Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλαω για καταγραφη διαδρομης (προβληματα gps)

γενικα δεν ειναι αξιοπιστο, ειναι λιγο με τα κεφια του

το bluetooth gps ειναι σαφως πιο αξιοπιστο

 

εχω αυτη τη ρομ και δεν την αλλαζω (basic turbo thin)

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-102.html

αγοραστηκε απο antelife

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω αυτη τη ρομ και δεν την αλλαζω (basic turbo thin)

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-102.html

αγοραστηκε απο antelife

 

κι εγω την ιδια ΡΟΜ εχω (δες στην υπογραφή μου) και δουλεύει ΠΕΡΙΦΗΜΑ !!! κανενα απολυτως προβλημα .... ουτε καν με το GPS που ειναι ακριβέστατο

 

οσο για την μπαταρια ...... δειτε αυτο .... 6μερες, 18 ωρες σχεδον και εχει και 41% ακομα γεματη ... και ειναι μολις το τριτο γεμισμα

(η χρήση ειναι σχεδον μηδενική.... αλλα το κανω για δοκιμη να δω ποσο θα αντεξει)

 

http://img14.imageshack.us/img14/3793/nhde.png

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Βασικη ερωτηση: πως μπαινετε σε recovery mode?

 

Στο δικο μου οτι συνδυασμο πληκτρων και να πατησω ανοιγει κανονικα. Μια φορα μπηκε σε ασφαλη λειτουργια , δεν ξερω πως εγινε αυτο, και ουσιαστικα ανοιξε με την αρχικη κατασταση της ρομ tou minideal γραφοντας κατω αριστερα ασφαλης λειτουργια, χωρις ομως να εχει σβησει τις εφαρμογες μ. Δεν καταφερα να ξαναμπω εκει.

 

Ο μονος τροπος λοιπον για να μπω σε recovery mode ειναι απο mobile uncle tools Να πατησω το αντιστοιχο κουμπι. Φοβαμαι λοιπον οτι αμα κολλησει ποτε ή δεν βαλω καποια ρομ σωστη θα πρεπει να φλασαρω απ την αρχη με SpFlashTool

 

 

EDIT: Το βρηκα! Για να μπει σε recovery mode απο κλειστο απλα κραταμε πατημενο το volume up και κουμπωνουμε το usb του φορτιστη και μετα το κουμπι power

 

αντιστοιχα με πριν , αν πατησουμε vol down τοτε μπαινει σε factory mode , ειναι ομως κινεζικα και δεν μπορεσα να συνεχισω στο ψαξιμο του μενου

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

AKALOITH, αυτή η ρομ που έχεις, την πέρασες μέσω recovery?

 

εγω παντως προσπαθω απ το απογευμα να κατεβασω αυτη τη ρομ και ολο κολλαει. εχουμε καποιο αλλο λινκ?

 

λογικα θα ειναι μεσω SpFlashTools , δεν δινουν ρομς για recovery απ αυτο το site

Link to comment
Share on other sites

AKALOITH, αυτή η ρομ που έχεις, την πέρασες μέσω recovery?

 

εγω παντως προσπαθω απ το απογευμα να κατεβασω αυτη τη ρομ και ολο κολλαει. εχουμε καποιο αλλο λινκ?

λογικα θα ειναι μεσω SpFlashTools , δεν δινουν ρομς για recovery απ αυτο το site

 

Στο ποστ #2728 έβαλα τα links για τις ROM, από το Ρώσικο forum (και για CWM)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε σε ποια κεραια αντιστοιχει το στρογγυλο πιν κατω απ το καπακι? λογικα αντιστοιχει στην κεραια του τηλεφωνου και οχι του wifi ή gps. Αναφερομαι στο στρογγυλο δεξια απ την micro sim και διπλα στην βιδα
ωωωχ, ετουτος έχει βάλει στο μάτι τα αλουμινοχαρτα.. :):)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ #2728 έβαλα τα links για τις ROM, από το Ρώσικο forum (και για CWM)

 

τα λινκς αντιστοιχουν παλι στο κινεζικο site γι αυτο ρωτησα αν υπαρχουν mirrors

Link to comment
Share on other sites

τα λινκς αντιστοιχουν παλι στο κινεζικο site γι αυτο ρωτησα αν υπαρχουν mirrors

 

Στο ρωσσικο forum που παραπεμπουν υπάρχουν αναλυτικά τα links. Aπλα πατωντας τα σε πάνε στη μεταφράση του Google

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο ρωσσικο forum που παραπεμπουν υπάρχουν αναλυτικά τα links. Aπλα πατωντας τα σε πάνε στη μεταφράση του Google

 

Η ρομ που είχες βάλει από το turbo έκανε συγχρονισμό στην εφαρμογή ίντερνετ τα αγαπημένα? Δοκίμασα από το ρωσικό την ρομ για την μπαταρία μας, 3000 και δεν το έκανε αυτό και την έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ακόμα πρόσβαση στις σελίδες των μικρών αγγελιών, πώς τα πηγαίνει από τιμές μεταπώλησης; Υπάρχει μήπως κάποιος που θα ενδιαφερόταν να το πουλήσει; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μέρες πήρα το jiayu G4 turbo.

 

γενικά πολύ ευχαριστημένος, δεν άλλαξα τη rom, όπως μου ήρθε από minideal.

gps δουλεύει μια χαρά και μπαταρία επίσης.

 

το μόνο πρόβλημα είναι πως στην εφαρμογή μέιλ, όταν πάω να διαβάσω ένα μέιλ μου βγάζει "Unfortunately, Email has stopped"

 

μέιλ στέλνει κανονικά πάντως.

ξέρει κανείς τι παίζει?

Edited by atseros
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μέρες πήρα το jiayu G4 turbo.

 

γενικά πολύ ευχαριστημένος, δεν άλλαξα τη rom, όπως μου ήρθε από minideal.

gps δουλεύει μια χαρά και μπαταρία επίσης.

 

το μόνο πρόβλημα είναι πως στην εφαρμογή μέιλ, όταν πάω να διαβάσω ένα μέιλ μου βγάζει "Unfortunately, Email has stopped"

 

μέιλ στέλνει κανονικά πάντως.

ξέρει κανείς τι παίζει?

 

πηρες το λεπτο ή το χοντρο με τη μεγαλη μαπταρια?

 

ειμαι σχεδον σιγουρος πως το minideal φοραει την ιδαι ρομ στα λεπτο/χοντρο και γι αυτο στο λεπτο υπαρχει θεμα με τον τροπο που πεφτει η ενδειξη της μπαταριας,

 

 

Εγω φορουσα την αρχικη του minideal G4H 20130515-202809 και χθες το βραδυ περασα με SpFlashTool την G4LW 20130822-092045. Ειναι πολυ καλυτερη κατ εμε. Πολυ καλυτερη ταχυτητα σε wifi και 3g, βελτιωθηκε αρκετα το σημα του wifi που ειχα προβλημα, δεν τελειοποιηθηκε ομως. Το μονο που δεν εχει ειναι τα ελληνικα, αλλα δεν με απασχολει καθολου. Το gps το δοκιμασα και σημερα σε μεγαλη διαδρομη (35χλμ) με το cygic και πηγε αριστα. Δε χρειαστηκε καν να κανω ρυθμισεις για δορυφορους. Η μπαταρια φαινεται να πεφτει ομαλα και με σταθερο ρυθμο αναλογα τη χρηση. Περισσοτερα βεβαια επι της μπαταριας θα γραψω οταν εχω πληρη αποψη.

 

Για αρχη πες μας ποια ρομ φορας και τις εντυπωσεις σου.

 

 

 

Για τον φιλο που ρωτησε αν πωλειται θα πω οτι δυσκολα καποιος θα δωσει το g4 του. Με αυτα που γινονται στα τελωνεια ειναι απιθανο καποιον αν το πουλησει να το δωσει σε τιμη μαγαζιου απο την κινα. Ειναι αισθητο πλεον το ρισκο να φερεις απ εξω κινητο

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που είχες βάλει από το turbo έκανε συγχρονισμό στην εφαρμογή ίντερνετ τα αγαπημένα? Δοκίμασα από το ρωσικό την ρομ για την μπαταρία μας, 3000 και δεν το έκανε αυτό και την έβγαλα.

 

Δε προλαβα να τη δοκιμάσω γιατί με το που την εβαλα μου εσπασε.

Πολυ καλη εξυπηρετηση το mini deal πάντως άμεσα απάντησαν και σήμερα με ενημέρωσαν ότι το κόστος του touch επικοινωνοντας με τη jiayu είναι περίπου 80δολαρια και αν συμφωνώ να το στείλω. Οποτε με μεταφορικα κανα κατοσταρι δολαρια παει οχι κι ασχημα αλλα η σκεψη μου είναι αν χρειαστεί κανα τριμηνο δε μπορω να μεινω χωρις κινητο τοσο καιρο. Εκτός αν πάρω αλλο και το στείλω κι αυτό και μετά το πουλησω αλλα δυσκολη η μεταπωληση στα κινεζικα οπότε δεν έχει νοημα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μέρες πήρα το jiayu G4 turbo.

 

γενικά πολύ ευχαριστημένος, δεν άλλαξα τη rom, όπως μου ήρθε από minideal.

gps δουλεύει μια χαρά και μπαταρία επίσης.

 

το μόνο πρόβλημα είναι πως στην εφαρμογή μέιλ, όταν πάω να διαβάσω ένα μέιλ μου βγάζει "Unfortunately, Email has stopped"

 

μέιλ στέλνει κανονικά πάντως.

ξέρει κανείς τι παίζει?

είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το email με την αρχική του minideal G4H 20130515-202809.

 

Έβαλα μεταγενέστερη ROM και το πρόβλημα λύθηκε.

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω g4 με G4G-20130816-180805με αδυναμο wifi

 

καμμια αναβαθμιση μηπως κ φτιαξει το wifi ελεγα να δω.

 

αλλαζω ρομ ε?

ποια ομως?,για την επισημη ελεγα.

αυτη δεν ειναι http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4h-official/

τα χειροτερα σχολια ομως,χε:)

τι προτεινετε?

 

αυτο http://pan.baidu.com/share/link?shareid=1186314113&uk=1680007479 θα με βοηθουσε μηπως ??

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1161242733_1/Cool-Original-Jiayu-G4-Back-Cover-Hard-Case-Battery-Housing-Case-3000mAh-Version-Black-White-Blue.jpg_250x250.jpg

 

 

 

Ειναι ιδέα μου η έχει φουσκωμένα ένα μέρος για τη μεγαλύτερη μπαταρία;

 

Ιδέα σου είναι. Έχω πάρει δεύτερο καπάκι από τον Αλι και είναι ένα απλό νορμαλ καπάκι.... Το κινητό δεν έχω βέβαια αλλά... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1161242733_1/Cool-Original-Jiayu-G4-Back-Cover-Hard-Case-Battery-Housing-Case-3000mAh-Version-Black-White-Blue.jpg_250x250.jpg

Ειναι ιδέα μου η έχει φουσκωμένα ένα μέρος για τη μεγαλύτερη μπαταρία;

 

Ιδέα σου είναι. Έχω πάρει δεύτερο καπάκι από τον Αλι και είναι ένα απλό νορμαλ καπάκι.... Το κινητό δεν έχω βέβαια αλλά... :wacko:

 

Συμφωνώ, αντανάκλαση απο φωτιστικό είναι (για το λευκό καπάκι μιλάμε, φαντάζομαι...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το G4 με τον αναβαθμισμένο επεξεργαστή και τη μικρότερη,πιο λεπτή μπαταρία

Το έχω βρει εδώ

σε καλή τιμή αλλά το φοβάμαι λίγο το σάητ γιατί είναι καινούριο.

Παίζει καλή τιμούλα,με κανά κουπονάκι ίσως σε κάποιο αξιόπιστο σάητ??

Link to comment
Share on other sites

Απο το to2c.com έχουν ήδη παραλάβει (ΟΚ) δύο μέλη του φόρουμ

και ειμαστε καμια 10αριά τουλάχιστον εν αναμονη παραλαβής, τις προσεχείς μέρες...

 

Για να καταλάβεις, οι πρώτες (απο εδώ παραγγελίες) έχουν αριθμό 100003528 και τώρα φτάσαμε το 100004417 (σε 20 μέρες)

Εμεις και οι Ρώσοι ψωνίζουνε...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω g4 με G4G-20130816-180805με αδυναμο wifi

 

καμμια αναβαθμιση μηπως κ φτιαξει το wifi ελεγα να δω.

 

αλλαζω ρομ ε?

ποια ομως?,για την επισημη ελεγα.

αυτη δεν ειναι http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4h-official/

τα χειροτερα σχολια ομως,χε:)

τι προτεινετε?

 

αυτο http://pan.baidu.com/share/link?shareid=1186314113&uk=1680007479 θα με βοηθουσε μηπως ??

 

Κι εγω ετσι ακριβως ειμαι, με thick και με αυτη τη ρομ και αδυναμο σημα. Ειδα οτι καποιοι με τις ευρωπαικες ειναι ευχαριστημενοι και αποφασισα να το κανω κι εγω, αλλα με το μηνυμα του pan82 (2732 σελ. 183) καπου μπερδευτηκα με το thin και thick, και τι πρεπει τελικα να βαλω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το πηγαίνουν έτσι. Εγώ παρήγγειλα πέμπτη 19/9 με αριθμό 100003805 και κάποιος άλλος ποιο πριν από μένα είχε 41κατι βέβαια πέσαμε πάνω στη περίπτωση (αργία 19-21 ) και δεν έχουν προχώρηση η παραγγελίες (Processing γράφει ακόμα). Φαντάζομε ότι μέχρι τρίτη-τετάρτη θα έχουμε και tracking number. Από ότι βλέπω όμως έρχεται και άλλη αργία 29-3 China National Day Festival.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...