Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

montoya_42 ευχαριστω για την απαντηση...:D Τελικα το βρηκα!!! Απλα εχει ενα θεμα στην αλλαγη γραμμης... την κανει κανονικα αλλα μετα βγαζει σφαλμα και εξαφανιζονται οι Εφαρμογες Sim... Υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να γινεται ομαλα η εναλλαγη και να μη χρειαζεται reboot για να στρωσει;; :!::!::!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για σας έχω το skype στο κινητό μπορείτε να μου πείτε πως θα σβήσω το ιστορικό κλήσεων, τα μηνύματα που έχω γράψει σε φίλους έχω γεμίσει ένα καρο???

 

Σβήνει μόνο του με τι πέρασμα κάποιων ημερών (νομίζω 7). Δυστυχως για την ώρα δεν υπάρχει κάτι αλλο.

pados1006 δεν είχα ποτέ δυο γραμμές οπότε δε μπορώ να σε βοηθησω. Ίσως κάποιος άλλος φιλος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι λόγω των live tiles, τα windows καταναλώνουν πολλά mb. Υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις μόνο κάποιες εφαρμογές να λειτουργούν μέσω 3g, για να περιορίσεις την κατανάλωση αυτή?! Για παράδειγμα, να τρέχει μόνο το whats up και viber την ώρα που είναι κάποιος με 3g και όχι ενημερωτικά live tiles.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι λόγω των live tiles, τα windows καταναλώνουν πολλά mb. Υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις μόνο κάποιες εφαρμογές να λειτουργούν μέσω 3g, για να περιορίσεις την κατανάλωση αυτή?! Για παράδειγμα, να τρέχει μόνο το whats up και viber την ώρα που είναι κάποιος με 3g και όχι ενημερωτικά live tiles.

 

Αν και δε νομίζω πως υπάρχει θέμα στη κατανάλωση mb, μπορείς να πας ρυθμίσεις, εφαρμογες (swipe δεξια), εργασίες στο παρασκήνιο. Εκεί επιλέγεις ποιες θέλεις να τρεχουν

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσωπικά δεν με ικανοποιεί καμία εφαρμογή για καιρό. Αλλά δεν βλέπω το πρόβλημα: καρφιτσώνω στην έναρξη μια διεύθυνση της ΕΜΥ και με ένα κλικ τα βλέπω όλα τέλεια. Τι να την κάνεις την εφαρμογή, για το εφέ;

 

Το ίδιο και για το facebook.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος, κάθε πόση ώρα γίνεται ανανέωση των δεδομένων καιρού στην εφαρμογή της HTC που έχει το HTC 8X;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα κυκλοφορισει ο opera mini;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καμία εφαρμογή για μένα που δεν έχω ιδέα τι κυκλοφορεί σε αυτό το store? :P

 

Ριξε μια ματια στο μπλογκ μου για να παρεις μια πρωτη ιδεα ...

http://colossusr.blogspot.gr/2012/05/20-windows-phone-1.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα στην παρεα... Η απορεια ειναι σημερα η εξης... Πως μπορεις να βρεις to username kai password που εχεις αποθηκευσει στον browser για auto login σε σελιδες οπως π.χ. email, facebook...;;; Στο pc πηγαινεις στη διαχειρηση αποθηκευμενων κωδικων, στα WP που;;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα... Η απορεια ειναι σημερα η εξης... Πως μπορεις να βρεις to username kai password που εχεις αποθηκευσει στον browser για auto login σε σελιδες οπως π.χ. email, facebook...;;; Στο pc πηγαινεις στη διαχειρηση αποθηκευμενων κωδικων, στα WP που;;;; :worry:

 

Νομίζω πως υπάρχει εφαρμογή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα δει τυχαία αλλα δεν το έψαξα γιατι δεν με ενδιέφερε. Κάνε μια αναζήτηση για password κι αν δεν βρεις τα ξαναλέμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα θα ήθελα μια βοήθεια χρησιμοποιεί κανεις την εφαρμογή ProShot?

Έχω ένα προβληματάκι για να κάνω κάποιες λειτουργίες όπως burst,self-timer και κάποιες άλλες μου λέει press+hold action για να γίνει αυτή η λειτουργία τι πρέπει να πατήσω δεν καταλαβαίνω

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα μια βοήθεια χρησιμοποιεί κανεις την εφαρμογή ProShot?

Έχω ένα προβληματάκι για να κάνω κάποιες λειτουργίες όπως burst,self-timer και κάποιες άλλες μου λέει press+hold action για να γίνει αυτή η λειτουργία τι πρέπει να πατήσω δεν καταλαβαίνω

Ευχαριστώ

 

Δεν την ξερω την εφαρμογη αλλα το press+hold σημανει να πατησεις και να κρατησεις πατημενο ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη για την ενδειξη μπαταριας με live tile που να ανανεωνεται αυτοματα χωρις να χρειαζεται να μπεις στην εφαρμογη ?

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη για την ενδειξη μπαταριας με live tile που να ανανεωνεται αυτοματα χωρις να χρειαζεται να μπεις στην εφαρμογη ?

 

battery status

Link to comment
Share on other sites

battery status

 

Ευχαριστω πολυ ... αναφερεται και αυτο στο application:

 

"tile is refreshing every 30 minutes, it's not real-time, Microsoft doesn't allow for real-time refreshing"

 

Μια χαρα ειναι και η ανανεωση ανα μισαωρο ;)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεακι. Υπαρχει λυση ωστε να μπορω να βλεπω βιντεο σε live streaming;;; Συγκεκριμενα για sites οπως http://www.firstrow1.eu και http://www.sportlemon.tv... Απ οτι καταλαβα τα sites αυτου του τυπου δεν εχουν HTML5 support... Καποια ιδεα να δουλεψουν στο 920;;; :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα θα ήθελα μια βοήθεια χρησιμοποιεί κανεις την εφαρμογή ProShot?

Έχω ένα προβληματάκι για να κάνω κάποιες λειτουργίες όπως burst,self-timer και κάποιες άλλες μου λέει press+hold action για να γίνει αυτή η λειτουργία τι πρέπει να πατήσω δεν καταλαβαίνω

Ευχαριστώ

 

κρατάς το δάχτυλο στην οθόνη και ταυτόχρονα πατάς το κουμπί της καμερας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολύ έλεος δηλαδή και νόμιζα ότι δεν δούλευε και το είχα σβήσει τώρα το δοκίμασα και είναι τέλεια η εφαρμογή την αγόρασα κιόλας γιατί είναι καλύτερη και από την εργοστασιακή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το έχω βάλει ήδη στο section του 620 αλλά δεν βλέπω καμιά απάντηση άρα ποστάρω και εδώ για καμιά ιδέα.

 

Στης γυναίκας μου το 620 έχω ένα μικρό πρόβλημα.Το live tile του store δεν μου βγάζει ενημερώσεις ποτέ..Πρέπει να πάω σε κάθε μια εφαρμογή να την ανοίξω και μετά να μου δείξει ότι θέλει ενημέρωση..Πολύ ενοχλητικό.Το αφαίρεσα το ξανά έβαλα αλλά τπτ..καμιά ιδέα?? :)

Link to comment
Share on other sites

το έχω βάλει ήδη στο section του 620 αλλά δεν βλέπω καμιά απάντηση άρα ποστάρω και εδώ για καμιά ιδέα.

 

Στης γυναίκας μου το 620 έχω ένα μικρό πρόβλημα.Το live tile του store δεν μου βγάζει ενημερώσεις ποτέ..Πρέπει να πάω σε κάθε μια εφαρμογή να την ανοίξω και μετά να μου δείξει ότι θέλει ενημέρωση..Πολύ ενοχλητικό.Το αφαίρεσα το ξανά έβαλα αλλά τπτ..καμιά ιδέα?? :)

 

Θα παρει μπρος μονο του με την μια ..Το κανει μερικες φορες και δεν εχει να κανει με το τηλ ...

Ειναι θεμα store και εφαρμογων !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...