Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν βρίσκω το Bluetooth share στο store; Έχω Lumia 920.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν βρίσκω το Bluetooth share στο store; Έχω Lumia 920.

 

Αν αλλαξεις χωρα στο region ισως το βρεις,αλλιως καποια αλλη αντιστοιχη εφαρμογη φανταζομαι δεν θα σε καλυψει εξισου η οχι?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξεις χωρα στο region ισως το βρεις,αλλιως καποια αλλη αντιστοιχη εφαρμογη φανταζομαι δεν θα σε καλυψει εξισου η οχι?

Έβαλα και uk region, και δεν το βρήκα...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και uk region, και δεν το βρήκα...

 

Αν αναφερόμαστε στην ίδια εφαρμογή το Bluetooth share είναι εφαρμογή της Nokia για τα lumia 610, 710, 800 και 900 που θα πάρουν τα wp7.8

Τα windows phone 8 όπως το lumia 920 δεν έχουν ανάγκη την εφαρμογή αυτή για να ανταλλάξουν αρχεία μέσω Bluetooth, το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις το Bluetooth στη συσκευή και θα εμφανιστούν οι επιλογές για ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερόμαστε στην ίδια εφαρμογή το Bluetooth share είναι εφαρμογή της Nokia για τα lumia 610, 710, 800 και 900 που θα πάρουν τα wp7.8

Τα windows phone 8 όπως το lumia 920 δεν έχουν ανάγκη την εφαρμογή αυτή για να ανταλλάξουν αρχεία μέσω Bluetooth, το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις το Bluetooth στη συσκευή και θα εμφανιστούν οι επιλογές για ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth.

Τι να πω τώρα;;; Σε ευχαριστώ και πάω να χωθώ στην τρύπα μου!:O

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού μου εμφανίζει το Ελληνικό κ το Αγγλικό αλφάβητο.Πως μπορώ να το βγάλω για να μειωσω το scrolling;
Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμο απο σημερα και σε μη Nokia WP8 συσκευες τα Nokia Drive

http://www.engadget.com/2013/01/23/nokia-drive-beta-now-available-for-all-wp8-users/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαθεσιμο απο σημερα και σε μη Nokia WP8 συσκευες τα Nokia Drive

http://www.engadget.com/2013/01/23/nokia-drive-beta-now-available-for-all-wp8-users/

 

Προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο για Ελλάδα, μην μπείτε στον κόπο να αλλάξετε το region γιατί πάλι δεν θα δουλεύει μιας και παραδόξως η εφαρμογή ελέγχει το region μέσω της κάρτας sim (!).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το HTC 8X και θέλω να ρωτήσω το εξής:

Από την αρχική οθόνη κάνοντας αριστερά και πηγαίνοντας στις εφαρμογές ,μου έβγαζε τη λίστα των εφαρμογών τώρα μου βγάζει και τα γράμματα της αλφαβήτου , μπορώ να έχω μόνο τη λίστα των εφαρμογών και εάν ναι πως μπορώ να κάνω τη ρύθμιση;

Edited by pfg

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το HTC 8X και θέλω να ρωτήσω το εξής:

Από την αρχική οθόνη κάνοντας αριστερά και πηγαίνοντας στις εφαρμογές ,μου έβγαζε τη λίστα των εφαρμογών τώρα μου βγάζει και τα γράμματα της αλφαβήτου , μπορώ να έχω μόνο τη λίστα των εφαρμογών και εάν ναι πως μπορώ να κάνω τη ρύθμιση;

 

Αυτο ρωταω πιο πανω αλλα κανενας δεν απαντα.

Επειδη εχω το κινητο , την τελευταια αναβαθμιση την πηρες η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω πιο πανω αλλα κανενας δεν απαντα.

Επειδη εχω το κινητο , την τελευταια αναβαθμιση την πηρες η οχι;

Εγώ έχω την έκδοση 8.0.10211.204 /1532.20.20003.401

Και όταν κάνω έλεγχο λογισμικού μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο.

Εσύ την ίδια έκδοση έχεις;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το HTC 8X και θέλω να ρωτήσω το εξής:

Από την αρχική οθόνη κάνοντας αριστερά και πηγαίνοντας στις εφαρμογές ,μου έβγαζε τη λίστα των εφαρμογών τώρα μου βγάζει και τα γράμματα της αλφαβήτου , μπορώ να έχω μόνο τη λίστα των εφαρμογών και εάν ναι πως μπορώ να κάνω τη ρύθμιση;

 

Αυτό γίνεται γιατί ξεπέρασες έναν ορισμένο αριθμό εγκατεστημένων εφαρμογών ώστε να τις βρίσκεις πιο εύκολα πατώντας επάνω στα γράμματα και όχι δε μπορεί να αλλάξει εκτός και αν αρχίσεις και σβήνεις εφαρμογές.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γιατί ξεπέρασες έναν ορισμένο αριθμό εγκατεστημένων εφαρμογών ώστε να τις βρίσκεις πιο εύκολα πατώντας επάνω στα γράμματα και όχι δε μπορεί να αλλάξει εκτός και αν αρχίσεις και σβήνεις εφαρμογές.

 

Εχουνε καποιες εγκατεστημενες εφαρμογες μεσα ορισμενα κινητα που δε σου δινει τι δυνατοτητα να τις σβησεις πχ σε μενα εχει : zallthingsshell zbattlnfo zdebugmenu zwpperf....

Τι ειναι ολα αυτα που δε σβηνονται;

Link to comment
Share on other sites

Εχουνε καποιες εγκατεστημενες εφαρμογες μεσα ορισμενα κινητα που δε σου δινει τι δυνατοτητα να τις σβησεις πχ σε μενα εχει : zallthingsshell zbattlnfo zdebugmenu zwpperf....

Τι ειναι ολα αυτα που δε σβηνονται;

 

Σε ορισμένα κινητά που φέρνουν αποκλειστικά κάποιοι πάροχοι βάζουν μέσα και κάποιες δικές τους εφαρμογές, παράδειγμα η cosmote βάζει το myview. Για την ώρα στην Ελλάδα δεν έχω δει κάποια τέτοια εφαρμογή από ελληνικό πάροχο σε windows phone κινητό, στο εξωτερικό όμως οι περισσότεροι βάζουν και εφόσον το κινητό σου είναι παραεισαγωγής προφανώς προοριζόταν για το συγκεκριμμένο πάροχο.

Μου κάνει εντύπωση όμως που δε μπορείς να τις σβήσεις, σε video reviews που έχω δει κυρίως αμερικάνικα δείχνουν οτι γίνονται εύκολα uninstall, το πιο πιθανό να τα έχουν κλειδώσει επίτηδες.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένα κινητά που φέρνουν αποκλειστικά κάποιοι πάροχοι βάζουν μέσα και κάποιες δικές τους εφαρμογές, παράδειγμα η cosmote βάζει το myview. Για την ώρα στην Ελλάδα δεν έχω δει κάποια τέτοια εφαρμογή από ελληνικό πάροχο σε windows phone κινητό, στο εξωτερικό όμως οι περισσότεροι βάζουν και εφόσον το κινητό σου είναι παραεισαγωγής προφανώς προοριζόταν για το συγκεκριμμένο πάροχο.

Μου κάνει εντύπωση όμως που δε μπορείς να τις σβήσεις, σε video reviews που έχω δει κυρίως αμερικάνικα δείχνουν οτι γίνονται εύκολα uninstall, το πιο πιθανό να τα έχουν κλειδώσει επίτηδες.

 

Λες επειδη ειναι παραεισαγωγης(Αμερικη) γι αυτο να μη μου ερχεται η πορτικο;

Την κατσαμε τη βαρκα τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο μου φαίνεται μιας και οι γερμανικές συσκευές έχουν κανονικά ελληνικά.

 

τελικα επικοινωνησα με το καταστημα και εγινε επιστροφη του κινητου λεει οτι ειχε γινε λαθος απο τον εισαγωγεα του . Το παρεγγειλα απο αλλου αφου πρωτα εστειλα κ mail να επιβεβαιωσω οτι εχει ελληνικα . Τελικα ηρθε χθες το οποιο παρολο απο πισω λεει οτι μπορει να χρησιμοποιειηθει Ελλαδα παλι δεν ειχε ελληνικα :lol:

Τελικα μετα απο ολα αυτα ξενερωσε η κοπελα και θα μεινει σε android . Παντως ειναι τραγικο αυτό που εγινε για μουφα λογους να χανει μελλοντικους πελατες η microsoft και τα wp

Link to comment
Share on other sites

Λες επειδη ειναι παραεισαγωγης(Αμερικη) γι αυτο να μη μου ερχεται η πορτικο;

Την κατσαμε τη βαρκα τοτε...

Μα αφου στην Αμερικη η Portico ηρθε απο τα τελη Δεκεμβριου,η'κατι λαθος κανεις η' το συγκεκριμενο firmware της συσκευης σου ειναι απο καποιον παροχο και πρεπει να περιμενεις το update μεσω OTA

τελικα επικοινωνησα με το καταστημα και εγινε επιστροφη του κινητου λεει οτι ειχε γινε λαθος απο τον εισαγωγεα του . Το παρεγγειλα απο αλλου αφου πρωτα εστειλα κ mail να επιβεβαιωσω οτι εχει ελληνικα . Τελικα ηρθε χθες το οποιο παρολο απο πισω λεει οτι μπορει να χρησιμοποιειηθει Ελλαδα παλι δεν ειχε ελληνικα :lol:

Τελικα μετα απο ολα αυτα ξενερωσε η κοπελα και θα μεινει σε android . Παντως ειναι τραγικο αυτό που εγινε για μουφα λογους να χανει μελλοντικους πελατες η microsoft και τα wp

 

Καποια πατατα εκανε το συγκεκριμενο καταστημα διοτι δεν υπαρχει περιπτωση WP8 συσκευη απο Ευρωπη να μην εχει Ελληνικα.;)

Ουτε κατα διανοια.

Μαλλον καπου εκτος Ευρωπης παιζει να το πηρε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λες επειδη ειναι παραεισαγωγης(Αμερικη) γι αυτο να μη μου ερχεται η πορτικο;

Την κατσαμε τη βαρκα τοτε...

 

Εγώ νόμιζα οτι ήταν από καμιά Γερμανία αλλά από Αμερική που λες σε γενικές γραμμές τις αργούν τις αναβαθμίσεις και εξαρτάται και από τον πάροχο ο οποίος πρέπει να εγκρίνει πρώτα την αναβάθμιση. Αν και έχω την εντύπωση οτι στους μεγάλους παρόχους (verizon, T-mobile κλπ) έχει ήδη κυκλοφορήσει η portico

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Μα αφου στην Αμερικη η Portico ηρθε απο τα τελη Δεκεμβριου,η'κατι λαθος κανεις η' το συγκεκριμενο firmware της συσκευης σου ειναι απο καποιον παροχο και πρεπει να περιμενεις το update μεσω OTA

 

 

Καποια πατατα εκανε το συγκεκριμενο καταστημα διοτι δεν υπαρχει περιπτωση WP8 συσκευη απο Ευρωπη να μην εχει Ελληνικα.;)

Ουτε κατα διανοια.

Μαλλον καπου εκτος Ευρωπης παιζει να το πηρε.

 

και τα 2 μου φαινεται πολυ περιεργο και ειδικα στο πρωτο ειχα μιλησει με HTC ηθελαν κ το ΙΜΕΙ και οι ιδιοι μου ειπαν οτι ειναι απο Γερμανια

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 μου φαινεται πολυ περιεργο και ειδικα στο πρωτο ειχα μιλησει με HTC ηθελαν κ το ΙΜΕΙ και οι ιδιοι μου ειπαν οτι ειναι απο Γερμανια

Μου φαινεται αδιανοητο απο Γερμανια και να μην εχει ελληνικα,απο amazon de θα επαιρνα το 920 αλλα επειδη αργησε πηρα αγγλικο,αλλα εχω παρει S3 απο εκει και δεν ειχα κανενα θεμα,ουτε με το 920 αν το επαιρνα απο εκει,ειμαι σιγουρος για αυτο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 μου φαινεται πολυ περιεργο και ειδικα στο πρωτο ειχα μιλησει με HTC ηθελαν κ το ΙΜΕΙ και οι ιδιοι μου ειπαν οτι ειναι απο Γερμανια

 

Το πιο πιθανό επειδή το κινητό έχει μικρή εσωτερική μνήμη η ίδια η HTC να επιλέγει τις γλώσσες που θα βάλει σε κάθε περιοχή, το δικό μου για παράδειγμα που είναι Ελληνικό δεν έχει Γαλλικά, Γερμανικά, Ιταλικά.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Μα αφου στην Αμερικη η Portico ηρθε απο τα τελη Δεκεμβριου,η'κατι λαθος κανεις η' το συγκεκριμενο firmware της συσκευης σου ειναι απο καποιον παροχο και πρεπει να περιμενεις το update μεσω OTA

 

 

Καποια πατατα εκανε το συγκεκριμενο καταστημα διοτι δεν υπαρχει περιπτωση WP8 συσκευη απο Ευρωπη να μην εχει Ελληνικα.;)

Ουτε κατα διανοια.

Μαλλον καπου εκτος Ευρωπης παιζει να το πηρε.

 

Εγώ νόμιζα οτι ήταν από καμιά Γερμανία αλλά από Αμερική που λες σε γενικές γραμμές τις αργούν τις αναβαθμίσεις και εξαρτάται και από τον πάροχο ο οποίος πρέπει να εγκρίνει πρώτα την αναβάθμιση. Αν και έχω την εντύπωση οτι στους μεγάλους παρόχους (verizon, T-mobile κλπ) έχει ήδη κυκλοφορήσει η portico

 

και τα 2 μου φαινεται πολυ περιεργο και ειδικα στο πρωτο ειχα μιλησει με HTC ηθελαν κ το ΙΜΕΙ και οι ιδιοι μου ειπαν οτι ειναι απο Γερμανια

 

Αδερφια δεν υπαρχει περιπτωση να κανω κατι λαθος...δε το λεω για κανω τον ξερολα ...αλλα τα εχω κανει ολα.

Ολα οσο μου εχετε πει τα εχω κανει...και τηλ στην εκπληκτικη htc εχω κανει.

Η κατι πεζει με το firmware που δε το ευχομαι η θα περιμενω οτα απο παροχο.

Τι αλλο πια να θελει;;;

 

Ενας φιλος μου ειπε οτι το power on+volune down ειναι soft reset.

Ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια δεν υπαρχει περιπτωση να κανω κατι λαθος...δε το λεω για κανω τον ξερολα ...αλλα τα εχω κανει ολα.

Ολα οσο μου εχετε πει τα εχω κανει...και τηλ στην εκπληκτικη htc εχω κανει.

Η κατι πεζει με το firmware που δε το ευχομαι η θα περιμενω οτα απο παροχο.

Τι αλλο πια να θελει;;;

 

Ενας φιλος μου ειπε οτι το power on+volune down ειναι soft reset.

Ισχυει;

Ισχυει και το πιθανοτερο να περιμενεις μεσω OTA να το παρεις απο οπου κι αν ειναι η συσκευη σου το update.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γιατί ξεπέρασες έναν ορισμένο αριθμό εγκατεστημένων εφαρμογών ώστε να τις βρίσκεις πιο εύκολα πατώντας επάνω στα γράμματα και όχι δε μπορεί να αλλάξει εκτός και αν αρχίσεις και σβήνεις εφαρμογές.

Έχω σβήσει εφαρμογές αλλά τελικά τα γράμματα μένουν!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Έχω σβήσει εφαρμογές αλλά τελικά τα γράμματα μένουν!

 

Μονο με 4-5 εφαρμογες επιπλεον απο τις προεγκατεστημενες δεν θα μενουν τα γραμματα, με μεγαλυτερο αριθμο τα γραμματα παραμενουν τουλαχιστον στο 920 που το εχω και το εχω τσεκαρει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...