Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νεύρα μου. Το κινητό από τις 3 του Μάρτη έχει φύγει από Κίνα και Ελλάδα δεν έφτασε ακόμη...

 

στις 29 θα εχεις παραλαβει:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ το πήρα χτές το κουκλί το thick 1/4, και αρχικα δεν ειδα και πολλά προβληματα....βέβεια gps δεν εχω δοκιμάσει ακόμα καθώς δεν το πολυχρησιμοποιώ...το μόνο που μου κάνει περίεργο είναι η κάμερα με την οποία τράβηξα και εσωτερικα και εξωτερικά φώτο, και είδα οτι παρότι είναι πιο λεπτομερείς και κάνει καλύτερο focus, παρόλα αυτά δεν έχει κρατάει και τόσο τα φυσικά χρώματα...επίσης με άλλα ακουστικά λειτουργεί κομπλέ, με άλλα καθόλου και με άλλα λειτουργεί μόνο το ένα από τα δύο(προφανώς δεν είναι χαλασμένα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακυρο αυτό με τα ακουστικά...οπότε μονο το θεμα της καμερας παραμενει...εκτός αμα ειναι ετσι κ αλλιως ετσι και δν αλλάζει..

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό το καλοκαίρι που πέρασε (από τους πρώτους του Antelife) και μου χάλασε η οθόνη το Δεκέμβριο. Από μέσα Δεκεμβρίου το έστειλα κίνα και μου ήρθε σήμερα. και δεν μου έχουν διορθώσει το πρόβλημα!! τι μπορώ να τους κάνω;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό το καλοκαίρι που πέρασε (από τους πρώτους του Antelife) και μου χάλασε η οθόνη το Δεκέμβριο. Από μέσα Δεκεμβρίου το έστειλα κίνα και μου ήρθε σήμερα. και δεν μου έχουν διορθώσει το πρόβλημα!! τι μπορώ να τους κάνω;

 

Όχι πολλά,πάντως.

Επικοινώνησες μαζί τους;

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρημάδι βρε'συ το thin δεν έχει κ καλύτερο gps??;)

 

για τη ρομ του Ρώσου που ανέβασε ο φίλος παραπάνω ξέρουμε που θα βρούμε την έκδοση για το 1/4 turbo Huge -3.000 mah??:blink:

Γιατί το παραμελούν με τα παρελκόμενα... :(

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Όχι πολλά,πάντως.

Επικοινώνησες μαζί τους;

 

μόλις έστειλα mail και τους κράζω

να δούμε τι θα απαντήσουν

αν δεν βοηθήσουν θα τους κράζω παντού

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε στο Βενιζέλος σήμερα! Για να δούμε μου στέλνουν καινούριο ή επισκεύασαν το παλιό;;; ;)
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιοι που είχαν αναφέρει πρόβλημα με την υποδοχή φόρτισης πιο παλιά το έλυσαν;; το έστειλαν πίσω;; τι κάνατε. Έχει αρχίσει και μένα έντονο το πρόβλημα πλέον με δυσκολία το πετυχαίνεις να κάνει επαφή. Άνοιξα και το thick που είχα κρατησει για ανταλλακτικά αλλά η υποδοχή είναι πάνω στη πλακέτα οπότε δε μεταφέρεται από το ένα στο άλλο. Αν και δε νομίζω να μπω στη διαδικασία να το στείλω γιατί έστω και με δυσκολία πιάνει και έχω και το thick να φορτίζω εκεί αν σσταματήσει αλλά γενικά το έστειλε κανείς και του το φτιάξανε; Από to2c το είχα πάρει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιοι που είχαν αναφέρει πρόβλημα με την υποδοχή φόρτισης πιο παλιά το έλυσαν;; το έστειλαν πίσω;; τι κάνατε. Έχει αρχίσει και μένα έντονο το πρόβλημα πλέον με δυσκολία το πετυχαίνεις να κάνει επαφή. Άνοιξα και το thick που είχα κρατησει για ανταλλακτικά αλλά η υποδοχή είναι πάνω στη πλακέτα οπότε δε μεταφέρεται από το ένα στο άλλο. Αν και δε νομίζω να μπω στη διαδικασία να το στείλω γιατί έστω και με δυσκολία πιάνει και έχω και το thick να φορτίζω εκεί αν σσταματήσει αλλά γενικά το έστειλε κανείς και του το φτιάξανε; Από to2c το είχα πάρει.

Κάποιο άλλο usb δοκίμασες? Γιατί εμένα είναι από τα πρώτα G4Α και δεν έχω προβλημα με το usb πιάνει με τη μια και δεν το χάνει

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο usb δοκίμασες? Γιατί εμένα είναι από τα πρώτα G4Α και δεν έχω προβλημα με το usb πιάνει με τη μια και δεν το χάνει

Nαι από ότι βλέπω έχει χαλάσει το εσωτερικό του usb και παίζει μέσα. Δυστυχώς με κανένα usb δε κάνει επαφή πλέον παρά μονο με το δικό του αλλά κι εκεί θέλει κόλπο για να κάνει επαφή και φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα πάψει να κάνει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιοι που είχαν αναφέρει πρόβλημα με την υποδοχή φόρτισης πιο παλιά το έλυσαν;; το έστειλαν πίσω;; τι κάνατε. Έχει αρχίσει και μένα έντονο το πρόβλημα πλέον με δυσκολία το πετυχαίνεις να κάνει επαφή. Άνοιξα και το thick που είχα κρατησει για ανταλλακτικά αλλά η υποδοχή είναι πάνω στη πλακέτα οπότε δε μεταφέρεται από το ένα στο άλλο. Αν και δε νομίζω να μπω στη διαδικασία να το στείλω γιατί έστω και με δυσκολία πιάνει και έχω και το thick να φορτίζω εκεί αν σσταματήσει αλλά γενικά το έστειλε κανείς και του το φτιάξανε; Από to2c το είχα πάρει.

 

Εγω μεχρι στιγμης δεν εκανα τιποτα διοτι ειμαι στρατο και δεν θελω να ρισκάρω να μην φορτιζει καθολου. Παντως αν θες usb δεν ειναι αναγκη να ξηλωσεις απο τη πλακετα, μπορεις να παρεις αλλο αν θες και να το κολλησεις απο οτι θυμαμαι ειναι το usb a.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιοι που είχαν αναφέρει πρόβλημα με την υποδοχή φόρτισης πιο παλιά το έλυσαν;; το έστειλαν πίσω;; τι κάνατε. Έχει αρχίσει και μένα έντονο το πρόβλημα πλέον με δυσκολία το πετυχαίνεις να κάνει επαφή. Άνοιξα και το thick που είχα κρατησει για ανταλλακτικά αλλά η υποδοχή είναι πάνω στη πλακέτα οπότε δε μεταφέρεται από το ένα στο άλλο. Αν και δε νομίζω να μπω στη διαδικασία να το στείλω γιατί έστω και με δυσκολία πιάνει και έχω και το thick να φορτίζω εκεί αν σσταματήσει αλλά γενικά το έστειλε κανείς και του το φτιάξανε; Από to2c το είχα πάρει.

 

Παθών κ εγώ.Δεν το έστειλα πίσω.Συμβιβάστηκα προς το παρόν.Μετά τους 6-7 μήνες αν δεν εμφανίσει κάποιο άλλο πρόβλημα,θα το δώσω σε κάποιον ηλεκτρονικό να το κολλήσει.

@Πάντως νομίζω ένας συμφορουμίτης το είχε στείλε στον To2c και το παρέλαβε επισκευασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι στιγμης δεν εκανα τιποτα διοτι ειμαι στρατο και δεν θελω να ρισκάρω να μην φορτιζει καθολου. Παντως αν θες usb δεν ειναι αναγκη να ξηλωσεις απο τη πλακετα, μπορεις να παρεις αλλο αν θες και να το κολλησεις απο οτι θυμαμαι ειναι το usb a.

Δε νομίζω ότι γίνεται γιατί ανοίγοντας τη συσκευή η υποδοχή του usb είναι κολλημένη πάνω στη πλακέτα είδα οπότε πως να κολλήσω άλλο. αλλιώς επειδή είχα το thick έλεγα να περάσω από εκείνο στο thin την υποδοχή φόρτισης

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το δικο του usb καλωδιο καθεται καλα,με ολα τα αλλα παιζει..

 

Με αυτο το παλιο σκαλοπατι τι θα κανουμε ρε παιδια;

Εγώ έχω βάλει το cpuz και βλέπω πόσα λέει ότι είναι απλά στα 3400 κλείνει. Και άσε το άλλο να λέει ότι θελει

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι γίνεται γιατί ανοίγοντας τη συσκευή η υποδοχή του usb είναι κολλημένη πάνω στη πλακέτα είδα οπότε πως να κολλήσω άλλο. αλλιώς επειδή είχα το thick έλεγα να περάσω από εκείνο στο thin την υποδοχή φόρτισης

 

αν πιανουν τα χερια σας μπορειτε να λυσετε το προβλημα με αγορα της κατω πλακετας, το thick μου το εχω ανοιξει αρκετες φορες χωρις προβλημα, υπ οψην οτι θα χασετε την εγγυηση. http://www.aliexpress.com/item/New-original-usb-plug-charge-board-for-jiayu-G4-cell-phone/1395677640.html

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πήρα ένα μεταχειρισμένο σήμερα.

 

 

Δεν μου δουλεύει το volume - (μου το είπε αυτός που το πήρα) ότι μάλλον οφείλεται στη ρομ που έχει περάσει.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?

 

Πώς θα του περάσω άλλη ρομ που στο recovery mode θέλει το volume - και δεν πατάει?

 

Για να μη με κράξετε διάβασα 110 σελίδες (κουρκούτιασε το κεφάλι μου):lol: και θα διαβάσω και τις υπόλοιπες σιγά σιγά

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Δινω το δικο μου απο Θεσ/νικη. 1μιση μηνων χρησης.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πήρα ένα μεταχειρισμένο σήμερα.

 

 

Δεν μου δουλεύει το volume - (μου το είπε αυτός που το πήρα) ότι μάλλον οφείλεται στη ρομ που έχει περάσει.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?

 

Πώς θα του περάσω άλλη ρομ που στο recovery mode θέλει το volume - και δεν πατάει?

 

Για να μη με κράξετε διάβασα 110 σελίδες (κουρκούτιασε το κεφάλι μου):lol: και θα διαβάσω και τις υπόλοιπες σιγά σιγά

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Σε recovery mode πας και απο το jiayues.apk και με το unclemobile tool apk. Δοκιμασε τα:)

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και με πάνε όλα στο recovery mode που χρειάζεται το volume- άρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα:(:(:(

 

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

αν πιανουν τα χερια σας μπορειτε να λυσετε το προβλημα με αγορα της κατω πλακετας, το thick μου το εχω ανοιξει αρκετες φορες χωρις προβλημα, υπ οψην οτι θα χασετε την εγγυηση. http://www.aliexpress.com/item/New-original-usb-plug-charge-board-for-jiayu-G4-cell-phone/1395677640.html

 

Το θέμα είναι αυτό το κομμάτι δε θα πρέπει να υπαρχει ήδη στο thick που έχω αννοιξει οπότε να το μεταφέρω στο thin? Γιατί μια γρήγορη μάτια δε πρόσεξα ότι ξεχωρίζει. Γιατί αν ισχύει ας τα πάω σε έναν ειδικό να κάνει τη μεταφορά από το ένα στο άλλο. Εσύ φίλε το έχεις κανει;; βγάζεις αυτό το κομμάτι και έβαλες αυτό που αγορασες;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και με πάνε όλα στο recovery mode που χρειάζεται το volume- άρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα:(:(:(

 

 

Ευχαριστώ πάντως

 

Λίγο δύσκολο να ναι θέμα ρομ το volume-.

Πάντως μόνο με το volume+ και το power μπορείς να κάνεις εγκατάσταση νέας ρομ από το recovery.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο συγκεκριμενο thread οταν πουλαμε κινητο;

(εβαλα το δικο μ G4 εδω, κ' σβηστηκε το post μου)

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απευθύνομαι στα παιδιά που έχουν πρόβλημα με τη φόρτιση του κινητού. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και αποδέχτηκα ότι θα χάσω την εγγύηση μου πηγαίνωντάς το σε έναν ηλεκτρονικό. Μου είπε πως ο κινέζος "βαρέθηκε" να μου κολλήσει καλά τη θύρα και έτσι μου την άλλαξε και μου κόλλησε μια καινούργια. Βέβαια μου πήρε 20 ευρώ. Ίσως είναι λίγο πολλά αλλά συγκριτικά με την καθυστέρηση που θα είχα στέλνωντας το Κίνα θεώρησα ότι με συνέφερε. Φυσικά και τώρα όλα λειτουργούν ρολόι. Αυτά...
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει το volume - (μου το είπε αυτός που το πήρα) ότι μάλλον οφείλεται στη ρομ που έχει περάσει.

 

Εγω δεν μπορώ να διανοηθώ οτι η δυσλειτουργία του τηλεφώνου (VOL-) οφείλεται στην rom, εξάλλου οταν είσαι στο recovery, δεν έχει προλάβει να φορτώσει η rom...!

Δες μήπως έσπασε το πλαστικό (στο καπάκι) που πατάει πάνω στο διακόπτη VOL

Υπαρχει καποιο συγκεκριμενο thread οταν πουλαμε κινητο;

 

Υπάρχει, αλλα είναι για μέλη με συγκεκριμένο αριθμό ποστς και πάνω...

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...