Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας κυριοι, θα ηθελα μια μικρη βοηθεια με την εφαρμογη ''Βιντεο''που εχει το lumia 1520 8.1 που μολις αγορασα.

Εκανα μεταφορα δυο φακελων ενα με βιντεο και ενα με φωτογραφιες απο το παλιο μου κινητο (android) σε μια sd card και την εβαλα στο lumia.

Ολα οκ, οι φωτογραφιες και τα βιντεο μεταφερθηκαν μια χαρα, οι φωτογραφιες στην ομονυμη εφαρμογη και τα βιντεο στην αντιστοιχη εφαρμογη βιντεο μου εχει το κινητο.

Το θεμα ειναι οτι βγαζοντας μια photo με το κινητο την μεταφερω μια χαρα στην καρτα sd (μεσω της εφαρμογης ''ΑΡΧΕΙΑ'' που κατεβασα απο το store) και φαινετε στα αλμπουμ, αλλα κανοντας το ιδιο και με καποιο βιντεο που εχω τραβηξει με το κινητο μεταφερετε μεν στην καρτα sd αλλα δεν φαινεται στην εφαρμογη ''βιντεο'' και για να το δω πρεπει να μπω στην καρτα sd και να το επιλεξω για να αρχισει η αναπαραγωγη.

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα ; υπαρχει κατι που δεν κανω καλα ;

Σας ευχαριστω.

 

Μήπως να δοκίμαζες να μεταφέρεις τα βίντεο, μέσα από την εφαρμογή Έλεγχος Αποθήκευσης;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δοκιμάστε αυτό ... και πείτε μας αν δουλεύει

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/app-locker/ab34b368-1c7d-448d-b849-4d9dc654de4f

Τίποτα. Μπαίνοντας από το tile only σου ζητά κωδικό. Από τις εφαρμογές μπάτε σκύλοι....

3>4
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Μπαίνοντας από το tile only σου ζητά κωδικό. Από τις εφαρμογές μπάτε σκύλοι....

 

Αυτο που κανει ειναι να βαζει ενα νεο tile της εφαρμογης (πχ whatsapp) και μετα μπορεις να σβησεις το original tile

Αν μπεις απο το tile Που φτιαχνει τοτε ζηταει κωδικο ...

Αν πας ομως απο την λιστα εφαρμογων θα ανοιξει κανονικα την εφαμρογη χωρις κωδικο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοήθεια!! Κατέβασα αυτο το Gmail Δείτε την εφαρμογή "Gmail" για Windows Phone http://www.windowsphone.com/s?appid=51bd99f9-41a8-4dda-95fe-1aad48d36bf6 και μια φωτογραφία που είχα σε ένα μήνυμα πάτησα αποθηκεύσει και μου έγραψε οτι αποθηκεύτηκε στους φακέλους.που ειναι οι φακελοι;τι εννοεί και δεν μπορώ να την βρω με τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή "Αρχεία" από το Store για να μπορείς να δεις τους φακέλους του τηλεφώνου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το #TileArt;

Όλο αυτό για να βάλουμε μια φωτογραφία στην αρχική οθόνη και να μας "φάει" το χώρο όλο; Ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι; Πέρα από την εμφάνιση μιλάμε για "νεκρά" tiles έτσι δεν είναι;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή "Αρχεία" από το Store για να μπορείς να δεις τους φακέλους του τηλεφώνου.

Εξαιρετικός .... ούφ ... είχα σκάσει πως θα βρίσκω τα αρχεία /// :D

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή "Αρχεία" από το Store για να μπορείς να δεις τους φακέλους του τηλεφώνου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.καθε φορα όταν δεν έβρισκα κατι έμπαινα από τον υπολογιστή να το ψάξω.δεν το ήξερα ο χαζός

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός .... ούφ ... είχα σκάσει πως θα βρίσκω τα αρχεία /// :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ.καθε φορα όταν δεν έβρισκα κατι έμπαινα από τον υπολογιστή να το ψάξω.δεν το ήξερα ο χαζός

 

Σαν καινούριος και εγώ είχα χαθεί, με την βοηθεια του niotherou και του alex_tz μπήκα στο κλίμα, έχει πολλές εξαιρετικές εφαρμογές να φτιάξετε το τηλ σάς όπως θέλετε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κόβει μέρη ενός τραγουδιού;

 

Ringtone maker. Είναι της Microsoft κιόλας αν δε κάνω λαθος.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ringtone maker. Είναι της Microsoft κιόλας αν δε κάνω λαθος.

 

Κρατάει μόνο ένα λεπτό από το τραγούδι όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το #TileArt;

Όλο αυτό για να βάλουμε μια φωτογραφία στην αρχική οθόνη και να μας "φάει" το χώρο όλο; Ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι; Πέρα από την εμφάνιση μιλάμε για "νεκρά" tiles έτσι δεν είναι;

 

Ναι ειναι νεκρα tiles και είναι για αυτούς που βαριούνται εύκολα την home screen τους.τσέκαρε την σελίδα του στο YouTube http://m.youtube.com/user/tileartguy

έχει φτιάξει μερικά πολυ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι νεκρα tiles και είναι για αυτούς που βαριούνται εύκολα την home screen τους.τσέκαρε την σελίδα του στο YouTube http://m.youtube.com/user/tileartguy

έχει φτιάξει μερικά πολυ ωραία.

Ρε φίλε καταπληκτική δουλειά. Δεν έχω καταλάβει όμως πως το κάνεις με background και τις φωτο μπροστά με διαφάνεια.

Μάλλον πρέπει να το δουλέψω λίγο.

Κανένα tutorial video παίζει;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε καταπληκτική δουλειά. Δεν έχω καταλάβει όμως πως το κάνεις με background και τις φωτο μπροστά με διαφάνεια.

Μάλλον πρέπει να το δουλέψω λίγο.

Κανένα tutorial video παίζει;

 

και γω ψαχνω.

το μονο ποθ βρηκα ειναι αυτο https://tileartguy.wordpress.com/category/tips-tricks/

αλλα δεν εχω προλαβει να το κοιταξω.μακαρι να τα ανεβαζε αυτα που εχει φτιαξει στην εφαρμογη γιατι τα 4-5 που εχει μεσα δεν λενε και πολλα.ή τουλαχιστον αν υπηρχε τροπος να ανεβαζουν αλλοι χρηστες δικα τους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το Amazing Weather HD δεν κάνει ενημέρωση για κανένα λόγο.

 

Εμένα δουλεύει κανονικότατα. Δοκίμασε ένα soft reset ή reinstall τις εφαρμογής.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα και εγώ το nokia 2520 μεταχειρισμένο και Έχω πρόβλημα στην επανεγκατάσταση όσων εφαρμογών έχω στο Nokia 730 στο tablet nokia2520 .Βλέπω τις εφαρμογές που έχω στο τηλέφωνο από το tablet αλλά όταν πατάω να κάνει επανεγκατάσταση μου λέει περιμένετε γίνεται επικοινωνία με το Windows τηλέφωνο, όμως μετά από λίγο λέει δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία σας στέλνουμε την εφαρμογή σε email πάω στα email πατάω στο λινγκ με πάει στην εφαρμογή αλλά και πάλι τα ίδια με αποτέλεσμα να μην μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές που έχω στο τηλέφωνο στο tablet . Έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις έχω βάλει στο tablet τον ίδιο λογαριασμό email .Στο λογαριασμό μου όταν συνδέομαι βλέπω το τηλέφωνο δεν βλέπω το tablet στις συσκευές μου.Μήπως θα πρέπει να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο tablet ?Σήμερα που είχα ανοιχτό στο τηλέφωνο τον εντοπισμό της τοποθεσίας όταν πάτησα από το tablet επανεγκατάσταση μου κατέβασε την εφαρμογή στο τηλ ...καμιά βοήθεια έως τώρα έπαιζα με android και έχω φρικάρει ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα και εγώ το nokia 2520 μεταχειρισμένο και Έχω πρόβλημα στην επανεγκατάσταση όσων εφαρμογών έχω στο Nokia 730 στο tablet nokia2520 .Βλέπω τις εφαρμογές που έχω στο τηλέφωνο από το tablet αλλά όταν πατάω να κάνει επανεγκατάσταση μου λέει περιμένετε γίνεται επικοινωνία με το Windows τηλέφωνο, όμως μετά από λίγο λέει δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία σας στέλνουμε την εφαρμογή σε email πάω στα email πατάω στο λινγκ με πάει στην εφαρμογή αλλά και πάλι τα ίδια με αποτέλεσμα να μην μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές που έχω στο τηλέφωνο στο tablet . Έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις έχω βάλει στο tablet τον ίδιο λογαριασμό email .Στο λογαριασμό μου όταν συνδέομαι βλέπω το τηλέφωνο δεν βλέπω το tablet στις συσκευές μου.Μήπως θα πρέπει να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο tablet ?Σήμερα που είχα ανοιχτό στο τηλέφωνο τον εντοπισμό της τοποθεσίας όταν πάτησα από το tablet επανεγκατάσταση μου κατέβασε την εφαρμογή στο τηλ ...καμιά βοήθεια έως τώρα έπαιζα με android και έχω φρικάρει ..

 

Μήπως το πρόβλημα είναι ότι το 2520 έχει windows RT???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ta apps για Windows 8 RT και Windows 8 PC κατεβαίνουν από το Windows Store.

Ta apps για Windows Phone 8 κατεβαίνουν από το Windows Phone Store.

Τα Windows 8/8 RT apps είναι διαφορετικά από τα Windows Phone 8 apps. Τα Stores επίσης είναι διαφορετικά.

 

Με τα Windows 10 είναι που τα Stores θα ενοποιηθούν. Το 2520 όμως δεν έχει Windows 10, αλλά Windows 8 RT.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ta apps για Windows 8 RT και Windows 8 PC κατεβαίνουν από το Windows Store.

Ta apps για Windows Phone 8 κατεβαίνουν από το Windows Phone Store.

Τα Windows 8/8 RT apps είναι διαφορετικά από τα Windows Phone 8 apps. Τα Stores επίσης είναι διαφορετικά.

 

Με τα Windows 10 είναι που τα Stores θα ενοποιηθούν. Το 2520 όμως δεν έχει Windows 10, αλλά Windows 8 RT.

Οπότε τσάμπα προσπαθώ να βρω άκρη .Στο 2520 δεν θα δοθεί η αναβάθμιση σε windows 10?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τσάμπα προσπαθώ να βρω άκρη .Στο 2520 δεν θα δοθεί η αναβάθμιση σε windows 10?

Ακριβώς τσάμπα προσπαθείς.

Δε μπορείς να περιμένεις με τα Windows 8 RT να έχεις στο tablet τις ίδιες εφαρμογές που έχεις στο Windows Phone.

Είναι διαφορετικές οι εφαρμογές και τα Stores.

Εκτός αν ο developper έχει φτιάξει και ανεβάσει την ίδια εφαρμογή και για Windows Store και για Windows Phone Store.

Και ακόμα καλύτερα αν η εφαρμογή είναι universal σε Windows RT και Windows Phone.

 

Η διαφορά θα γίνει με την ενοποίηση λειτουργικών/εφαρμογών/stores στα Windows 10 σε κινητά, ταμπλέτες και υπολογιστές.

 

Αλλά το 2520 έχει Windows RΤ και ARM επεξεργαστή. Τα Windows RT δε θα έχουν άμεσο αντικαταστάτη στην έκδοση των Windows 10.

 

Μόνο τα Windows PC και τα WIndows Phone θα αναβαθμιστούν σε Windows 10.

Δύσκολα τα πράγματα to 2520 να πάρει τα Windows 10.

Ακούστηκε όμως ότι ίσως δοθούν κάποια χαρακτηριστικά ή ίσως τελικά βρεθεί κάποια λύση.

Είσαι σε αναμονή, χωρίς να είσαι αισιόδοξος.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τσάμπα προσπαθείς.

Δε μπορείς να περιμένεις με τα Windows 8 RT να έχεις στο tablet τις ίδιες εφαρμογές που έχεις στο Windows Phone.

Είναι διαφορετικές οι εφαρμογές και τα Stores.

Εκτός αν ο developper έχει φτιάξει και ανεβάσει την ίδια εφαρμογή και για Windows Store και για Windows Phone Store.

Και ακόμα καλύτερα αν η εφαρμογή είναι universal σε Windows RT και Windows Phone.

 

Η διαφορά θα γίνει με την ενοποίηση λειτουργικών/εφαρμογών/stores στα Windows 10 σε κινητά, ταμπλέτες και υπολογιστές.

 

Αλλά το 2520 έχει Windows RΤ και ARM επεξεργαστή. Τα Windows RT δε θα έχουν άμεσο αντικαταστάτη στην έκδοση των Windows 10.

 

Μόνο τα Windows PC και τα WIndows Phone θα αναβαθμιστούν σε Windows 10.

Δύσκολα τα πράγματα to 2520 να πάρει τα Windows 10.

Ακούστηκε όμως ότι ίσως δοθούν κάποια χαρακτηριστικά ή ίσως τελικά βρεθεί κάποια λύση.

Είσαι σε αναμονή, χωρίς να είσαι αισιόδοξος.

 

Ok σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου θα περιμένω και ίδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...