας (πατήσια) με το Sygic, είχα θεματάκι.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα στενάκια της Αθήνας (πατήσια) με το Sygic, είχα θεματάκι.

 

εκεί δε το έψαξα, μόνο στα στενάκια των Ιωαννίνων...:)

 

πάντως συμφωνώ ότι υπάρχει θέμα όπως και σε όλα τα mediatek υπό την έννοια ότι δε δουλεύει straight out of the box και χρειάζεται πείραγμα για να βελτιωθεί. Αν βελτιωθεί και αυτό τότε θα μιλάμε για ένα πραγματικά ισάξιο smartphone με τα ποιο ακριβά. Πάντως και έτσι όπως είναι μια χαρά είναι.

Edited by tomcat_

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Συνεχομενη υποστηριξη,σταθεροτητα,επεμβαση σε σημεια που δεν μπορουμε μονοι μας,ομορφοτερα θεματα και πολλα πολλα αλλα.....που ισως δεν καταλαβαινεις η δεν θες να καταλαβεις!

 

Το καλυτερο δεν ειναι παντα ο τελικος σκοπος μας εδω μεσα? Γιατι ανταλλασουμε αποψεις φλασσαρουμε κλπ?

Αφου εισαι ενταξει σε ολα γιατι δεν το αφηνεις ησυχο και ψαχνεσαι?Ρωτα και αλλους οκομα και σε επωνημα τηλεφωνα οπως Samsung galaxyS - S2 - S3 - S4 _Note 2-3 κλπ που ειχαν και εχουν τον Γιαννη με τiς OMEGA ROMS αν κερδισαν και τι? με τα ελαχιστα ευρω που οποιος ηθελε εκανε donate?

Σαν ιδρυτικο και ενεργο μελος - beta tester κλπ της παραπανω ομαδας απο πολυ παλια ακομη απο το HD2 σε πληροφορω οτι να εχεις εναν developer και δη Ελληνα να ασχολειται με το τηλεφωνο σου τα κερδη ειναι πολλα!!!

Περιμενετε την Jiayu να σας δωσει το επομενο γεματο λαθη-δυσλειτουργειες update..........:)

 

Συμφωνω γενικα. Ομως αυτο που ρωτησα ευθεως ειναι τί περισσοτερο θες αυτη τη στιγμη απο το g4 ? εγω ας πουμε εφοσον λειτουργει σωστα το τηλεφωνο μου, το μονο που περιμενω ειναι η αναβαθμιση σε 4.3 Τωρα θα μου πεις ακομα δεν την φορανε καλα καλα τα επωνυμα, αλλα οκ , η 4.2 τι προβληματα εχει για να αναζητησουμε καποια custom 4.2 ? Στην τελικη με ενα rom cooker ή ακομα και με copy-paste στον es explorer ειναι ευκολο να παρει η ρομ τη μορφη που θελουμε.

 

Οταν και αν υπαρξει προβλημα θα αναζητησω την εναλλακτικη. Το θεμα των χρηματων.. χμμμ. Θα πληρωνα αν κατι ειναι πολυ καλο αφοτου το δοκιμαζα. Υπαρχουν κι αλλα τηλεφωνα με πολυ καλυτερη υποστηριξη, εγγυηση, και αλλη τιμη. Αν ηθελα τηλεφωνο που να λειτουργει out of the box θα επαιρνα iphone, ή καποιο galaxy. Τωρα ειναι αλλιως. Για καποια πολυ καλη αναβαθμιση ισως εδινα 2-3€ για donation. Που αργα ή γρηγορα θα γινει η αναβαθμιση απο την επισιμη εταιρεα

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι και η διαφορά. Με το google maps/navigation το gps είναι όντως μη λειτουργικό. Με το sygic κανένα πρόβλημα και εντος και εκτός πόλης

 

Δε νομίζω να το χρησιμοποιεί κάνεις με Google maps φυσικά μιλάμε για sygic και igo. Και τουλάχιστον Αθήνα σου λέει για τη στροφή άφου στριψεις η σε δειχνει δυο δρομους πιο εκεί οπότε χάθηκες. Και το σήμα να χάνεται κάθε τρεις και λίγο. Δε μπορείς να βασιστείς πάνω του ούτε για πλάκα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω γενικα. Ομως αυτο που ρωτησα ευθεως ειναι τί περισσοτερο θες αυτη τη στιγμη απο το g4 ? εγω ας πουμε εφοσον λειτουργει σωστα το τηλεφωνο μου, το μονο που περιμενω ειναι η αναβαθμιση σε 4.3 Τωρα θα μου πεις ακομα δεν την φορανε καλα καλα τα επωνυμα, αλλα οκ , η 4.2 τι προβληματα εχει για να αναζητησουμε καποια custom 4.2 ? Στην τελικη με ενα rom cooker ή ακομα και με copy-paste στον es explorer ειναι ευκολο να παρει η ρομ τη μορφη που θελουμε.

 

Οταν και αν υπαρξει προβλημα θα αναζητησω την εναλλακτικη. Το θεμα των χρηματων.. χμμμ. Θα πληρωνα αν κατι ειναι πολυ καλο αφοτου το δοκιμαζα. Υπαρχουν κι αλλα τηλεφωνα με πολυ καλυτερη υποστηριξη, εγγυηση, και αλλη τιμη. Αν ηθελα τηλεφωνο που να λειτουργει out of the box θα επαιρνα iphone, ή καποιο galaxy. Τωρα ειναι αλλιως. Για καποια πολυ καλη αναβαθμιση ισως εδινα 2-3€ για donation. Που αργα ή γρηγορα θα γινει η αναβαθμιση απο την επισιμη εταιρεα

 

εδώ κατα την γνώμη μου κανεις λάθος.είναι σημαντικό να εχεις υποστήριξη απο κάποιον καλό dev.εγώ στο xperia έχω ειδη 4.3 απο έλληνα dev τον mikeioannina κ ενα τηλ του 2011 πετάει.με την στοκ σερνόταν.τώρα στο θέμα δωρεά Συμφωνώ μονο αν δω κάτι που να αξοιζει

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκαταστηση αυτης εδω της εφαρμογης https://play.google.com/store/apps/details?id=googoo.android.btgps και κανε συνδεση.

 

To έκανα αλλά δεν αρκεί.

Μέσα από την εφαρμογή αναγνωρίζει το gps, βλέπει και δορυφόρους, βρίσκει και που είμαι.

Το gps status, και το igo που δοκίμασα δεν το αναγνωρίζουν και ΄μου ζητάν να ανοίξω το gps της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

To έκανα αλλά δεν αρκεί.

Μέσα από την εφαρμογή αναγνωρίζει το gps, βλέπει και δορυφόρους, βρίσκει και που είμαι.

Το gps status, και το igo που δοκίμασα δεν το αναγνωρίζουν και ΄μου ζητάν να ανοίξω το gps της συσκευής.

 

Πηγαινε στο settings - > Developer options και ενεργοποιησε το Allow mock locations.

 

 

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο settings - > Developer options και ενεργοποιησε το Allow mock locations.

 

 

Αντωνης

 

Μιας και το ανέφερες αυτό να το έχουμε ενεργοποιημένο και σε άλλα κινητά η μόνο όπου υπάρχει θέμα με το GPS;

Link to comment
Share on other sites

Συμπεράσματα: Δεν είναι και η καλύτερη λύση (μένει κενό 2mm περίπου στις τρύπες κάμερας και LED flash) αλλά δεν είναι και τόσο δραματικό...

Αν και θα ζητήσω από τον to2c επιστροφή της διαφοράς ($15), μετά σκέφτομαι το thick καπάκι (με πιστολι θερμού αέρα) να το ζεστάνω και να παραμορφώσω τις τρύπες προς τα μέσα, ωστε να μειώσω το κενό...)

 

Εχοντας ξεπεράσει το θέμα "αυτονομια" (το τηλέφωνο μπορεί να αντέξει άνετα μια μέρα με την 1850) είπα να δοκιμάσω να "ταιριάξω" καλύτερα το "thick/large" καπάκι...

Η λύση "θέρμανση και παραμόρφωση" απορρίφθηκε, αφού διαβάζοντας βρήκα οτι τα πλαστικά PP δεν μπορούν να διαμορφωθούν με "ζέσταμα"...

 

Χρησιμοποιησα ένα κομμάτι (φύλλο) ενός ειδους "αφρολέξ", μικρής συμπίεσης και πάχους 2.2mm

H συνέχεια σε φωτό

http://img96.imageshack.us/img96/2581/mnf5.jpg

 

http://img560.imageshack.us/img560/253/2sig.jpg

 

http://img542.imageshack.us/img542/6276/u5p6.jpg

 

Το αποτέλεσμα είναι ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΤΑΤΟ και σήμερα δοκιμάζω το τηλέφωνο σε "thick" configuration

Από θέμα σκόνης, κλπ, δεν υπάρχει πλέον καμία πιθανότητα να "διευσδύσει" μέσω των οπών κάμερας ή LED flash!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες αυτό να το έχουμε ενεργοποιημένο και σε άλλα κινητά η μόνο όπου υπάρχει θέμα με το GPS;

 

Το εχουμε ενεργο για να δει το τηλεφωνο τον εξωτερικο gps δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας ξεπεράσει το θέμα "αυτονομια" (το τηλέφωνο μπορεί να αντέξει άνετα μια μέρα με την 1850) είπα να δοκιμάσω να "ταιριάξω" καλύτερα το "thick/large" καπάκι...

Χρησιμοποιησα ένα κομμάτι (φύλλο) ενός ειδους "αφρολέξ", μικρής συμπίεσης και πάχους 2.2mm

H συνέχεια σε φωτό

http://img96.imageshack.us/img96/2581/mnf5.jpg

 

http://img560.imageshack.us/img560/253/2sig.jpg

 

http://img542.imageshack.us/img542/6276/u5p6.jpg

 

Το αποτέλεσμα είναι ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΤΑΤΟ και σήμερα δοκιμάζω το τηλέφωνο σε "thick" configuration

Από θέμα σκόνης, κλπ, δεν υπάρχει πλέον καμία πιθανότητα να "διευσδύσει" μέσω των οπών κάμερας ή LED flash!

 

Μια χαρά σε βρίσκω κι εγώ κάτι τέτοιο εχω σκεφτεί να κάνω αφού τη κάμερα δε την επηρεάζει στη λήψη αυτή η διαφορά των 2χιλ.

Υποθέτω όμως ότι το φλας αποκλείεται να παίζει εκεί στα βαθιά οπότε θα πρέπει να είναι απενεργοποίημενο γιατί αλλιώς θα καίει τη φωτογραφία φαντάζομαι. Το θέμα είναι με την έκδοση που έχεις η μπαταρία θα κάνει λίγα τρελλά θα πέφτει γρήγορα λογικά και θα κολλάει κάπου όπως έκανε σε μένα αυτό είναι το χαζό ότι αν την έχεις έτσι πρέπει να αλλάξεις και ROM

ΥΓ. Τον ήχο φαντάζομαι δε τον επηρεάζει ιδιαίτερα που χάνεται κάτω από το καπάκι ε?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...