Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα, ξερει μηπως καποιος απο εσας που μπορω να βρω την official bumper case της lg? εκανα μια προχειρη αναζητηση, σε ελληνικα καταστηματα δεν υπαρχει καθολου και στο e-bay την βρηκα μαζι με μεταφορικα κοντα στα 40e που το θεωρω υπερβολικα μεγαλο ποσο. την βρηκα και στο dx-box.com σε καλη τιμη αλλα φοβαμαι πως δεν ειναι ιδιαιτερα αξιοπιστο...

 

Καλημέρα. Το original το είχα πάρει από procardia, την επίσημη αντιπροσωπεία της LG. 20Ε ήταν η τιμή του. Κάνε ένα κόπο και παρτους ένα τηλέφωνο γιατί το έχω πάρει πριν από πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Το original το είχα πάρει από procardia, την επίσημη αντιπροσωπεία της LG. 20Ε ήταν η τιμή του. Κάνε ένα κόπο και παρτους ένα τηλέφωνο γιατί το έχω πάρει πριν από πολύ καιρό.

 

Εγώ παρέλαβα από το e-shop με 6.9€ και είναι πολύ καλό τώρα αν είναι το αυθεντικό δεν ξέρω το κουτί του γράφει επάνω lg Google και τα σχετικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Επειδή σε 3 μέρες φεύγω και δεν θα έχω την δυνατότητα να αγοράσω μια θήκη από το ίντερνετ και να την παραλάβω και επειδή το κινητό μέχρι στιγμής είναι χωρίς θήκη,σκεφτόμουν να αγοράσω κάποια θήκη από το "εσωτερικό"...ανάμεσα στην puro που την βρίσκω στα public και στις θήκες Silicon case και στην Krussel color white υπάρχει κάποια διαφορά? Ποια είναι η καλύτερη και πιο ανθεκτική? Edited by Thn7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω απο προχθές στην κατοχή μου την συγκεκριμένη κινητάρα και εχω μερικές ερωτήσεις.

Αρχικά , του έχω αφήσει την ζελατίνα που είχε εξάρχής ( το αγόρασα καινούργιο) , υπάρχει περίπτωση να γρατσουνιστεί η οθόνη απο αυτήν την..;Μπορώ να την αφήσω μέχρι να έρθουν οι άλλες που έχω παραγγείλει , ή να πάρω άμεσα μία απο εδώ..;

 

Επίσης , του έβαλα μια απλή θήκη σιλικόνης που δεν με ικανοποιεί στο μάτι .Έχω εντοπίσει την ringke fusion η οποία αναδυκνείει την ομορφιά του κινητού αυτού.Μπορώ να την βρώ στην Ελλάδα την συγκεκριμένη θήκη , η αναγκαστικά πρέπει να την πάρω απ'έξω..;

 

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω απο προχθές στην κατοχή μου την συγκεκριμένη κινητάρα και εχω μερικές ερωτήσεις.

Αρχικά , του έχω αφήσει την ζελατίνα που είχε εξάρχής ( το αγόρασα καινούργιο) , υπάρχει περίπτωση να γρατσουνιστεί η οθόνη απο αυτήν την..;Μπορώ να την αφήσω μέχρι να έρθουν οι άλλες που έχω παραγγείλει , ή να πάρω άμεσα μία απο εδώ..;

 

Επίσης , του έβαλα μια απλή θήκη σιλικόνης που δεν με ικανοποιεί στο μάτι .Έχω εντοπίσει την ringke fusion η οποία αναδυκνείει την ομορφιά του κινητού αυτού.Μπορώ να την βρώ στην Ελλάδα την συγκεκριμένη θήκη , η αναγκαστικά πρέπει να την πάρω απ'έξω..;

 

 

Ευχαριστώ !

Πρώτον, υπάρχει άλλο θέμα για αξεσουάρ.

Εδώ μιλάμε για άλλα θέματα.

 

Η οθόνη δεν γρατζουνιεται υπό νορμάλ συνθήκες, ούτε χρειάζεται άλλη μεμΒράνη.

Η ringke δεν την αναδεικνύει, αντίθετα την κρύβει. Οπότε βγάζω το κινητό από αυτή την θήκη, τότε χαίρομαι τι κινητό έχω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν γρατζουνιεται υπό νορμάλ συνθήκες, ούτε χρειάζεται άλλη μεμΒράνη.

Η ringke δεν την αναδεικνύει, αντίθετα την κρύβει. Οπότε βγάζω το κινητό από αυτή την θήκη, τότε χαίρομαι τι κινητό έχω.

 

Πιστεύω ότι δεν εννοούσε ότι αναδεικνύει κάτι σε σχέση με το κινητό "γυμνό" γιατί καμία θήκη δεν μπορεί να το κάνει αυτό. Με ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ διαθέσιμη θήκη, το κινητό χάνει αρκετούς πόντους σε εμφάνιση, κυρίως επειδή κρύβεται το όμορφο μεταλλικό περίγραμμα μεταξύ της οθόνης και του υπόλοιπου σώματος και προστίθεται πάχος.

 

Υποθέτω εννοούσε ότι αφήνει την γυάλινη πλάτη να φαίνεται σε αντίθεση με τις άλλες θήκες που το κάνουν από πίσω να μοιάζει όπως ένα οποιοδήποτε κινητό.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω εννοούσε ότι αφήνει την γυάλινη πλάτη να φαίνεται σε αντίθεση με τις άλλες θήκες που το κάνουν από πίσω να μοιάζει όπως ένα οποιοδήποτε κινητό.

 

Aκριβώς !Επειδή εξωτερικά δεν αποτελεί ένα κοινότυπο κινητό ( πλαστική πλάτη , βάζεις μια θηκούλα και όλα όμορφα ) ,κατα την άποψή μου πρέπει να φαίνεται η πλάτη του.

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς !Επειδή εξωτερικά δεν αποτελεί ένα κοινότυπο κινητό ( πλαστική πλάτη , βάζεις μια θηκούλα και όλα όμορφα ) ,κατα την άποψή μου πρέπει να φαίνεται η πλάτη του.

 

Ισχύει αυτό, ωστόσο επειδή και γω την Ringke δίαλεξα με την παραπάνω λογική, πλέον την έχω βαρεθεί και δε μου αρέσει ο παραπανίσιος όγκος που αποκτά. Είναι ένας συμβιβασμός μεταξύ ασφάλειας και αισθητικής...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Επομένως , υπάρχει κάποια θήκη , πιο slim απο την ringke ..;

Ή έστω κάποια "αξιοπρεπής" εμφανισιακά , αλλα και απο άποψη προστασίας , θήκη με ταβάνι τα 20 ευρώ απο Ελλάδα..; ( ξέρω πολλα ζητάω :p , αλλα με αγχώνει η trendy8 που έχω τώρα ) .

Επίσης , να επαναλάβω την ερώτηση , αν η μαμίσια μεμβράνη ( αυτή που έχει τα σηματάκια πάνω για on-off καθώς και του volume ) είναι safe .Ίσως να είναι ιδέα μου , μιας και είμαι νέος κάτοχος , απλά μου φαίνεται αρκετά εύθραυστο και φοβάμαι μην δω την οθόνη γρατσουνισμένη .

 

Ευχαριστώ πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Επομένως , υπάρχει κάποια θήκη , πιο slim απο την ringke ..;

Ή έστω κάποια "αξιοπρεπής" εμφανισιακά , αλλα και απο άποψη προστασίας , θήκη με ταβάνι τα 20 ευρώ απο Ελλάδα..; ( ξέρω πολλα ζητάω :p , αλλα με αγχώνει η trendy8 που έχω τώρα ) .

Επίσης , να επαναλάβω την ερώτηση , αν η μαμίσια μεμβράνη ( αυτή που έχει τα σηματάκια πάνω για on-off καθώς και του volume ) είναι safe .Ίσως να είναι ιδέα μου , μιας και είμαι νέος κάτοχος , απλά μου φαίνεται αρκετά εύθραυστο και φοβάμαι μην δω την οθόνη γρατσουνισμένη .

 

Ευχαριστώ πολυ !

 

Φυσικα και θα τη βγαλεις τη μεμβρανη με τα σηματακια γιατι...εχει σηματακια και η αφη ειναι πολυ καλυτερη χωρις αυτη.

Προσωπικα εγω πηρα screen protector spigen ultra crystal (ευχαριστω τον συμφορουμιτη που μου τη προτεινε) που εχει για εμπρος και για πισω και εβαλα μονο τη πισω, τη μπροστινη την εχω ακομα σε καποιο ντουλαπι. Η οθονη ειναι μια χαρα μετα απο τοσο καιρο (φυσικα ειμαι και αρκετα προσεκτικος). Το γυαλι στο πισω μερος σιγουρα θελει μεμβρανη γιατι θα γεμισει γρατσουνιες. Παντως ολα ειναι θεμα του πως θα του "συμπεριφερθεις", για μερικους ειναι απαραιτητο το screen protector για αλλους οχι.

Για θηκη χρησιμοποιω αυτη που ειχα ποσταρει στο ποστ 1636 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4889082#post4889082 που τη θεωρω εξαιρετικη μιας και προσφερει προστασια απο κλειδια κτλ στη τσεπη εφοσον καλυπτει ολο το κινητο. Επισης μαζευει θετικα σχολια για την εμφανιση της :cool: Κανα 15αρι απο το public, την εχει παρει το ματι μου και σε αλλα καταστηματα.

 

Παρηγγειλα τις προαλλες αυτη http://www.empirecase.com/Google_Nexus_4_Skin_Case_Glow_In_The_Dark_Green.html , δεν περιμενω πολλα φυσικα με τετοια τιμη απλα για το "χαβαλε" επειδη φωσφοριζει. Οταν ερθει ισως γραψω περισσοτερα αν και μαλλον 2-3 φορες θα τη χρησιμοποιησω το πολυ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια δοκιμασμένη πρόταση για screen protector? Δε θέλω να χάσω τη βελούδινη υφή της γυμνης οθόνης, αλλά μάλλον πρέπει!
Link to comment
Share on other sites

ismooth, παραγγελνεις απο το site τους, νομιζω 12Ε τα τρια βγαινουν με τα μεταφορικα και σε μια εβδομαδα τα εχεις

λιγο δυσκολα στην τοποθετηση, αλλα μετα απλα δεν καταλαβαινεις οτι φοραει screen protector

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια δοκιμασμένη πρόταση για screen protector? Δε θέλω να χάσω τη βελούδινη υφή της γυμνης οθόνης, αλλά μάλλον πρέπει!

Εγω φιλε αγορασα την παρακτω: http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-Google-nexus-5-X-One-screen-protector-Ultimate-shock-absorption-2nd-Generation.932539.html ειναι λιγο ακριβη,αλλα ειναι πολυ καλη και εχεις την αισθηση του κρυσταλου! και απο οτι λεει ειναι πολυ ανθεκτικη,εχει και βιντεο στο youtube που την τεσταρουν:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια δοκιμασμένη πρόταση για screen protector? Δε θέλω να χάσω τη βελούδινη υφή της γυμνης οθόνης, αλλά μάλλον πρέπει!

απλά. .... ismooth η κορυφή......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εχει πετυχει πουθενα κανεις αυτη την θηκη??

 

Μήπως είναι η πρωτη;

m.ebay.in/itm?itemId=321161173141

m.ebay.in/itm?itemId=251468347450

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tHANKS αλλα δυστυχως "ships to India"...θα παρω κι ενα τηλ στο service της LG να ρωτησω μηπως την εχουν οι ιδιοι ή την ειχαν δωσει σε μεγαλα εμπορικα καταστηματα τυπου Media κλπ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι οι μαιμουδες κουτι lg εχουν. :lol:

 

Και πώς καταλάβαμε ότι δεν είναι γνήσιο; όχι ότι με νοιάζει αλλά να κουβέντα να γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Θα το εγραφε?

Απο τη τιμη?

Και η δικη μου μαιμου ηρθε σε κουτακι lg..

 

Την εχει το amazon και διαφορα αλλα e-shop βεβαια..

http://www.amazon.co.uk/LG-Bumper-Black-Color-CCH-190-ACUSBK/dp/B00CIQBNS2

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...