Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιούσα το viber εδώ και μήνες. Δεν άντεξα άλλο και έφαγε πόδι. Το κρατούσα λόγω του ότι υπάρχει και η έκδοση για υπολογιστές.

Πέρασα το whats app και η διαφορά στην ταχύτητα είναι αισθητή!

 

Και γιατι δεν κρατάς και τα δυο? Το viber έχει και κλήσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου χρειάστηκε ποτέ μέχρι στιγμής. Έχω το skype για βιντεοκλήσεις. Για κλήσεις κάνω κανονικά μέσω δικτύου.

Προτιμώ μία λιγότερη εφαρμογή που να κάνει συγχρονισμό και να δεσμεύει μνήμη ram.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το viber εδώ και μήνες. Δεν άντεξα άλλο και έφαγε πόδι. Το κρατούσα λόγω του ότι υπάρχει και η έκδοση για υπολογιστές.

Πέρασα το whats app και η διαφορά στην ταχύτητα είναι αισθητή!

 

δοκιμασε και το line.αψογη εφαρμογή με τα notifications να δουλευουν αμεσα.αποδειξη ότι απλα το viber εχει μαπα εφαρμογή και δεν φταινε τα 8.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και πόσοι φίλοι και ποιοι έχουν την κάθε εφαρμογή.

 

Ακριβώς. Εδώ υπερέχει το viber και στο ότι υπάρχει έκδοση για pc

Πάντως μετά το black update, αρχισε να μου χάνει κλήσεις (και μου έρχονται μηνύματα ειδοποίησης)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Εδώ υπερέχει το viber και στο ότι υπάρχει έκδοση για pc

Πάντως μετά το black update, αρχισε να μου χάνει κλήσεις (και μου έρχονται μηνύματα ειδοποίησης)

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα λεγόμενα..... Το viber το βλέπω ΜΟΝΟ στις ειδοποιήσεις......

Link to comment
Share on other sites

Το επικυρώνω αυτό. Φλασαρα το 920 του αδελφού μου απο branded Cosmote gdr2 σε unbranded Greek gdr2 και πήρε κανονικά gdr3 unbranded και σήμερα το black πακέτο.

 

Εχει 4G αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το κινητο για δουλεια. Ενα νοκια ειναι καλη επιλογη για ομιλια αλλα βλεπω οτι η υποστηριξη μειλ ειναι τραγικη. Δεν μπορεις να ανοιξεις ευκολα συννημενα ουτε να επισυναψεις εκτος αν ειναι φωτογραφιες η με δυσκολια office docs απο το skydrive. Οποιος εχει dropbox google drive δεν μπορει να βρει σοβαρη εφαρμογη εστω ςπι πληρωμη για ανεβασμα και διαχείριση. Μηπως κατι μου διαφευγει? Αρχικα για το μειλ...και για την διαχειριση storage εχετε καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτή η εφαρμογή μπορεί να σε βοηθήσει αν και δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις

http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/cloud-file-explorer/a6e4caf1-4834-4537-a628-9649c41985ce

 

και αυτή

 

http://www.windowsphone.com/en-in/store/app/pocket-file-manager/56dd9c3d-fe0a-4ceb-84b0-043e58e55b19

The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το whats app μετά τον πρώτο χρόνο το πληρώνουμε;

Έχει πληρώσει κανείς;

 

ισχύει , είναι 1 δολλάριο το χρόνο :p

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το whats app μετά τον πρώτο χρόνο το πληρώνουμε;

Έχει πληρώσει κανείς;

 

Μπα...

 

Από τον Αύγουστο που συμπλήρωσα χρόνο, απλά συνέχισε χωρίς καν νύξη για πληρωμή.

 

Σε όλη μου την παρέα, τα ίδια.

 

Σε 1-2, ήρθε ενημέρωση πως έληξε και...πάρτε άλλους 6 μήνες μέχρι να αποφασίσετε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Ελπίζω να ποστάρω στο σωστό θέμα καθότι νέα στο φόρουμ (όχι όμως και στα windows phones:) )

Πρόσφατα έγινα κάτοχος του Lumia 925 και έγινε επιτέλους το πολυπόθητο πέρασμα από τα wp 7.8 στα wp8. Διαπίστωσα όμως οτι είναι αδύνατον να δω βίντεο από youtube το οποίο να είναι ενσωματωμένο σε φόρουμ πχ από εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewtopic.php?p=220006#p220006

 

Μου βγάζει το μήνυμα οτι απαιτείται το adobe flash player ή πρόγραμμα περιήγησης με υποστήριξη HTML5. Γνωρίζω πολύ καλά την κόντρα μεταξύ google και microsoft και οτι η "εφαρμογή" youtube που υπάρχει στο store δεν είναι εφαρμογή αλλά shortcut, αλλά πίστευα οτι το πρόβλημα είχε λυθεί, έστω και στα πρόχειρα, γιατί το παλιό μου Lumia 800 έβλεπε όλα τα βίντεο κανονικά.

Συμπεραίνω λοιπόν-με τις λίγες γνώσεις μου- οτι είναι θέμα κώδικα και οτι για κάποιο- μυστήριο- λόγο η ελλιπής εφαρμογή youtube δουλεύει στα wp 7.8 και όχι στα wp 8! :angry: Επίσης, καμία αλλαγή σε αυτό το θέμα δεν έγινε και όταν πέρασα την black.

Υπάρχει κάποια λύση, με κάποια άλλη έστω εφαρμογή, να μπορώ να βλέπω τα βίντεο ή πρέπει να περιμένω να...τα βρούνε η google με τη microsoft?

Σημειωτέον οτι έχω δοκιμάσει και άλλες εφαρμογές youtube αλλά...δεν...:(

Κρίμα γιατί ήμουν και είμαι υποστηρίκτρια των wp και αν δεν υπήρχαν αυτές οι..:X θεωρώ οτι το λειτουργικό έχει πολλές δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγει κάποιος file manager

άκουσα ότι η 8.1 θα έχει ενσωματωμένο file manager

ποτέ βγαινει ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Ελπίζω να ποστάρω στο σωστό θέμα καθότι νέα στο φόρουμ (όχι όμως και στα windows phones:) )

Πρόσφατα έγινα κάτοχος του Lumia 925 και έγινε επιτέλους το πολυπόθητο πέρασμα από τα wp 7.8 στα wp8. Διαπίστωσα όμως οτι είναι αδύνατον να δω βίντεο από youtube το οποίο να είναι ενσωματωμένο σε φόρουμ πχ από εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewtopic.php?p=220006#p220006

 

Μου βγάζει το μήνυμα οτι απαιτείται το adobe flash player ή πρόγραμμα περιήγησης με υποστήριξη HTML5. Γνωρίζω πολύ καλά την κόντρα μεταξύ google και microsoft και οτι η "εφαρμογή" youtube που υπάρχει στο store δεν είναι εφαρμογή αλλά shortcut, αλλά πίστευα οτι το πρόβλημα είχε λυθεί, έστω και στα πρόχειρα, γιατί το παλιό μου Lumia 800 έβλεπε όλα τα βίντεο κανονικά.

Συμπεραίνω λοιπόν-με τις λίγες γνώσεις μου- οτι είναι θέμα κώδικα και οτι για κάποιο- μυστήριο- λόγο η ελλιπής εφαρμογή youtube δουλεύει στα wp 7.8 και όχι στα wp 8! :angry: Επίσης, καμία αλλαγή σε αυτό το θέμα δεν έγινε και όταν πέρασα την black.

Υπάρχει κάποια λύση, με κάποια άλλη έστω εφαρμογή, να μπορώ να βλέπω τα βίντεο ή πρέπει να περιμένω να...τα βρούνε η google με τη microsoft?

Σημειωτέον οτι έχω δοκιμάσει και άλλες εφαρμογές youtube αλλά...δεν...:(

Κρίμα γιατί ήμουν και είμαι υποστηρίκτρια των wp και αν δεν υπήρχαν αυτές οι..:X θεωρώ οτι το λειτουργικό έχει πολλές δυνατότητες.

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται, απο FB για παραδειγμα μου ανοιγει κανονικα τα βιντεο, απο την σελιδα που δινεις ΔΕΝ.... επισης αν πας στα hands on του myphone τα παιζει κανονικα τα βιντεο (κανονικα εννοειται οτι ανοιγει την εφαρμογη για youtube)

 

 

 

Χρησιμοποιώ το κινητο για δουλεια. Ενα νοκια ειναι καλη επιλογη για ομιλια αλλα βλεπω οτι η υποστηριξη μειλ ειναι τραγικη. Δεν μπορεις να ανοιξεις ευκολα συννημενα ουτε να επισυναψεις εκτος αν ειναι φωτογραφιες η με δυσκολια office docs απο το skydrive. Οποιος εχει dropbox google drive δεν μπορει να βρει σοβαρη εφαρμογη εστω ςπι πληρωμη για ανεβασμα και διαχείριση. Μηπως κατι μου διαφευγει? Αρχικα για το μειλ...και για την διαχειριση storage εχετε καμια προταση?

για το dropbox αγόρασα το boxshot

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/boxshot/1abb6e8c-d1ca-4209-a7b8-c2d657ffc9b4

 

με αυτό κάνω μια χαρά την δουλειά μου, από το λίγο που έψαξα πρέπει να είναι από τα καλύτερα.

 

είναι αλήθεια ότι η επίσημη εφαρμογή dropbox αλλά και κάποιες άλλες είναι απλά για τα μπάζα.

τώρα για τα αρχεία των mail δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω στείλει ή λάβει ακόμα κάποιο mail με επισυναπτομενα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Ελπίζω να ποστάρω στο σωστό θέμα καθότι νέα στο φόρουμ (όχι όμως και στα windows phones:) )

Πρόσφατα έγινα κάτοχος του Lumia 925 και έγινε επιτέλους το πολυπόθητο πέρασμα από τα wp 7.8 στα wp8. Διαπίστωσα όμως οτι είναι αδύνατον να δω βίντεο από youtube το οποίο να είναι ενσωματωμένο σε φόρουμ πχ από εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewtopic.php?p=220006#p220006

 

Μου βγάζει το μήνυμα οτι απαιτείται το adobe flash player ή πρόγραμμα περιήγησης με υποστήριξη HTML5. Γνωρίζω πολύ καλά την κόντρα μεταξύ google και microsoft και οτι η "εφαρμογή" youtube που υπάρχει στο store δεν είναι εφαρμογή αλλά shortcut, αλλά πίστευα οτι το πρόβλημα είχε λυθεί, έστω και στα πρόχειρα, γιατί το παλιό μου Lumia 800 έβλεπε όλα τα βίντεο κανονικά.

Συμπεραίνω λοιπόν-με τις λίγες γνώσεις μου- οτι είναι θέμα κώδικα και οτι για κάποιο- μυστήριο- λόγο η ελλιπής εφαρμογή youtube δουλεύει στα wp 7.8 και όχι στα wp 8! :angry: Επίσης, καμία αλλαγή σε αυτό το θέμα δεν έγινε και όταν πέρασα την black.

Υπάρχει κάποια λύση, με κάποια άλλη έστω εφαρμογή, να μπορώ να βλέπω τα βίντεο ή πρέπει να περιμένω να...τα βρούνε η google με τη microsoft?

Σημειωτέον οτι έχω δοκιμάσει και άλλες εφαρμογές youtube αλλά...δεν...:(

Κρίμα γιατί ήμουν και είμαι υποστηρίκτρια των wp και αν δεν υπήρχαν αυτές οι..:X θεωρώ οτι το λειτουργικό έχει πολλές δυνατότητες.

 

Για ποιο βιντεο youtube μιλάς?????

Στο λινκ δεν βλέπω κάποιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο βιντεο youtube μιλάς?????

Στο λινκ δεν βλέπω κάποιο.

Αν μπεις από desktop η λάπτοπ θα το δεις.

Από κινητό δεν το βλέπεις, και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα:)

 

 

Πάντως, με προβλημάτισε και αυτό που έγραψε ο alfa πιό πάνω: όντως από το κινητό μου βλέπω τα βίντεο στα hands-on που έχει το myphone αλλά και στο f/b. Μήπως κάτι γίνεται με το συγκεκριμένο σάιτ τότε και άδικα τα έβαλα με τη google και την εφαρμογή...:lol:

Thanks anyway!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις από desktop η λάπτοπ θα το δεις.

Από κινητό δεν το βλέπεις, και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα:)

 

 

Πάντως, με προβλημάτισε και αυτό που έγραψε ο alfa πιό πάνω: όντως από το κινητό μου βλέπω τα βίντεο στα hands-on που έχει το myphone αλλά και στο f/b. Μήπως κάτι γίνεται με το συγκεκριμένο σάιτ τότε και άδικα τα έβαλα με τη google και την εφαρμογή...:lol:

Thanks anyway!

με την Google δεν τα έβαλες άδικα, πάντα υπάρχει λόγος :),

καλό είναι πάντως να ενημερώσεις το site για το θέμα αυτό, κάτι θα φταίει και κάλο είναι να ενημερώνουμε για τέτοια προβλήματα για να προσαρμόζουν σιγά σιγά την συμβατότητα με WP. εγώ ήδη όπου δω να λειπουν εφαρμογές (π.χ. cosmote app για συμβόλαια) τους στέλνω mail με απαίτηση να κάνουν κάτι γρήγορα... αν περιμένουμε μόνο από τις εταιρείες και τους devs δεν βλέπω μέλλον.

 

Για όσους ψάχνουν να ανεβάζουν και να κατεβάζουν από dropbox (αλλά και από skydrive) υπάρχει η εφαρμογή Boxfile for dropbox για λίγες μέρες δωρεάν.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την εφαρμογη της microsoft για το facebook και δεν βρισκω με τιποτα επιλογη να φαινομαι offline στη συνομηλια.μπορει καποιος να βοηθησει;
adok13
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την εφαρμογη της microsoft για το facebook και δεν βρισκω με τιποτα επιλογη να φαινομαι offline στη συνομηλια.μπορει καποιος να βοηθησει;

 

πήγαινε στα μηνύματα (οχι στην εφαρμογή Facebook αλλα στα sms κλπ) και πάτησε το ανθρωπάκι που βρίσκεται κατω-κάτω. Επέλεξε την κατάσταση που θέλεις (πχ εκτός σύνδεσης) και είσαι έτοιμος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το skydrive δεν μπορώ να κατεβάσω μουσική στο τηλέφωνο;

 

Edit: Βρήκα την απάντηση :wacko:

http://www.nokia.com/us-en/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA137603

Edited by honda22
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα προβώ άμεσα σε αγορά συσκευής (520 ή 925) σαν κάτοχος android θέλω να μάθω έαν θα έχω πλήρη συγχρονισμό με ημερολόγιο επαφές google γιατί το θέλω για δουλεία και χρησιμοποιούμε με τον ίδιο λογαριασμό στο pc και σε άλλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα προβώ άμεσα σε αγορά συσκευής (520 ή 925) σαν κάτοχος android θέλω να μάθω έαν θα έχω πλήρη συγχρονισμό με ημερολόγιο επαφές google γιατί το θέλω για δουλεία και χρησιμοποιούμε με τον ίδιο λογαριασμό στο pc και σε άλλο κινητό.

 

Επειδή πρόσφατα έκανα κι εγώ αυτην την αλλαγή σε 920 από Android, μέχρι στιγμής δεν τα έχω καταφέρει. Ειδικά για τις επαφές χρειάστηκε να τις περάσω στο Outlook και τις συγχρονίζω πλέον από εκεί. Αλλά η μετάβαση γενικα αξιζει. Όλα γίνονται ακαριαία, ούτε λαγκαρισματα ούτε τίποτα πλέον.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα έκανα κι εγώ αυτην την αλλαγή σε 920 από Android, μέχρι στιγμής δεν τα έχω καταφέρει. Ειδικά για τις επαφές χρειάστηκε να τις περάσω στο Outlook και τις συγχρονίζω πλέον από εκεί. Αλλά η μετάβαση γενικα αξιζει. Όλα γίνονται ακαριαία, ούτε λαγκαρισματα ούτε τίποτα πλέον.

 

επαφές και email τα έκανε όλα μόνο του συγχρονισμό έχει και φίλτρο

 

 

ακομα έχει την μεταφορά που μέσω Bluetooth σου κατεβάζει της επαφές.

 

Έχω σε μόλις λίγα λεπτά τα κατέβασα από το HTC μου .

Edited by navi55

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

 

εχω μια απορια, στο κινητο μου εμφανιζει 2 ξεχωριστα "εικονιδια (μικρο μεγεθος εχω επιλεξει) για το hotmail. απ οτι ειδα στις ρυθμισες λογαριασμών μου, το ενα το εχω καταχωρησει ως λογαριασμό microsoft (μορφη email: XristisA@hotmail.com ) και το αλλο ως hotmail αλλα εμφανιζεται ως hotmail2 (μορφή email: xristisa@hotmail.com).

 

από τα αντιστοιχα tiles, βλεπω ακριβως τα ιδια email και στα 2 . Επίσης και στα 2, ως εικονιδιο /tile ειναι το φακελάκι με την καλλιγραφική γραμμή στο κάτω μερος του που το περιτυλίγει.αν πατησω στα tiles επεκταση σε μεσαιο/μεγαλο μεγεθος, το ενα γραφει hotmail ενώ το αλλο hotmail2.

 

κανείς εξήγηση ?

 

σκέφτομαι να εκανα διαγραφη λογαριασμό του hotmail2, καθως όπως παρατηρησε ενας φιλος, το microsoft λογαριασμό δε μπορούμε να τον διαγράψουμε από την στιγμή που καταχωρύσουμε.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...