Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικότερα δεν έχει νόημα φίλε. Θα μπορούσε να το έχει να λειτουργεί σαν παιδική γωνιά ή guest account.

Σου έδινα το τηλέφωνό μου για μια μέρα ας πούμε, με πρόσβαση σε 3-4-5 εφαρμογές και παιχνίδια με κωδικό guest και δεν ανησυχούσα μήπως μου ανοίξεις πράγματα που δεν θέλω.

Τώρα μπορώ να στο δώσω, αλλά να σ' έχω συνέχεια υπό επιτήρηση, μήπως κλειδώσει η οθόνη και μετα την ανοίξεις και μου το κάνεις ρημαδιό, ή αν βάλω κωδικό στη λοκ...

Κάθε που κλειδώνει να μου το δίνεις να το ξεκλειδώνω να σ ανοίγω τη παιδική γωνιά...

και πάει λέγοντας.

Νομίζω ότι είναι τελείως άχρηστη έτσι όπως λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω οτι για παιδική γωνία δουλεύει αψογα.

Τα δικά μου δεν θέλουν να βλέπουν 100δες εικονίδια παρα μόνο τα δικά τους.

Ξέρουν το πιν και οτι θέλουν το προσθέτουν στα δικά τους :) :)

εκπαίδευση χρειάζεται ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

To tapatalk από εχθές δεν μου φορτώνει κανένα forum. Αναφέρει ότι υπήρξε πρόβλημα με το δίκτυο.

Από την άλλη τι κουλό είναι αυτό με την εφαρμογή Lumia creative studio; Σώζει πάνω στην πρωτότυπη. omg, τι σκέφτονται εκεί στην ms;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβάθμιση η παιδικη γωνια εξαφανίστηκε με αποτέλεσμα να έχω θέματα στο σπίτι:lol:. Καμμια σκέψη;;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε lepes, όταν λες άψογα; Όταν κλειδώνει η οθόνη και την ξεκλειδώνουν, εμφανίζεται η παιδική γωνιά, ή κανονική σου αρχική οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε WP8.1 update1 , θα ξεχάσετε την παιδική γωνιά και θα προτιμάτε τη 'Γωνιά εφαρμογών'.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lepes, όταν λες άψογα; Όταν κλειδώνει η οθόνη και την ξεκλειδώνουν, εμφανίζεται η παιδική γωνιά, ή κανονική σου αρχική οθόνη;

 

η κανονική και πρέπει να πάνε μόνα τους στα δικά τους.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε WP8.1 update1 , θα ξεχάσετε την παιδική γωνιά και θα προτιμάτε τη 'Γωνιά εφαρμογών'.

 

Δηλαδή; Ποιες θα είναι οι διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

1. Πάντως με απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του 2ου outlook λογαριασμού που έχω στη συσκευή μου, συνεχίζει να μη μου συγχρονίζει τα εξερχόμενα μηνύματά μου.. Ενώ από υπολογιστή τα βλέπω κανονικότατα. Και έχω κάνει και soft reset. WP 8.1, dp, update 1.

 

Θέλετε να μου πείτε ότι κανένας δεν έχει αντιμετωπίσει το παραπάνω πρόβλημα;

 

2. Επίσης, ξέρετε αν υπάρχει κάποια άλλη κάρτα, πέρα από τη vodafone, που να μπορούμε να κάνουμε αγορές εφαρμογών;

 

Επίσης, σε αυτό ξέρετε κάτι;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Note+

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/note/5e814633-a07d-4191-9ffb-e2db31a4fd86

Δωρεάν για σήμερα

 

Επειδή είχε ζητηθεί σημειωματάριο που να κλειδώνει με PIN.

- Live Tiles: small, medium and wide, for each individual note. Transparent and opaque options.

- Speech Recognition: accurately compose notes by voice.

- Backup & Sync: backup your notes to OneDrive or a roaming folder, then restore them.

- Note flagging: keep your most important notes one swipe away.

- Lock Screen Notifications: show the featured note on your lock screen.

- Security PIN: easily protect your notes using a PIN.

- Sharing: share notes using any supported app, such as Facebook, OneDrive, OneNote, email, and more. Use Bluetooth, or tap to share with NFC.

- Search: type the note’s title or part of the content to quickly find it.

- Orientation and keyboard: portrait, landscape, text correction on supported languages, and full emoji support.

- List order: sort your notes alphabetically, by date created or date modified.

 

 

Δηλαδή; Ποιες θα είναι οι διαφορές;

Γωνιά εφαρμογών

http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/apps/share-apps-with-apps-corner

Παιδική γωνιά

http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/people/set-up-kids-corner

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Lepes 'ετσι είναι σε όλους επομένως κι εμένα δεν με καλύπτει αυτή η λειτουργία, δηλαδή το να έχει το παιδί (ή κάποιος φίλος) πρόσβαση σε όλα σου τα αρχεία, ή (με πιν στη λοκ) να χρειάζεται κάθε φορά να εκκινείς εσύ τη γωνιά, θεωρώ απλα ότι είναι μια εφετζίδικη προσθήκη.

Νομίζω ότι ακριβώς αυτό διορθώνει η γωνιά εφαρμογών, αν κατάλαβα καλά :)

 

Κι επειδή ασχολήθηκα με την παιδική, νομίζω ότι αρκετά από τα προβλήματα μπορεί να πηγάζουν και απο κει.

Δεν θυμάμαι πότε, αλλά όπως πολλοί υποθέτω, την είχα ανοίξει κάποια στιγμή να δω πως λειτουργεί χωρίς να ασχοληθώ ιδιαίτερα.

Χθες σήμερα που την ψάχνω (περισσότερο για να δω αν μπορεί να δουλέψει σαν δεύτερος account, παρά σαν παιδική), ανακάλυψα το εξής θέμα:

Κάποιες εφαρμογές ενω τις είχα καταργήσει όλες συνέχιζαν να παραμένουν στην αρχική της οθόνη, αν και "χλωμές", δηαδή αν τις πατήσεις δεν ανοίγουν.

Με κάποιες το θέμα διορθώθηκε ως εξής:

Παράδειγμα υπήρχε το Νοκια Glam Me, το οποίο πλέον έχει γίνει Lumia Selfie και το οποίο είχα απεγκαταστήσει. Πάντως στην αρχική της παιδικής υπήρχε κι όταν το πάταγες δεν έκανε τίποτε (και στις ρυθμίσεις της παιδικής είχα 0 εφαρμογές)

Εγαέστησα το Selfie πάλι, το έβαλα στις εφαρμογές της παιδικής κι όλα εντάξει το πλακίδιο μετονομάστηκε κι έγινε ενεργό πάλι (και μετά το κατάργησα τελείως :) )

Ε λέω έτσι θα γίνεται με όλα (τα φαντάσματα πλακίδια) όσα έχουν μεινει.

Με τα περισσότερα όντως έτσι διορθώθηκε, αλλάαααα....

Έχουν μείνει το Viber, το Triangula, το Pics Art και το Nokia Xpress, όπου έχω και το κανονικό και το "φάντασμα", όπως μπορείτε να δείτε στην εικόνα.

Μήπως η παιδική γωνιά λέω τελικά ήταν η αιτία που δεν ολοκληρωνότανε το back up?

 

Καμιά ιδέα πως θα βγάλω τα ανενεργά tiles? (με απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση δεν γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τον Opera Mini;

Σαν άνοιξε κανονικά; Εμένα έχει κανά δεκάλεπτο που περιμένω να φορτώσει η κόκκινη μπάρα που δείχνει μόλις ανοίγει η εφαρμογή! Τι απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση, τι soft reset, τίποτα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σου γράφω από Opera mini.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα niotheros, κόλλησε στο φόρτωμα... Λογικά θα ανεβάσουν άλλη έκδοση....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φαίνεται που είναι beta.

Κι ακόμα πιο σίγουρο το ότι πρέπει να βελτιώσουν το ui γιατί είναι άσχημο, λες και πρόκειται για ακόμα μία ψεύτικη ρέπλικα.

Συν αρκετές προσθήκες και βελτιώσεις.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα niotheros, κόλλησε στο φόρτωμα... Λογικά θα ανεβάσουν άλλη έκδοση....

 

Γύρισα τη γλώσσα και την περιοχή σε US -όπως κάνουμε για να δουλέψει η Cortana δηλαδή- και δούλεψε μια χαρά!

UI ίδιο με του Symbian. Δεν αναπαράγει videos από youtube και δεν εμφανίζει σωστά κάποιες σελίδες όπως του WPcentral.

 

Εdit: Ξαναγύρισα τη γλώσσα και την τοποθεσία σε Ελλάδα και πάλι κολλάει στο φόρτωμα. Οπότε πάει για απεγκατάσταση και βλέπουμε.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω κάποιες γενικές απορίες εφαρμογών:

1)Στο facebook δεν υπάρχει timeline review??? Το έχω ρυθμίσει έτσι ώστε να έχω την επιλογή αν θα φανεί ή όχι στο προφίλ μου όταν με κάνουν ταγκ. Οπότε πατάω accept ή hide from timeline αντίστοιχα. Κάτι που δε μπορώ να κάνω στο windows phone! Μου έρχεται η ειδοποίηση αλλά δε μπορώ καν να δω τη φωτογραφία για να πατήσω κάτι από τα δύο (*το facebook beta έχω).

2)Στον κατάλογο με τις επαφές δεν έχει συγχρονίσει κάποιες (όχι όλες) από το Skype. Ξέρει κανείς γιατί; Αφού όταν μπαίνω στις επαφές λέει εμφάνιση όλων. Επίσης έχω απενεργοποιημένο το "απόκρυψη επαφών χωρίς αριθμούς τηλεφώνου" και είναι τικαρισμένα και το Hotmail και το Skype.

Edited by rst88
Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τον Opera Mini;

Σαν άνοιξε κανονικά; Εμένα έχει κανά δεκάλεπτο που περιμένω να φορτώσει η κόκκινη μπάρα που δείχνει μόλις ανοίγει η εφαρμογή! Τι απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση, τι soft reset, τίποτα!

 

Κ μένα niotheros, κόλλησε στο φόρτωμα... Λογικά θα ανεβάσουν άλλη έκδοση....

 

Γύρισα τη γλώσσα και την περιοχή σε US -όπως κάνουμε για να δουλέψει η Cortana δηλαδή- και δούλεψε μια χαρά!

UI ίδιο με του Symbian. Δεν αναπαράγει videos από youtube και δεν εμφανίζει σωστά κάποιες σελίδες όπως του WPcentral.

 

Εdit: Ξαναγύρισα τη γλώσσα και την τοποθεσία σε Ελλάδα και πάλι κολλάει στο φόρτωμα. Οπότε πάει για απεγκατάσταση και βλέπουμε.

 

Nα επιβεβαιώσω κι εγώ πως σε "ελληνικό" περιβάλλον δεν λειτουργεί.

 

Δεν έκανα την αλλαγή, δε βρίσκω λόγο (αφού επιπλέον και η palioCortana δεν λειτουργεί στο 8Χ, κι ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί, με US settings).

 

Επόμενη release και βλέπουμε, αν δε με καλύψει ο UC4.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Skype όποτε θέλει κάνει ειδοποιήσεις για μηνύματα..Από την cyan και μετά προέκυψε αυτό το πρόβλημα. Έκανα επανεγκατάσταση και soft reset αλλά εξακολουθεί να μην είναι αξιόπιστο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή για την κάμερα που να τραβάει Video σε Slow Motion; (Οπως το Slo-Mo του Iphone)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή για την κάμερα που να τραβάει Video σε Slow Motion; (Οπως το Slo-Mo του Iphone)

 

Χα, δεν νομίζω να γίνεται χωρίς το κατάλληλο hardware. Θα πρέπει ο αισθητήρας να μπορεί να τραβάει πολλά καρέ το δευτερόλεπτο και δεν ξέρω αν κάποιο wp κινητό έχει αυτό το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή για την κάμερα που να τραβάει Video σε Slow Motion; (Οπως το Slo-Mo του Iphone)

 

Έχω πετύχει αρκετές αλλά δεν έχω ασχοληθεί να τις δοκιμάζω.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια εφαρμογή για την κάμερα που να τραβάει Video σε Slow Motion; (Οπως το Slo-Mo του Iphone)

 

Δοκίμασε το Slowly

 

http://chart.apis.google.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chld=%7C1&chl=http%3A%2F%2Fwww.windowsphone.com%2Fel-gr%2Fstore%2Fapp%2Fslowly%2F64335645-6fa3-46f0-8edf-562ec1d83269

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Slowly

 

http://chart.apis.google.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chld=%7C1&chl=http%3A%2F%2Fwww.windowsphone.com%2Fel-gr%2Fstore%2Fapp%2Fslowly%2F64335645-6fa3-46f0-8edf-562ec1d83269

 

 

Σ' ευχαριστω :)

Το κατεβάζω αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια καλη δωρεαν εφαρμογη που να κλειδωνει της εγκατεστημενες εφαρμογες κ να χρειαζονται κωδικο για να ανοιξουν? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...