Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να αγοράσω Το Sony mw1 εαν το έχει κάποιος ας γραψει εαν έχει παρουσιάζει προβλήματα συμβατότητας με το nexus 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει βρει κανείς σε λογική τιμή εντός ευρώπης ( για γρήγορη παράδοση ) tempered glass για το τηλέφωνο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εντος Ευρωπης οχι..

Πριν μια εβδομαδα πηρα απο Κινα.

Ειναι μπελαλιδικο αλλα εχει πλακα. :lol:

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Εντος Ευρωπης οχι..

Πριν μια εβδομαδα πηρα απο Κινα.

Ειναι μπελαλιδικο αλλα εχει πλακα. :lol:

 

για πε, για πε

προιόν, πωλητή, χρόνος παράδοσης , κλπ κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο.

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Phones-Tablets-/221374622274?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=520249260249&hash=item338af4aa42

 

Ειναι ολοιδιο με τα πιο ακριβα.

Το ειχα ξεχασει, ηρθε απο Birmingham, οχι απο Κινα, μου ηρθε σε δυο εργασιμες στο Λονδινο.

Ειναι οντως γυαλι. Η βλακεια ειναι οτι λογω το οτι εχουμε curved glass στις ακρες το protector δεν κολλαει.

Και αυτο γινεται παροτι ειναι κομμενο ακριβως στο μεγεθος της οθονης, οποτε εχεις ενα μικρο rainbow effect περιμετρικα της οθονης.

Εκτος αυτου δεν εχεις περιθωριο ουτε μισο χιλιοστο να πεσεις εξω στο κεντραρισμα γιατι ειναι ακριβως στο μεγεθος της οθονης.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο.

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Phones-Tablets-/221374622274?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=520249260249&hash=item338af4aa42

 

Ειναι ολοιδιο με τα πιο ακριβα.

Το ειχα ξεχασει, ηρθε απο Birmingham, οχι απο Κινα, μου ηρθε σε δυο εργασιμες στο Λονδινο.

Ειναι οντως γυαλι. Η βλακεια ειναι οτι λογω το οτι εχουμε curved glass στις ακρες το protector δεν κολλαει.

Και αυτο γινεται παροτι ειναι κομμενο ακριβως στο μεγεθος της οθονης, οποτε εχεις ενα μικρο rainbow effect περιμετρικα της οθονης.

Εκτος αυτου δεν εχεις περιθωριο ουτε μισο χιλιοστο να πεσεις εξω στο κεντραρισμα γιατι ειναι ακριβως στο μεγεθος της οθονης.

αποτρεπτικός παράγοντας αυτός για μένα , όπως και η τιμή αποστολής στην Ελλάδα ( το είχα τσεκάρει σήμερα το πρωί )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πρεπει να πας σε x-gear. Το βρισκω ασχημο βεβαια και ειναι πιο μεγαλο αλλα δεν εχει καμια σημασια αφου ουτε αυτο κολλαει στην ακρη της οθονης.
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Επειδή θα επισκευάσω ένα nexus 4 που μου χάρισαν σε λίγες μέρες, ψάχνω να βρω θήκη pouch από δερματίνη και tempered glass μπρος πίσω. Προτιμώ από Ευρώπη για να έρθουν σε καμιά εβδομάδα (και από Αμερική, δεν έχω θέμα αν έρχονται γρήγορα). Τι προτείνεται;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επειδη θελω να βαλω προστασια οθονης και επειδη δεν μπορω να περιμενω μεσω αμαζον / εμπαυ , επιθυμω να αγορασω απο το σκρουτζ..... http://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?from=autocomplete&keyphrase=nexus+4+screen+protector απο αυτες εδω γνωριζει κανεις αν αξιζει καμια ? Να ναι καλη να κανει τη δουλεια της...?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα, έχει κάποιος να προτείνει καμία ultra thin θήκη;

 

http://www.cruzerlite.com/cases/lg/nexus-4

Στο youtube θα βρεις droptest/review.

Σκεφτομαι να παραγγειλω μια απο αυτες τις μερες. Ειναι κανεις αλλος απο Αθηνα που θελει για να γλυτωσουμε εξοδα αποστολης;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, έχει κάποιος να προτείνει καμία ultra thin θήκη;

Rearth Ringke SLIM for [Google Nexus 4]

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Να σας ρωτήσω, τι ακουστικά έχετε το κινητό μας; Εγώ δούλευα με τα παλιά που είχα της HTC αλλά σε ένα τράβηγμα κόπηκαν. Παρήγγειλα από ebay αλλά δεν έχουν το δυνατό ήχο και το μπάσο των ακουστικών που είχα. Έχετε να μου προτείνεται κάποια με κανονικά λεφτά και καλό ήχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Να σας ρωτήσω, τι ακουστικά έχετε το κινητό μας; Εγώ δούλευα με τα παλιά που είχα της HTC αλλά σε ένα τράβηγμα κόπηκαν. Παρήγγειλα από ebay αλλά δεν έχουν το δυνατό ήχο και το μπάσο των ακουστικών που είχα. Έχετε να μου προτείνεται κάποια με κανονικά λεφτά και καλό ήχο;

Κοίτα και τα εκπληκτικά Xiaomi Pistons από την γενική ενότητα των αξεσουάρ.

Τρομερή ποιότητα και φινίρισμα και τσάμπα τιμή.

Έχω ήδη τα χρυσά και περιμένω τώρα και τα ασημένια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ηχητικα (και μονο) ειναι κατω του μετριου.

Λογικο για τετοια τιμη.

Διαφωνώ.

Αξιοπρόσεκτο είναι ότι παιδιά που έχουν δοκιμάσει πολλά ακουστικά , τα συγκρίνουν με άλλα που έχουν 5 φορές μεγαλύτερη αξία.

Από εκεί και πέρα, καλό είναι να είμαστε αντικειμενικοί, γιατί καμία φορά δεν βλάπτει να βλέπουμε τι ισχύει γενικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ.

Αξιοπρόσεκτο είναι ότι παιδιά που έχουν δοκιμάσει πολλά ακουστικά , τα συγκρίνουν με άλλα που έχουν 5 φορές μεγαλύτερη αξία.

Από εκεί και πέρα, καλό είναι να είμαστε αντικειμενικοί, γιατί καμία φορά δεν βλάπτει να βλέπουμε τι ισχύει γενικά.

 

5 φορες μεγαλυτερη αξια ειναι υπερβολη.

Τι ισχυει γενικα? Δεν κατανοω τι σημαινει, ειναι γενικοτητα αυτο που γραφεις.

Ακουγονται καλυτερα απο πολλες κινεζιες, ναι, αλλα μεχρι εκει.

Καλυτερα απο τα CX 300-II (τα αναφερω γιατι τα εχω δουλεψει 6 μηνες μεχρι να τα δωσω)των 20-22 ευρω δεν ειναι.

Δυστυχως μας το χαλανε στο οτι δεν ειναι hands free.

Τα ειχα αγορασει πριν κατι μηνες, δεν κρινω απο τι γραφεται, κρινω με τα αυτια μου.

Έχοντας σχεση με την ηχοληψια μπορω οσο αντικειμενικη ειναι η ακοη μου να πω οτι ειναι κατω του μετριου με περιεργη ακουστικη ταυτοτητα.

Αν θελετε αναλυση ευχαριστως αλλα για ακουστικα της σειρας ειναι χαμενος κοπος.

Σε σχεση με τα LG που ανεφερα εχουν πολυ πιο απομακρη σκηνη, οχι τοσο θερμη, αντιθετα ενοχλητικα σκληρη στις μεσαιες κατι που βρηκα απαραδεκτο.

Σε ακουστικο τετοιου μεγεθους αυτο σε ενδιαφερει να ακους κυριως.

Επισης τα LG εχουν ελαχιστα πιο ισορροπημενο μπασο.

Τα LG χανουν στα ψηλα και ισως ειναι λιγο χειροτερα στην ευκρινεια τους στις μεσαιες.

Btw με dac τα πιστονια αρχιζουν να τριζουν με πολυ χαμηλα την ενταση. :wacko:

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Ίσος να είναι υπερβολή το 5 φορες μεγαλύτερη αξια.

Το σίγουρο είναι όμως ότι πρόκειται για ποιοτικά ακουστικά.

Τα έχω σχεδόν 6 μήνες και μπορώ να πω ότι σε αυτά τα χρήματα ήταν η ευχάριστη έκπληξη.

Αυτό που λες για τρίξιμο σε dac πρώτη φορα το διαβάζω.Η μάλλον το έχω διάβαση για τα μαϊμού pistons.

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος είμαι και από τα Sony Ericsson ΜΗ1.Τα χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά .

Link to comment
Share on other sites

Tα ΜΗ1 ειναι πολυ καλα ακουστικα.

Σε dac σχεδον ολα (αυτου του μεγεθους) θα τα καταφερεις να τριζουν αφου "υπεροδηγουνται", το θεμα ειναι οτι γινεται πολυ χαμηλα και ειναι πολυ ενοχλητικο.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

ήρθε το ismooth screen protector κ πολύ καλή εφαρμογή. 10 μέρες έκανε. 9$ μαζί με μεταφορικά για 3 protectors. Τώρα ψάχνω την rearth slim (2nd edition) γτ με την κανονική το βρίσκω πολύ χοντρό πλέον, αλλά πουθενά
Link to comment
Share on other sites

To προτεκτορ ειναι στεγνο σωστα?

Πως το βλεπεις? Ειναι λαστιχενιο στην επαφη η πλαστικο?

Προσωπικα εχω βαλει γυαλι εδω και 7 μηνες και δεν εχει καν γρατσουνια. :)

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

ναι dry είναι. καλό προϊόν γενικά έχει κ dust αυτοκόλλητα κ πανάκι κλπ. Στην αίσθηση είναι πιο λεπτό από ένα του πλαισίου που είχα πριν. αν ήταν προφυλακτικό θα ήταν sensitive κατηγορία. :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...