Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Αυτή τη στιγμή το δέμα μου γραφεί ¨Shipment transit from origin¨. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Κάτι άλλο, από ότι είδα σε κάποια βίντεο σάμπλζ υπάρχει ένα θέμα με το φόκους. Το έχουν παρατηρήσει όσοι έχουν το κινητό, διορθώνεται με κάποιο τρόπο ή είναι ιδέα μου;

 

Ότι έρχεται, μην αγχώνεσαι. Θα δεις αρκετές αλλαγές στην κατάσταση. ΟΛΕΣ είναι φυσιολογικές. Μόνο αν σου έρθει κάνα χαρτάκι/τηλέφωνο για τελωνείο θα πρέπει να αγχωθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Τωρα που το παρατήρησα, κάτι παράξενο συμβαίνει

[ATTACH]36212[/ATTACH]

 

 

Το circle battery meter το έχεις κάνει με κάποιο free app μήπως?

 

Edit: ok το έβαλα από το gravitybox.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο ακριβούτσικο, ΠΟΛΥ ωραίο gadget-άκι για την συσκευή μας, μιας και το υποστηρίζει.

 

http://www.memoryc.com/usbproducts/usbflashdrives/32gb-pqi-connect-201-usb-and-micro-usb-otg-storage-drive.html

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα bluetooth gps, το συνδέω αλλά δεν βλέπω πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω αντί του εσωτερικού Gps.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Να πω μόνο ότι αυτή τη στιγμή δεν έχω κάποιο gps προγραμμα παρά μόνο το gps status

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και νεα rom για το thick...

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4h/

 

Απ' οτι βλέπω στο επισημο φορουμ της Jiayu, ειναι preview της ΝΕΑΣ ΡΟΜ που ετοιμάζονται να κυκλοφορήσουν για το G4 (προς το παρόν, μονο για το THICK/3000)

Ας κάνουμε υπομονή, μερικές μέρες...

 

Μερικες από τις βελτιώσεις που βγάζει το translator...

For better user experience, good domain in G4 Google native system, based on the optimization of the development of the new version of ROM, has a more simple interface style, a more stable system operation performance, is now open for everyone to preview the test experience.

Compared with the original factory system, the main improvements are as follows:

1, the status bar, the main interface, the transparency of the lock screen and main custom lock screen wallpaper and wallpaper defined separately

2, increasing the Advanced Settings menu, which contains ROOT privileges (super user) of a key switch, status bar transparency settings, volume key wakeup setting, the latter will add more personality similar feature set.

3, the other user-friendly interface settings.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα bluetooth gps, το συνδέω αλλά δεν βλέπω πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω αντί του εσωτερικού Gps.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Να πω μόνο ότι αυτή τη στιγμή δεν έχω κάποιο gps προγραμμα παρά μόνο το gps status

 

 

Κανε εγκαταστηση αυτης εδω της εφαρμογης https://play.google.com/store/apps/details?id=googoo.android.btgps και κανε συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω. Επειδή το θέμα είναι πολύ μεγάλο και ενδιαφέρομαι για το κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει από που να το πάρω και τι να προσέξω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

έχω αγοράσει το g4t thin απο jiayumobileshop.com

έχω λάβει από τις 26-9 tracking number με την μορφή RQχχχχχχχχSG. όπου χ = νούμερα. στο σαιτ της singpost όπου βάζω το tracking number λέει οτι δεν βρέθηκε αντικείμενο.

ειναι φυσιολογικό να αργεί τόσο η ενημέρωση του σαιτ ή υπαρχει καποιο θεμα? το RQ γνωριζει καποιος τι σημαινει γιατι στο σαιτ της singpost εχει μονο RR,SP,SV,SM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω. Επειδή το θέμα είναι πολύ μεγάλο και ενδιαφέρομαι για το κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει από που να το πάρω και τι να προσέξω;

Ευχαριστώ.

 

Υπάρχουν 3-4 εκδόσεις, ανάλογα το καταστημα...

thin, 1850mAh (1 ram / 4 rom)

thick, 3000mAh (1 ram / 4 rom)

thic advanced, 3000mAh (2 ram /32 rom)

 

Αρκετοι από το φορουμ έχουν ψωνισει από Antelife, Minideal, to2c, Geekbuying (αυτα ανταποκρίνονται πολύ καλά ως τώρα)

Τιμές εκκινησης από $215 περίπου (με μεταφορικά)

 

καλησπέρα.

έχω αγοράσει το g4t thin απο jiayumobileshop.com

έχω λάβει από τις 26-9 tracking number με την μορφή RQχχχχχχχχSG. όπου χ = νούμερα. στο σαιτ της singpost όπου βάζω το tracking number λέει οτι δεν βρέθηκε αντικείμενο.

ειναι φυσιολογικό να αργεί τόσο η ενημέρωση του σαιτ ή υπαρχει καποιο θεμα? το RQ γνωριζει καποιος τι σημαινει γιατι στο σαιτ της singpost εχει μονο RR,SP,SV,SM.

 

Απο 26 ως σημερα ουτε δυο μέρες δεν είναι - υπομονη...

Ο αριθμός RQ ειναι φυσιολογικός

Πολλοί στέλνουν (στο 1ο στάδιο, μέχρι να παραλάβει η SingPost) με 4px

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Jiayu G4 (1/4 [T] Rom G4L 20130819, 1850mAh), Ainol Novo 7 Fire (with 05/06 JB rom)

 

@asot ...... απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου, εχουμε το ιδιο μοντελο ...... γιατι εχεις την Rom G4L 20130819, ενω υπαρχει η 20130822 (δες στην υπογραφη μου) που την εχει και ο akaloith και συμφωνούμε και οι δυο οτι ειναι εξαιρετική ΡΟΜ !!

 

εκτος αν εχεις προβλημα να την flash-αρεις με flash-tools (η δικια σου ειναι με CMW νομιζω !!)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αμαρτια μου, βρίσκω ευκολότερο το πέρασμα με CWM...

Τώρα, εσεις έχετε έκδοση G4LW-20130822 και γω G4L 20130819 - εγώ επέλεξα την Κινέζικη (η οποία κυκλοφορεί και σε CWM) και σεις την παγκόσμια version, η ίδια είναι (λίγες διαφορές που αναλύθηκαν στο ποστ #2728)

G4L: the presence of the launcher from Leva, the Chinese calendar, the Chinese miner (keyboard, search engine, cloud storage), and a brief instruction manual,

G4LW: the lack of any kind of Chinese application and availability of stock (android logo) launcher.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις, ειναι πιο ευκολο το CMW...... και αν δεν εχει πολλές διαφορες..... καλως εχει ;)

 

 

@ apotsi

Αν και λίγο ακριβούτσικο, ΠΟΛΥ ωραίο gadget-άκι για την συσκευή μας, μιας και το υποστηρίζει.

 

http://www.memoryc.com/usb...age-drive.html

 

αν σκεφθεις οτι εχει 32GB μνήμη το gadgetακι, δεν νομιζω οτι ειναι ακριβο ..... τουναντιον μαλιστα !!

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο gps τι λεει το τηλεφωνο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο gps τι λεει το τηλεφωνο?

 

αν του κανεις τις αλλαγες στο gps.conf (δες post πιο πισω) ..... δουλεύει ρολοι

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο gps τι λεει το τηλεφωνο?

 

 

Απλά δε λέει δυστυχώς... με διαφορά κόλπα όπως θα διαβάσεις κλειδώνει γρήγορα αλλά στη πορεία χάνει πολύ εύκολα σημα και σε δείχνει αλλού γι αλλού. Δυστυχώς αυτό δε φαίνεται να λύνεται γιατί είναι μάλλον θέμα της κεραίας του gps

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αν του κανεις τις αλλαγες στο gps.conf (δες post πιο πισω) ..... δουλεύει ρολοι

 

Δε νομιζω οτι δουλευει ρολοι το GPS το οποιο υποτιθεται οτι ειναι το μεγαλυτερο μειονεκτημα του G4, οτι και να του κανεις. Μπορει να κλειδωνει γρηγορα αλλα εχει αποδειχτει οτι στο εντοπισμο θεσης και στην πορεια οταν κινεισαι σε στενα με πολυκατοικιες ειναι κακό.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέτριο ναι, μη λειτουργικό σε καμία περίπτωση όμως.

Έχω κάνει αρκετές διαδρομές χωρίς πρόβλημα. (εκτός κέντρου)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μέτριο ναι, μη λειτουργικό σε καμία περίπτωση όμως.

Έχω κάνει αρκετές διαδρομές χωρίς πρόβλημα. (εκτός κέντρου)

 

Στο thick πάντως εγώ θα το έλεγα όντως μη λειτουργικο, δύο μήνες περίπου και στο χωριό που το δοκίμασα έχανε συνεχώς σημα χωρίς προφανείς λόγους αλλά όχι όπως στην αθήνα που ήταν αδύνατη η χρήση.του. Δε ξέρω αν στο thin που όπως ανέφερε κάποιος είναι πιο λεπτό το πίσω μέρος η κεραία δίνει καλύτερη λήψη αλλά θα μπορώ να πω με σιγουριά σε δύο βδομάδες μιας και θα χω εμπειρία κι από τα δύο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο thin turbo 1/4 εχω καλη ληψη στο gps, το εχω δοκιμασει σε αρκετες διαδρομες και εντος αθηνας χωρις προβλημα.

 

Περιμενω 1-2 λεπτα να βρει δορυφορους, και ξεκιναω τη διαδρομη μ.

 

Μια μικρη δυσκολια σε στενα με ψηλες πολυκατοικιες να βρει δορυφορους την εχει, αλλα τουλαχιστο σε εμενα απαξ και βρει δορυφορους δεν τους χανει. Ισως ειμαι απο τους τυχερους.

 

Φοραω εκδοση G4LW 20130822-092045 , και εχω κανει τα γνωστα τρικ για το gps

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο thin turbo 1/4 εχω καλη ληψη στο gps, ........... Φοραω εκδοση G4LW 20130822-092045 , και εχω κανει τα γνωστα τρικ για το gps

 

κι εγω το λεπτο εχω, με την ιδια ΡΟΜ και δουλευει οπως περιγραφει ο dimzan ..... μια χαρα !!! .....ισως λογω παχους, να εχει προβλημα μονο το "χοντρο" ??? .... ισως παιζει ρολο και ο συνδιασμος της συγκεκριμενης ΡΟΜ, με το "λεπτο" ????

 

αλλος ενας που εχει το "λεπτο" με την ιδια ΡΟΜ ειναι ο Αντωνης ο akaloith .... αν επιβεβαιωσει και αυτος το οτι λειτουργει σωστα το GPS του, τοτε μάλλον το πρόβλημα εντοπίζεται στο συνδυασμό "χοντρο"-με-αλλη-ΡΟΜ-απο-την-Official_G4LW-20130822-092045

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Ελληνας Developer που εχει προσφερθει να φτιαξει rom αρκει να παρει το τηλεφωνο απο donations.

Απο οτι εριξα μια ματια ειναι πολυ καλος, μηπως τον ξερει κανενας?

Να του στειλουμε μια συσκευη να μας φτιαξει μια rom..............:)

Εδω το thread στο 2ο post το λεει, υπαρχουν και donations αλλα δεν ξερουμε ποσα! (τελευταιο post)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2209536

 

Και εδω ο Ελληναρας!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206843

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το παλικάρι που έσπασε την οθόνη άκουσα για ένα μαγαζί στην Ομόνοια οι οποίοι επιτόπου σου κάνουν παραγγελία Ανταλακτικα που χρειαζεσε και επισκευή εκτός αν τους πας εσυ το Ανταλακτικα μπαμ μπαμ κ πολύ φθηνα
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το παλικάρι που έσπασε την οθόνη άκουσα για ένα μαγαζί στην Ομόνοια οι οποίοι επιτόπου σου κάνουν παραγγελία Ανταλακτικα που χρειαζεσε και επισκευή εκτός αν τους πας εσυ το Ανταλακτικα μπαμ μπαμ κ πολύ φθηνα

 

Θυμάμαι ότι το έχουν κατι Ινδοί

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...