Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν διαβασω αυτο που δίνεις θα πω ότι το ζητούμενο είναι ακουει η ms και η κάθε ms τους χρήστες.

 

Μεχρι τωρα αυτο δειχνει το θεμα ειναι να συνεχισει και μελλοντικα στους επομενους μηνες.

Κατι μπορει να ακουσουμε στην εκθεση της Βαρκελωνης σε κανα 20ημερο:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεχρι τωρα αυτο δειχνει το θεμα ειναι να συνεχισει και μελλοντικα στους επομενους μηνες.

Κατι μπορει να ακουσουμε στην εκθεση της Βαρκελωνης σε κανα 20ημερο:)

 

Ναι, ευτυχώς. Χωρίς να ξέρω κάτι, έχω την αίσθηση πως αυτό είναι και δάκτυλος τής Nokia.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα νεα ειναι ευχαριστα για τα WP8 για την περαιτερω αναπτυξη των εφαρμογων στο ολο οικοσυστημα ''Microsoft job listing hints at unified Windows and Windows Phone development platform''

http://www.theverge.com/2013/2/8/3969420/microsoft-job-listing-hints-at-unified-windows-and-windows-phone-development-platform

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Joe Belfiore επικεφαλης της ομάδας σχεδιασμού και υλοποίησης των windows phone πιάστηκε να τουιτάρει από κινητό android και έπεσε το κράξιμο της αρκούδας στο twitter.
:p
Link to comment
Share on other sites

Ο Joe Belfiore επικεφαλης της ομάδας σχεδιασμού και υλοποίησης των windows phone πιάστηκε να τουιτάρει από κινητό android και έπεσε το κράξιμο της αρκούδας στο twitter.

 

μη ξεχάσεις να το γραψεις στο νήμα τού Symbian και του maemo......

Μην αγχώνεσαι βρε δαλαι λάμα μου. Έκανες την καλύτερη επιλογή λειτουργικού.

Αληθεια πως κι απο τα μέρη μας????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μη ξεχάσεις να το γραψεις στο νήμα τού Symbian και του maemo......

Μην αγχώνεσαι βρε δαλαι λάμα μου. Έκανες την καλύτερη επιλογή λειτουργικού.

Αληθεια πως κι απο τα μέρη μας????

 

Το γράψανε και το συζητάνε στο μεγαλύτερο φόρουμ των οπαδών και θαυμαστών των windows phone. Ξέρεις εκεί από όπου προέρχεται όλη αυτή η τεχνολογία και ως εκ τούτου τα μυαλά είναι ανοικτά και όχι καθυστερημένα με παρωπίδες. Πρώην κάτοχος lg optimus 7, htc trophy, lumia 800, htc titan και νυν κάτοχος lumia 820 και lg optimus Vu. Λάτρης των wp.

 

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/215793-good-ol-joe-belfiore-believes-wp8-windows-so-much-he-posting-android.html

:p
Link to comment
Share on other sites

Ο Joe Belfiore επικεφαλης της ομάδας σχεδιασμού και υλοποίησης των windows phone πιάστηκε να τουιτάρει από κινητό android και έπεσε το κράξιμο της αρκούδας στο twitter.

 

Το να θες να ξερεις τι εχει ο ανταγωνισμος ειναι δειγμα οτι δεν εισαι ξιπασμενος με το προιον σου

και θες να γινεις καλυτερος

Το δηλωνει ξεκαθαρα στο τουιτ του ο ανθρωπος ... Γιατι θα πρπει να ειναι θεμα κουβεντας η κραξιματος δεν καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Το να θες να ξερεις τι εχει ο ανταγωνισμος ειναι δειγμα οτι δεν εισαι ξιπασμενος με το προιον σου

και θες να γινεις καλυτερος

Το δηλωνει ξεκαθαρα στο τουιτ του ο ανθρωπος ... Γιατι θα πρπει να ειναι θεμα κουβεντας η κραξιματος δεν καταλαβα

 

γιατι το troll ζει και βασιλευει και αφορμες ψαχνουν απλα....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδια,

δηλαδή αν θέλω να πάρω κάποια συσκευή με windows 8 έχω αυτές τις 3 επιλογές;

Nokia 820

HTC 8S

HTC 8X

?!!!!!!!!! :confused:

ε μετά πως να αναπτυχθεί το συστημα;

 

Εκτός απο το πλαίσιο και το site της cosmote έβαλε "συντομα" στο 920

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδια,

δηλαδή αν θέλω να πάρω κάποια συσκευή με windows 8 έχω αυτές τις 3 επιλογές;

Nokia 820

HTC 8S

HTC 8X

?!!!!!!!!! :confused:

ε μετά πως να αναπτυχθεί το συστημα;

 

Εκτός απο το πλαίσιο και το site της cosmote έβαλε "συντομα" στο 920

 

θα βγαλει και η sammy το ativ αν δεν κανω λαθος, σιγα σιγα θα βγουνε και αλλα. παντος η ms κανει τραγικες πατατες εγω ημουν τρελος fan wp και τελικα λογο καθυστεριμενης αφιξης πηγα σε iphone

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα όταν το βγάλει θα γίνουν 4 οι επιλογές, και όταν έρθει και το 920 θα γίνουν 5. Σιγά τα ωά!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα όταν το βγάλει θα γίνουν 4 οι επιλογές, και όταν έρθει και το 920 θα γίνουν 5. Σιγά τα ωά!

 

Τα 920 και ativ ήδη μπορείς να τα βρεις σε online καταστήματα ειδικά το δεύτερο στα 487 είναι μια πολύ καλή πρόταση αφού στην ουσία πρόκειται για ένα galaxy s3 σε windows phone. Επίσης μπορείς να βρεις το Nokia lumia 620 που έχει πάρει πολύ καλές κριτικές και αναμένεται και το Huawei Ascend W1. Σε λίγες μέρες η Nokia θα παρουσιάσει ακόμα 4 μοντέλα απ'οτι ακούγεται.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα όταν το βγάλει θα γίνουν 4 οι επιλογές, και όταν έρθει και το 920 θα γίνουν 5. Σιγά τα ωά!

 

Γι αυτο εχει μαλλιασει η γλωσσα μας κ λεμε οτι η ms εχει κανει τραγικα λαθη...μετα μου θελει να κονταροχτυπηθει με την apple και την google.

Οταν η διαθεσιμοτητα των μοντελων σου ειναι 0 αποθεμα στα κατα τοπους καταστηματα, ο υποψηφιος αγοραστης θα στραφει στα αλλα 2 λειτουργικα οπως ειπε ο φιλος VIEL πιο πανω η θα περιμενεις να βγουνε κ αλλες συσκευες.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Τα 920 και ativ ήδη μπορείς να τα βρεις σε online καταστήματα ειδικά το δεύτερο στα 487 είναι μια πολύ καλή πρόταση αφού στην ουσία πρόκειται για ένα galaxy s3 σε windows phone. Επίσης μπορείς να βρεις το Nokia lumia 620 που έχει πάρει πολύ καλές κριτικές και αναμένεται και το Huawei Ascend W1. Σε λίγες μέρες η Nokia θα παρουσιάσει ακόμα 4 μοντέλα απ'οτι ακούγεται.

 

920,620 και ativ ΔΕΝ υπάρχουν στα ελληνικά μαγαζιά με συνδεση. online ο πολύς ο κοσμος δεν.

Σε λίγες μέρες η Nokia .....

Οπως είπα. Θα θα θα και μονο nokia

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

920,620 και ativ ΔΕΝ υπάρχουν στα ελληνικά μαγαζιά με συνδεση. online ο πολύς ο κοσμος δεν.

Σε λίγες μέρες η Nokia .....

Οπως είπα. Θα θα θα και μονο nokia

 

Καλά όσον αφορά τη σύνδεση δε νομίζω οτι συμφέρει πια να παίρνεις κάτι με επιδότηση καθώς είναι ελάχιστη ακόμη και στο πιο υψηλό πρόγραμμα. Επιδοτήσεις χρησιμοποιούν πια όσοι έχουν εταιρικά προγράμματα για να τις παίρνουν δωρεάν και μετά τις δίνουν.

Στην ουσία μόνο η HTC και η Nokia το έχουν πάρει σοβαρά το θέμα με την πρώτη να δίνει μεγαλύτερη βάση στις android συσκευές και λογικά άλλωστε αφού αυτό πουλάει.

Νομίζω είναι στο χέρι της Microsoft να δώσει τα χαρακτηριστικά που λείπουν από την πλατφόρμα και ακόμη περισσότερα και ο κόσμος πιστεύω θα ανταποκριθεί. Τότε και μόνο θα δούμε συσκευές από πολλούς κατασκευαστές.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα όταν το βγάλει θα γίνουν 4 οι επιλογές, και όταν έρθει και το 920 θα γίνουν 5. Σιγά τα ωά!

 

Δηλαδή συγνώμη ρε παιδιά, το λογισμικό της apple σε πόσα τηλέφωνα κυκλοφορεί;

Link to comment
Share on other sites

θα βγαλει και η sammy το ativ αν δεν κανω λαθος, σιγα σιγα θα βγουνε και αλλα. παντος η ms κανει τραγικες πατατες εγω ημουν τρελος fan wp και τελικα λογο καθυστεριμενης αφιξης πηγα σε iphone

 

Αλλαξοπιστησες εε ? ΛΟΛ

Οι συσκευες καθε μερα και γινονται καλυτερες περισσοτερες και με μεγαλυτερο ευρος τιμης...

Σιγουρα υπαρχουν προβληματα και σιγουρα θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Λαθη και απο την MS και απο την Νοκια.

Γινονται ομως βηματα προ την σωστη κατευθυνση. Δεν ειναι τυχαιο που η Νοκια απο εκει που προ 4μηνου ηταν στα μαυρα της χαλια τωρα εχει μια συνεχη ανοδικη πορεια. Ουτε οτι η HTC με τα 2 τηλ που εβγαλε αρχισε να παιρνει ταπανω της. Το μεγαλο στοιχημα ειναι να εχει το 10% της Ευρωπαικης αγορας μεσα στο καλοκαιρι (ειναι στο 6-7 αυτη την στιγμη).

 

Οποιος δεν μπορει να περιμενει σιγουρα θα παει σε αλλα λειτουργικα ...

Αυτο που ξερω εγω απο φιλους και γνωστους ειναι οτι αν κρατησεις μια καλη συσκευη wp για λιγο καιρο μετα δυσκολα αλλαζεις.

Οταν ειχα για σερβις τον τιτανα μου ειχα για 20 μερες ενα 3gs .... Επαθα μεγαλο πολιτισμικο σοκ ... ΛΟΛ

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξοπιστησες εε ? ΛΟΛ

Οι συσκευες καθε μερα και γινονται καλυτερες περισσοτερες και με μεγαλυτερο ευρος τιμης...

Σιγουρα υπαρχουν προβληματα και σιγουρα θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Λαθη και απο την MS και απο την Νοκια.

Γινονται ομως βηματα προ την σωστη κατευθυνση. Δεν ειναι τυχαιο που η Νοκια απο εκει που προ 4μηνου ηταν στα μαυρα της χαλια τωρα εχει μια συνεχη ανοδικη πορεια. Ουτε οτι η HTC με τα 2 τηλ που εβγαλε αρχισε να παιρνει ταπανω της. Το μεγαλο στοιχημα ειναι να εχει το 10% της Ευρωπαικης αγορας μεσα στο καλοκαιρι (ειναι στο 6-7 αυτη την στιγμη).

 

Οποιος δεν μπορει να περιμενει σιγουρα θα παει σε αλλα λειτουργικα ...

Αυτο που ξερω εγω απο φιλους και γνωστους ειναι οτι αν κρατησεις μια καλη συσκευη wp για λιγο καιρο μετα δυσκολα αλλαζεις.

Οταν ειχα για σερβις τον τιτανα μου ειχα για 20 μερες ενα 3gs .... Επαθα μεγαλο πολιτισμικο σοκ ... ΛΟΛ

 

εσυ ξερεις ποσο φαν ειμαι της MS, αλλα πχ ουτε καν το 7,8 δεν εχω παρει στο mozart μου, αυτο με χαλασε λιγο. γενικα πιστευω τρελα στην mS και μεχρι και σημερα διαβαζω καθε μερα για ολες τις εξελιξεις, αλλα πρεπει η MS να σου δινει και την εμπιστοσηνη οτι θα σου παρεχει αναβαθμησεις, to mozart που εχω ηταν το καλυτερο πρωτης γενιας wp και ακομα δεν εχω παρει7,8 αυτο με χαλαει γμτ :(

 

και πιστευω πως μια χαρα ετρεχαν τα 8 στα 7 και δεν χρειαζοταν νεες συσκευες! πραγματικα περιμενα πως και πως 6 μηνες να παρω η το 920 η το 8χ αλλα τοσο που αργησαν εληγε η επιδωτηση και πηρα iphone. ειμαι ευχαριστημενος αυτο δεν σημαινει πως δεν θα ξαναπαρω wp η πως δεν τα θεωρω κορυφαια. απλα η ΜΣ μου την εχει σπασει λιγο... πιστευω να αλαξει πολιτικη

 

α και το radar που εχω (πριν το κλεψουν) δεν ειχε παρει 7,8 και ακουω τωρα οτι υπαρχουν προβληματα με την 7,8 και ισος και να μην την παρουν, αν δεν την παρουν θα ειναι φαουλ απο την μσ

Edited by ViEL
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρέπει να τα πάρεις με την ms που δεν πήρες τα 7.8???? Μήπως φταίει η htc? Νομίζω πως τα νοκια την έλαβαν. Το τεράστιο φάουλ ήταν το ότι έμειναν εκτός 8ριων πολλές, νέες και μάλιστα ακριβές συσκευές (πχ lumia 900)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εσυ ξερεις ποσο φαν ειμαι της MS, αλλα πχ ουτε καν το 7,8 δεν εχω παρει στο mozart μου, αυτο με χαλασε λιγο. γενικα πιστευω τρελα στην mS και μεχρι και σημερα διαβαζω καθε μερα για ολες τις εξελιξεις, αλλα πρεπει η MS να σου δινει και την εμπιστοσηνη οτι θα σου παρεχει αναβαθμησεις, to mozart που εχω ηταν το καλυτερο πρωτης γενιας wp και ακομα δεν εχω παρει7,8 αυτο με χαλαει γμτ :(

......

 

α και το radar που εχω (πριν το κλεψουν) δεν ειχε παρει 7,8 και ακουω τωρα οτι υπαρχουν προβληματα με την 7,8 και ισος και να μην την παρουν, αν δεν την παρουν θα ειναι φαουλ απο την μσ

 

Ναι το ξερω οτι εισαι φαν απο την αρχη ... για αυτο σε πειραζω

Επρεπε ομως να πας σε custom οπως εκανα και εγω ..οπως καναμε στα android

Ακομη και το ιφονι θελει jb για να το εχεις σωστο ...

 

Εχει κανει λαθη η ms ειναι δεδομενο ... θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερα

Αλλα οπως θυμασαι φωναζα (μονος μου) απο περσυ οτι ειναι εναλλακτικη λυση με πολυ μελλον

Οταν ελεγα τοτε οτι η Νοκια δεν εκανε λαθος που δεν πηγε σε android (samsung rules) κοντεψαν να με φανε οι φαν της Νοκια ...

Απο τοτε ελεγα οτι στο τελος του 2013 θα εχει πανω απο 10% ...

Και τωρα λεω οτι σε 2 χρονια η αγορα θα ειναι σε τρια ισοδυναμα κομματια !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι εισαι φαν απο την αρχη ... για αυτο σε πειραζω

Επρεπε ομως να πας σε custom οπως εκανα και εγω ..οπως καναμε στα android

Ακομη και το ιφονι θελει jb για να το εχεις σωστο ...

 

Εχει κανει λαθη η ms ειναι δεδομενο ... θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερα

Αλλα οπως θυμασαι φωναζα (μονος μου) απο περσυ οτι ειναι εναλλακτικη λυση με πολυ μελλον

Οταν ελεγα τοτε οτι η Νοκια δεν εκανε λαθος που δεν πηγε σε android (samsung rules) κοντεψαν να με φανε οι φαν της Νοκια ...

Απο τοτε ελεγα οτι στο τελος του 2013 θα εχει πανω απο 10% ...

Και τωρα λεω οτι σε 2 χρονια η αγορα θα ειναι σε τρια ισοδυναμα κομματια !!!

 

για μενα τα wp ειναι καλυτερα απο τα ανδροιδ, αυτα που πρεπει να κανει η μσ ειναι:

α) επιτελουσ να βρει την στανταρ μεθοδολογια που θα εχει το wp και να το ανπτησει οχι να το αλαζει σε νεες συσκευες.

β) να αφησει του πρωγραμματιστες να εχουν προσβασει σε βασικες λειτουργιες του λειτουργικου οπως εχει η αππλ ωστε να δουμε ολες τις εταιριες να φτιαχνουν wp πρωγραμματα αριστα.

αυτα τα 2 μονο, τιποτα αλλο.... ταχυτητα, ασφαλεια, ομορφια, τα εχει.... δεν τους λειπει τιποτα πραγματικα....

 

 

οσο με custom rom στα win mobile ειχα ασχημες περιπετιες και τις φοβαβμαι... βεβαια δεν εχουν καμια σχεση αλλα παλι εισαι στα χερια και λαθη ενος προγραμματιστη. και το απεφηγα, η νοκια σαφως και εκανε σωστα με τα wp ασχετα αν στην αρχη ελεγαν διαφορα. και η ιδια η γοογλε τα πολεμησε τα wp me to exchange που αυτο δειχνει πως εχει αρχησει να τα φοβαται ;)

 

ειδομεν εδω ειμαστε και η μσ ειμαι σιγουρος πως θα την βρει την ακρη

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το μέλλον του λειτουργικού σχετικά με τα apps;Θα ασχοληθούν περισσότερο οι devs ώστε να αυξηθεί ο αριθμός των apps και να έχουμε περισσότερες επιλογές;

Σκεφτομαι να πάω σε wp αλλά το μόνο που με φοβίζει είναι τα λιγότερα apps σε σύγκριση με το android.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το μέλλον του λειτουργικού σχετικά με τα apps;Θα ασχοληθούν περισσότερο οι devs ώστε να αυξηθεί ο αριθμός των apps και να έχουμε περισσότερες επιλογές;

Σκεφτομαι να πάω σε wp αλλά το μόνο που με φοβίζει είναι τα λιγότερα apps σε σύγκριση με το android.

 

οπως εγραψα παραπανω πρεπει η MS να δωσει περισοοτερα SDK με περισοοτερες λειτουργιες για να μπορουν οι προγραμματιστες να φτιαξουν ισαξιες εφαρμογες, θα το κανει σιγα σιγα μην αγχωνεσε! απλα στην αρχη εβλεπες καποιες εταιριες να μην ασχολιοντουσαν καθολου με wp εφαρμογες λογο της περιορισμενης προσβασεις στις λειτουργιες, αυτο αλλαξε καπως με το mango και σιγα σιγα πιστευω να δβσει και αλλα

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το μέλλον του λειτουργικού σχετικά με τα apps;Θα ασχοληθούν περισσότερο οι devs ώστε να αυξηθεί ο αριθμός των apps και να έχουμε περισσότερες επιλογές;

Σκεφτομαι να πάω σε wp αλλά το μόνο που με φοβίζει είναι τα λιγότερα apps σε σύγκριση με το android.

 

Οι σοβαρες εφαρμογες που λειπουν ειναι ελαχιστες .. Η αποψη μου ειναι οτι σε λιγο θα υπαρχουν ολες ...

Τωρα αν δεν εχω 200 επιλογες για μια εφαρμογη ειναι και θεμα πως χρησιμοποιει ο καθενας το κινητο του.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω πως θα βελτιωθεί κατά πολύ το market αλλα αλλο τι πιστεύω κι αλλο τι θα γίνει. Μη σε πάρω και στον λαιμό μου. Αν όμως θέλεις τις πάρα πολλές επιλογές εφαρμογών τότε περίμενε λίγο....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...