Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έκανα ξανά. Μόνο που έχω γλώσσα και περιοχή us. Κωδικό κλπ βάζουμε ότι έχουμε στον Microsoft λογαριασμό έτσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

language, region και regional settings τι έχεις;

πρέπει να είναι ίδια τα 2 τελευταία, αλλά για να είσαι σίγουρος βάλτα όλα ίδια.

Εγώ έβαλα english UK σε όλα.

 

Επίσης είχες απενεργοποιήσει το location του κινητού;

Και όταν μπήκες για πρώτη φορά στην εφαρμογή της είπες να μην κοιτάει location;

 

επαγκατέστησε το και ξαναβάλτο με τα παραπάνω.

 

Εμένα δούλεψε. Μια χαρούλα. Τώρα έβαλα κάρτα sim και περιμένω. Το έχω στα αγγλικά βέβαια αλλά δεν πειράζει!

 

Τι έκανα ξανά. Μόνο που έχω γλώσσα και περιοχή us. Κωδικό κλπ βάζουμε ότι έχουμε στον Microsoft λογαριασμό έτσι;

 

Δεν έχω βάλει λογαριασμό και δούλεψε ρολόι.

 

edit. δούλεψε και με κάρτα sim μέσα, και επιπλέον μου έχει και όλους τους καλλιτέχνες που είχα πριν. Φαντάζομαι ότι συνδέθηκε στο λογαριασμό microsoft.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο που το έχω ήδη ενεργοποιήσει και σε άλλη συσκευή;

 

Πάντως και έτσι λειτουργεί, οπότε καλά είναι. Τι κάνουμε όμως με τις εφαρμογές msn;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο που το έχω ήδη ενεργοποιήσει και σε άλλη συσκευή;

 

Πάντως και έτσι λειτουργεί, οπότε καλά είναι. Τι κάνουμε όμως με τις εφαρμογές msn;

 

Mονο το msn news έχει θέμα, το weather είναι μια χαρά κάτι άλλο δεν χρησιμοποιούσα.

Βάλε το phonly και βάλε ότι rss θες. Δοκίμασα και το euronews και είναι αρκετά καλό.

Link to comment
Share on other sites

Το Indoona ,με κανένα τρόπο δεν μου στέλνει sms - PIN τελικά!

Διάβασα στα σχόλια κάτω από την εφαρμογή ότι έχουν πολλοί πρόβλημα.....:X

Link to comment
Share on other sites

Σε κανέναν παγκοσμιος δεν βγάζει επιλογή αγοράς γιατί έχουν απενεργοποιηθεί τα Nokia accounts και δεν το έχουν φτιάξει ακόμα να συνδέεται με κάτι άλλο πχ Facebook, Microsoft account ... οπότε προσωρινά δεν υπάρχει paid version.

 

Κρίμα. Ευχαριστώ πάντως!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το Indoona ,με κανένα τρόπο δεν μου στέλνει sms - PIN τελικά!

Διάβασα στα σχόλια κάτω από την εφαρμογή ότι έχουν πολλοί πρόβλημα.....:X

 

Αν δεν έρχεται ο κωδικός με sms θα σε πάρει τηλέφωνο και θα σου τον πει.

Link to comment
Share on other sites

Το Indoona ,με κανένα τρόπο δεν μου στέλνει sms - PIN τελικά!

Διάβασα στα σχόλια κάτω από την εφαρμογή ότι έχουν πολλοί πρόβλημα.....:X

 

Και εμένα το ίδιο, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι εμένα η κάρτα είναι μόνο ίντερνετ.

Δεν κάνει τίποτα άλλο δλδ, ούτε sms ούτε τηλέφωνο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο που το έχω ήδη ενεργοποιήσει και σε άλλη συσκευή;

 

Πάντως και έτσι λειτουργεί, οπότε καλά είναι. Τι κάνουμε όμως με τις εφαρμογές msn;

 

Μόλις πήρα είδηση ότι μαλλον πρέπει να έχεις απενεργοποιημένο το location και στο store για δες μήπως ήταν αυτό. Το είχα ενεργοποιήσει χθες και σήμερα δεν μπορούσα να δω πάλι νεα mix. Και το ξαναέβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρχεται ο κωδικός με sms θα σε πάρει τηλέφωνο και θα σου τον πει.

 

Για να δοκιμάσω και αυτό που λες...:)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Aerize Explorer και ειναι στα ιταλικα. Ξερεις κανεις πως αλλαζει η γλωσσα? οσο το σκαλισα δεν βρηκα κατι.

 

Μήπως έχεις Ιταλικά σαν γλωσσα η region ???

Αν όχι σβηστό και ξανά βάλτο να δεις μήπως φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις Ιταλικά σαν γλωσσα η region ???

Αν όχι σβηστό και ξανά βάλτο να δεις μήπως φτιαξει.

 

Εχει ιταλικη Rom αν δεν κανω λαθος, αλλα γλωσσα και περιοχη εχω βαλει Ελλαδα. Ειχα παθει το ιδιο και με αλλη εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξε το Facebook στον IE και δεν βρίσκει πλέον απευθείας τη τοποθεσία που ειμαι και με πάει σε 3-4 σημεία της Αθηνας μόνο, οταν θέλω να κάνω tag στο Facebook! Ενώ πριν το έβρισκε κατευθείαν! Τι άλλαξε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι; Έχω στο lumia 640 μία κάρτα μνήμης 32GB class 10. Θεωρείται καλό για τη συσκευή να μεταφέρουμε όσες εφαρμογές επιτρέπουν τα windows στην SD, ώστε να ελαφρύνουμε έτσι την σχετικά λίγη εσωτερική του μνήμη; Υπάρχει περίπτωση έτσι, κάποια εφαρμογή που υπάρχει στην SD να μην δουλεύει καλά, ενώ αντιθέτως εάν ήταν στην εσωτερική μνήμη της συσκευής να δουλεύει καλύτερα; Τελευταία απορία, για μην κουράσω, εάν θέλω να αλλάξω κάρτα μνήμης στη συσκευή, μπορώ μέσω υπολογιστή να μεταφέρω όλα τα δεδομένα και τις εφαρμογές από τη μία κάρτα στην άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξε το Facebook στον IE και δεν βρίσκει πλέον απευθείας τη τοποθεσία που ειμαι και με πάει σε 3-4 σημεία της Αθηνας μόνο, οταν θέλω να κάνω tag στο Facebook! Ενώ πριν το έβρισκε κατευθείαν! Τι άλλαξε;

 

Αν και δε χρησιμοποιώ τον IE, για το fb, αυτό πρέπει έχει γίνει εδώ και καιρό, γενικότερα στο fb. Δηλαδή, έχω βάλει να με ειδοποιεί, όταν κάνω log in, στο mail μου. Και, όταν μπαίνω από την official εφαρμογή του Android, αλλά ειδικά από το fb lite, μου βγάζει στο mail ό,τι να 'ναι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι; Έχω στο lumia 640 μία κάρτα μνήμης 32GB class 10. Θεωρείται καλό για τη συσκευή να μεταφέρουμε όσες εφαρμογές επιτρέπουν τα windows στην SD, ώστε να ελαφρύνουμε έτσι την σχετικά λίγη εσωτερική του μνήμη; Υπάρχει περίπτωση έτσι, κάποια εφαρμογή που υπάρχει στην SD να μην δουλεύει καλά, ενώ αντιθέτως εάν ήταν στην εσωτερική μνήμη της συσκευής να δουλεύει καλύτερα; Τελευταία απορία, για μην κουράσω, εάν θέλω να αλλάξω κάρτα μνήμης στη συσκευή, μπορώ μέσω υπολογιστή να μεταφέρω όλα τα δεδομένα και τις εφαρμογές από τη μία κάρτα στην άλλη;

 

Οι γενικές αρχές στην χρηση κάρτας λένε ότι μεταφέρουμε εκεί χωρίς πρόβλημα, μουσική, φωτός και όσες εφαρμογές δεν χρησιμοποιούμε πολύ συχνά.

Αν κάποιες εφαρμογές τις τρέχεις συνέχεια καλο είναι να τις βάλεις στην μνημη της συσκευής γιατί είναι πιο γρηγορη. Κατά καιρούς υπήρχαν κάποια θεματακια με εφαρμογές που δεν τρέχαμε σωστά από την κάρτα αλλά αυτό θα το δεις στην πράξη.

Αν κλωνοποιήσεις την κάρτα από το Pc τότε θα είσαι εντάξει σε αλλαγή κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε χρησιμοποιώ τον IE, για το fb, αυτό πρέπει έχει γίνει εδώ και καιρό, γενικότερα στο fb. Δηλαδή, έχω βάλει να με ειδοποιεί, όταν κάνω log in, στο mail μου. Και, όταν μπαίνω από την official εφαρμογή του Android, αλλά ειδικά από το fb lite, μου βγάζει στο mail ό,τι να 'ναι.

 

Σε μένα έγινε μόλις σήμερα! Μέχρι χθες έβρισκε απευθείας τη τοποθεσία μου και σήμερα με πήγε Αθήνα ενώ μένω Θεσσαλονίκη!!!!! Πολύ κοντά δηλαδή! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έγινε μόλις σήμερα! Μέχρι χθες έβρισκε απευθείας τη τοποθεσία μου και σήμερα με πήγε Αθήνα ενώ μένω Θεσσαλονίκη!!!!! Πολύ κοντά δηλαδή! :lol:

 

:lol: Κάτι τέτοια κάνει και σε 'μένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έγινε μόλις σήμερα! Μέχρι χθες έβρισκε απευθείας τη τοποθεσία μου και σήμερα με πήγε Αθήνα ενώ μένω Θεσσαλονίκη!!!!! Πολύ κοντά δηλαδή! :lol:

Αύριο το απόγευμα στην συνάντηση έτσι??

:lol: Κάτι τέτοια κάνει και σε 'μένα.

 

Μήπως το φατσοβιβλιο θελει να σας αλλαξει τοπο διαμονής ...λολ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το φατσοβιβλιο θελει να σας αλλαξει τοπο διαμονής ...λολ

 

Λες; Και να μας το κάνει δοκιμαστικά, για να κόψει αντιδράσεις!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Aerize Explorer και ειναι στα ιταλικα. Ξερεις κανεις πως αλλαζει η γλωσσα? οσο το σκαλισα δεν βρηκα κατι.

Καμια βοηθεια κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα είδηση ότι μαλλον πρέπει να έχεις απενεργοποιημένο το location και στο store για δες μήπως ήταν αυτό. Το είχα ενεργοποιήσει χθες και σήμερα δεν μπορούσα να δω πάλι νεα mix. Και το ξαναέβαλα.

Ούτε και έτσι δυστυχώς. Δεν πειράζει, δουλεύει και έτσι.

Κάποια στιγμή θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα και ελπίζω τότε να λειτουργεί.

Ένα παράξενο όμως είναι ότι κάθε φορά που το σβήνω για να το περάσω από την αρχή, θυμάται η εφαρμογή τα συγκροτήματα που είχα προσθέσει! Όχι αυτά που έχω στο 930, αλλά αυτά που κάποια στιγμή είχα προσθέσει στο 635 όταν και λειτούργησε την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια κανεις?

 

Κατέβασε αυτό.....

 

Download the #appoftheday for #windowsphone. 'Metro Commander Pro'

http://www.myappfree.it/services/share.php?appid=425def16-c973-43f1-8e0c-1f40a05c03a0

 

 

Κλάσεις ανώτερο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το απόγευμα στην συνάντηση έτσι??

Δεν ειμαι σίγουρος ακόμη!!!!!

Μήπως το φατσοβιβλιο θελει να σας αλλαξει τοπο διαμονής ...λολ

Διαλέγει μεγάλες αποστάσεις! Κάτι πιο κοντινό;;;;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...