Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και μερικές μέρες έχω (πάλι!!!!!) θέμα με το viber. Δεν ακούγονται οι ήχοι και οι ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα έρχονται με καθυστέρηση τουλάχιστον 10-20 λεπτά (όταν έρχονται).

Αυτό με τους ήχους το άκουσα σαν παράπονο και από ένα χρήστη android.

Έχετε κι εσείς παρόμοια προβλήμματα;

Συχνά πυκνά πάντως το viber τρώει τέτοια κολλήματα τα οποία φτιάχνουν μετά από αρκετό καιρό.

Συμβαίνει το ίδιο και τώρα ή έχουμε γενικευμένο πρόβλημα;

 

Η εφαρμογή είναι για πέταμα,απλά. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμη με το viber παιδεύεστε, βαριά εφαρμογή με χίλια δύο προβλήματα, το ίδιο κάνει και σε ΗΥ, βάλτε whatsapp να βρείτε την υγεία σας, πλέον υποστηρίζει και κλήσης. Μιλούσα εχτές με 3G και η ποιότητα ήταν πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξηγώ και στους φίλους μου που επιμένουν στο viber, ακόμη χειρότερα προτιμούν να χρεώνονται SMS.
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω, αναγκαστικά, και τα δυο, το WhatsApp είναι πολύ πιο ωραίο! Απλά έχω και το Viber διότι οι περισσότεροι φίλοι μου αυτό έχουν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλειδωσω τις φωτογραφίες μου ή έστω με καποιο πρόγραμμα;

 

Ναι, κατέβασε την εφαρμογή folders pro.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση του νέου tapatalk εξακολουθώ να μην μπορώ να δω τα θέματα που έχω συνδρομή. Σε άλλα forums δεν συμβαίνει αυτό. Άρα είναι πάλι θέμα συνεργασίας tapatalk και myphone;

 

Φαντάζομαι πως έτσι λειτουργεί και σε σας;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα με το mytube τις τελευταίες μέρες; Στην περίπτωσή μου, βάζω κάποιο κομμάτι να παίζει στο background, παίζει κανονικά στην αρχή, αλλά μετά από λίγο σταματάει. :worry: Στα πλήκτρα ελέγχου δείχνει ότι παίζει (το μεσαίο εικονίδιο έχει διαθέσιμο το pause), αλλά η αναπαραγωγή έχει σταματήσει..

 

Edit: Αποριών συνέχεια... Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το Office 365 στο smartphone μου, αλλά δε βρίσκω άκρη.. Ψάχνοντας, βρήκα στην προσθήκη λογαριασμών, στην επιλογή Exchange, να αναφέρει Exchange, Office 365. Εκεί:

 

- Πρέπει να προσθέσω το λογαριασμό, με τον οποίο πήρα την προσφορά σωστά;

 

- Ο λογαριασμός που χρησιμοποίησα είναι το Outlook, με το οποίο έχω σεταρει το smartphone. Θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποια βγάζει καλύτερες φωτογραφίες η Lumia camera η η Microsoft camera ;
Link to comment
Share on other sites

Update για την Lumia Camera.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το Nokia Lumia 520 απο τον περασμενο Αυγουστο και μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το windows store μια χαρα...Ομως πριν απο δυο μερες οταν πηγα να ενημερωσω μια εφαρμογη μου ζητησε να βαλω τον κωδικο του email μου...Ομως επειδη οταν ειχα παρει το κινητο δεν ειχα λογαριασμο microsoft ειχα φτιαξει εναν και δεν ειχα συνδεθει ποτε και ετσι μαλλον διαγραφηκε...Το προβλημα ειναι οτι οταν μου ζηταει τον κωδικο δεν μου βγαζει την επιλογη να βαλω αλλο email...Υπαρχει τροπος να αλλαξω το μειλ στο windows store?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το Nokia Lumia 520 απο τον περασμενο Αυγουστο και μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το windows store μια χαρα...Ομως πριν απο δυο μερες οταν πηγα να ενημερωσω μια εφαρμογη μου ζητησε να βαλω τον κωδικο του email μου...Ομως επειδη οταν ειχα παρει το κινητο δεν ειχα λογαριασμο microsoft ειχα φτιαξει εναν και δεν ειχα συνδεθει ποτε και ετσι μαλλον διαγραφηκε...Το προβλημα ειναι οτι οταν μου ζηταει τον κωδικο δεν μου βγαζει την επιλογη να βαλω αλλο email...Υπαρχει τροπος να αλλαξω το μειλ στο windows store?

 

Καλησπέρα.

Για να υπάρχει η δυνατότητα λήψης εφαρμογών από το store είναι υποχρεωτική η σύνδεση της συσκευής με κάποιο microsoft account.

Επομένως για να μπορούσες να κατεβάζεις εφαρμογές σίγουρα θα είχες συνδεθεί με τον λογαριασμό που είχες δημιουργήσει. Ο μόνος τρόπος να διαγραφεί ο λογαριασμός αυτός από την συσκευή είναι να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από την αντίστοιχη επιλογή της συσκευής, να γίνει hard reset με τον συνδυασμό των κατάλληλων πλήκτρων ή να γίνει επανεγκατάσταση του λειτουργικού μέσω υπολογιστή.

Πήγαινε Ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί και έλεγξε αν σου γράφει κάπου "Λογαριασμός Microsoft" και από κάτω του το email που είχες δημιουργήσει.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!εδω και μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με το mix radio..τα offline mix μου δεν τα κάνει ανανέωση συμβαίνει και σε άλλους;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η εφαρμογη facebook beta ανοιγει τα Link στον Internet explorer ?

Δεν εχει ενσωματωμενο browser οπως αυτη του android ?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μπορεί να μπει απο πουθενά στο 0.facebook.com!!!!

Ίσως να παίζει ρόλο που εχω Cosmote;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η εφαρμογη facebook beta ανοιγει τα Link στον Internet explorer ?

Δεν εχει ενσωματωμενο browser οπως αυτη του android ?

 

ναι, ανοίγει ο internet explorer στα wp.

 

Εμένα πάλι δεν μπορεί να μπει απο πουθενά στο 0.facebook.com!!!!

Ίσως να παίζει ρόλο που εχω Cosmote;

 

μόλις το δοκίμασα και παίζει κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις το δοκίμασα και παίζει κανονικά

Εμένα μου βγάζει αυτό:

http://i.imgur.com/rec3ljn.jpg

Είτε απο browser είτε απο opera mini!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει αυτό:

Είτε απο browser είτε απο opera mini!!!

 

είναι συστημικό σφάλμα, η ip σου είναι σωστή για το μηδενικό, αλλά έχει κάποιο σφάλμα. συνήθως φτιάχνει μέσα σε λίγες ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

είναι συστημικό σφάλμα, η ip σου είναι σωστή για το μηδενικό, αλλά έχει κάποιο σφάλμα. συνήθως φτιάχνει μέσα σε λίγες ώρες.

 

Ποιες ώρες, εδώ και δυο μέρες τα ίδια μου βγάζει!

 

Μήπως παίζει τίποτα με τη Cosmote; Όσοι έχουν Vodafone και Wind δεν έχουν πρόβλημα! Στην αρχή νόμιζα ήταν θέμα λογισμικού, αλλά μάλλον θέμα δικτύου ειναι!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ώρες, εδώ και δυο μέρες τα ίδια μου βγάζει!

 

Μήπως παίζει τίποτα με τη Cosmote; Όσοι έχουν Vodafone και Wind δεν έχουν πρόβλημα! Στην αρχή νόμιζα ήταν θέμα λογισμικού, αλλά μάλλον θέμα δικτύου ειναι!

 

καλύτερα να μιλήσεις με την cosmote, σε μένα παίζει μια χαρά αλλά έχει ανά τακτά χρονικά διαστήματα το πρόβλημα που αναφέρεις κι εσύ αλλά σε όλες τις εταιρείες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια που ειναι η ρυθμιση στο μενου για να το κανω hot spot?να μοιρασω το ιντερνετ της συνδεσης μου?

 

 

εβαλα το βιμπερ πριν λιγο και εκει που διαλεγεις να σου βγαλει μονο τις επαφες βιμπερ δεν μου εμφανιζει τπτ...γιατι?

Edited by niotheros
συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...