Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβγαλα το καπακι και πλεον ειμαι σιγουρος οτι εχει προβλημα το κουμπι..

Αν πατησεις με το νυχι το volume δουλευει κανονικα το power δεν κανει τιποτα...

 

Και μια ερωτηση επειδη σκευτομαι να το στειλω παλι πισω...Για να μην χασω καμια εγγυηση κτλ.

Να κανω αναφορα στο paypal η δεν στεκει?

 

Αφού είσαι εντός χρονικού ορίου θα σου έλεγα να το έβλεπε πρώτα κάποιος δικός μας χωρίς να επέμβει όμως, υποψιάζομαι ότι είναι θέμα καπακιου, το κουμπί με το νύχι δύσκολα το πατάς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις κανεναν υπ οψιν σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και το σκευτομαι σοβαρα να το επισκευασω εδω αν υπαρχει ανταλλακτικο και καποιος που να ξερει γιατι ποιος περιμενει 3 μηνες? ? ? ? :ooch::ooch:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανεναν υπ οψιν σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και το σκευτομαι σοβαρα να το επισκευασω εδω αν υπαρχει ανταλλακτικο και καποιος που να ξερει γιατι ποιος περιμενει 3 μηνες? ? ? ? :ooch::ooch:

 

δεν σου είπα να το επισκευάσεις, να το δει κάποιος να πει μία γνώμη πρώτα, εγώ πιστεύω ότι κατά 99% είναι θέμα καπακίου και λυνεται με το να παραγγείλεις ή να σου στείλουν ένα καινούργιο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν σου είπα να το επισκευάσεις, να το δει κάποιος να πει μία γνώμη πρώτα, εγώ πιστεύω ότι κατά 99% είναι θέμα καπακίου και λυνεται με το να παραγγείλεις ή να σου στείλουν ένα καινούργιο

 

 

Ναι καταλαβα τι μου πες.

Λεω εαν θελει επισκευη σκευτομαι να το κανω εδω αν γινετε.

 

Ξερουμε κανεναν απο κυψελη γυρω γυρω να παω να τον βρω να δω αν ειναι αυτο με το καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα τι μου πες.

Λεω εαν θελει επισκευη σκευτομαι να το κανω εδω αν γινετε.

Ξερουμε κανεναν απο κυψελη γυρω γυρω να παω να τον βρω να δω αν ειναι αυτο με το καπακι?

 

Αντε κανένας Αθηναιος για "δοκιμή"!!!

 

To thin (1850mAh) ή το thick (3000mAh) έχεις?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε κανένας Αθηναιος για "δοκιμή"!!!

 

To thin (1850mAh) ή το thick (3000mAh) έχεις?

 

Εγώ έχω το 3000 κάνει μάλλον,... Αθήνα είμαι αλλά δεν είμαι από εδώ και χάνομαι λίγο εύκολα! ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και παλι!!!!τελικα μετα απο πολυ καιρο, ειπα να δοκιμασω να βαλω στο jiayu μου(g4 advanced) την τελυταια

rom απο το jiayu es καθως ειχα προβλημα με το ραδιοφωνο καθως επισης και με τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης ( μονο 2,5 gb). ευτυχως το προβλημα με το ραδιοφωνο λυθηκε αλλα αυτο με τον χωρο αποθηκευσης συνεχιζει να υπαχει.δοκιμασα και μια πιο παλι εκδοση απο τους ισπανους αλλα παλι τα ιδια. ξερει κανεις τι παιζει?????????:confused:

Link to comment
Share on other sites

...ειχα προβλημα με το ραδιοφωνο καθως επισης και με τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης ( μονο 2,5 gb). ευτυχως το προβλημα με το ραδιοφωνο λυθηκε αλλα αυτο με τον χωρο αποθηκευσης συνεχιζει να υπαχει.δοκιμασα

 

Στο Ρώσικο φορουμ, για το θέμα αυτό λένε:

"For owners of Advanced: you must format the internal storage. To do this, press the menu button, then settings, memory, clear the phone's memory"

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει ξαναρωτήσει κανείς.

Πώς μπορώ να κάνω sort τα applications, βάση του ονόματος και όχι βάση της σειράς/ημερομηνίας εγκατάστασης;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθειά σας

 

Έχω το G4 3000 mAh με την ρομ minideal εδώ και ενάμιση μήνα περίπου.

Τις τελευταίες μέρες η μπαταρία τελειώνει σε λίγες ώρες με σχεδόν ΜΗΔΕΝΙΚΗ χρήση. (2- 3 τηλέφωνα)

Όλα είναι κλειστά (Wifi, Gps) κλπ. Δεν βλέπω να εκτελείται τίποτα.

Στα settings --> battery δείχνει ότι το 75% της κατανάλωσης αφορά το android system,

13 % cell standby και 13% phone idle

 

Το αστείο είναι ότι η μπαταρία δεν προλαβαίνει να κάνει σκαλοπάτι όπως παλιότερα γιατί απλά εκφορτίζεται ταχύτατα!

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει ξαναρωτήσει κανείς.

Πώς μπορώ να κάνω sort τα applications, βάση του ονόματος και όχι βάση της σειράς/ημερομηνίας εγκατάστασης;

 

Moνο με after market launcher, πχ Nova/Apex

 

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθειά σας

 

Έχω το G4 3000 mAh με την ρομ minideal εδώ και ενάμιση μήνα περίπου.

Τις τελευταίες μέρες η μπαταρία τελειώνει σε λίγες ώρες με σχεδόν ΜΗΔΕΝΙΚΗ χρήση. (2- 3 τηλέφωνα)

Όλα είναι κλειστά (Wifi, Gps) κλπ. Δεν βλέπω να εκτελείται τίποτα.

Στα settings --> battery δείχνει ότι το 75% της κατανάλωσης αφορά το android system,

13 % cell standby και 13% phone idle

 

Το αστείο είναι ότι η μπαταρία δεν προλαβαίνει να κάνει σκαλοπάτι όπως παλιότερα γιατί απλά εκφορτίζεται ταχύτατα!

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Kαποιο app σου τρωει την μπαταρια.

δες το με betterbatterystats

Link to comment
Share on other sites

Στο Ρώσικο φορουμ, για το θέμα αυτό λένε:

"For owners of Advanced: you must format the internal storage. To do this, press the menu button, then settings, memory, clear the phone's memory"

 

ευχαριστω πολυ!:)

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν θα δουλέψει. Έχω κι εγώ... παθόντα (thick, advanced, το εσωτερικό storage είναι... άφαντο!) - αν παίξει, να τον ενημερώσω να το επιχειρήσει κι αυτός!
Link to comment
Share on other sites

Να μπω και γω στο "club" των αποτυχόντων με το G4...

το Quality Control πρεπει να είναι έννοια στα χαρτια μόνο ή τα υλικά που χρησιμοποιεί η Jiayu έχουν μικρή διάκρεια ζωής...

το G4, μου κάνει νερά - σβήνει στα καλά καθούμενα... Δοκίμασα ΟΛΕΣ τις rom που κυκλοφορούν (μπας και φταίει εκεί κάτι), εχω και δυο μπαταριες (οπότε απίθανο να φταεί κάτι στην "ενέργεια"), δοκίμασα με μια SIM, με / χωρίς WiFi, τίποτα...

Περιμένω το Honor, για να το στείλω στην to2c προς επισκευή... (αγορά 10/2013)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Έχω 2 μήνες συμβίωσης με το G4 thick και μέχρι τώρα ήταν όλα καλά....μέχρι που άρχισαν τα παρατράγουδα :lol:

 

Έχω βάλει την τελευταία ισπανική(από την αρχή που το πήρα) και έχει καμιά εβδομάδα που δεν δουλεύει η κάμερα (στρώνει με reboot) και μερικές φορές πατάς το Power button και δεν ανοίγει αλλά μετά από 1-2 λεπτά κάνει reboot μόνο του και επανέρχεται. Έχω την εντύπωση ότι αυτά ξεκίνησαν από τότε που έβαλα και 2η sim(και οι 2 είναι vodafone). Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Έχω 2 μήνες συμβίωσης με το G4 thick και μέχρι τώρα ήταν όλα καλά....μέχρι που άρχισαν τα παρατράγουδα :lol:

 

Έχω βάλει την τελευταία ισπανική(από την αρχή που το πήρα) και έχει καμιά εβδομάδα που δεν δουλεύει η κάμερα (στρώνει με reboot) και μερικές φορές πατάς το Power button και δεν ανοίγει αλλά μετά από 1-2 λεπτά κάνει reboot μόνο του και επανέρχεται. Έχω την εντύπωση ότι αυτά ξεκίνησαν από τότε που έβαλα και 2η sim(και οι 2 είναι vodafone). Καμιά ιδέα;

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την ισπανική. Νομίζω τα προβλήματα ξεκίνησαν με την εγκατάσταση του skype.

 

Πάντως φίλοι μου που έχουν την Official έχουν και αυτοί το ίδιο πρόβλημα.

 

Έκανα restore σε ενα Backup Που είχα της Official και είμαι εντάξει προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Έχω 2 μήνες συμβίωσης με το G4 thick και μέχρι τώρα ήταν όλα καλά....μέχρι που άρχισαν τα παρατράγουδα :lol:

 

Έχω βάλει την τελευταία ισπανική(από την αρχή που το πήρα) και έχει καμιά εβδομάδα που δεν δουλεύει η κάμερα (στρώνει με reboot) και μερικές φορές πατάς το Power button και δεν ανοίγει αλλά μετά από 1-2 λεπτά κάνει reboot μόνο του και επανέρχεται. Έχω την εντύπωση ότι αυτά ξεκίνησαν από τότε που έβαλα και 2η sim(και οι 2 είναι vodafone). Καμιά ιδέα;

Η Ρομ φταίει το έκανε και σε εμένα μαύρη εικόνα στην κάμερα τώρα με την miui δεν μου το κάνει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποια περιοχη μενεις?

Παπάγου το απόγευμα θα πάω κέντρο για καφέ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες μας αν θα δουλέψει. Έχω κι εγώ... παθόντα (thick, advanced, το εσωτερικό storage είναι... άφαντο!) - αν παίξει, να τον ενημερώσω να το επιχειρήσει κι αυτός!

 

Τα wipe τα έκανες όλα? Έχει κ formal στην εσωτερική μνήμη στο recovery

Link to comment
Share on other sites

Νεα προβληματα με την τελευταια ρομ που ειχαμε περασει, http://en.miui.com/thread-10317-1-1.html

 

1. Ο φακος δεν ανοιγει και αφου εκεινη την στιγμη κλειδωσω το κινητο. Μετα δεν ανοιγει το κινητο. Αφου το αφησω κοντα στο μισο λεπτο τοτε οταν παταω το κουμπι για το ξεκλειδωμα, τοτε αναβει η οθονη κ' ξεκλειδωνει.

2. Χθες εσβησε κ' 2 φορες μονο του.

3. Αρχισε να μαυριζει παλι η οθονη οταν ανοιγω την καμερα. Για να δουλεψει κανω επανεκκινηση.

4. Επεισεις δεν μου συνδεετε πλεον στο wifi μου.

5. Και τα αλλα προβληματα παραμενουν, επανεκκινηση μολις του κουμπωνω την θηκη του σιλικονης.

6. Και απο πισω το τζαμακι εχει φυγει απο την καμερα.

7. Και κατι τελευταιο εβγαλε σαν ενα στιγμα στην μπροστα καμερα. Οταν τραβαω φωτογραφιες μονο. Ειναι σιγουρα απο την καμερα κ' οχι απο την οθονη γιατι σε ασπρο φοντο δεν υπαρχει ή απο την πισω καμερα επεισεις δεν υπαρχει. Εδω μια φωτο. http://i57.tinypic.com/2eg6uc7.jpg

 

Σκεφτομαι να το στειλω πισω στο minideal, ευκολη η διαδικασια ή δυσκολη;

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν θα δουλέψει. Έχω κι εγώ... παθόντα (thick, advanced, το εσωτερικό storage είναι... άφαντο!) - αν παίξει, να τον ενημερώσω να το επιχειρήσει κι αυτός!

Τα wipe τα έκανες όλα? Έχει κ formal στην εσωτερική μνήμη στο recovery

 

Το τηλέφωνο είναι ενός φίλου, που μου το παρουσίασε έτοιμο, "στημένο" κλπ, οπότε δε μου πήγε να επιχειρήσω τίποτα... δραστικό πάνω του, και να μην ξέρω και αν θα δουλέψει.

Αν δοκιμάσει κανείς το format της εσωτερικής μνήμης και μας πει ότι όντως έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα, θα έχω και 'γω την άνεση να προτείνω στο φίλο να το δοκιμάσουμε - παίρνοντας βέβαια προηγουμένως backup και όλα τα σχετικά...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Επειδή τη MIUI την έχω δοκιμάσει πολύ καιρό πριν, όταν λέτε ότι έχει ελληνικά, στις επαφές το slider στα πλάγια έχει να ελληνικά γράμματα? γιατί όταν το είχα δοκιμάσει τα ομαδοποιούσε όλα σε ένα...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Επειδή τη MIUI την έχω δοκιμάσει πολύ καιρό πριν, όταν λέτε ότι έχει ελληνικά, στις επαφές το slider στα πλάγια έχει να ελληνικά γράμματα? γιατί όταν το είχα δοκιμάσει τα ομαδοποιούσε όλα σε ένα...

 

Οχι, το slider έχει Λατινικούς χαρακτήρες... Μενου και επιλογές, εξ-ελληνισμένα, πολύ καλά.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...